"Инфрақұрылымды дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған "Нұрлы жол" мемлекеттік бағдарламасын бекіту және "Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 957 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 1030 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 867 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Инфрақұрылымды дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған "Нұрлы жол" мемлекеттік бағдарламасын бекіту және "Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 957 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 1030 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
"Инфрақұрылымды дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған
"Нұрлы жол" мемлекеттік бағдарламасын бекіту және "Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 957 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 1030 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Инфрақұрылымды дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған "Нұрлы жол" мемлекеттік бағдарламасын бекіту және "Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 957 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 1030 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 18-19,
93-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Нұрлы жол" инфрақұрылымды дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлімде:
"Міндеттердегі" 5) тармақша алып тасталсын;
"Нысаналы индикаторларда":
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2015 – 2019 жылдары 392,2 мың адамға арналған жұмыс орындарын құру, оның ішінде: тұрақты – 96,5 мың адам; уақытша – 296,4 мың адам;";
"Қаржыландыру көздері мен көлемі" мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржыландыру көздері мен көлемі
"Нұрлы жол" мемлекеттік бағдарламасының іс-шаралары мен инвестициялық жобалары Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының, республикалық және жергілікті бюджеттердің, халықаралық қаржы институттары мен ұйымдардың қаражаты, ұлттық компаниялар мен даму институттарының меншікті қаражаты, сондай-ақ жеке инвестициялар есебінен 7,6 трлн. теңге жалпы индикативтік сомасында қаржыландырылатын болады, оның ішінде:
Қаржыландыру көздері
Қажетті қаражат
(млрд. теңге)
Бағдарлама бойынша
барлық шығыстар:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 1030 "Об утверждении Государственной программы инфраструктурного развития "Нұрлы жол" на 2015-2019 годы и внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 957 "Об утверждении Перечня государственных программ"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2016 года № 867
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 1030 "Об утверждении Государственной программы инфраструктурного развития "Нұрлы жол" на 2015-2019 годы и внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 957 "Об утверждении Перечня государственных программ".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 1030 "Об утверждении Государственной программы инфраструктурного развития "Нұрлы жол" на 2015-2019 годы и внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 957 "Об утверждении Перечня государственных программ" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 18-19, ст. 93) следующие изменения:
в Государственной программе инфраструктурного развития "Нұрлы жол" на 2015-2019 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе "1. Паспорт Программы":
в "Задачи" подпункт 5) исключить;
в "Целевые индикаторы":
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) в 2015 - 2019 годах создание рабочих мест на 392,2 тыс. чел., в том числе: постоянных – 96,5 тыс. чел.; временных – 296,4 тыс. чел.;";
"Источники и объемы финансирования" изложить в следующей редакции:
"Источники и объемы финансирования
мероприятия и инвестиционные проекты Госпрограммы "Нұрлы жол" будут финансироваться за счет средств Национального фонда Республики Казахстан, республиканского и местных бюджетов, международных финансовых институтов и организаций, собственных средств национальных компаний и институтов развития, а также же частных инвестиций на общую индикативную сумму 7,6 трлн. тенге, в том числе:
Источники финансирования
Необходимые средства
(млрд. тенге)
Всего расходы по программе:

7 676,1
Республикалық бюджет
429,4
Ұлттық қор
2 355,9
Жергілікті бюджет
299,4
Халықаралық қаржы
институттары мен ұйымдар
3 954,2
Ұлттық компаниялар
мен даму институттарының
меншікті қаражаты
597,9
Жеке инвестициялар мен МЖӘ
39,3
";
"3. Ағымдағы жағдайды талдау" деген бөлімдегі бір жүз сексен екінші, бір жүз сексен үшінші, бір жүз сексен төртінші, бір жүз сексен бесінші, бір жүз сексен алтыншы, бір жүз сексен жетінші, бір жүз сексен сегізінші, бір жүз сексен тоғызыншы, бір жүз тоқсаныншы, бір жүз тоқсан бірінші, бір жүз тоқсан екінші, бір жүз тоқсан үшінші, бір жүз тоқсан төртінші, бір жүз тоқсан бесінші, бір жүз тоқсан алтыншы, бір жүз тоқсан жетінші, бір жүз тоқсан сегізінші, бір жүз тоқсан тоғызыншы, екі жүзінші, екі жүз бірінші, екі жүз екінші, екі жүз үшінші бөліктер алып тасталсын;
"4. Бағдарламаның мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлары және оны іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері" деген бөлімде:
екінші бөліктегі кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"
Нысаналы индикаторлар
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Жауапты орындаушылар
2014 (бағалау)

