Ұлттық заңнаманы Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру кезінде Қазақстан Республикасы қабылдаған міндеттемелерге сәйкес келтіру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 13 қарашадағы № 909 қаулысы
Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру кезінде Қазақстан Республикасы қабылдаған міндеттемелерді іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық заңнаманы Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру кезінде Қазақстан Республикасы қабылдаған  міндеттемелерге сәйкес келтіру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдары мен ұйымдары заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Іс-шаралар жоспарының орындалуын;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы  Ұлттық экономика министрлiгiне жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 13 қарашадағы
№ 909 қаулысымен
бекітілген
Ұлттық заңнаманы Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру кезінде Қазақстан Республикасы қабылдаған міндеттемелерге сәйкес келтіру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с №
Іс-шараның атауы
Іске асыру үшін қажетті шаралар/шешімдер
Орындау мерзімі
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
1.
1994 жылғы Тарифтер және сауда жөніндегі бас келісімнің (ТСБК) ІІІ бабына сәйкес заңнаманы жетілдіру, оған сәйкес тауарларды ішкі сатуды, сатып алуды, тасымалдауды, бөлуді немесе пайдалануды қозғайтын ішкі салықтар мен алымдар импорттық немесе отандық тауарларға отандық өндіріс үшін қорғайтын жағдай жасайтындай қолданылмауға тиіс
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы
10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша мәселені қарау
2016 жылғы 4-тоқсан
ВАК хаттамасы
ҰЭМ, АШМ
2.
Ауыл шаруашылығы бойынша қабылданған міндеттемеге сәйкес заңнаманы жетілдіру, оған сәйкес ауыл шаруашылығы өнімдерін экспорттау кезінде көлік шығыстарына арналған шығындар құнын арзандату Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымына кірген кезден бастап жойылуға тиіс

О Плане мероприятий по приведению национального законодательства в соответствие с обязательствами, принятыми Республикой Казахстан при вступлении во Всемирную торговую организацию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2015 года № 909
В целях реализации обязательств, принятых Республикой Казахстан при вступлении во Всемирную торговую организацию, Правительство  Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по приведению национального законодательства в соответствие с обязательствами, принятыми Республикой Казахстан при вступлении во Всемирную торговую организацию (далее – План мероприятий).
2. Центральным государственным органам и организациям  Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) выполнение Плана мероприятий;
2) представление информации о ходе реализации Плана мероприятий в Министерство национальной экономики Республики Казахстан ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 ноября 2015 года № 909
План мероприятий
по приведению национального законодательства в соответствие
с обязательствами, принятыми Республикой Казахстан при
вступлении во Всемирную торговую организацию
№ п/п
Наименование мероприятия
Необходимые меры/ решения для реализации
Сроки исполнения
Форма завершения
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
1.
Совершенствование законодательства в соответствии со статьей III Генерального соглашения по тарифам и торговле (ГАТТ) 1994, согласно которому внутренние налоги и сборы, затрагивающие внутреннюю продажу, покупку, перевозку, распределение или использование товаров, не должны применяться к импортным или отечественным товарам таким образом, чтобы создавать защиту для отечественного производства
рассмотрение вопроса по внесению изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет»
4-квартал 2016 года
протокол МВК
МНЭ, МСХ
2.
Совершенствование законодательства в соответствии с принятым обязательством по сельскому хозяйству, согласно которому удешевление стоимости затрат на транспортные расходы при экспорте сельскохозяйственной продукции должно быть отменено с момента вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию

«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша мәселені қарау
2015 жылғы 4-тоқсан
ВАК хаттамасы
АШМ, ҰЭМ
3.
Қазақстан Республикасының көрсетілетін қызметтер бойынша ерекше міндеттемелері тізбесінде белгіленген телекоммуникациялық көрсетілетін қызметтер бойынша Қазақстан Республикасының міндеттемелеріне сәйкес келтіру мақсатында байланыс қызметтері нарығын реттеу саласындағы заңнаманы жетілдіру
«Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы» 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша мәселені қарау
2016 жылғы қаңтар
ВАК хаттамасы
ҰҚК (келісім бойынша), ҰЭМ, ИДМ
4.
Жер қойнауын пайдалану саласындағы заңнаманы:
1994 жылғы Тарифтер және сауда жөніндегі бас келісімнің (ТСБК) ІІІ бабы 4-тармағының ережелеріне сәйкес, сондай-ақ Дүниежүзілік сауда ұйымының Саудамен байланысты инвестициялық шаралар жөніндегі келісімінің ІІ бабы бойынша Қазақстан Республикасының міндеттемелеріне сәйкес тауарларды сатып алудағы жергілікті қамту туралы талапты жою;
Дүниежүзілік сауда ұйымының Көрсетілетін қызметтер саудасы жөніндегі бас келісімінің XVII бабы бойынша Қазақстан Республикасының міндеттемелеріне сәйкес көрсетілетін қызметтердегі (жұмыстардағы) және білікті кадрлардағы жергілікті қамту мөлшерін 50 %-дан аспайтын деңгейде белгілеу бөлігінде жетілдіру
«Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысына  өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2016 жылғы
қаңтар
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ, ЭМ
мыналарға:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 26 мамырда № 11167 болып тіркелген «Жер қойнауын пайдалану түрлері бойынша модельдік келісімшарттарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің  2015 жылғы 31 наурыздағы № 412 бұйрығына;
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 22 мамырда № 11123 болып тіркелген «Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі» мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2013 жылғы 14 ақпандағы № 96 бұйрығына;
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 22 мамырда № 11117 болып тіркелген «Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгізілетін, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарлардағы, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі ең аз жергілікті қамтымды есептеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
17 сәуірдегі № 464 бұйрығына;
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы
8 мамырда № 11000 болып тіркелген «Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы
27 ақпандағы № 253 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 241 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2016 жылғы
қаңтар
ИДМ бұйрықтары
ИДМ, ЭМ
5.

рассмотрение вопроса по внесению изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий»
4-квартал 2015 года
протокол МВК
МСХ, МНЭ
3.
Совершенствование законодательства в области регулирования рынка услуг связи в целях приведения его в соответствие с обязательствами Республики Казахстан по телекоммуникационным услугам, установленным в перечне специфических обязательств Республики Казахстан по услугам
рассмотрение вопроса по внесению изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О национальной безопасности Республики Казахстан»
январь 2016 года
протокол МВК
КНБ (по согласованию), МНЭ, МИР
4.
Совершенствование законодательства в сфере недропользования в части:
отмены требований о местном содержании в закупках товаров в соответствии с положениями пункта
4 статьи III Генерального соглашения по тарифам и торговле (ГАТТ) 1994, а также обязательствами Республики Казахстан по статье II Соглашения Всемирной торговой организации по инвестиционным мерам, связанным с торговлей;
установления размера местного содержания в услугах (работах) и квалифицированных кадрах на уровне, не превышающем 50 процентов, в соответствии с обязательствами Республики Казахстан по статье XVII Генерального соглашения Всемирной торговой организации по торговле услугами (ГАТС)
внесение изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456 «Об утверждении Правил предоставления права недропользования»
январь 2016 года
постановление Правительства Республики Казахстан
МИР, МЭ
внесение изменений и дополнений в:
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 412, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан
26 мая 2015 года № 11167 «Об утверждении модельных контрактов по видам недропользования»;
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 96, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан
22 мая 2015 года № 11123 «Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию посредством государственной информационной системы «Реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей»;
приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 464, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан
22 мая 2015 года № 11117 «Об утверждении Правил исчисления минимального местного содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования»;
совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 253 и Министра энергетики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 241, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2015 года № 11000 «Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию»
январь 2016 года
приказы МИР
МИР, МЭ
5.

Көрсетілетін қызметтер нарығына қолжетімділік бойынша Қазақстан Республикасының ерекше міндеттемелері тізбесінде бекітілген Қазақстан Республикасының міндеттемелеріне сәйкес көрсетілетін қызметтердегі (жұмыстардағы) және білікті кадрлардағы жергілікті қамту бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың міндеттемелерін 50 %-ға дейін азайту бөлігінде 2011 жылғы 1 қыркүйектен бастап Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылуы туралы хаттаманы Қазақстан Республикасы ратификациялаған күнге дейінгі кезеңде қол қойылған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды қайта қарау
жер қойнауын пайдалану жөніндегі тиісті келісімшарттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу мәселесін қарау
2021 жылғы 1 қаңтарға дейін
қосымша келісімдер
ИДМ, ЭМ
6.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт бойынша Қазақстан Республикасының міндеттемелеріне сәйкес жер қойнауын пайдаланушылардың тауарлардағы жергілікті қамту жөніндегі міндеттемелерін жою бөлігінде
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылуы туралы хаттаманы Қазақстан Республикасы ратификациялаған күнге дейінгі кезеңде қол қойылған жер қойнауын пайдалану жөніндегі келісімшарттарды қайта қарау
жер қойнауын пайдалану жөніндегі тиісті келісімшарттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу мәселесін қарау
2016 жылғы 3-тоқсан
қосымша келісімдер
ИДМ, ЭМ
7.
1994 жылғы Тарифтер және сауда жөніндегі бас келісімнің (ТСБК) III бабы 4-тармағының ережелеріне, сондай-ақ Дүниежүзілік сауда ұйымының Көрсетілетін қызметтер саудасы жөніндегі бас келісімінің ХVII бабына сәйкес квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сатып алуын реттеу саласындағы заңнаманы жетілдіру
«Ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың үлгі ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 мамырдағы № 787 қаулысына өзгерістер енгізу
2016 жылғы қаңтар
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ Директорлар кеңесінің 2012 жылғы  26 мамырдағы шешімінен бекітілген «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының және дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ-ға меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына өзгерістер енгізу
2016 жылғы қаңтар
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ Директорлар кеңесінің шешімі
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша), ҰЭМ,
Қаржымині
8.
Тарифтер және сауда жөніндегі бас келісімінің (1994) III:8 (a) бабына және Көрсетілетін қызметтер саудасы жөніндегі бас келісімінің (ҚСБК) XIII:1 бабына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы жетілдіру

Пересмотр контрактов на недропользование, которые были подписаны в период с 1 сентября 2011 года до даты ратификации Республикой Казахстан Протокола о присоединении Республики Казахстан к Всемирной торговой организации, в части снижения обязательств недропользователей по местному содержанию в услугах (работах) и квалифицированных кадрах до 50 % в соответствии с обязательствами Республики Казахстан, закрепленными в перечне специфических обязательств Республики Казахстан по доступу на рынок услуг
рассмотрение вопроса о внесении изменений и дополнений в соответствующие контракты по недропользованию
до 1 января 2021 года
дополнительные соглашения
МИР, МЭ
6.
Пересмотр контрактов на недропользование, которые были подписаны в период с 1 января 2015 года до даты ратификации Республикой Казахстан Протокола о присоединении Республики Казахстан к Всемирной торговой организации, в части исключения обязательств недропользователей по местному содержанию в товарах в соответствии с обязательствами Республики Казахстан по Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая
2014 года
рассмотрение вопроса о внесении изменений и дополнений в соответствующие контракты по недропользованию
3-квартал 2016 года
дополнительные соглашения
МИР, МЭ
7.
Совершенствование законодательства в сфере регулирования закупок субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с положениями пункта 4 статьи III Генерального соглашения по тарифам и торговле (ГАТТ) 1994, а также статьей XVII Генерального соглашения Всемирной торговой организации по торговле услугами
внесение изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2009 года № 787 «Об утверждении Типовых правил закупок товаров, работ и услуг, осуществляемых национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании»
январь 2016 года
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
внесение изменений в Правила закупок товаров, работ и услуг
АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат АО «ФНБ «Самрук-Казына» на праве собственности или доверительного управления», утвержденные решением Совета директоров АО «ФНБ «Самрук-Казына» от 26 мая 2012 года
январь 2016 года
решение Совета директоров АО «ФНБ «Самрук-Казына»
АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию), МНЭ, МФ
8.
Совершенствование законодательства в сфере государственных закупок в соответствии со статьей III:
8 (a) Генерального соглашения по тарифам и торговле (ГАТТ) 1994 и статьей XIII:
1 Генерального соглашения по торговле услугами (ГАТС)

