Өнеркәсiп саласындағы қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1033 қаулысы.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын лицензиар;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын лицензиар;
3) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздігі комитеті тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға арналған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруді өтініш берушінің өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі бөлігінде келісуді жүзеге асыратын орган;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруді өтініш берушінің санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі бөлігінде келісуді жүзеге асыратын орган болып айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.09.2021 № 685 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Өнеркәсiп саласындағы қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1796 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 8, 179-құжат);
2) "Өнеркәсiп саласындағы қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1796 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 8 қазандағы № 1066 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 58, 803-құжат).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов

О некоторых вопросах лицензирования деятельности в сфере промышленности и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1033.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан лицензиаром на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств;
2) Комитет по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан лицензиаром на осуществление деятельности по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения;
3) Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан органом, осуществляющим согласование выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств в части соответствия заявителя требованиям промышленной безопасности;
4) Комитет санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан органом, осуществляющим согласование выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств в части соответствия заявителя санитарно-эпидемиологическим требованиям.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 28.09.2021 № 685 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1796 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности в сфере промышленности" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 8, ст. 179);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2013 года № 1066 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1796 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности в сфере промышленности" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 58, ст. 803).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов