Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі өңдеу өнеркәсібі саласында көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 6 наурыздағы № 202 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 769 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 06.12.2016 № 769 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 564 бұйрығын және ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 10 қыркүйектегі № 906 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс өңдеу және өнеркәсіптің ішкі тұтыну үшін жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өңдеу шарттары туралы құжат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Кеден одағына мүше мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарларды жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өндеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өнеркәсiптiк өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растайтын қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына кірмейтін елдерге экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына кiрмейтiн елдерден экспорты лицензия негiзiнде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металл сынықтары мен қалдықтарын әкелу кезiнде мемлекеттiк бақылау актiсiн беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан в области обрабатывающей промышленности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2014 года № 202. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 769
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 06.12.2016 № 769 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию РК от 30.04.2015 г. № 564; приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 10.09.2015 г. № 906.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача заключения о подтверждении отнесения импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)»;
5) стандарт государственной услуги «Регистрация и учет химической продукции»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан»;

7) «Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) мен экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 202 қаулысымен
бекітілген
«Тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс өңдеу және
өнеркәсіптің ішкі тұтыну үшін жеңіл, тау-кен металлургиясы,
химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина
жасауда және құрылыс индустриясында өңдеу шарттары туралы құжат
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс өңдеу және өнеркәсіптің ішкі тұтыну үшін жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өңдеу шарттары туралы құжат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.еgov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берілген кезде – күнтізбелік 30 (отыз) күн;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс өндеу және өнеркәсіптің ішкі тұтыну үшін жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өңдеу шарттары туралы құжат (бұдан әрі – өңдеу шарттары туралы құжат).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электронды.
Өңдеу шарттары туралы құжатты қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.

7) стандарт государственной услуги «Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 202
Стандарт государственной услуги
«Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне
таможенной территории и переработки для внутреннего
потребления легкой, горно-металлургической, химической,
фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности,
а также в машиностроении и стройиндустрии»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии» (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов, а также при обращении на портал — 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания - 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат государственной услуги - документ об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии (далее - документ об условиях переработки).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением документа об условиях переработки на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз, жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды алуға арналған өтiнiш;
сыртқы экономикалық мәміле, оған қосымшалар және (немесе) толықтырулар жасалғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
шетелдiк тауарлардың және (немесе) Кеден одағы тауарларының және КО СЭҚ ТН-ға сәйкес олардың өңделген өнiмдерiнiң атауы мен сыныптамасын, олардың саны мен құнын растайтын құжаттың көшiрмесi;
тауарларды өңдеу жөнiндегi операцияларды (технологиялық процеске негiзделген), оларды жасау тәсiлдерiн, тауарларды сәйкестендiру тәсiлдерiн, сондай-ақ тауарларды өңдеу бойынша мерзiмдерді қоса алғанда, өңдеу өнiмдерiнің шығу нормаларын есептеу кестесi;
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды алуға арналған эдектронды өтiнiш;
сыртқы экономикалық мәміле, оған қосымшалар және (немесе) толықтырулар жасалғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
шетелдiк тауарлардың және (немесе) Кеден одағы тауарларының және КО СЭҚ ТН-ға сәйкес оларды өңдеу өнiмдерiнiң атауы мен сыныптамасын, олардың саны мен құнын растайтын құжаттың көшiрмесi;
тауарларды өңдеу жөнiндегi операцияларды (технологиялық процеске негiзделген), оларды жасау тәсiлдерiн, тауарларды сәйкестендiру тәсiлдерiн, сондай-ақ тауарларды өңдеу бойынша мерзiмдерді қоса алғанда, өңдеу өнiмдерiнің шығу нормаларын есептеу кестесi.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады, құжаттар көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесі түрінде беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін уәкілетті адамдардың ЭСҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала - круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) к услугодателю:
заявление, заполненное по форме согласно приложению к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего совершение внешнеэкономической сделки, приложения и (или) дополнения к нему;
копия документа, подтверждающего наименование и классификацию иностранных товаров и (или) товаров Таможенного союза и продуктов их переработки в соответствии с ТН ВЭД ТС, их количество и стоимость;
таблица расчета норм выхода продуктов переработки, включая операции по переработке товаров (основанных на технологическом процессе), способы их совершения, способы идентификации товаров, а также сроки по переработке товаров;
2) на портал:
электронное заявление, заполненное по форме согласно приложению  к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего совершение внешнеэкономической сделки, приложения и (или) дополнения к нему;
копия документа, подтверждающего наименование и классификацию иностранных товаров и (или) товаров Таможенного союза и продуктов их переработки в соответствии с ТН ВЭД ТС, их количество и стоимость;
таблица расчета норм выхода продуктов переработки, включая операции по переработке товаров (основанных на технологическом процессе), способах их совершения, способах идентификации товаров, а также сроков по переработке товаров.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя, документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:

1) көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта арқылы) – көшірмесінде құжаттардың топтамасын қабылдау уақыты мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күнді көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылдануы туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе мына мекенжай бойынша Министрліктің басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 2117 кабинет, телефоны: 8 (7172) 24 04 75, 29 08 48.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу орны мен мерзімі көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде оның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және қажетті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» көрсетілетін қызметті беруші өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңарып тұратын шағым туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

1) услугодателю (нарочно либо по почте) - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал - в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, услугодателя и (или)
их должностных лиц, по вопросам государственной услуги
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, или Министерства, по адресу 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 24 04 75, 29 08 48.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.comprom.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналасқан.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысанда портал арқылы алуына мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 28 42, 29 90 86. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Тауарларды кеден аумағында/аумағынан
тыс өңдеу және өнеркәсіптің ішкі тұтыну
үшін жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия,
фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында,
сондай-ақ машина жасауда және құрылыс
индустриясында өңдеу шарттары туралы
құжат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына қосымша
Тауарларды кеден аумағында/аумағынан тыс өңдеу және ішкі тұтыну
үшін өңдеу шарттары туралы құжатты беруге арналған өтініш
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы уәкілетті органының толық атауы)
____________________________________________________________ (кімнен)
(Өңдеу шарттары туралы құжатты алушы тұлғаның толық атауы (Т.А.Ә)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(Кеден одағының кеден аумағында/аумағынан тыс, ішкі тұтыну үшін)
_____________________________________________________________________
(өңдеу түрін көрсету)
_____________________________________________________ Өңдеу шарттары
туралы құжатты беруді сұраймын
_____________________________________________________________________
Қажетті мәліметтер:
1. Тұлғаның атауы ___________________________________________________
(Өңдеу шарттары туралы құжатты алушы)
_____________________________________________________________________
БСН, СТН (заңды тұлғалар үшін), СТН, ЖСН (жеке тұлғалар үшін), банк
деректемелері) ______________________________________________________

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.comprom.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 28 42, 29 90 86. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача документа об условиях
переработки товаров на/вне таможенной
территории и переработки для внутреннего
потребления легкой, горно-металлургической,
химической, фармацевтической, деревообрабатывающей
отраслях промышленности, а также в
машиностроении и стройиндустрии»
Заявление
на выдачу Документа об условиях переработки товаров на/вне
таможенной территории и переработки для внутреннего потребления
В _____________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа Республики Казахстан)
от __________________________________________________________________
(полное наименование (Ф.И.О.) лица, получающего Документ об условиях переработки)
Заявление
Прошу выдать документ об условиях переработки
____________________________________________________________________
(указать вид переработки) (на/вне таможенной территории таможенного союза, для внутреннего потребления)
Необходимые сведения:
1. Наименование лица
_____________________________________________________________________
(получающего документ об условиях переработки)
БИН, (для юридических лиц), ИИН, (для физических лиц, банковские реквизиты)
____________________________________________________________________

2. Өңдеу бойынша операцияларды тікелей жасайтын тұлға (тұлғалар)
туралы мәліметтер ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тұлғаның атауы, мекенжайы, БСН, СТН (заңды тұлғалар үшін), СТН, ЖСН
(жеке тұлғалар үшін), банк деректемелері) *
3. Тауардың атауы ___________________________________________________
4. КО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды, оның саны мен құны
_____________________________________________________________________
5. Сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжаттар, оған
қосымша және (немесе) толықтыру немесе тұлғаның ниетін растайтын өзге
құжаттар туралы мәліметтер __________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Өңдеу өнімдерінің шығу нормалары мен атауы _______________________
_____________________________________________________________________
7. Тауарларды өңдеу бойынша операциялар, оларды жасау тәсілдері
_____________________________________________________________________
8. Тауарларды сәйкестендіру тәсілі __________________________________
_____________________________________________________________________
9. КО СЭҚ ТН-ға сәйкес қалдықтар мен артық қалдықтар сыныптамасының
атауы, олардың саны мен құны ________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Тауарларды өңдеу мерзімі ________________________________________
11. Балама/шетелдік тауарлармен алмастыру ___________________________
_____________________________________________________________________
(егер мұндай алмастырулар болжанса)**
12. Қалдықтарды кейіннен коммерциялық пайдалану мүмкіндіктері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Кеден органдары _________________________________________________
(тауарларды өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыру
және осы кедендік рәсімді аяқтау болжанатын)
14. Қоса берілетін құжаттар _________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы _____________ ____________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны
20 ___ ж. «___ » ______
Өтініш қарауға 20 ж. « » ______ Кіріс № ______ қабылданды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 202 қаулысымен
бекітілген
«Кеден одағына мүше мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан
Республикасының аумағына импортталатын тауарларды өнеркәсіптің
жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өндеу
салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс
индустриясында өнеркәсiптiк өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растайтын қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

2. Сведения о лице (лицах), которое (которые) будет (будут)
непосредственно совершать операции по переработке
_____________________________________________________________________
(наименование лица, адрес, БИН, (для юридических лиц), ИИН, (для физических лиц), банковские реквизиты) *
3. Наименование товара _____________________________________________
4. Код товара по ТН ВЭД ТС, его количество и стоимость _____________
5. Сведения о документах, подтверждающих совершение внешнеэкономической
сделки, приложения и (или) дополнения к нему, или иного документа,
подтверждающего намерения лица
6. Наименование и норма выхода продуктов переработки
____________________________________________________________________
7. Операции по переработке товаров, способы их совершения
____________________________________________________________________
8. Способ идентификации товаров
____________________________________________________________________
9. Наименование классификации остатков и отходов в соответствии с
ТН ВЭД ТС, их количество и стоимость
____________________________________________________________________
10. Срок переработки товаров
____________________________________________________________________
11. Замена эквивалентными/иностранными товарами
____________________________________________________________________
(если такая замена предполагается)**
12. Возможности дальнейшего коммерческого использования отходов
_____________________________________________________________________
13. Таможенные органы
_____________________________________________________________________
(в которых предполагаются помещение товаров под таможенные процедуры
переработки и завершение этих таможенных процедур)
14. Прилагаемые документы __________________________________________
Руководитель __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
« __ » ___________ 20 __ г.
Заявление принято к рассмотрению « __ » __________ 20 __ г. Вх. № ___
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 202
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключения о подтверждении отнесения импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки в легкой, горно-металлургической химической фармацевтической деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии» 1. Общие положения

1. «Кеден одағына мүше мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарларды өнеркәсіптің жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өндеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өнеркәсiптiк өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растайтын қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.еgov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берілген кезде – күнтізбелік 15 (он бес) күн;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Кеден одағына мүше мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын тауарларды өнеркәсіптің жеңіл, тау-кен металлургиясы, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу салаларында, сондай-ақ машина жасауда және құрылыс индустриясында өнеркәсiптiк өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растайтын қорытынды (бұдан әрі – қорытынды).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электронды.
Қорытындыны қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз, жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;

1. Государственная услуга «Выдача заключения о подтверждении отнесения импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки в легкой, горно-металлургической химической фармацевтической деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов, а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат государственной услуги – заключение о подтверждении отнесения импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки в легкой, горно-металлургической химической фармацевтической деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также в машиностроении и стройиндустрии (далее – заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением заключения на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе, физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды алуға арналған өтiнiш;
мәмiле жасалғандығын растайтын құжаттың, оған қосымшалардың және (немесе) толықтырулардың (келiсiмшарт, шарт) көшiрмесi (өтiнiш берушiнiң мөрiмен куәландырылған);
тауарлардың және КО СЭҚ ТН-ға сәйкес он белгі деңгейіндегі олардың өнеркәсіптік өңделген өнiмдерiнiң атауы мен сыныптамасын растайтын құжаттың көшiрмесi (өтiнiм берушiнiң мөрiмен куәландырылған);
тауарларды өнеркәсіптік өңдеу жөнiндегi операцияларды (технологиялық процеске негiзделген), оларды жасау тәсiлдерiн, тауарларды сәйкестендiру тәсiлдерiн, сондай-ақ тауарларды өңдеу бойынша мерзiмдерді қоса алғанда, өнеркәсіптік өңдеу өнiмдерiнің шығу нормаларын есептеу кестесi;
өтініш беруші әрекетсіз салық төлеуші деп танылмағаны туралы салық органының растауы;
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды алуға арналған электрондық өтiнiш;
мәмiле жасалғандығын растайтын құжаттың, оған қосымшалардың және (немесе) толықтырулардың (келiсiмшарт, шарт) көшiрмесi (өтiнiш берушiнiң мөрiмен куәландырылған);
тауарлардың және КО СЭҚ ТН-ға сәйкес он белгі деңгейіндегі олардың өнеркәсіптік өңделген өнiмдерiнiң атауы мен сыныптамасын растайтын құжаттың көшiрмесi (өтiнiм берушiнiң мөрiмен куәландырылған);
тауарларды өнеркәсіптік өңдеу жөнiндегi операцияларды (технологиялық процеске негiзделген), оларды жасау тәсiлдерiн, тауарларды сәйкестендiру тәсiлдерiн, сондай-ақ тауарларды өңдеу бойынша мерзiмдерді қоса алғанда, өнеркәсіптік өңдеу өнiмдерiнің шығу нормаларын есептеу кестесi;
өтініш беруші әрекетсіз салық төлеуші деп танылмағаны туралы салық органының растауын ұсынады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады, құжаттар көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесі түрінде беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін уәкілетті адамдардың ЭСҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) к услугодателю:
заявление на получение заключения по форме согласно приложению к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего совершение сделки, приложения и (или) дополнения к нему (контракт, договор) (заверенная печатью заявителя);
копия документа, подтверждающего наименование и классификацию товаров и продуктов их промышленной переработки в соответствии с ТН ВЭД ТС на уровне десяти знаков (заверенная печатью заявителя);
таблица расчета норм выхода продуктов промышленной переработки, включая операции по промышленной переработке товаров (основанных на технологическом процессе), способы их совершения, способы идентификации товаров, а также сроки по промышленной переработке товаров;
подтверждение налогового органа о том, что заявитель не признан бездействующим налогоплательщиком;
2) на портал:
электронное заявление, заполненное по форме согласно приложению  к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего совершение сделки, приложения и (или) дополнения к нему (контракт, договор) (заверенную печатью заявителя);
копия документа, подтверждающего наименование и классификацию товаров и продуктов их промышленной переработки в соответствии с ТН ВЭД ТС на уровне десяти знаков (заверенную печатью заявителя);
таблица расчета норм выхода продуктов промышленной переработки, включая операции по промышленной переработке товаров (основанных на технологическом процессе), способах их совершенствования, способах идентификации товаров, а также сроков по промышленной переработке товаров;
подтверждение налогового органа о том, что заявитель не признан бездействующим налогоплательщиком.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя, документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:

11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.comprom.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналасқан.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысанда портал арқылы алуына мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 28 42, 29 90 86. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Кеден одағына мүше мемлекеттердiң
аумағынан Қазақстан Республикасының
аумағына импортталатын тауарларды
өнеркәсіптің жеңіл, тау-кен металлургиясы,
химия, фармацевтика, ағаш өндеу салаларында,
сондай-ақ машина жасауда және құрылыс
индустриясында өнеркәсiптiк өңдеуге
арналған тауарларға жатқызуды растайтын
қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына қосымша
_________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
Мекенжайы ____________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон)
Көрсетілетін қызметті алушының деректемелері ____________________
(ЗТ/ЖК мемлекеттік тіркеу туралы куәлік №, БСН, ЖСН)
Импортталатын тауарларды өнеркәсiптiк өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растау туралы қорытынды алуға арналған
ӨТІНІШ
2001 жылғы 12 маусымдағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 249-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1518 қаулысымен бекітілген Кеден одағына мүше мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын, өнеркәсiптiк қайта өңдеуге арналған тауарлардың тiзбесiн және көрсетiлген өнеркәсiптiк қайта өңдеу кезiнде алынған дайын өнiмнiң тiзбесiн, сондай-ақ осындай тауарларды импорттайтын Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiнiң тiзбесiн айқындау қағидаларына сәйкес қорытынды беруді сұраймыз.
Басшы __________ ______________________________________
(қолы)         (тегі, аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 202 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына кірмейтін
елдерге экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге
асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды
қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын әкету
кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.comprom.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 28 42, 29 90 86. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача заключения о подтверждении
отнесения импортируемых на территорию
Республики Казахстан с территории
государств-членов Таможенного союза
товаров к товарам, предназначенным
для промышленной переработки в легкой,
горно-металлургической химической,
фармацевтической деревообрабатывающей
отраслях промышленности, а также в
машиностроении и стройиндустрии»
____________________________________
(полное наименование услугодателя)
_________________________________________________________________
(полное наименование услугополуполучателя государственной услуги)
Адрес _________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты услугополучателя ________________________
(№ свидетельства о государственной регистрации, БИН, ИИН)
Заявление
на получение заключения о подтверждении отнесения импортируемых
товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки
В соответствии со статьей 249 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и Правилами определения перечня импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза товаров, предназначенных для промышленной переработки, и перечня готовой продукции, полученной при указанной промышленной переработке, а также перечня налогоплательщиков Республики Казахстан, импортирующих такие товары, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1518 просим выдать заключение.
Руководитель _________________ ______________________________________
(подпись)                 (Ф.И.О.)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 202
Стандарт государственной услуги
«Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при
вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие
в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий
из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых
осуществляется на основании лицензии (без лицензии)» 1. Общие положения

1. «Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына кірмейтін елдерге экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.еgov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берілген кезде – күнтізбелік 5 (бес) күн;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына кірмейтін елдерге экспорты лицензия негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарымен қалдықтарын шығару кезіндегі мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісі (бұдан әрі – акт).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электронды.
Актіні қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз, жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).

1. Государственная услуга «Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов, а также при обращении на портал – 5 (пять) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат государственной услуги – акт государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии) (далее – акт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением акта на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе, физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).

9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
ұйымның атауы немесе дара кәсіпкердің деректері, заңды мекенжайы және мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті қоса берілетін құжаттардың тізбесі көрсетілетін актіні алуға арналған өтінімхат;
орыс тіліндегі келісімшарттың (шарттың, келісімнің) көшірмесі, егер орыс тілінде келісімшарт (шарт, келісім) болмаған жағдайда, келісімшарттың (шарттың, келісімнің) көшірмесіне өтінім беруші бекіткен және куәландырған аудармасы (өтінім берушінің лауазымы мен күнін, қолы мен мөрін көрсете отырып) қоса беріледі;
сандық және құндық мәнде толық ассортименті көрсетілетін тауарларға арналған ерекшелік;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 924 қаулысымен бекітілген Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидасына сәйкес нысан бойынша тауарлар құнының есептемесі;
келісімшарт бағаларының қабылданған деңгейін негіздейтін әлемдік нарық бағалары туралы қолда бар мәліметтер;
тауарлардың шығу көзін растайтын құжат (бағалы металдарды өндіру субъектілері үшін – жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшарттың көшірмесі, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы металдармен операцияларды жүзеге асыруға құқығы бар ұйымдар үшін – бағалы металдарды өндіру субъектісінен бағалы металдарды сатып алуға арналған шарттың көшірмесі);
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің алтын-валюта активтерді толықтыру үшін тазартылған құйма алтынды сатып алудан бас тартуын растайтын құжат;
әкетілетін тауарларға арналған нормативтік-техникалық құжаттама (Қазақстан Республикасында белгіленген МемСТ, ССТ, ТШ);
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
орыс тіліндегі келісімшарттың (шарттың, келісімнің) көшірмесі, орыс тілінде келісімшарт (шарт, келісім) болмаған жағдайда, келісімшарттың (шарттың, келісімнің) көшірмесіне өтінім беруші бекіткен және куәландырған аудармасы (өтінім берушінің лауазымы мен күнін, қолы мен мөрін көрсете отырып) қоса беріледі;
сандық және құндық мәнде толық ассортименті көрсетілетін тауарларға арналған ерекшелік;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 924 қаулысымен бекітілген Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидасына сәйкес нысан бойынша тауарлар құны есептемесі;
келісімшарт бағаларының қабылданған деңгейін негіздейтін әлемдік нарық бағалары туралы қолда бар мәліметтер;
тауарлардың шығу көзін растайтын құжат (бағалы металдарды өндіру субъектілері үшін – жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшарттың көшірмесі, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағалы металдармен операцияларды жүзеге асыруға құқығы бар ұйымдар үшін – бағалы металдарды өндіру субъектісінен бағалы металдарды сатып алуға арналған шарттың көшірмесі);
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің алтын-валюта активтерді толықтыру үшін тазартылған құйма алтынды сатып алудан бас тартуын растайтын құжат;
әкетілетін тауарларға арналған нормативтік-техникалық құжаттама (Қазақстан Республикасында белгіленген МемСТ, ССТ, ТШ).
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады, құжаттар көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесі түрінде беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін уәкілетті адамдардың ЭСҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) к услугодателю:
письмо – заявка для получения акта, в котором указывается наименование организации или данные индивидуального предпринимателя, юридический адрес и перечень прилагаемых документов, необходимых для осуществления государственного контроля;
копия контракта (договора, соглашения) на русском языке, в случае если контракт (договор, соглашение) на русском языке отсутствует, то к копии контракта (договора, соглашения) должен прилагаться скрепленный и заверенный заявителем перевод (с указанием должности и даты, подписью и печатью заявителя);
спецификация на товары, в которой указывается полный ассортимент в количественном и стоимостном выражении;
расчет стоимости товаров, по форме согласно Правилам ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 924;
имеющиеся сведения о ценах мирового рынка, обосновывающие принятый уровень контрактных цен;
документ, подтверждающий источник происхождения товаров (для субъектов добычи драгоценных металлов – копия контракта на права недропользования, для организаций, имеющих право осуществлять операции с драгоценными металлами, в соответствии с законодательством Республики Казахстан – копия договора на приобретение драгоценных металлов у субъекта добычи драгоценных металлов);
документ, подтверждающий отказ Национального Банка Республики Казахстан от закупки аффинированного золота в слитках для пополнения золотовалютных активов;
нормативно-техническая документация (ГОСТ, ОСТ, ТУ, установленные в Республике Казахстан) на вывозимые товары;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
копия контракта (договора, соглашения) на русском языке, в случае если контракт (договор, соглашение) на русском языке отсутствует, то к копии контракта (договора, соглашения) должен прилагаться скрепленный и заверенный заявителем перевод (с указанием должности и даты, подписью и печатью заявителя);
спецификация на товары, в котором указывается полный ассортимент в количественном и стоимостном выражении;
расчет стоимости товаров, по форме согласно Правилам ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 924;
имеющиеся сведения о ценах мирового рынка, обосновывающие принятый уровень контрактных цен;
документ, подтверждающий источник происхождения товаров (для субъектов добычи драгоценных металлов – копия контракта на права недропользования, для организаций, имеющих право осуществлять операции с драгоценными металлами, в соответствии с законодательством Республики Казахстан – копия договора на приобретение драгоценных металлов у субъекта добычи драгоценных металлов);
документ, подтверждающий отказ Национального Банка Республики Казахстан от закупки аффинированного золота в слитках для пополнения золотовалютных активов;
нормативно-техническая документация (ГОСТ, ОСТ, ТУ, установленные в Республике Казахстан) на вывозимые товары.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя, документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:

2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіКеден одағына кiрмейтiн елдерден Қазақстан Республикасының аумағына экспорты лицензия негiзiнде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металл сынықтарымен мен қалдықтарын әкелу кезiндегі мемлекеттiк бақылау актiсi (бұдан әрі – акт).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электронды.
Актіні қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен расталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз, жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
ұйымның атауы немесе дара кәсіпкердің деректері, заңды мекенжайы көрсетілетін актіні алуға арналған өтінімхат;
орыс тіліндегі келісімшарттың (шарттың, келісімнің) көшірмесі, орыс тілінде келісімшарт (шарт, келісім) болмаған жағдайда, келісімшарттың (шарттың, келісімнің) көшірмесіне өтінім беруші бекіткен және куәландырған аудармасы (өтінім берушінің лауазымы мен күнін, қолы мен мөрін көрсете отырып) қоса беріледі;
сандық және құндық мәнде толық ассортименті көрсетілетін тауарларға арналған ерекшелік;
тауарлардың шығу көзін растайтын құжат;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
орыс тіліндегі келісімшарттың (шарттың, келісімнің) көшірмесі, егер орыс тілінде келісімшарт (шарт, келісім) болмаған жағдайда, келісімшарттың (шарттың, келісімнің) көшірмесіне өтінім беруші бекіткен және куәландырған аудармасы (өтінім берушінің лауазымы мен күнін, қолы мен мөрін көрсете отырып) қоса беріледі;
сандық және құндық мәнде толық ассортименті көрсетілген тауарларға арналған ерекшелік;
тауарлардың шығу көзін растайтын құжат.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады, құжаттар көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесі түрінде беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін уәкілетті адамдардың ЭСҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат государственной услуги – акт государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на оснований лицензии (без лицензии) (далее – акт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением акта на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги:
1) к услугодателю:
письмо – заявка для получения акта, в котором указывается наименование организации или данные индивидуального предпринимателя, юридический адрес;
копия контракта (договора, соглашения) на русском языке, в случае если контракт (договор, соглашение) на русском языке отсутствует, то к копии контракта (договора, соглашения) прилагается скрепленный и заверенный заявителем перевод (с указанием должности и даты, подписью и печатью заявителя);
спецификация на товары, в котором указывается полный ассортимент в количественном и стоимостном выражении;
документ, подтверждающий источник происхождения товаров;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
копия контракта (договора, соглашения) на русском языке, в случае если контракт (договор, соглашение) на русском языке отсутствует, то к копии контракта (договора, соглашения) прилагается скрепленный и заверенный заявителем перевод (с указанием должности и даты, подписью и печатью заявителя);
спецификация на товары, в котором указывается полный ассортимент в количественном и стоимостном выражении;
документ, подтверждающий источник происхождения товаров.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя, документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз, жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
тіркеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша химиялық өнімді тіркеуге арналған өтініш;
химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспорты;
химиялық өнімді қайта тіркеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша химиялық өнімді тіркеуге арналған өтініш;
химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспорты;
химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы.
2) порталға:
тіркеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес деректері бар, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспорты;
химиялық өнімді қайта тіркеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес деректері бар, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспорты;
химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы.
Порталда электронды сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесі түрінде беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәлiметтерiн уәкiлеттi адамдардың ЭСҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – көшірмесінде құжаттардың топтамасын қабылдау уақыты мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе, физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги:
1) к услугодателю:
для регистрции:
заявление на регистрацию химической продукции по форме согласно  приложению к настоящему стандарту;
паспорт безопасности химической продукции;
для перерегистрации химической продукции:
заявление на регистрацию химической продукции по форме согласно  приложению к настоящему стандарту;
паспорт безопасности химической продукции;
оригинал свидетельства о регистрации химической продукции;
2) на портал:
для регистрции:
заявление с данными, соответствующими приложению к настоящему стандарту, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
паспорт безопасности химической продукции;
для перерегистрации химической продукции:
заявление с данными, соответствующими приложению к настоящему стандарту, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
паспорт безопасности химической продукции;
оригинал свидетельства о регистрации химической продукции.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю (нарочно либо по почте) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;

2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күнді көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылдануы туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 2117 кабинет, телефоны: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, күні мен уақыты берілген шағымға жауапты алу орны мен мерзімін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және қажетті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» көрсетілетін қызметті беруші өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңарып тұратын шағым туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, или Министерства, по адресу 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.comprom.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналасқан.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті электронды нысанда портал арқылы алуына мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы, сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 50 29 53, 50 30 77. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Химиялық өнімдерді тіркеу және
есепке алу» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына қосымша
_________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
Мекенжайы ____________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон)
Көрсетілетін қызметті алушының деректемелері ____________________
(ЗТ/ДК мемлекеттік тіркеу туралы куәлік №, БСН, ЖСН)
Химиялық өнімді тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті алуға арналған
ӨТІНІШ
«Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 2 шілдедегі № 302 Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 572 қаулысымен бекітілген Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу ережесіне сәйкес тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік беруді сұраймыз.
Басшы ___________ _____________________________________
(қолы)        (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 6 наурыздағы
№ 202 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар
бар шикізат тауарларын өңдеудің экономикалық орынсыздығы
немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.comprom.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 51 30, 24 52 92. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Регистрация и учет
химической продукции»
В _______________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _____________________________________________________________
(полное наименование услугополуполучателя государственной услуги)
Адрес _________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты услугополучателя _____________________________________
(№ свидетельства о гос.регистрации ЮЛ/ИП, БИН, ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение свидетельства о регистрации (перерегистрации)
химической продукции
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2007 года № 302 «О безопасности химической продукции» и Правилами регистраци и учета химической продукции, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 572 просим выдать свидетельство о регистрации (перерегистрации).
Руководитель __________________ _____________________________________
(подпись)             (Ф.И.О. (в случае наличии)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2014 года № 202
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключения об экономической нецелесообразности или
невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих
драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.еgov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттардың топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берілген кезде – 7 (жеті) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматта ндырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды (бұдан әрі – қорытынды).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электронды.
Қорытындыны қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен расталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз, жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
тауардың атауын, оның өлшем бірліктеріндегі санын көрсете отырып, қорытынды алуға арналған өтінімхат;
құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын өндіру субъектілері үшін – жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшарттың көшірмесі. Бұл ретте мұндай құжатқа өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайларды қоспағанда, егер мұндай құжаттың көшірмесі бұрын ұсынылған болса, жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшартты ұсыну талап етілмейді;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларымен операцияларды жүзеге асыруға құқығы бар басқа ұйымдар үшін – әкетілетін шикізат тауарларына меншік құқығын растайтын құжаттың көшірмесі;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі;

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов, а также при обращении на портал – 7 (семь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат государственной услуги – заключение об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан (далее – заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением заключения на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе, физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) к услугодателю:
письмо – заявка для получения заключения, с указанием наименования товара, его количества в единицах измерения;
для субъектов добычи сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы – копия контракта на права недропользования. При этом не требуется представление контракта на права недропользования, в случае если копия такого документа была представлена ранее, за исключением случаев, когда в такой документ были внесены изменения и дополнения;
для других организаций, имеющих право в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять операции с сырьевыми товарами, содержащих драгоценные металлы – копия документа, подтверждающего право собственности на вывозимые сырьевые товары;
копия внешнеторгового договора (контракта);