Жамбыл облысында АН-2 ұшағының құлауы салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерiн тексеру жөнiнде үкiметтiк комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 11 қаулысы
2015 жылғы 20 қаңтарда Жамбыл облысында АН-2 ұшағының құлауы салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерiн тексеру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда 2015 жылғы 20 қаңтарда Жамбыл облысында АН-2 ұшағының құлауы салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерiн тексеру жөнiндегі үкiметтiк комиссия (бұдан әрi – комиссия) құрылсын.
2. Комиссия дереу жұмысқа кiрiсiп, ұшақтың құлауы себептерiн жан-жақты тексеруді қамтамасыз етсін, қаза тапқандардың отбасыларына көмек көрсету жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Комиссия төрағасы Ж.М. Қасымбек ұшақтың құлауы салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерiн тексеру нәтижелері мен қаза тапқандардың отбасыларына көмек көрсету жөнінде қабылданған шаралар туралы баяндасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2015 жылғы 21 қаңтардағы
№ 11 қаулысына
қосымша
Жамбыл облысында АН-2 ұшағының құлауы салдарынан болған топтық
жазатайым оқиғаның себептерiн тексеру жөнiндегi үкiметтiк
комиссияның құрамы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.03.2015 № 117 қаулысымен.
Қасымбек
Жеңіс Махмұдұлы
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму бірінші
вице-министрі, басшы
Мұқтыбаев
Серік Хамитұлы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрлігінің Азаматтық
авиация комитеті төрағасының
орынбасары, басшының орынбасары
Тілеуғалиев
Ыбырай Әшімханұлы
Қазақстан Республикасының Бас көлік
прокуроры
Орынбеков
Бекболат Серікбекұлы
Жамбыл облысы әкімінің бірінші
орынбасары
Арғындыков
Дәулет Рашидұлы
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
вице-министрі
Бейсен
Назарбек Есіркепұлы
Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрлігі Медициналық және
фармацевтикалық қызметті бақылау
комитетінің төрағасы
Данилов
Бағдат Жұмаұлы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлiгiнің Жамбыл облысы Төтенше
жағдайлар департаментi бастығының
орынбасары
Арғынбаев
Бауыржан Мұхалиұлы
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
министрлiгi Көліктегі ішкі істер
департаменті бастығының орынбасары
Аққұлов
Нұрлан Тыныстанұлы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар
және даму министрлігі Авиациялық
оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тексеру
басқармасының басшысы
Шүлімбеков
Серік Амангелдіұлы
«Қазаэронавигация» РМК Әуе қозғалысын
ұйымдастыру жөніндегі директоры
Круч
Владимир Александрович
«ОлимпЭйр» авиакомпаниясы» ЖШС
директоры
Бижанова
Гүлнар Қадыржанқызы
«Қазақмыс корпорациясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі Құқықтық бақылау департаментінің директоры (келісім бойынша)
Тілемісов
Төреқожа Төлеубайұлы
«Кәсіп Қазақмыс» тау-кен, металлургия және аралас өндірістері қызметкерлерінің салалық кәсіптік одағы» қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша).

Об образовании правительственной комиссии по расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие падения самолета АН-2 в Жамбылской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 11
В целях расследования причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие падения самолета АН-2 в Жамбылской области 20 января 2015 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать правительственную комиссию по расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие падения самолета АН-2 в Жамбылской области (далее – Комиссия), в составе согласно приложению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин падения самолета, принять меры по оказанию помощи семьям погибших.
3. Руководителю Комиссии Касымбек Ж.М. доложить о результатах расследования причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие падения самолета, и принятых мерах по оказанию помощи семьям погибших.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                  К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 января 2015 года № 11
Состав правительственной комиссии
по расследованию причин группового несчастного случая,
произошедшего вследствие падения самолета АН-2
в Жамбылской области
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10.03.2015 № 117.
Касымбек
Женис Махмудулы
первый вице–министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан, руководитель
Мухтыбаев
Серик Хамитович
заместитель председателя Комитета гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, заместитель руководителя
Тлеугалиев
Ибрай Ашимханович
Главный транспортный прокурор Республики Казахстан
Орынбеков
Бекболат Серикбекович
первый заместитель акима Жамбылской области
Аргандыков
Даулет Рашидович
вице-министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Бейсен
Назарбек Есеркепович
председатель Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Данилов
Багдат Жумаевич
заместитель начальника Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Аргинбаев
Бауржан Мухалиевич
заместитель начальника Департамента внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Аккулов
Нурлан Тыныстанович
руководитель управления по расследованию авиационных происшествий и инцидентов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Шулимбеков
Серик Амангельдинович
директор по организации воздушного движения Республиканского государственного предприятия «Казаэронавигация»
Круч
Владимир Александрович
директор товарищества с ограниченной ответственностью «Авиакомпания ОлимпЭйр»
Бижанову
Гульнару Кадиржановну
директора Департамента правового контроля товарищества с ограниченной ответственностью «Корпорация Казахмыс» (по согласованию);
Тлемисова
Турекожу Толеубаевича
председателя общественного объединения «Отраслевой профсоюз работников горной, металлургической и смежных производств «Касіп Казахмыс» (по согласованию).