7 676,1
Республиканский бюджет
429,4
Национальный фонд
2 355,9
Местный бюджет
299,4
Международные финансовые институты и организации
3 954,2
Собственные средства национальных компаний и институтов развития
597,9
Частные инвестиции и ГЧП
39,3
";
в разделе "3. Анализ текущей ситуации" части сто восемьдесят вторую, сто восемьдесят третью, сто восемьдесят четвертую, сто восемьдесят пятую, сто восемьдесят шестую, сто восемьдесят седьмую, сто восемьдесят восьмую, сто восемьдесят девятую, сто девяностую, сто девяносто первую, сто девяносто вторую, сто девяносто третью, сто девяносто четвертую, сто девяносто пятую, сто девяносто шестую, сто девяносто седьмую, сто девяносто восьмую, сто девяносто девятую, двухсотую, двести первую, двести вторую, двести третью исключить;
в разделе "4. Цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы":
в части второй таблицу изложить в следующей редакции:
"
Целевые индикаторы
Источник информации
ед. изм.
Ответственные исполнители
2014 (оценка)

0,004
";
"5. Азаматтар үшін тұрғын үйдің қолжетімділігін арттыру" деген тармақ алып тасталсын;
"5. Негізгі бағыттар, қойылған мақсаттарға қол жеткізу жолдары мен тиісті шаралар" деген бөлімде:
"5.5. Тұрғын үй инфрақұрылымын нығайту" және "5.12. Басталған кредиттік тұрғын үй жобаларын іске асыру және үлестік салымдарды қорғау" деген кіші бөлімдер алып тасталсын;
"7. Қажетті ресурстар" деген бөлімнің бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Нұрлы жол" мемлекеттік бағдарламасының іс-шаралары мен инвестициялық жобалары Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының, республикалық және жергілікті бюджеттердің, халықаралық қаржы институттары мен ұйымдардың қаражаты, ұлттық компаниялар мен даму институттарының меншікті қаражаты, сондай-ақ жеке инвестициялар есебінен 7,6 трлн. теңге жалпы индикативтік сомасында қаржыландырылатын болады, оның ішінде:
Қаржыландыру көздері
Қажетті қаражат
(млрд. теңге)
Бағдарлама бойынша барлық шығыстар:
7 676,1
Республикалық бюджет
429,4
Ұлттық қор
2 355,9
Жергілікті бюджет
299,4
Халықаралық қаржы институттары мен ұйымдар
3 954,2
Ұлттық компаниялар мен даму институттарының меншікті қаражаты
597,9
Жеке инвестициялар және МЖӘ

0,004
";
пункт "5. Повышение доступности жилья для граждан" исключить;
в разделе "5. Основные направления, пути достижения поставленных целей и соответствующие меры":
подразделы "5.5. Укрепление жилищной инфраструктуры" и "5.12. Реализация начатых проектов кредитного жилья и защита долевых вкладов" исключить;
часть первую раздела "7. Необходимые ресурсы" изложить в следующей редакции:
"Мероприятия и инвестиционные проекты Госпрограммы "Нұрлы жол" будут финансироваться за счет средств Национального фонда Республики Казахстан, республиканского и местных бюджетов, международных финансовых институтов и организаций, собственных средств национальных компаний и институтов развития, а также же частных инвестиций на общую индикативную сумму 7,6 трлн. тенге в том числе:
Источники финансирования
Необходимые средства
(млрд. тенге)
Всего расходы по Программе:
7 676,1
Республиканский бюджет
429,4
Национальный фонд
2 355,9
Местный бюджет
299,4
Международные финансовые институты и организации
3 954,2
Собственные средства национальных компаний и институтов развития
597,9
Частные инвестиции и ГЧП

39,3
";
"Аббревиатуралардың толық жазылуы:" деген бөлікте:
мына:
"
"ҚТҚЖБ" АҚ
"Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы
"ҚИК" ИҰ" АҚ
"Қазақстанның ипотекалық компаниясы" ипотекалық ұйымы" акционерлік қоғамы
"ҚИККБҚ" АҚ
"Қазақстан ипотекалық кредиттерге кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
"
деген жолдар алып тасталсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Н.Назарбаев

39,3
";
в части "Расшифровка аббревиатур:":
строки:
"
АО "ЖССБК"
-
акционерное общество "Жилстройсбербанк Казахстана"
АО "ИО "КИК"
-
акционерное общество "Ипотечная организация "Казахстанская ипотечная компания"
АО "КФГИК"
-
акционерное общество "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов"
"
исключить.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев