Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2015 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1421 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2015 жылға арналған жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жүктелсін.
3. Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар заң жобаларын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне Жоспарда айқындалған айдың 1-күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда айқындалған айдың 20-күнінен кешіктірмей ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1421 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2015 жылға арналған жоспары

О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2015 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1421
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2015 год (далее - План).
2. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Государственным органам-разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 20 числа месяца, определенного Планом.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
31 декабря 2014 года № 1421
План
законопроектных работ Правительства Республики Казахстан
на 2015 год

Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.04.2015 № 218; 23.06.2015 № 471; 30.06.2015 № 497; 17.07.2015 № 546; 23.07.2015 № 560; 07.08.2015 № 614; 30.10.2015 № 867; 12.11.2015 № 894; 19.11.2015 № 922; 09.12.2015 № 980; 25.12.2015 № 1062; 18.02.2016 № 75 қаулыларымен.
Р/с №
Заң жобасының атауы
Әзірлеуші мемлекеттік орган
Ұсыну мерзімі
Заң жобаларын сапалы әзірлеу және уақтылы енгізу үшін жауапты тұлға
Әділетмині
Үкімет
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1
Төрелік туралы
Әділетмині
Қаңтар
Қаңтар
Наурыз
З.Х. Баймолдина
2
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне төрелік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
Қаңтар
Қаңтар
Наурыз
З.Х. Баймолдина
3
Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы
Әділетмині
Қаңтар
Қаңтар
Наурыз
Б.Ж. Әбдірайым
4
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау. жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне өзгерістер енгізу туралы
Әділетмині
Қаңтар
Қаңтар
Наурыз
Б.Ж. Әбдірайым
5
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаржымині
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
А.М. Теңгебаев
6
«Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЖС (келісім бойынша)
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
І.С. Испанов
7
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ДСӘДМ
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
С.Қ. Жақыпова
8
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының «жасыл экономикаға» көшуі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
Ақпан
Наурыз
Мамыр
Т.Ә. Ахсамбиев
9
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне екінші деңгейдегі банктердің жұмыс істемейтін кредиттері мен активтері, қаржылық қызметтер көрсету және қаржы ұйымдары мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰБ (келісім бойынша)
Ақпан
Наурыз
Мамыр
К.Б. Қожахметов
10
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 23.07.2015 № 560 қаулысымен
11
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасындағы үкіметтік емес ұйымдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МСМ
Наурыз
Сәуір
Маусым
М.А. Әзілханов
12
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.07.2015 № 546 қаулысымен.
13
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтық заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
Наурыз
Сәуір
Маусым
З.Х. Баймолдина
14
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экологиялық мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
Наурыз
Сәуір
Маусым
Т.Ә. Ахсамбиев
15

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.04.2015 № 218; от 23.06.2015 № 471; от 30.06.2015 № 497; от 17.07.2015 № 546; от 23.07.2015 № 560; от 07.08.2015 № 614; от 30.10.2015 № 867; от 12.11.2015 № 894; от 19.11.2015 № 922; от 09.12.2015 № 980; от 25.12.2015 № 1062; от 18.02.2016 № 75.
№ п/ п
Наименование законопроекта
Государст-
венный орган-разработчик
Срок представления
Лицо, ответственное за качественную разработку и своевременное внесение законопроектов
Минюст
Правительство
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1
Об арбитраже
МЮ
Январь
Январь
Март
Баймолдина З.Х.
2
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам арбитража
МЮ
Январь
Январь
Март
Баймолдина З.Х.
3
О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан
МЮ
Январь
Январь
Март
Абдирайым Б.Ж.
4
О внесении изменений в Кодекс  Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения»
МЮ
Январь
Январь
Март
Абдирайым Б.Ж.
5
0 внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
МФ
Январь
Февраль
Апрель
Тенгебаев A.M.
6
О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан «О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан»
ВС
(по согласованию)
Январь
Февраль
Апрель
Испанов И.С.
7
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пенсионного обеспечения
МЗСР
Январь
Февраль
Апрель
Жакупова С.К.
8
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам перехода Республики Казахстан к «зеленой экономике»
МЭ
Февраль
Март
Май
Ахсамбиев Т.А.
9
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам неработающих кредитов и активов банков второго уровня, оказания финансовых услуг и деятельности финансовых организаций и Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
Февраль
Март
Май
Кожахметов К.Б.
10
Исключен постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 560.
11
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности неправительственных организаций в Республике Казахстан
МКС
Март
Апрель
Июнь
Азильханов М.А.
12
Исключена постановлением Правительства РК от 17.07.2015 № 546.
13
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования гражданского законодательства
МЮ
Март
Апрель
Июнь
Баймолдина З.Х.
14
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по экологическим вопросам
МЭ
Март
Апрель
Июнь
Ахсамбиев Т.А.
15

