"Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер мен ұйымдардағы қатысудың мемлекеттік үлестеріне кірістер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 шілдедегі № 633 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 787 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 142 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 27.03.2020 № 142 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер мен ұйымдардағы қатысудың мемлекеттік үлестеріне кірістер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 шілдедегі № 633 қаулысына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ 4-1) тармақшадағы "төлеуден босатылады деп белгіленсін." деген сөздер "төлеуден босатылады;" деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) осы қаулыға 3-2-қосымшада көрсетілген жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер, таза кірістің 5 (бес) пайызын акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер мен мемлекеттің қатысу үлестеріне таза табысының бір бөлігін төлеуге жұмсайды деп белгіленсін.";
мынадай мазмұндағы 2-5-тармақпен толықтырылсын:
"2-5. Ақпарат саласындағы уәкілетті орган заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыға 3-2-қосымшада көрсетілген акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің таза кірісінің бір бөлігін олардың материалдық-техникалық базасын дамытуға және жетілдіруге тиімді пайдалану бойынша қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы қаулының 1-тармағының 2-1), 3-2), 3-3) тармақшаларында және осы қаулыға 1, 2, 3 және 3-2-қосымшаларда көрсетілмеген акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі мемлекеттік қатысу үлестерін иелену мен пайдалану құқығын жүзеге асыратын министрліктер мен ведомстволар белгіленген тәртіппен акционерлердің, қатысушылардың жылдық жалпы жиналыстарын өткізу кезінде таза кірістің кемінде 50 (елу) пайызын дивидендтерге және қатысу үлесінен кіріске жұмсау және оларды уақтылы аудару үшін барлық қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 3-2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 787 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 26 шілдедегі
№ 633 қаулысына

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 633 "О дивидендах на государственные пакеты акций и доходах на государственные доли участия в организациях"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 787. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 142
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.03.2020 № 142.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 633 "О дивидендах на государственные пакеты акций и доходах на государственные доли участия в организациях" следующие изменение и дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) акционерные общества и товарищества с ограниченной ответственностью с участием государства в уставном капитале, указанные в приложении 3-2 к настоящему постановлению, направляют на выплату дивидендов на государственный пакет акций и части чистого дохода на государственную долю участия 5 (пять) процентов от чистого дохода.";
дополнить пунктом 2-5 следующего содержания:
"2-5. Уполномоченному органу в области информации в установленном законодательством порядке обеспечить принятие необходимых мер по эффективному использованию части чистого дохода акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, указанных в приложении 3-2 к настоящему постановлению, на развитие и совершенствование их материально-технической базы.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерствам и ведомствам, осуществляющим права владения и пользования государственными пакетами акций акционерных обществ и государственными долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, не указанных в подпунктах 2-1), 3-2), 3-3) пункта 1 настоящего постановления и приложениях 1, 2, 3, 3-2 к настоящему постановлению, в установленном порядке обеспечить принятие всех необходимых мер при проведении годовых общих собраний акционеров, участников для направления на дивиденды и в доход от доли участия не менее 50 (пятьдесят) процентов от чистого дохода и их своевременного перечисления.";
дополнить приложением 3-2 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2016 года № 787

3-2-қосымша
Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің тізбесі
1. "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы.
2. "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы.
3. "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" акционерлік қоғамы.
4. "Казахстанская правда" республикалық газеті" акционерлік қоғамы.
5. "Қазконтент" акционерлік қоғамы.
6. "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
7. "Жас өркен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
8. "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
9. "Жалын" журналы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.

Приложение 3-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 июля 2007 года № 633
Перечень акционерных обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью с участием государства в уставном капитале
1. Акционерное общество "Агентство "Хабар".
2. Акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан".
3. Акционерное общество "Республиканская газета "Егемен Қазақстан".
4. Акционерное общество "Республиканская газета "Казахстанская правда".
5. Акционерное общество "Казконтент".
6. Товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы".
7. Товарищество с ограниченной ответственностью "Жас өркен".
8. Товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері".
9. Товарищество с ограниченной ответственностью "Журнал "Жалын".