"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2017 жылғы 16 қазандағы № 647 қаулысы.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2017 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 87-88, 631-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне 17697 теңге мөлшерінде базалық лауазымдық айлықақы белгіленсін;
2) азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне (бұдан әрі – ұйымдардың қызметкерлері) еңбекақы төлеу жүйесі уақыт бойынша және (немесе) кесімді еңбекақы төлеу жүйесі болып табылады деп белгіленсін.";
3-тармақтың 2) тармақшасының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ұйымдар қызметкерлерінің ЛА (тарифтік мөлшерлемесі) атқаратын лауазымдарының функционалдық блоктарға жатқызылуына және мамандығы бойынша жұмыс өтіліне, тағайындалған біліктілік разрядтарына (жұмысшылар үшін) қарай ЛА (тарифтік мөлшерлемесі) есептеу үшін бекітілген тиісті коэффициенттерді осы қаулының 1-тармағы бірінші бөлігінің 1) тармақшасында белгіленген БЛА мөлшеріне көбейту жолымен айқындалады;".
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2017 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 16 қазандағы
№ 647 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күші жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тізбесі
1. "Базалық лауазымдық жалақы мен түзету коэффициентінің мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 74 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 2, 38-құжат).

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 647.
Примечание РЦПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2017 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 87-88, ст. 631) следующие изменения:
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить:
1) базовый должностной оклад в размере 17697 тенге для гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2) что системой оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий (далее – работники организаций), является повременная и (или) сдельная система оплаты труда.";
абзац первый подпункта 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) ДО (тарифная ставка) работников организаций определяется путем умножения соответствующих коэффициентов, утвержденных для исчисления их ДО (тарифной ставки) в зависимости от отнесения занимаемых должностей к функциональным блокам и стажа работы по специальности, присвоенных квалификационных разрядов (для рабочих), на размер БДО, установленного подпунктом 1) части первой пункта 1 настоящего постановления.".
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2017 года № 647
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года № 74 "Об утверждении размеров базового должностного оклада и поправочного коэффициента" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 2, ст. 38).

2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 74 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 29 сәуірдегі № 409 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 18, 223-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 74 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 желтоқсандағы № 1229 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 49, 514-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 74 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы № 1257 қаулысы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 74 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 наурыздағы № 244 қаулысы.
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 74 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 ақпандағы № 150 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 247-құжат).
7. "Базалық лауазымдық жалақының, түзету коэффициентінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарына арналған жоғарылату коэффициентінің мөлшерлерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 74 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1158 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 83-84, 600-құжат).

2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2005 года № 409 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года № 74" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 18, ст. 223).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2006 года № 1229 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года № 74" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 49, ст. 514).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2008 года № 1257 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года № 74".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2010 года № 244 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года № 74".
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2011 года № 150 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года № 74" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 247).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1158 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года № 74 "Об установлении размеров базового должностного оклада, поправочного коэффициента, а также повышающего коэффициента для отдельных категорий государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 83-84, ст. 600).