Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу және Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарындағы квоталардың белгіленген мөлшердегі резерві мен көлемін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 15 маусымдағы № 370 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 шiлдедегi № 512 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 512 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексі 16-бабының 9) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу және Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарындағы квоталардың белгіленген мөлшердегі резерві мен көлемін қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Қағидалардың 14-тармағының 2) және 3) тармақшаларын, 17, 18, 19, 20, 21-тармақтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 15 маусымдағы
№ 370 қаулысымен
бекітілген
Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу және Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарындағы квоталардың белгіленген мөлшердегі резерві мен көлемін қалыптастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу және Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарындағы квоталардың белгіленген мөлшердегі резерві мен көлемін қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 16-бабының 9) тармақшасына сәйкес әзірленді және парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу және Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарындағы (бұдан әрі – Ұлттық жоспар) квоталардың белгіленген мөлшердегі резерві мен көлемін қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Ұлттық жоспарда реттелетін қызмет салалары бойынша парниктік газдар шығарындыларына квоталардың жалпы көлемі және қондырғылар үшін бөлінген парниктік газдар шығарындыларына квоталар көлемімен бірге қондырғылардың тізбесі белгіленеді.

Об утверждении Правил распределения квот на выбросы парниковых газов и формирования резервов установленного количества и объема квот Национального плана распределения квот на выбросы парниковых газов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2017 года № 370. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2022 года № 512.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.07.2022 № 512 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п. 3.
В соответствии с подпунктом 9) статьи 16 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила распределения квот на выбросы парниковых газов и формирования резервов установленного количества и объема квот Национального плана распределения квот на выбросы парниковых газов (далее – Правила).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпунктов 2) и 3) пункта 14, пунктов 17, 18, 19, 20, 21 Правил, которые вводятся в действие с 1 января 2018 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 июня 2017 года № 370
Правила распределения квот
на выбросы парниковых газов и формирования резервов установленного количества и объема квот Национального плана распределения квот на выбросы парниковых газов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила распределения квот на выбросы парниковых газов и формирования резервов установленного количества и объема квот Национального плана распределения квот на выбросы парниковых газов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 9) статьи 16 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года (далее – Кодекс) и определяют порядок распределения квот на выбросы парниковых газов и формирования резервов установленного количества и объема квот Национального плана распределения квот на выбросы парниковых газов (далее – Национальный план).
2. В Национальном плане устанавливаются общий объем квот на выбросы парниковых газов по регулируемым сферам деятельности и перечень установок с распределенными для них объемами квот на выбросы парниковых газов.

3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) белгіленген мөлшер – Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бойынша міндеттемелер шеңберінде айқындалған парниктік газдар сіңірулері ескерілген, парниктік газдар шығарындыларының жалпы көлемі;
2) парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициенті –парниктік газдар шығарындыларының өнімнің бірлігіне арақатынасының көрсеткіші;
3) базалық желі – белгіленген кезеңде шығарылған парниктік газдар шығарындыларының көлемі;
4) парниктік газдар шығарындыларына квоталардың жалпы көлемі –парниктік газдар шығарындыларын шектеу және (немесе) азайту бойынша міндеттемелерге сәйкес есептеліп, мынадай: мұнай-газ, электр энергетикасы, тау-кен өндірісі, металлургия, химия, құрылыс материалдарын: цемент, әк, гипс және кірпіш өндіру бөлігінде өңдеу сияқты реттелетін қызмет салаларында бөлінетін, Ұлттық жоспарда белгіленген мөлшер.
4. Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу парниктік газдар шығарындыларын шектеу және (немесе) азайту бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асырылады.
2-тарау. Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу тәртібі
5. Қондырғылар бойынша парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу парниктік газдар шығарындыларын шектеу және (немесе) азайту жөніндегі міндеттемелерді ескере отырып, парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициенттері негізінде жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган бекіткен парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициенттерінің тізбесінде (бұдан әрі – тізбе) парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициенттері болмаған кезде қондырғылар бойынша парниктік газдар шығарындыларына квоталарды бөлу парниктік газдар шығарындыларын шектеу және (немесе) қысқарту жөніндегі міндеттемелерді ескере отырып, базалық желіні қолдану негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Тиісті кезеңге арналған ұлттық жоспар үшін парниктік газдар шығарындыларына квоталарды бөлу мақсатында қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) Ұлттық жоспар қолданысқа енгізілетін жылдың алдындағы жылдың 1 сәуірінен кешіктірмей қондырғы операторларынан парниктік газдар шығарындыларына квоталарды есептеу үшін қажетті деректерді сұрайды.
Қондырғы операторы уәкілетті органға Ұлттық жоспар қолданысқа енгізілетін жылдың алдындағы жылдың 1 мамырынан кешіктірмей осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген сұранысқа жауап береді.

3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) установленное количество – общий объем выбросов парниковых газов с учетом поглощений парниковых газов, определенных в рамках обязательств по международным договорам Республики Казахстан;
2) удельный коэффициент выбросов парниковых газов – показатель соотношения выбросов парниковых газов на единицу продукции;
3) базовая линия – объем выбросов парниковых газов, произведенных за установленный период;
4) общий объем квот на выбросы парниковых газов – величина, установленная в Национальном плане, рассчитанная в соответствии с обязательствами по ограничению и (или) сокращению выбросов парниковых газов, распределяемая в следующих регулируемых сферах деятельности: нефтегазовой, электроэнергетической, горнодобывающей, металлургической, химической, обрабатывающей в части производства стройматериалов: цемента, извести, гипса и кирпича.
4. Распределение квот на выбросы парниковых газов осуществляется в целях обеспечения выполнения обязательств по ограничению и (или) сокращению выбросов парниковых газов.
Глава 2. Порядок распределения квот на выбросы парниковых газов
5. Распределение квот на выбросы парниковых газов по установкам осуществляется на основе удельных коэффициентов выбросов парниковых газов с учетом обязательств по ограничению и (или) сокращению выбросов парниковых газов.
При отсутствии удельных коэффициентов выбросов парниковых газов в перечне удельных коэффициентов выбросов парниковых газов, утвержденном уполномоченным органом (далее – перечень), распределение квот на выбросы парниковых газов по установкам осуществляется на основе применения базовой линии с учетом обязательств по ограничению и (или) сокращению выбросов парниковых газов.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2020 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В целях распределения квот на выбросы парниковых газов для Национального плана на соответствующий период уполномоченный орган в области охраны окружающей среды (далее – уполномоченный орган) не позднее 1 апреля года, предшествующего введению в действие Национального плана, направляет операторам установок запрос данных, необходимых для расчета квот на выбросы парниковых газов.
Оператор установки представляет в уполномоченный орган не позднее 1 мая года, предшествующего введению в действие Национального плана, ответ на запрос, указанный в первой части данного пункта.

Қондырғыдан деректер ұсынылмаған немесе дұрыс толтырылмаған жағдайда, парниктік газдар шығарындыларына квоталарды бөлу көміртегі қостотығының шығарындылары және (немесе) 2013 – 2015 жылдардағы өнім өндірісінің түрлері, көлемдері бойынша деректер негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Ұлттық жоспарда базалық желіні қолдану негізінде қондырғылар үшін бір жылға бөлінетін квоталар қондырғылардың қостотығы шығарындыларының Ұлттық жоспарда айқындалатын жылдар ішіндегі көлемінің орташа шамасы ескеріле отырып есептеледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, Ұлттық жоспарда парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициенттерін қолдану негізінде қондырғылар үшін бір жылға бөлінетін квоталар Ұлттық жоспарда айқындалатын жылдар ішіндегі өнім көлемінің орташа мәнін парниктік газдар шығарындыларының тиісті үлестік коэффициенттеріне көбейту жолымен есептеледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Ұлттық жоспарда белгіленген жылдары өнім өндіруді жүзеге асырмаған қондырғылар үшін парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициенттерін қолдану негізінде бөлінетін квоталар тиісті кезеңге арналған Ұлттық жоспардың қолданылу кезеңінде жоспарланған өнім өндірісінің көлемін тізбеге сәйкес парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициентіне көбейту жолымен есептеледі.
Тиісті кезеңге арналған ұлттық жоспардың қолданылу кезеңінде жоспарланатын өнім өндірісінің көлемі қондырғы операторының өндірістік жоспарларының, техникалық жобаларының және өзге де өндірістік құжаттамаларының деректерімен расталады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 965 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Уәкілетті орган Ұлттық жоспардың әзірленген жобасын оның қолданылу мерзімі басталатын күнге дейін екі айдан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсынады.
11. Ұлттық жоспар оның қолданылу кезеңінің алдындағы жылдың
15 желтоқсанынан кешіктірмей бекітіледі.

