Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз етуге тартылған қазақстандық және шетелдік кемелер мен қазақстандық әуе кемелерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 760 қаулысы.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.10.2019 № 804 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 55-бабының 12-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз етуге тартылған қазақстандық және шетелдік кемелер мен қазақстандық әуе кемелерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.10.2019 № 804 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б.Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 760 қаулысымен
Бекітілген
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз етуге тартылған қазақстандық және шетелдік кемелер мен қазақстандық әуе кемелерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.10.2019 № 804 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз етуге тартылған қазақстандық және шетелдік кемелер мен қазақстандық әуе кемелерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 55-бабының 12-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз етуге тартылған қазақстандық және шетелдік кемелер мен қазақстандық әуе кемелерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз етуге тартылған қазақстандық және шетелдік кемелер мен қазақстандық әуе кемелеріне, оның ішінде ауа қабы бар кемелерге қолданылады.

Об утверждении Правил выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими и иностранными судами и казахстанскими воздушными судами, задействованными в операциях по недропользованию и обеспечении операций по недропользованию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 760.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 28.10.2019 № 804 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12-1) статьи 55 Закона Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими и иностранными судами и казахстанскими воздушными судами, задействованными в операциях по недропользованию и обеспечении операций по недропользованию.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 28.10.2019 № 804 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 декабря 2016 года № 760
Правила выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими и иностранными судами и казахстанскими воздушными судами, задействованными в операциях по недропользованию и обеспечении операций по недропользованию
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 28.10.2019 № 804 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими и иностранными судами и казахстанскими воздушными судами, задействованными в операциях по недропользованию и обеспечении операций по недропользованию (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 12-1) статьи 55 Закона Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими и иностранными судами и казахстанскими воздушными судами, задействованными в операциях по недропользованию и обеспечении операций по недропользованию.
Настоящие Правила распространяются на казахстанские и иностранные суда и казахстанские воздушные суда, в том числе суда на воздушной подушке, задействованные в операциях по недропользованию и обеспечении операций по недропользованию.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ұғымдарға сәйкес келеді.
2-тарау. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз етуге тартылған қазақстандық және шетелдік кемелердің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру тәртібі, рұқсаттардың қолданылуының кеңістіктік және уақыттық шектері
3. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз етуге тартылған қазақстандық және шетелдік кемелердің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) қазақстандық кеме тіркелген жердегі немесе орналасқан пункттегі немесе шетелдік кеме Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының аумағына кіретін пункттегі Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – Шекара қызметі) береді. Бұл ретте дара кәсіпкер немесе заңды тұлғаның уәкілетті өкілі, филиал, өкілдік тіркелген жердегі Шекара қызметі берген рұқсаттар теңіздегі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің бәрінде кеменің орналасқан жері бойынша рұқсат алу қажеттігінсіз қолданылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Рұқсат алу үшін дара кәсіпкер немесе заңды тұлға, филиал, өкілдік (бұдан әрі – өтініш беруші) кеме тіркелген жердегі немесе орналасқан жердегі жауапкершілік учаскесінде кемелердің шығуы жоспарланған Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат беру туралы жазбаша өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) кемеге меншік құқығын растайтын құжаттың көшірмесі не жер қойнауын пайдаланушы мен мердігер ұйымның арасындағы кемені жалға алу (тасымалдау) шартының көшірмесі және (немесе) мердігер ұйым мен кеме иесінің арасындағы шарт көшірмесі;
3) кеменің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәлігінің немесе шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемені Каспий теңізінің қазақстандық секторында пайдалануға рұқсаттың көшірмесі;

Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Понятия, используемые в настоящих Правилах, соответствуют понятиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими и иностранными судами, задействованными в операциях по недропользованию и обеспечении операций по недропользованию, пространственные и временные пределы действия разрешений
3. Разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими и иностранными судами, задействованными в операциях по недропользованию и обеспечении операций по недропользованию, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – разрешение) выдается Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – Пограничная служба) по месту регистрации или пункту базирования казахстанского судна или пункту захода на территорию Республики Казахстан иностранного судна. При этом выданные Пограничной службой разрешения по месту регистрации индивидуального предпринимателя или уполномоченного представителя юридического лица, филиала, представительства действуют на всех морских пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, без необходимости получения разрешения по месту базирования судна.
Сноска. Пункт 3 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Для получения разрешения индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, филиал, представительство (далее – заявитель) представляют по месту регистрации или месту базирования судна в территориальное подразделение Пограничной службы, на участке ответственности которого планируются выходы судов, следующие документы:
1) письменное заявление о выдаче разрешения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление);
2) копию документа, подтверждающего право собственности на судно, либо копию договора между недропользователем и подрядной организацией на аренду судна (транспортировку) и (или) копию договора между подрядной организацией и судовладельцем;
3) копию свидетельства о праве плавания судна под Государственным флагом Республики Казахстан или разрешения на эксплуатацию судна, плавающего под флагом иностранного государства в казахстанском секторе Каспийского моря;

4) экипаж мүшелерінің, сондай-ақ жер қойнауы пайдаланылатын ауданға тиісті құралмен тасымалданатын жұмыскерлердің, іссапарға жіберілген адамдардың, іскерлік іссапарда жүрген адамдардың, мемлекеттік органдар мен ұйымдар қызметкерлерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері;
5) шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ адамдар үшін – жұмысқа орналасуға арналған рұқсаттардың көшірмелері, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің азаматтары үшін – еңбек шартының көшірмелері, шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ адамдар, Қазақстан Республикасында іскерлік іссапарда жүрген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің азаматтары үшін – іссапарға жіберу туралы хат;
6) қажет болған жағдайда шетелдік азаматтарға және (немесе) азаматтығы жоқ адамдарға берілген визалардың көшірмелері;
7) дара кәсiпкердің немесе заңды тұлғаның, филиалдың, өкiлдiктің жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүзеге асыру мақсатында тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді ұсыну шартының негiзiнде тартылғаны туралы жер қойнауын пайдаланушының, Қазақстан Республикасының порты, теңіз терминалы, каналы, айлақтық құрылысжайы меншiк иесiнiң немесе оны басқаратын тұлғаның шарт деректемелері көрсетілген жазбаша өтініші;
8) жер қойнауы пайдаланылатын және (немесе) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар қамтамасыз етілетін ауданның координаталары, сондай-ақ оларға бару және одан кері қайту үшін ұсынылатын жолдар;
9) кеден ісі саласындағы уәкілетті орган шығарған шетелдік теңіз кемесіне қатысты тауарларға декларацияның көшірмесі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат осы Қағидалардың 4 және 7-тармақтарында көрсетілген өтініш пен құжаттарды Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесі алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде беріледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Қазақстандық немесе шетелдік кеме экипажының мүшелерін ауыстыру қажет болған жағдайда, өтініш беруші осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыстыру себептерін көрсетіп, Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне экипаж мүшелерін ауыстыру туралы жазбаша өтініш береді.
Көрсетілген өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) экипаждың жаңа мүшесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;

4) копии документов, удостоверяющих личность членов экипажа, а также работников, прикомандированных лиц, лиц, находящихся в деловой командировке, сотрудников государственных органов и организаций, перемещаемых на соответствующем средстве в район недропользования;
5) копии разрешений на работу для иностранных граждан и лиц без гражданства, копии трудового договора для граждан государств – членов Евразийского экономического союза, иностранных граждан и лиц без гражданства, граждан государств – членов Евразийского экономического союза, находящихся в Республике Казахстан в деловой командировке, письмо о командировании;
6) в случае необходимости копии виз, выданных иностранным гражданам и (или) лицам без гражданства;
7) письменное заявление от недропользователя, собственника или лица, управляющего портом, морским терминалом, каналом, причальным сооружением Республики Казахстан, о том, что индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, филиал, представительство привлечены на основании договора на предоставление товаров, работ или услуг в целях осуществления операций по недропользованию с указанием реквизитов договора;
8) координаты района недропользования и (или) обеспечения операций по недропользованию, а также рекомендуемые пути следования к нему и обратно;
9) копию декларации на товары в отношении иностранного судна, выпущенной уполномоченным органом в сфере таможенного дела.
Сноска. Пункт 4 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Разрешение по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам выдается в течение десяти рабочих дней с даты получения территориальным подразделением Пограничной службы заявления и документов, указанных в пунктах 4 и 7 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В случае необходимости замены членов экипажа казахстанского или иностранного судна, заявитель представляет письменное заявление о замене членов экипажа в территориальное подразделение Пограничной службы с указанием причин замены по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
К указанному заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность нового члена экипажа;

2) шетелдік азамат және (немесе) азаматтығы жоқ адам үшін жұмыс істеуге рұқсаттың көшірмесі, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің азаматтары үшін еңбек шартының көшірмесі;
3) қажет болған жағдайда, шетелдік азаматқа және (немесе) азаматтығы жоқ адамға берілген визаның көшірмесі.
Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесі осы тармақта көрсетілген өтініш пен құжаттарды қарап, олар келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде өз шешімі туралы өтініш берушіге жазбаша хабарлайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Каспий теңізі қазақстандық секторының су кеңістігінде жоспарланған қызмет түріне байланысты мынадай қосымша құжаттар:
1) жер қойнауын пайдалану келісімшартына сәйкес теңіз түбі мен жер қойнауының табиғи ресурстарына барлау жүргізуге және оларды игеруге байланысты қызмет үшін:
теңізде мұнай операцияларын жүргізу үшін қалқымалы жабдыққа меншік құқығы туралы куәліктің көшірмесі не осындай қалқымалы жабдықты жалға алу шартының көшірмесі, не теңізде мұнай операцияларын жүргізу бойынша қызметтер көрсету туралы шарттың көшірмесі;
Қазақстан Республикасының Үкіметі мойындаған шетелдік сыныптау қоғамдарының бірінің кеменің қауіпті жүктерді тасымалдауға сәйкестігін растайтын теңіз кемесінің теңізде жүзу қауіпсіздігінің талаптарына сәйкестігі туралы сыныптау куәлігі;
2) жер қойнауын пайдалану келiсiмшартына сәйкес теңіз объектілерін салу мен орналастыруға, ұңғымаларды бұрғылауға, оларды консервациялау мен жоюға (бөлшектеуге) байланысты қызмет үшiн:
теңіз объектілерін салуға және орналастыруға көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган берген рұқсаттың көшірмесі;
теңіз объектілерін (ұңғымаларды) консервациялау (жою) басталған жағдайда жер қойнауын пайдаланушының технологиялық объектілерді консервациялау (жою) туралы бұйрығының көшірмесі;
теңіз объектілерін (ұңғымаларды) консервациялағаннан (жойғаннан) кейін консервацияланған (жойылған) технологиялық объектілерді немесе ұңғымаларды қабылдау туралы актінің көшірмесі ұсынылады.
8. Рұқсат бiр жылдан аспайтын мерзiмге берiледi, жер қойнауын пайдалану және (немесе) рұқсатта көрсетiлген жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды қамтамасыз ететін аудандар шегінде қолданылады және жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды қамтамасыз ету мақсатында тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді беру жөнiндегi келісімшарттың немесе шарттың қолданылу мерзімі ішінде жыл сайын қайта ресімдеуге жатады.

2) копия разрешения на работу для иностранца и (или) лица без гражданства, копия трудового договора для граждан государств – членов Евразийского экономического союза;
3) в случае необходимости, копия визы, выданной иностранцу и (или) лицу без гражданства.
Территориальное подразделение Пограничной службы рассматривает заявление и документы, указанные в настоящем пункте, и в течение десяти рабочих дней с даты их поступления письменно сообщает о своем решении заявителю.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В зависимости от вида деятельности, планируемой в водном пространстве казахстанского сектора Каспийского моря, представляются дополнительные документы:
1) для деятельности, связанной с ведением разведки и разработки природных ресурсов морского дна и недр в соответствии с контрактом на недропользование:
копия свидетельства о праве собственности на плавучее оборудование для проведения нефтяных операций на море либо копия договора аренды на такое плавучее оборудование, либо копия договора об оказании услуг по проведению нефтяных операций на море;
классификационное свидетельство одного из иностранных классификационных обществ, признанных Правительством Республики Казахстан, о соответствии морского судна требованиям безопасности мореплавания, подтверждающее соответствие судна для перевозки опасных грузов;
2) для деятельности, связанной с созданием и размещением морских объектов, бурением скважин, их консервацией и ликвидацией (демонтажем), в соответствии с контрактом на недропользование:
копия разрешения на создание и размещение морских объектов, выданного уполномоченным органом в области углеводородов;
в случае начала консервации (ликвидации) морских объектов (скважин) копия приказа недропользователя о консервации (ликвидации) технологических объектов;
после консервации (ликвидации) морских объектов (скважин) копия акта о приемке консервированных (ликвидированных) технологических объектов или скважин.
8. Разрешение выдается сроком не более чем на один год, действует в пределах районов недропользования и (или) обеспечения операций по недропользованию, указанных в разрешении, и подлежит ежегодному переоформлению в течение срока действия контракта или договора на предоставление товаров, работ или услуг в целях обеспечения операций по недропользованию.

9. Рұқсат дара кәсіпкерге немесе заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің уәкілетті өкіліне есеп журналында қол қойғызу арқылы беріледі. Берілген рұқсат қолданылатын бүкіл мерзімі ішінде ол Каспий теңізінің қазақстандық секторының су кеңістігіне бару кезеңінде және Каспий теңізінің қазақстандық секторының су кеңістігінде тұрған (дрейфтеу) кезеңде кеме капитанында (иесінде) не капитанның вахталық көмекшісінде болады.
10. Рұқсат жоғалған жағдайда өтініш беруші оның жоғалу мән-жайларын көрсете отырып, рұқсаттың телнұсқасын беру туралы өтінішпен Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне жүгінеді.
Шекара қызметі осы Қағидалардың 4 және 7-тармақтарында көзделген рәсімді сақтамай, өтініш беруші тиісті жазбаша өтініш берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде рұқсаттың телнұсқасын береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Осы Қағидалардың 4 және 7-тармақтарында көрсетілген құжаттар топтамасы толық берілмеген, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган мәлімделген экипаж мүшелері мен кемемен тасымалданатын жұмыскерлерді келісуден бас тартқан жағдайларда, Шекара қызметі рұқсатты ресімдемей, құжаттарды қайтарады.
Көрсетілген бұзушылықтар жойылған жағдайда, құжаттар осы Қағидалардың 4, 5 және 7-тармақтарында көзделген тәртіппен қайта ұсынылады.
12. Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одақтың және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес әкелінген жүктер мен тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторының су кеңістігіне өткізу кедендiк бақылаусыз немесе бақылаудың өзге де түрлерiнсіз жүзеге асырылады.
3-тарау. Каспий теңізінің қазақстандық секторының су кеңістігінде орналасқан келісімшарт аумағындағы жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға тартылған қазақстандық әуе кемелерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру тәртібі, рұқсаттардың қолданылуының кеңістіктік және уақыттық шектері
13. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Каспий теңізінің қазақстандық секторының су кеңістігінде орналасқан келісімшарттық аумақта жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға жұмылдырылған қазақстандық әуе кемелерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) қазақстандық әуе кемесі тіркелген жердегі немесе орналасқан пункттегі Шекара қызметі береді. Бұл ретте дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің, филиалдың, өкілдіктің тіркелген жеріндегі Шекара қызметі берген рұқсаттар Қазақстан Республикасы қалаларының әуежайларында халықаралық авиатасымалдар үшін ашылған өткізу пункттерінің бәрінде әуе кемесінің орналасқан жерінде рұқсат алу қажеттігінсіз қолданылады.
Қазақстан Республикасының аумағынан Каспий теңізінің қазақстандық секторының су кеңістігінде орналасқан қалқымалы қонақүйлерді қоса алғанда, жасанды аралдарға, қондырғылар мен құрылысжайларға, қалқымалы бұрғылау қондырғыларына не қалқымалы қонақүйлерді қоса алғанда, жасанды аралдардан, қондырғылар мен құрылысжайлардан, қалқымалы бұрғылау қондырғыларынан Қазақстан Республикасының аумағына адамдарды, жүктер мен тауарларды жеткізуді жүзеге асыратын әуе кемелерінің ұшуы Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану саласындағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

9. Выдача разрешения производится индивидуальному предпринимателю или уполномоченному представителю юридического лица, филиала, представительства под подпись в журнале учета. Выданное разрешение в течение всего срока его действия находится у капитана (владельца) судна либо вахтенного помощника капитана в период следования в водное пространство казахстанского сектора Каспийского моря и в период стоянки (дрейфования) в водном пространстве казахстанского сектора Каспийского моря.
10. В случае утраты разрешения, заявитель обращается в территориальное подразделение Пограничной службы с заявлением о выдаче дубликата разрешения с указанием обстоятельств его утраты.
Пограничная служба в течение двух рабочих дней со дня подачи заявителем соответствующего письменного заявления выдает дубликат разрешения без соблюдения процедуры, предусмотренной пунктами 4 и 7 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В случаях представления неполного пакета документов, указанных в пунктах 4 и 7 настоящих Правил, а также отказа уполномоченного органа в сфере национальной безопасности в согласовании заявленных членов экипажа и перевозимых на судне работников, Пограничная служба возвращает документы без оформления разрешения.
В случае устранения указанных нарушений, документы представляются повторно в порядке, предусмотренном пунктами 4, 5 и 7 настоящих Правил.
12. Перемещение в водном пространстве казахстанского сектора Каспийского моря грузов и товаров, ввезенных на территорию Республики Казахстан в соответствии с таможенным законодательством Евразийского экономического союза и Республики Казахстан, с территории Республики Казахстан осуществляется без таможенного и иных видов контроля.
Глава 3. Порядок выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими воздушными судами, задействованными в операциях по недропользованию на контрактной территории, расположенной в водном пространстве казахстанского сектора Каспийского моря, пространственные и временные пределы действия разрешений
13. Разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими воздушными судами, задействованными в операциях по недропользованию на контрактной территории, расположенной в водном пространстве казахстанского сектора Каспийского моря, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – разрешение) выдается Пограничной службой по месту регистрации или пункту базирования казахстанского воздушного судна. При этом выданные Пограничной службой разрешения по месту регистрации индивидуального предпринимателя или уполномоченного представителя юридического лица, филиала, представительства действуют на всех пунктах пропуска, открытых для международных авиаперевозок в аэропортах городов Республики Казахстан, без необходимости получения разрешения по месту базирования воздушного судна.
Полеты воздушных судов, осуществляющих доставку людей, грузов и товаров с территории Республики Казахстан на искусственные острова, установки и сооружения, плавучие буровые установки, включая плавучие гостиницы, расположенные в водном пространстве казахстанского сектора Каспийского моря, либо с искусственных островов, установок и сооружений, плавучих буровых установок, включая плавучие гостиницы, на территорию Республики Казахстан, осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области использования воздушного пространства.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Рұқсат алу үшін өтініш беруші әуе кемесінің тіркелген жеріндегі немесе орналасқан жеріндегі жауапкершілік учаскесінде әуе кемесінің ұшып шығуы жоспарланатын Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат беру туралы жазбаша өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) кемеге меншік құқығын растайтын құжаттың көшірмесі не әуе кемесінің иесі мен жер қойнауын пайдаланушының (оның мердігерінің) арасындағы адамдарды, жүктер мен тауарларды тасымалдау үшін кемені жалға алу шартының көшірмесі;
3) жер қойнауы пайдаланылатын ауданға әуе кемесімен апарылатын экипаж мүшелерінің, сондай-ақ жұмыскерлердің, іссапарға жіберілген адамдардың, іскерлік іссапарда жүрген адамдардың, мемлекеттік органдар мен ұйымдар қызметкерлерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері;
4) шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ адамдар (пилоттарды қоспағанда, барлық экипаж мүшелері үшін) үшін – жұмысқа орналасуға рұқсаттардың көшірмелері, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің азаматтары үшін – еңбек шартының көшірмелері, шетелдік азаматтар үшін, Қазақстан Республикасында іскерлік іссапарда жүрген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің азаматтары үшін – іссапарға жіберу туралы хат;
5) қажет болған жағдайда шетелдік азаматтарға және (немесе) азаматтығы жоқ адамдарға берілген визалардың көшірмелері;
6) дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүзеге асыру мақсатында тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді ұсыну шартының негізінде тартылғаны туралы жер қойнауын пайдаланушының деректемелері көрсетілген жазбаша өтініші;
7) Қазақстан Республикасының әуе кемелерінің ұшып шығуы мен қонуы үшін пайдаланылатын, оның ішінде халықаралық ұшуға ашық емес әуеайлақтары, тікұшақ айлақтары мен қону алаңдарының тізбесі;
8) жер қойнауы пайдаланылатын ауданның координаталары, сондай-ақ оған бару және одан кері қайту үшін ұсынылатын жолдар.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесі осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген өтініш пен құжаттарды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде беріледі.

Сноска. Пункт 13 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Для получения разрешения заявитель представляет по месту регистрации или месту базирования воздушного судна в территориальное подразделение Пограничной службы, на участке ответственности которого планируются вылеты воздушного судна, следующие документы:
1) письменное заявление о выдаче разрешения по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – заявление);
2) копию документа, подтверждающего право собственности на судно, либо копию договора между владельцем воздушного судна и недропользователем (его подрядчиком) на аренду судна для транспортировки людей, грузов и товаров;
3) копии документов, удостоверяющих личность членов экипажа, а также работников, прикомандированных лиц, лиц, находящихся в деловой командировке, сотрудников государственных органов и организаций, перемещаемых на воздушном судне в район недропользования;
4) копии разрешений на работу для иностранных граждан и лиц без гражданства (для всех членов экипажа, за исключением пилотов), копии трудового договора для граждан государств – членов Евразийского экономического союза, иностранных граждан, граждан государств – членов Евразийского экономического союза, находящихся в Республике Казахстан в деловой командировке, письмо о командировании;
5) в случае необходимости копии виз, выданных иностранным гражданам и (или) лицам без гражданства;
6) письменное заявление от недропользователя о том, что индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, филиал, представительство привлечены на основании договора на предоставление товаров, работ или услуг в целях осуществления операций по недропользованию с указанием реквизитов договора;
7) перечень аэродромов, вертодромов и посадочных площадок Республики Казахстан, в том числе не открытых для международных полетов, используемых для вылета и посадки воздушных судов;
8) координаты района недропользования, а также рекомендуемые пути следования к нему и обратно.
Сноска. Пункт 14 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Разрешение по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам выдается в течение десяти рабочих дней с даты получения территориальным подразделением Пограничной службы заявления и документов, указанных в пункте 14 настоящих Правил.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Қазақстандық әуе кемесі экипажының мүшелерін ауыстыру қажет болған жағдайда, өтініш беруші осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыстыру себептерін көрсетіп, Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне экипаж мүшелерін ауыстыру туралы жазбаша өтініш береді. Көрсетілген өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) экипаждың жаңа мүшесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) шетелдік азамат және (немесе) азаматтығы жоқ адам үшін жұмысқа орналасуға рұқсаттың көшірмесі, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің азаматтары үшін еңбек шартының көшірмесі;
3) қажет болған жағдайда, шетелдік азаматқа және (немесе) азаматтығы жоқ адамға берілген визаның көшірмесі.
Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесі осы тармақта көрсетілген өтініш пен құжаттарды қарап, олар келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде өз шешімі туралы өтініш берушіге жазбаша хабарлайды.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Рұқсат бiр жылдан аспайтын мерзiмге берiледi, жер қойнауын пайдалану және рұқсатта көрсетiлген жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды қамтамасыз ететін аудандар шегінде қолданылады және жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды қамтамасыз ету мақсаттарында тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді беруге арналған келісімшарттың немесе шарттың қолданылу мерзімі ішінде жыл сайын қайта ресімдеуге жатады.
18. Рұқсат дара кәсіпкерге немесе заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің уәкілетті өкіліне есепке алу журналына қол қойғызу арқылы беріледі.
Берілген рұқсат бүкіл қолданылу мерзімі ішінде жер қойнауын пайдалану ауданына(-нан) бару (қайту) кезеңінде және жер қойнауын пайдалану ауданында тұрған (болған) кезеңде әуе кемесінің командирінде немесе ұшу экипажының мүшесінде болады.
19. Рұқсат жоғалған жағдайда өтініш беруші оның жоғалу мән-жайларын көрсете отырып, рұқсаттың телнұсқасын беру туралы өтінішпен Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне жүгінеді.
Шекара қызметі осы Қағидалардың 14-тармағында көзделген рәсімді сақтамай, өтініш беруші тиісті жазбаша өтініш берген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде рұқсаттың телнұсқасын береді.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. В случае необходимости замены членов экипажа казахстанского воздушного судна, заявитель представляет письменное заявление о замене членов экипажа в территориальное подразделение Пограничной службы с указанием причин замены по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам. К указанному заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность нового члена экипажа;
2) копия разрешения на работу для иностранного гражданина и (или) лица без гражданства, копия трудового договора для граждан государств- членов Евразийского экономического союза;
3) в случае необходимости, копия визы, выданной иностранному гражданину и (или) лицу без гражданства.
Территориальное подразделение Пограничной службы рассматривает заявление и документы, указанные в настоящем пункте, и в течение десяти рабочих дней с даты их поступления письменно сообщает о своем решении заявителю.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Разрешение выдается сроком не более чем на один год, действует в пределах районов недропользования и обеспечения операций по недропользованию, указанных в разрешении, и подлежит ежегодному переоформлению в течение срока действия контракта или договора на предоставление товаров, работ или услуг в целях обеспечения операций по недропользованию.
18. Выдача разрешения производится индивидуальному предпринимателю или уполномоченному представителю юридического лица, филиала, представительства под подпись в журнале учета.
Выданное разрешение в течение всего срока его действия находится у командира воздушного судна либо члена летного экипажа в период следования в (из) район(-а) недропользования и период стоянки (нахождения) в районе недропользования.
19. В случае утраты разрешения, заявитель обращается в территориальное подразделение Пограничной службы с заявлением о выдаче дубликата разрешения с указанием обстоятельств его утраты.
Пограничная служба в течение двух рабочих дней со дня подачи заявителем соответствующего письменного заявления выдает дубликат разрешения без соблюдения процедуры, предусмотренной пунктом 14 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

20. Осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасы толық берілмеген, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган мәлімделген экипаж мүшелері мен кемемен тасымалданатын жұмыскерлерді келісуден бас тартқан жағдайларда, Шекара қызметі рұқсатты ресімдемей, құжаттарды қайтарады.
Көрсетілген бұзушылықтар жойылған жағдайда, құжаттар осы Қағидалардың 14, 15-тармақтарында көзделген тәртіппен қайта ұсынылады.
21. Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одақтың және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасының талаптары сақтала отырып әкелінген жүктер мен тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторының су кеңістігіне өткізу кедендiк бақылаусыз немесе бақылаудың өзге де түрлерiнсіз жүзеге асырылады.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз етуге тартылған қазақстандық және шетелдік кемелер мен қазақстандық әуе кемелерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Сериясы _______ № _____________ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өтуге рұқсат
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің атауы, оның заңды мекенжайы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Кеменің меншік иесінің атауы және мекенжайы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Кеменің атауы
__________________________________________________________________
4. Кеменің түрі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Кеменің борттық нөмірі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
6. Кеменің тіркелген жері (порты, орналасу пункті)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

20. В случаях представления неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящих Правил, а также отказа уполномоченного органа в сфере национальной безопасности в согласовании заявленных членов экипажа и перевозимых на судне работников, Пограничная служба возвращает документы без оформления разрешения.
В случае устранения указанных нарушений, документы представляются повторно в порядке, предусмотренном пунктами 14, 15 настоящих Правил.
21. Перемещение в водном пространстве казахстанского сектора Каспийского моря грузов и товаров, ввезенных на территорию Республики Казахстан с соблюдением требований таможенного законодательства Евразийского экономического союза и Республики Казахстан, с территории Республики Казахстан осуществляется без таможенного и иных видов контроля.
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешений на
неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими и иностранными
судами и казахстанскими
воздушными судами,
задействованными в операциях
по недропользованию и
обеспечении операций по
недропользованию
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Серия ______ №___________
Разрешение на пересечение Государственной границы
Республики Казахстан
1. Наименование юридического лица, филиала, представительства, его юридический адрес или
фамилия, имя, отчество (при наличии) (индивидуального
предпринимателя), его адрес
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
2. Наименование и адрес собственника судна
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
3. Наименование судна
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
4. Тип судна
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
5. Бортовой номер судна
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
6. Место регистрации судна (порт, пункт базирования)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

7. Кеме капитанының (оның вахталық көмекшісінің) тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), оның мекенжайы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Техникалық бақылау құралдарының түрі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
9. Қазақстан Республикасының кемелер тізілімдерінде кеменің тіркелуі туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
10. Рұқсаттың қолданылу мерзімі
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
11. Жер қойнауын пайдалану және (немесе) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды қамтамасыз ету ауданы (аудандары)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
12. Қазақстан Республикасы теңіз порттарының (орналасу пункттерінің) тізбесі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесі бастығының қолы)
20 __ жылғы "___" _________
М.О.
1-қосымшаға парақтың сырт жағы
Ерекше белгілер
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
"Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің бақылаудан өткізу туралы белгілері
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларға және жер қойнауын
пайдалану жөніндегі операцияларды
қамтамасыз етуге тартылған
қазақстандық және шетелдік кемелер
мен қазақстандық әуе кемелерінің
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет
кесіп өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өтуге рұқсат беру туралы өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кімге __________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кімнен _________________________________________________________
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің толық атауы, оның заңды мекенжайы
немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 20 _ жылғы "__" ____ №___ қаулысына сәйкес
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(жер қойнауы пайдаланылатын және (немесе) жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операциялар қамтамасыз етілетін аудан көрсетіледі) ауданында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алуға арналған өтінішті қарауды сұраймын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат
алу үшін мәлімделген кемелер туралы мәліметтер ____ парақта келтірілген.
________________________________________________________________
(заңды тұлға, филиал, өкілдік басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат
алу үшін мәлімделген жұмыскерлер туралы мәліметтер____парақта келтірілген.
20 __ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алу үшін мәлімделген қазақстандық және шетелдік кеме туралы мәліметтер

7. Фамилия, имя, отчество (при наличии) капитана судна (вахтенного
помощника капитана), его адрес
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
8. Тип технических средств контроля
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
9. Сведения о регистрации судна в реестрах судов Республики Казахстан
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
10. Срок действия разрешения
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
11. Район(ы) недропользования и (или) обеспечения операций по
недропользованию
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
12. Перечень портов (пунктов базирования) Республики Казахстан
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(подпись начальника территориального подразделения Пограничной службы)
"___" _________ 20__ года.
М.П.
Обратная сторона листа к приложению
1 Особые отметки
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Отметки территориального подразделения Пограничной службы
о прохождении контроля
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими и иностранными
судами и казахстанскими
воздушными судами,
задействованными в операциях
по недропользованию и
обеспечении операций по
недропользованию
Сноска. Приложение 2 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
о выдаче разрешения на пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Кому ____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Пограничной службы)
От кого __________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, филиала, представительства
с указанием его юридического адреса или фамилия, имя, отчество
(при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес)
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от "__" ___________ 20___ года № _____ прошу рассмотреть заявление на получение разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан в районе
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(указывается район недропользования и (или) обеспечения операций по недропользованию)
Сведения о судах, заявленных для получения разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан, приведены на ______ листах.
_____________________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица, филиала, представительства или
индивидуального предпринимателя)
Сведения о работниках, заявленных для получения разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан, приведены на ______ листах.
"___" _________ 20__ года.
Сведения к заявлению о казахстанском и иностранном судне,
заявленном для получения разрешения на неоднократное пересечение
Государственной границы Республики Казахстан

1. Кеменің атауы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Кеменің түрі
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Кеменің борттық нөмірі
________________________________________________________________
4. Кеме тіркелген жер
________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Қазақстан Республикасының кемелер тізілімдерінде кеменің тіркелуі туралы
мәліметтер
________________________________________________________________
________________________________________________________________
6. Заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің атауы, оның заңды мекенжайы
немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
7. Кеменің меншік иесінің атауы және мекенжайы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
8. Кеме капитанының (иесінің) (капитанның вахталық көмекшісінің) тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
9. Техникалық бақылау құралдарының түрі
________________________________________________________________
________________________________________________________________
10. Жер қойнауы пайдаланылатын және (немесе) жер қойнауын пайдалану
жөніндегі операциялар қамтамасыз етілетін аудан (аудандар)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
11. Кеменің жер қойнауы пайдаланылатын және (немесе) жер қойнауын пайдалану
жөніндегі операциялар қамтамасыз етілетін ауданға барған кездегі Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өтуінің болжамды координаталары
мен мерзімдері
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
12. Кеменің жер қойнауы пайдаланылатын және (немесе) жер қойнауын пайдалану
жөніндегі операциялар қамтамасыз етілетін ауданға жүзіп шығу нүктесі – Қазақстан
Республикасының кемесі орналасқан пункт
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(заңды тұлға, филиал, өкілдік басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларға және жер қойнауын
пайдалану жөніндегі операцияларды
қамтамасыз етуге тартылған
қазақстандық және шетелдік кемелер
мен қазақстандық әуе кемелерінің
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет
кесіп өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алған қазақстандық және шетелдік кеменің экипаж мүшелерін алмастыруға өтініш

1. Наименование судна
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
2. Тип судна
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
3. Бортовой номер судна
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
4. Место регистрации судна
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________________
5. Сведения о регистрации судна в реестрах судов Республики Казахстан
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
6. Наименование юридического лица, филиала, представительства, его юридический адрес или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
7. Наименование и адрес собственника судна
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
8. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана (владельца)
судна (вахтенного помощника капитана), его адрес
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
9. Тип технических средств контроля
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
10. Район (ы) недропользования и (или) обеспечения операций по недропользованию
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
11. Предполагаемые координаты и сроки пересечения Государственной границы Республики Казахстан при следовании судна в район недропользования и (или) обеспечения операций по недропользованию
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
12. Пункт базирования судна Республики Казахстан – точка выхода судна в район недропользования и (или) обеспечения операций по недропользованию
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица, филиала, представительства или
индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими и иностранными
судами и казахстанскими
воздушными судами,
задействованными в операциях
по недропользованию и
обеспечении операций по
недропользованию

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кімге ___________________________________________________________
________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кімнен _________________________________________________________
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің толық атауы, оның заңды мекенжайы
немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 20 __ жылғы "__" _____ №____ қаулысына
сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге
Шекара қызметінің _____ аумақтық бөлімшесі 20 __ жылғы _____ берген, сериясы
_______, № ______ рұқсатты алған қазақстандық және шетелдік кеме экипажының
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын (табылмайтын) мүшелерін
алмастыруға арналған өтінішті қарауды сұраймын.
Экипаж мүшелері – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), кемедегі лауазымы:
1.________________________________________________________________
2.________________________________________________________________
3.________________________________________________________________
4.________________________________________________________________
5.________________________________________________________________
6.________________________________________________________________
7.________________________________________________________________
Экипаж мүшелерінің қатарынан шығаруды сұраймын – тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), кемедегі лауазымы:
1.________________________________________________________________
2.________________________________________________________________
3.________________________________________________________________
4.________________________________________________________________
5.________________________________________________________________
6.________________________________________________________________
7.________________________________________________________________
Экипаж мүшелерінің қатарына қосуды сұраймын – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
кемедегі лауазымы:
1._______________________________________________________________
2._______________________________________________________________
3._______________________________________________________________
4._______________________________________________________________
5._______________________________________________________________
6._______________________________________________________________
7._______________________________________________________________
(заңды тұлға, филиал, өкілдік басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Жер қойнауын пайдалану
жөніндегі операцияларға және
жер қойнауын пайдалану
жөніндегі операцияларды
қамтамасыз етуге тартылған
қазақстандық және шетелдік
кемелер мен қазақстандық әуе
кемелерінің Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Сериясы ______ №___________ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өтуге рұқсат

Сноска. Приложение 3 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление на замену членов экипажа казахстанского и иностранного судна, получившего разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Кому _________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Пограничной службы)
От кого ___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, филиала, представительства
с указанием его юридического адреса или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуального предпринимателя, его адрес)
Прошу рассмотреть заявление на замену членов экипажа казахстанского и иностранного судна, получившего разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан, серия ________
№ ___________, выданное территориальным подразделением Пограничной службы ______
"___" ______________ 20___ года в соответствии с постановлением Правительства
Республики Казахстан от "___" ____________
20__ года № _____, являющихся (не являющихся) гражданами Республики Казахстан.
Члены экипажа – фамилия, имя, отчество (при его наличии), судовая должность:
1.________________________________________________________________
2.________________________________________________________________
3.________________________________________________________________
4.________________________________________________________________
5.________________________________________________________________
6.________________________________________________________________
7.________________________________________________________________
Прошу исключить из членов экипажа – фамилия, имя, отчество (при его наличии), судовая должность:
1..______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
3.______________________________________________________________
4.______________________________________________________________
5.______________________________________________________________
6.______________________________________________________________
7.______________________________________________________________
Прошу включить в члены экипажа – фамилия, имя, отчество (при его наличии), судовая должность:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
3.______________________________________________________________
4.______________________________________________________________
5.______________________________________________________________
6.______________________________________________________________
7.______________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица, филиала, представительства или
индивидуального предпринимателя) "____" ______________ 20___ года.
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими и иностранными
судами и казахстанскими
воздушными судами,
задействованными в операциях
по недропользованию и
обеспечении операций по
недропользованию

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кімге ______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кімнен ______________________________________________________________
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің толық атауы, оның заңды мекенжайы
немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 20 __ жылғы "__" ______ №____ қаулысына
сәйкес ______________________________________________________________
(жер қойнауы пайдаланылатын аудан көрсетіледі)
ауданында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуге рұқсат алуға арналған өтінішті қарауды сұраймын. Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алу үшін мәлімделген әуе
кемелері туралы мәліметтер ____ парақта келтірілген.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алу үшін мәлімделген жұмыскерлер туралы мәліметтер ____ парақта келтірілген.
_________________________________________________________________
(заңды тұлға, филиал, өкілдік басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат
алу үшін мәлімделген қазақстандық әуе кемесі туралы мәліметтер
1. Кеменің атауы (бар болса)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Әуе кемесінің түрі
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Әуе кемесінің тіркеу нөмірі
________________________________________________________________
________________________________________________________________
4. Кеме тіркелген жер
________________________________________________________________
________________________________________________________________

Сноска. Приложение 5 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление о выдаче разрешения на пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Кому ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Пограничной службы)
От кого ______________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, филиала, представительства с указанием его
юридического адреса или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального
предпринимателя, его адрес)
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от "__"___________20__ года № ______ прошу рассмотреть заявление на получение разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан в районе
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указывается район недропользования)
Сведения о воздушных судах, заявленных для получения разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан, приведены на ______ листах.
Сведения о работниках, заявленных для получения разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан, приведены на ______ листах.
_________________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица, филиала, представительства или
индивидуального предпринимателя) "___" _________ 20__ года.
Сведения к заявлению о казахстанском воздушном судне, заявленном для получения разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
1. Наименование судна (при наличии)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2. Тип воздушного судна
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
3. Регистрационный номер воздушного судна
___________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Место регистрации судна
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________

5. Қазақстан Республикасы әуе кемелерінің тізілімдерінде әуе кемесінің тіркелуі
туралы мәліметтер
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
6. Әуе кемесін пайдаланушының – заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы
немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
7. Әуе кемесі меншік иесінің атауы және мекенжайы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
8. Кеме командирінің (иесінің) (ұшу экипажы мүшесінің) тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), оның мекенжайы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
9. Техникалық бақылау құралдарының түрі
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
10. Жер қойнауы пайдаланылатын аудан (аудандар)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
11. Кеменің жер қойнауы пайдаланылатын ауданға барған кездегі Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өтуінің болжамды координаталары
мен мерзімдері
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
12. Қазақстан Республикасы кемесінің орналасқан жері және әуе кемесі жер
қойнауы пайдаланылатын ауданға ұшып шығатын нүкте
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(заңды тұлға, филиал, өкілдік басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі
операцияларға және жер қойнауын
пайдалану жөніндегі операцияларды
қамтамасыз етуге тартылған
қазақстандық және шетелдік кемелер
мен қазақстандық әуе кемелерінің
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет
кесіп өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алған қазақстандық әуе кеменің экипаж мүшелерін алмастыруға өтініш
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кімге ____________________________________________________________
_________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кімнен ___________________________________________________________
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, филиалдың, өкілдіктің толық атауы, оның заңды мекенжайы
немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 20 _ жылғы "__" _____ № ___ қаулысына
сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге
Шекара қызметі ______ аумақтық бөлімшесі 20 __ жылғы ______ берген сериясы
_______ № ______ рұқсатты алған қазақстандық және шетелдік кеме экипажының
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын мүшелерін алмастыруға
арналған өтінішті қарауды сұраймын.
Экипаж мүшелері – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы:
1._______________________________________________________________
2._______________________________________________________________
3._______________________________________________________________
4._______________________________________________________________
5._______________________________________________________________
6._______________________________________________________________
7._______________________________________________________________
Экипаж мүшелерінің қатарынан шығаруды сұраймын – тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), кемедегі лауазымы:
1._______________________________________________________________
2._______________________________________________________________
3._______________________________________________________________
4._______________________________________________________________
5._______________________________________________________________
6._______________________________________________________________
7._______________________________________________________________
Экипаж мүшелерінің қатарына қосуды сұраймын – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
кемедегі лауазымы:
1._______________________________________________________________
2._______________________________________________________________
3._______________________________________________________________
4._______________________________________________________________
5._______________________________________________________________
6._______________________________________________________________
7._______________________________________________________________
(заңды тұлға, филиал, өкілдік басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" _________

5. Сведения о регистрации воздушного судна в реестрах судов Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
6. Наименование эксплуатанта воздушного судна – юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
7. Наименование и адрес собственника воздушного судна
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
8. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) командира (владельца) судна (члена летного экипажа), его адрес
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
9. Тип технических средств контроля
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
10. Район (ы) недропользования
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
11. Предполагаемые координаты и сроки пересечения Государственной границы Республики Казахстан при следовании судна в район недропользования
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
12. Пункт базирования судна Республики Казахстан и точка выхода воздушного судна в район недропользования
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица, филиала, представительства или
индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими и иностранными
судами и казахстанскими
воздушными судами,
задействованными в операциях
по недропользованию и
обеспечении операций по
недропользованию
Сноска. Приложение 6 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление на замену членов экипажа казахстанского воздушного судна, получившего разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Кому ______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Пограничной службы)
От кого _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, филиала, представительства с указанием его
юридического адреса или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального
предпринимателя, его адрес)
Прошу рассмотреть заявление на замену членов экипажа казахстанского и иностранного судна, получившего разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан, серия ________ № ___________, выданное территориальным подразделением Пограничной службы ______ "___" ______________ 20___ года в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от "___" ____________ 20__ года № _____, являющихся (не являющихся) гражданами Республики Казахстан.
Члены экипажа – фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность:
1.____________________________________________________________
2.___________________________________________________________
3.____________________________________________________________
4.____________________________________________________________
5.____________________________________________________________
6.____________________________________________________________
7.____________________________________________________________
Прошу исключить из членов экипажа – фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
4.____________________________________________________________
5.____________________________________________________________
6.____________________________________________________________
7.____________________________________________________________
Прошу включить в члены экипажа – фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
4.____________________________________________________________
5.____________________________________________________________
6.____________________________________________________________
7.____________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица, филиала, представительства
или индивидуального предпринимателя)
"___" ______________ 20___ года