Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2017 – 2019 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 23 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 2 шілдедегі № 401 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 02.07.2018 № 401 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында тiлдердi дамыту мен қолданудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2011 жылғы 29 маусымдағы № 110 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында тiлдердi дамыту мен қолданудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2017 – 2019 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары (IІІ кезең) (бұдан әрi – Iс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Мемлекеттік органдар және басқа да ұйымдардың басшылары (келісім бойынша) бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасында тiлдердi дамыту мен қолданудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2017 – 2019 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын әзiрлесiн және бекiтсiн.
3. Жауапты мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдар (келiсiм бойынша):
1) Iс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жоспарлау жүйесiнiң одан әрi жұмыс iстеуiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығымен белгіленген мерзімде және тәртіппен Iс-шаралар жоспарының iске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлiгiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 27 қаңтардағы
№ 23 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың

Об утверждении Плана мероприятий на 2017 – 2019 годы по реализации Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 23. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2018 года № 401
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.07.2018 № 401.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 июня 2011 года № 110 "О Государственной программе развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2017 – 2019 годы по реализации Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы (IІІ этап) (далее – План мероприятий).
2. Руководителям государственных органов и иных организаций (по согласованию) в месячный срок разработать и утвердить План мероприятий на 2017 – 2019 годы по реализации Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы.
3. Ответственным государственным органам и иным организациям (по согласованию):
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) представлять информацию о ходе реализации Плана мероприятий в сроки и порядке, установленные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 января 2017 года № 23
План мероприятий

2017-2019 жылдар
МСМ,БҒМ,ЖАО,"Нұр Отан" партиясы, МТДҚ
талап етілмейді
13
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін теле-, радиобағдарламалар мен мерзімді баспа басылымдары, оның ішінде балалар мен жастарға арналған мемлекеттік тілдегі контентті БАҚ-та кеңейту арқылы дамыту және насихаттау
МСМ-ге ақпарат
2017-2019 жылдар, есепті жылдан кейінгі жылдың 10 қаңтарына дейін
АКМ
003 республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген
РБ
245
003
14
Қазақ тілді БАҚ-қа қазақ тіліндегі интернет-ресурстарға мемлекеттік қолдау жүйесі арқылы жүйелі қолдау көрсету жұмыстарын жалғастыру
МСМ-ге ақпарат
2017-2019 жылдар,жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі жылдың 10 қаңтарына дейін
АКМ
талап етілмейді
15
Тілдерді дамыту мен қолдануды мемлекеттік тіл саясаты басымдықтарын, оның ішінде БАҚ-та, интернет-ресурста ілгерілетуді, көпшілікке танытуды әдістемелік қамтамасыз ету
млн. тг
ҰЭМ-ге ақпарат

2017-2019 годы
МКС,
МОН,
МИО,
партия "Нур Отан",
ФРГЯ
не требуется
13
Развитие и пропаганда государственного языка и других языков народа Казахстана через теле-, радиопрограммы и периодические печатные издания, в том числе путем расширения детского и молодежного медийного контента в СМИ на государственном языке
информация в МКС
2017-2019 годы, раз в год, до 10 января года, следующего за отчетным годом
МИК
предусмотрено в рамках республиканской бюджетной программы 003
14
Продолжение работы по оказанию системной поддержки казахоязычным СМИ через систему государственной поддержки интернет-ресурсов на казахском языке
информация в МКС
2017-2019 годы, раз в год, до 10 января года, следующего за отчетным годом
МИК
не требуется
15
Методическое обеспечение развития и функционирования языков, продвижения, популяризации приоритетов государственной языковой политики, в том числе в СМИ и интернет-ресурсах
млн. тг
информация в МНЭ