«Отандық әлеуетті өнім берушілердің санаттарын мемлекеттік қолдау шараларын айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 мамырдағы № 470 қаулысына өзгерістер енгізу
2016 жылғы қаңтар
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ, Қаржымині
мыналарға:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 23 шілдеде № 11734 болып тіркелген «Электрондық мемлекеттік сатып алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 маусымдағы № 378 Қаржы министрінің бұйрығына, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 23 маусымда № 11733 болып тіркелген «Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 379 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2016 жылғы қаңтар
Қаржыминінің бұйрықтары
Қаржымині
9.
Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті қамтуды есептеуі саласындағы заңнаманы жетілдіру
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 14 сәуірде № 10711 болып тіркелген «Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті қамтымды есептеуінің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің  2015 жылғы 30 қаңтардағы № 87 бұйрығына өзгерістер енгізу
2016 жылғы қаңтар
ИДМ бұйрығы
ИДМ, ЭМ
10.
Көрсетілетін қызметтер нарығына қолжетімділік бойынша Қазақстан Республикасының ерекше міндеттемелері тізбесінде бекітілген ішкі корпоративтік ауысу шеңберінде шетелдік жеке тұлғалардың кіруі және уақытша болуы жөніндегі Қазақстан Республикасының міндеттемелеріне сәйкес халықты жұмыспен қамту және көші-қон саласындағы заңнаманы жетілдіру
«Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу қағидаларын, Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қағидалары мен шарттарын бекіту туралы және «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы
23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2016 жылғы қаңтар
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСӘДМ
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі;
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі;
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
ҰКК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
«Самұрық Қазына» ҰӘҚ» АҚ – «Самұрық Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы;
ВАК – Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия.

внесение изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2014 года № 470 «Об определении мер государственной поддержки категорий отечественных потенциальных поставщиков»
январь 2016 года
постановление Правительства Республики Казахстан
МИР, МФ
внесение изменений и дополнений в:
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 378, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июля 2015 года № 11734 «Об утверждении Правил проведения электронных государственных закупок»;
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 379, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан
23 июля 2015 года № 11733 «Об утверждении Правил осуществления государственных закупок»
январь 2016 года
приказы МФ
МФ
9.
Совершенствование законодательства в сфере расчета организациями местного содержания при закупке товаров, работ и услуг
внесение изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 87, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2015 года № 10711 «Об утверждении Единой методики расчета организациями местного содержания при закупке товаров, работ и услуг»
январь 2016 года
приказ МИР
МИР, МЭ
10.
Совершенствование законодательства в сфере занятости населения и миграции в соответствии с обязательствами Республики Казахстан по въезду и временному пребыванию иностранных физических лиц в рамках внутрикорпоративного перевода, закрепленных в перечне специфических обязательств Республики Казахстан по доступу на рынок услуг
внесение изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 «Об утверждении Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан
от 23 января 2001 года «О занятости населения»
январь 2016 года
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗСР
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан;
МЗСР – Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
АО «ФНБ «Самрук-Казына» – акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»;
МВК – Межведомственная комиссия по вопросам законопроектной деятельности при Правительстве Республики Казахстан.