В случае непредставления или неправильно заполненных данных от установки, распределение квот на выбросы парниковых газов осуществляется на основе данных по выбросам двуокиси углерода и (или) видам, объемам производства продукции за 2013 – 2015 годы.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2020 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Квоты для установок, распределяемые на основе применения базовой линии в Национальном плане на один год, рассчитываются с учетом средней величины объемов выбросов двуокиси углерода установок за годы, определяемые Национальным планом.
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2020 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Квоты для установок, распределяемые на основе применения удельных коэффициентов выбросов парниковых газов в Национальном плане на один год, рассчитываются путем умножения среднего значения объема продукции за годы, определяемые Национальным планом, на соответствующий удельный коэффициент выбросов парниковых газов, за исключением случая, предусмотренного в пункте 9 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2020 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Квоты, распределяемые на основе применения удельных коэффициентов выбросов парниковых газов для установок, не осуществлявших производство продукции в определенные Национальным планом годы, рассчитываются путем умножения объема планируемого производства продукции в период действия Национального плана на соответствующий период на удельный коэффициент выбросов парниковых газов в соответствии с перечнем.
Объем планируемого производства продукции в период действия Национального плана на соответствующий период подтверждается данными производственных планов, технических проектов и иной производственной документации оператора установки.
Сноска. Пункт 9 - в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2020 № 965 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Уполномоченный орган представляет на утверждение Правительства Республики Казахстан разработанный проект Национального плана не позднее, чем за два месяца до даты начала срока его действия.
11. Национальный план утверждается не позднее 15 декабря года, предшествующего периоду его действия.

3-тарау. Ұлттық жоспардағы квоталардың белгіленген мөлшердегі резерві мен көлемін қалыптастыру тәртібі
12. Ұлттық жоспардағы квоталар көлемінің резерві осы Қағидалардың 2-тарауына сәйкес бөлінген парниктік газдар шығарындыларына квоталардың жалпы көлемін шегере отырып, парниктік газдар шығарындыларын шектеу және (немесе) азайту бойынша міндеттемелерге сәйкес қалыптастырылады.
13. Ұлттық жоспардағы квоталар көлемінің резерві Ұлттық жоспардың қолданылу кезеңіне қалыптастырылады.
14. Ұлттық жоспардағы квоталар көлемінің резерві мыналар:
1) жаңа қондырғылар үшін парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу;
РҚАО-ның ескертпесі!
2) тармақша 01.01.2018 бастап қолданысқа енгізілді.
2) Кодекстің 94-2-бабының 1-тармағында көзделген жағдайларда қосымша квоталар беру;
РҚАО-ның ескертпесі!
3) тармақша 01.01.2018 бастап қолданысқа енгізілді.
3) Ұлттық жоспардың қолданылуы кезеңінде пайдаланылуына Кодекстің 94-2-бабы 1-тармағының талаптары қолданылатын әкімшілендіру субъектілерінің қондырғылары үшін парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу;
4) парниктік газдар шығарындыларын азайту және (немесе) парниктік газдарды сіңіруді ұлғайту жөніндегі ішкі жобалар үшін көміртегі бірліктерін беру;
5) аукцион шартымен квоталарды сату үшін парниктік газдар шығарындыларына квоталарды қамтиды.
15. Ұлттық жоспардағы квоталар көлемінің резервінен квоталар бөлу уәкілетті орган бекіткен Ұлттық жоспардағы квоталар көлемінің резервінен квоталар бөлу әдістемесіне сәйкес жүзеге асырылады.
16. Белгіленген мөлшер резерві оның көлемін (көміртегі бірліктерінің санын) көздейтін уәкілетті органның шешімдері негізінде қалыптастырылады.
4-тарау. Қондырғыларды Ұлттық жоспарға енгізу және одан алып тастау тәртібі
РҚАО-ның ескертпесі!
17-тармақ 01.01.2018 бастап қолданысқа енгізілді.
17. Ұлттық жоспардың қолданылу кезеңінде оған мынадай қондырғылар:
1) Ұлттық жоспардың қолданылу кезеңінде айқындалған Кодекстің 94-2-бабы 1-тармағының талабы қолданылатын қондырғы;
2) пайдалануға енгізілген жылынан бастап келесі жылға арналған жаңа қондырғы;
3) Ұлттық жоспардың қолданылу кезеңінде Кодекстің 94-2-бабы 1-тармағының талабы қолданылатын әкімшілендіру субъектісінің қондырғысы кіреді.
РҚАО-ның ескертпесі!
18-тармақ 01.01.2018 бастап қолданысқа енгізілді.
18. Кодекстің 94-2-бабы 1-тармағының талабы қолданылатын қондырғы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша парниктік газдарды түгендеу туралы верификациялық есеп ұсынылғаннан кейін Ұлттық жоспарға енгізіледі, оған сәйкес қондырғы шығарындылары жылына көміртегі қостотығының жиырма мың тонна баламасынан асады.
РҚАО-ның ескертпесі!
19-тармақ 01.01.2018 бастап қолданысқа енгізілді.

Глава 3. Порядок формирования резервов установленного количества и объема квот Национального плана
12. Резерв объема квот Национального плана формируется в соответствии с обязательствами по ограничению и (или) сокращению выбросов парниковых газов за минусом общего объема квот на выбросы парниковых газов, распределенного в соответствии с главой 2 настоящих Правил.
13. Резерв объема квот Национального плана формируется на период действия Национального плана.
14. Резерв объема квот Национального плана содержит квоты на выбросы парниковых газов, предназначенные для:
1) распределения квот на выбросы парниковых газов для новых установок;
2) выдачи дополнительных квот в случаях, предусмотренных пунктом 1 статьи 94-4 Кодекса;
3) распределения квот на выбросы парниковых газов для установок субъектов администрирования, эксплуатация которых в период действия Национального плана подпадает под требования пункта 1 статьи 94-2 Кодекса;
4) выдачи углеродных единиц для внутренних проектов по сокращению выбросов парниковых газов и (или) увеличению поглощения парниковых газов;
5) продажи квот на условиях аукциона.
15. Распределение квот из резерва объема квот Национального плана осуществляется в соответствии с методикой распределения квот из резерва объема квот Национального плана, утвержденной уполномоченным органом.
16. Резерв установленного количества формируется на основании решения уполномоченного органа, предусматривающего его объем (количество углеродных единиц).
Глава 4. Порядок включения установок в Национальный план и исключения из него
17. В период действия Национального плана в него включаются следующие установки:
1) установка, подпадающая под требование пункта 1 статьи 94-2 Кодекса, выявленная в период действия Национального плана;
2) новая установка на следующий год от года ее введения в эксплуатацию;
3) установка субъекта администрирования, которая подпадает под требование пункта 1 статьи 94-2 Кодекса в период действия Национального плана.
18. Установка, подпадающая под требование пункта 1 статьи 94-2 Кодекса, включается в Национальный план после предоставления верифицированного отчета об инвентаризации парниковых газов по форме, утвержденной уполномоченным органом, согласно которому ее выбросы превышают эквивалент двадцати тысяч тонн двуокиси углерода в год.

19. Жаңа қондырғы пайдалануға енгізілген жылынан кейінгі келесі жылғы Ұлттық жоспарға енгізіледі.
РҚАО-ның ескертпесі!
20-тармақ 01.01.2018 бастап қолданысқа енгізілді.
20. Кодекстің 94-2-бабы 1-тармағының талабы қолданылатын әкімшілендіру субъектісінің қондырғысы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша парниктік газдарды түгендеу туралы верификациялық есеп ұсынылған жылдан кейінгі келесі жылы Ұлттық жоспарға енгізіледі, оған сәйкес қондырғы шығарындылары жылына көміртегі қостотығының жиырма мың тонна баламасынан асады.
РҚАО-ның ескертпесі!
21-тармақ 01.01.2018 бастап қолданысқа енгізілді.
21. Операторлары таратылған қондырғылар Ұлттық жоспардан алып тастауға жатады.
Қондырғы операторы уәкілетті органға есептік жылдағы парниктік газдарды түгендеу туралы верификациялық есеп көшірмесімен қоса өтініш берген жағдайда, Ұлттық жоспардың қолданылуы кезеңінде Кодекстің 94-2-бабы 1-тармағының талабы қолданылатын қондырғылар Ұлттық жоспардан алып тастауға жатады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 15 маусымдағы
№ 370 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 мамырдағы № 586 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 48, 655-құжат).
2. "Белгіленген мөлшер резерві мен парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарындағы квоталар көлемінің резервін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 716 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 54, 732-құжат).
3. "Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 мамырдағы № 586 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 шілдедегі № 565 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 39, 290-құжат).
4. "Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің 2016 – 2020 жылдарға арналған ұлттық жоспарын бекіту және "Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 мамырдағы № 586 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы №1138 қаулысының 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 585-құжат).
5. "Белгіленген мөлшер резерві мен парниктік газдар шығарындыларына
квоталар бөлудің ұлттық жоспарындағы квоталар көлемінің резервін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы №716 қаулысына өзгеріс енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 15 сәуірдегі № 221 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 23-24, 133-құжат).

19. Новая установка включается в Национальный план на следующий год после года введения ее в эксплуатацию.
20. Установка субъекта администрирования, подпадающая под требование пункта 1 статьи 94-2 Кодекса, включается в Национальный план на следующий год после года предоставления верифицированного отчета об инвентаризации парниковых газов по форме, утвержденной уполномоченным органом, согласно которому ее выбросы превышают эквивалент двадцати тысяч тонн двуокиси углерода в год.
21. Исключению из Национального плана подлежат установки, операторы которых ликвидированы.
Исключению из Национального плана подлежат установки, не подпадающие под требование пункта 1 статьи 94-2 Кодекса в период действия Национального плана, в случае обращения оператора установки в уполномоченный орган с приложением копии верифицированного отчета об инвентаризации парниковых газов за отчетный год.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 июня 2017 года № 370
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2012 года № 586 "Об утверждении Правил распределения квот на выбросы парниковых газов" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 48, ст. 655).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 716 "Об утверждении Правил формирования резерва установленного количества и резерва объема квот национального плана распределения квот на выбросы парниковых газов" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 54, ст. 732).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 565 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2012 года № 586 "Об утверждении Правил распределения квот на выбросы парниковых газов" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 39, ст. 290).
4. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1138 "Об утверждении Национального плана распределения квот на выбросы парниковых газов на 2016 - 2020 годы и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2012 года № 586 "Об утверждении Правил распределения квот на выбросы парниковых газов" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 585).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2016 года № 221 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 716 "Об утверждении Правил формирования резерва установленного количества и резерва объема квот национального плана распределения квот на выбросы парниковых газов" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 23-24, ст. 133).