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.06.2015 № 497 қаулысымен
16
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
Наурыз
Сәуір
Маусым
Т.М. Жақсылықов
17
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет және тарихи-мәдени мұра мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МСМ
Наурыз
Мамыр
Шілде
Ғ.A. Ахмедьяров
18
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғарыш қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИДМ
Сәуір
Мамыр
Шілде
Е.К. Сағадиев
18-1
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электр энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
Ақпан
Сәуір
Тамыз
Б.М. Жақсалиев
19
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
Сәуір
Маусым
Тамыз
Қ.А. Өскенбаев
20
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне спорттық-бұқаралық, мәдени-көріністік және басқа да іс-шаралар өткізу кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
Мамыр
Маусым
Тамыз
Е.З. Тұрғымбаев
21
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2016 - 2018 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ҰЭМ
Тамыз
Тамыз
Тамыз
М.Ә. Құсайынов
22
2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
Тамыз
Тамыз
Тамыз
Л.М. Кармазина
23
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ДСӘДМ
Шілде
Тамыз
Қазан
С.Қ. Жақыпова
24
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.10.2015 № 867 қаулысымен.
25
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
М.Е. Әбілқасымова
26
Пошта туралы
ИДМ
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
А.Қ. Жұмағалиев
27
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне пошта мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИДМ
Тамыз
Қыркүйек
Қараша
А.Қ. Жұмағалиев
28
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 12.11.2015 № 894 қаулысымен.
28-1
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.11.2015 № 922 қаулысымен.
29
Төлемдер және төлем жүйелері туралы
ҰБ (келісім бойынша)
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Н.Ж. Құсайынов
30
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне төлемдер және төлем жүйелері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰБ (келісім бойынша)
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Н.Ж. Құсайынов
31
Халықты жұмыспен қамту туралы (жаңа редакция)
ДСӘДМ
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Б.Б. Нұрымбетов
32
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықты жұмыспен қамту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ДСӘДМ
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Б.Б. Нұрымбетов
33

Исключена постановлением Правительства РК от 30.06.2015 № 497.
16
0 внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав потребителей
МНЭ
Март
Апрель
Июнь
Жаксылыков Т.М.
17
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры и историко-культурного наследия
МКС
Март
Май
Июль
Ахмедьяров Г.А.
18
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам космической деятельности
МИР
Апрель
Май
Июль
Сагадиев Е.К.
18-1
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам электроэнергетики
МЭ
Февраль
Апрель
Август
Джаксалиев Б.М.
19
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития местного самоуправления в Республике Казахстан
МНЭ
Апрель
Июнь
Август
Ускенбаев К.А.
20
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности при проведении спортивно-массовых, культурно-зрелищных и других мероприятий
МВД
Май
Июнь
Август
Тургумбаев Е.З.
21
О гарантированном трансферте из Национального фонда республики Казахстан на 2016-2018 годы
МНЭ
Август
Август
Август
Кусаинов М.А.
22
0 республиканском бюджете на 2016-2018 годы
МФ
Август
Август
Август
Кармазина Л.М.
23
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социальной защиты населения
МЗСР
Июль
Август
Октябрь
Жакупова С.К.
24
Исключена постановлением Правительства РК от 30.10.2015 № 867
25
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оказания государственных услуг
МНЭ
Август
Сентябрь
Ноябрь
Абылкасымова М.Е.
26
О почте
МИР
Август
Сентябрь
Ноябрь
Жумагалиев А.К.
27
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам почты
МИР
Август
Сентябрь
Ноябрь
Жумагалиев А.К.
28
Исключена постановлением Правительства РК от 12.11.2015 № 894.
28-1
Исключена постановлением Правительства РК от 19.11.2015 № 922.
29
0 платежах и платежных системах
НБ
(по согласованию)
Август
Октябрь
Декабрь
Кусаинов Н.Ж.
30
0 внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам платежей и платежных систем
НБ
(по согласованию)
Август
Октябрь
Декабрь
Кусаинов Н.Ж.
31
О занятости населения (новая редакция)
МЗСР
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Нурымбетов Б.Б.
32
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости населения
МЗСР
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Нурымбетов Б.Б.
33

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.02.2016 № 75 қаулысымен.
34
Коллекторлық қызмет туралы
ҰБ (келісім бойынша)
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Қ.Б. Қожахметов
35
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне коллекторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰБ (келісім бойынша)
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Қ.Б. Қожахметов
36
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1062 қаулысымен.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ - Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
ИДМ - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму  министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСӘДМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ЖС - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты

Исключен постановлением Правительства РК от 18.02.2016 № 75
34
О коллекторской деятельности
НБ
(по согласованию)
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Кожахметов К.Б.
35
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коллекторской деятельности
НБ
(по согласованию)
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Кожахметов К.Б.
36
Исключена постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1062 .
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан