Мемлекеттiк әкімшілік қызметшiлерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулысы. Қаулы 2021 жылғы 30 маусымды қоса алғанға дейін қолданыста болды.
Мемлекеттiк әкімшілік қызметшiлерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданыста болу мерзімі – 2021 жылғы 30 маусымды қоса алғанға дейін (қаулының 6-тармағын қараңыз).
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі – пилоттық органдар) тізбесі бойынша пилоттық органдар үшін мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің пилоттық режимі енгізіледі;
2) пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне еңбекақы төлеу жүйесі уақыт бойынша еңбекақы төлеу жүйесіне негізделеді;
3) пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне еңбекақы төлеу лауазымдық айлықақылар схемасы, сауықтыруға арналған жәрдемақыны төлеу, үстемеақылар, өтемақылар, бонустар негізінде жүргізіледі;
4) қызмет бабында пайдалану үшін;
5) пилоттық органдардың қызметтегі мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларының мөлшерлері төмендеген жағдайда олардың осы мемлекеттік органдарда еңбекақы төлеу жүйесінің пилоттық режимі енгізілген күнге дейінгі лауазымдық айлықақыларының нақты мөлшерлері сақталады деп белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 12.12.2018 № 827 қаулысымен.
2. Мыналар:
1) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарын деңгейлер мен функционалдық блоктар бойынша бөлу;
2) қызмет бабында пайдалану үшін;
3) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар төлеу, материалдық көмек көрсету, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар белгілеу қағидалары бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 тамыздағы № 1127 қаулысында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:

О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939. Срок действия приказа - до 30 июня 2021 года.
О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме
Примечание ИЗПИ!
Срок действия приказа - до 30.06.2021 года включительно (п.6 приказа).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п. 6.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что:
1) с 1 января 2018 года вводится пилотный режим системы оплаты труда административных государственных служащих для центральных государственных и местных исполнительных органов (далее – пилотные органы) по перечню пилотных органов согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) система оплаты труда административных государственных служащих пилотных органов основывается на повременной системе оплаты труда;
3) оплата труда административных государственных служащих пилотных органов производится на основе схемы должностных окладов, выплаты пособия для оздоровления, надбавок, компенсаций, бонусов;
4) для служебного пользования;
5) в случае снижения размеров должностных окладов действующих административных государственных служащих пилотных органов, за ними сохраняются фактические размеры их должностных окладов до даты введения пилотного режима системы оплаты труда в этих государственных органах.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 12.12.2018 № 827.
2. Утвердить:
1) распределение административных государственных должностей пилотных органов по уровням и функциональным блокам согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) для служебного пользования;
3) Правила выплаты бонусов, оказания материальной помощи административным государственным служащим, а также установления надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года № 1127 "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета":
пункт 2 дополнить частью второй следующего содержания:

"Осы қаулының Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), олардың облыстардағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Астана қаласы Әдiлет департаментінің Алматы ауданы әдiлет басқармасының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Астана қаласы Әдiлет департаментінің Сарыарқа ауданы әдiлет басқармасының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Астана қаласы Әдiлет департаментінің Есіл ауданы әдiлет басқармасының, Астана қаласы және Маңғыстау облысы жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне қолданысы 2018 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін тоқтатылсын.";
2) қызмет бабында пайдалану үшін.
4. Пилоттық органдар бір ай мерзімде қолданыстағы штат кестелерін мемлекеттік қызмет саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша осы қаулыға сәйкес келтіру жөнінде шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулының ережелері Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) және оның облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдарының құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын қызметкерлеріне қолданылмайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 13.12.2019 № 925 қаулысымен.
6. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 30 маусымды қоса алғанға дейін қолданылады және ресми жариялануға тиіс.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2020 № 928 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі      Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 939 қаулысына
1-қосымша
Пилоттық органдардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2020 № 928 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
1.  Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі.
2.  Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдары.
3.  Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет).

"Приостановить до 31 декабря 2018 года включительно действие настоящего постановления на административных государственных служащих Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и Национального Бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, их территориальных органов по областям, городу республиканского значения, столице, Министерства юстиции Республики Казахстан, Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Алматы Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Сарыарка Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Есиль Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан, местных исполнительных органов города Астаны и Мангистауской области.";
2) для служебного пользования.
4. Пилотным органам в месячный срок принять меры по приведению действующих штатных расписаний по согласованию с уполномоченным органом в сфере государственной службы в соответствие с настоящим постановлением.
5. Положения настоящего постановления не распространяются на сотрудников Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) и его территориальных органов по областям, городам республиканского значения, столице, осуществляющих правоохранительную деятельность.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 13.12.2019 № 925.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года и действует до 30 июня 2021 года включительно, и подлежит официальному опубликованию.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2020 № 928 (вводится в действие с 01.01.2021).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2017 года № 939
Перечень пилотных органов
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2020 № 928 (вводится в действие с 01.01.2021).
1. Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
2. Территориальные органы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы по областям, городам республиканского значения, столице.
3. Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба).

4.  Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдары.
5.  Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі.
6.  Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдары.
7.  Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органдары.
8.  Алматы қаласының жергілікті атқарушы органдары.

4. Территориальные органы Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) по областям, городам республиканского значения, столице.
5. Министерство юстиции Республики Казахстан.
6. Территориальные органы Министерства юстиции Республики Казахстан по областям, городам республиканского значения, столице.
7. Местные исполнительные органы города Нур-Султана.
8. Местные исполнительные органы города Алматы.

9.  Шымкент қаласының жергілікті атқарушы органдары.
10. Атырау облысының жергілікті атқарушы органдары.
11. Қарағанды облысының жергілікті атқарушы органдары.
12. Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдары.
13. Павлодар облысының жергілікті атқарушы органдары.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 939 қаулысына
2-қосымша
Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарын деңгейлер мен функционалдық блоктар бойынша бөлу

9. Местные исполнительные органы города Шымкента.
10. Местные исполнительные органы Атырауской области.
11. Местные исполнительные органы Карагандинской области.
12. Местные исполнительные органы Мангистауской области.
13. Местные исполнительные органы Павлодарской области.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2017 года № 939
Распределение административных государственных должностей пилотных органов по уровням и функциональным блокам

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 18.02.2020 № 68 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік әкімшілік лауазымның атауы
Функционалдық
блоктағы** деңгейлер*
SCS
A
B
C
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аппарат басшылары
15
-
-
-
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының басшысы
14
-
-
-
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің департамент директоры
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) департамент директоры
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің департамент директоры
-
12
11
10
Астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының басшысы
-
12
-
-
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық органының басшысыҚазақстан Республикасы Әділет министрлігінің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әділет департаментінің басшысы
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының басшысы
Астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органы басшысының орынбасары Астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органы басшысының орынбасары
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппараты басшысының орынбасарыОблыс ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімінің орынбасары
-
11
-
-
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің департамент директорының орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) департамент директорының орынбасары
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің департамент директорының орынбасары
-
11
10
9
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкіміҚазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық органы басшысының орынбасарыҚазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Әдеп жөніндегі кеңесі хатшылығының меңгерушісіҚазақстан Республикасының Әділет министрлігі облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әділет департаменті басшысының орынбасары
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органы басшысының орынбасарыОблыстың ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының басшысы
-
10
-
-
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппараты Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылықтың) меңгерушісі
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі облыстық әділет департаменттері ауданаралық әділет басқармаларының басшылары
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігі Маңғыстау облысының әдiлет департаменті Бейнеу ауданы әдiлет басқармасының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының әдiлет департаментi Қарқаралы ауданының әдiлет басқармасының басшылары
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының кеңесшісі
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының кеңесшісі
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кеңесшісі
Астана әкімінің кеңесшісі
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органның бөлім басшысы
-
9
-
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі басқармасының (қызметінің) басшысы
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) басқармасының (қызметінің) басшысы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің басқарма басшысы
Астана әкімі аппараты құрылымдық бөлімшесінің басшысыАстананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының бөлім басшысы
-
9
8
7
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің әдеп жөніндегі уәкілі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің әдеп жөніндегі уәкілі
-
-
9
-
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімінің кеңесшісіЖергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органның бөлім басшыcының орынбасары Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің орынбасары
-
8
-
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі аумақтық органының басқарма басшысы
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) аумақтық органының басқарма басшысы
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әділет департаменті аумақтық бөлімінің басшысы – аға сот орындаушысы
Облыстың, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшесінің басшысы Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының бөлім басшысы
-
8
7
6
Астана әкімі аппаратының бас инспекторы
-
8
7
6
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының әдеп жөніндегі уәкілі
Астана әкімі аппаратының баспасөз хатшысы
-
-
8
-
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының баспасөз хатшысы
-
-
7
-
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) аумақтық органының бөлім басшысы
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің облыс, республикалық маңызы бар қалалар және астана әділет департаментінің бөлім басшысы
Облыс, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелерінің басшысы
-
7
6
5
Облыс ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімінің кеңесшісі
-
7
-
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің бас консультанты
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) бас консультанты
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының бас инспекторы
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппараты Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылығының) бас инспекторы
-
7
6
5
Облыс, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының бас инспекторы
-
6
5
4
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының көмекшісі
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының көмекшісі
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің көмекшісіАстана әкімінің көмекшісі
-
8
7
6
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің кеңесшісі
-
6
-
-
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы орган бөлімінің сектор меңгерушісіАудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшенің басшысы
-
6
5
4
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің бас сарапшысы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) бас сарапшысы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің бас сарапшысы
Астана әкімі аппаратының бас маманыАстана әкімі аппараты Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылығының) бас маманы
Астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының бас маманы
-
6
5
4
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, облыс ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімінің көмекшісі
-
-
-
5
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық органының бас маманы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) аумақтық органының бас маманы
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әділет департаменті бөлімінің бас маманы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің облыстың әділет департаменті ауданаралық әділет басқармасының бас маманы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысының әдiлет департаментінің Бейнеу ауданы әдiлет басқармасының бас маманы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қарағанды облысы әдiлет департаментiнің Қарқаралы ауданы әдiлет басқармасының бас маманы
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының бас маманыОблыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының бас маманыОблыс ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының бас маманыЖергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органдар бөлімінің бас маманыОблыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әділет департаменті аумақтық бөлімінің сот орындаушысы
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппараты Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылығының) бас маманы
-
5
4
3
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің көмекшісі
-
-
-
4
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімі аппаратының бас маманы
-
4
3
2
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің сарапшысы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) сарапшысы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сарапшысы
-
4
3
2
Астана әкімі аппаратының жетекші маманыАстананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының жетекші маманыАстананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының маманы
-
4
3
2
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының жетекші маманыҚазақстан Республикасы Әділет министрлігінің облыстың әділет департаменті ауданаралық әділет басқармасының жетекші маманы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысының Әдiлет департаменті Бейнеу ауданы әдiлет басқармаларының жетекші маманы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Қарқаралы ауданы әдiлет басқармасының жетекші маманы
Облыстық, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының жетекші маманыҚазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық органының жетекші маманы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) аумақтық органының жетекші маманы
Облыс, республикалық маңызы бар қалалар және астана әділет департаментінің жетекші маманы
Облыс ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының жетекші маманыЖергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы орган бөлімінің жетекші маманыОблыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының маманы
-
3
2
1
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жетекші маманы
-
2
1
-
Ескертпе:
* Деңгей – мемлекеттік әкімшілік лауазымның позициясын оны бағалау нәтижелеріне байланысты айқындайтын және лауазымдық айлықақы белгілеу үшін қолданылатын көрсеткіш.
Мемлекеттік әкімшілік лауазымды бағалау мемлекеттік қызмет саласындағы уәкілетті орган бекіткен Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарды пилоттық режимде бағалау және деңгейлер мен функционалдық блоктар бойынша бөлу жөніндегі әдістемелік ұсынымдарға сәйкес жүргізіледі.
** SCS функционалдық блогы (Жоғары басқару персоналы) – "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдары.
А функционалдық блогы (негізгі персонал) – "Б" корпусының мемлекеттік басқарудың тиісті саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі функциялар жүктелген мемлекеттік әкімшілік лауазымдары.
Бұл блокқа пилоттық мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының кеңесшілері, жұмылдыру дайындығы мен азаматтық қорғаныс жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшенің лауазымдары жатқызылуы мүмкін.
В функционалдық блогы (жәрдемдесуші персонал) – негізгі немесе қосалқы персоналға жататын лауазымдарды қоспағанда, "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдары.
Бұл блокқа мемлекеттік органның ішкі аудит, жұртшылықпен байланыс, заңдық сүйемелдеу, қаржы, кадр және оның қызметін ақпараттық-технологиялық қамтамасыз етуге жауапты құрылымдық бөлімшелердің лауазымдары, сондай-ақ әдеп жөніндегі уәкіл лауазымдары жатады.
Егер көрсетілген қызмет түрлері мемлекеттік органның салалық қызметі болып табылған жағдайда, бұл лауазымдар "А" функционалдық блогына теңестіріледі.
С функционалдық блогы (қосалқы персонал) – "Б" корпусының әкімшілік-шаруашылық қызметті, пилоттық орган немесе жоғары тұрған орган тапсырмаларының орындалуына ішкі бақылауды қамтамасыз ету, сондай-ақ мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі функциялар жүктелген мемлекеттік әкімшілік лауазымдар.
Бұл блокқа пилоттық органдардың бірінші басшыларының көмекшісі лауазымдары да жатады.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің басшысы құрылымдық бөлімшелерді және олардың қызметкерлерінің жекелеген лауазымдарын функционалдық блоктарға бөлуді қандай да бір уақыт кезеңінде мемлекеттік органның алдында тұрған басым міндеттерге қарай дербес жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 939 қаулысына
4-қосымша
Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар төлеу, материалдық көмек көрсету, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар белгілеу қағидалары

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 18.02.2020 № 68 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование административной государственной должности
Уровни* в функциональных блоках **
SCS
A
B
C
1
2
3
4
5
Руководители аппаратов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Министерства юстиции Республики Казахстан
15
-
-
-
Руководитель аппарата акима области, города республиканского значения, столицы
14
-
-
-
Директор департамента Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Директор департамента Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Директор департамента Министерства юстиции Республики Казахстан
-
12
11
10
Руководитель исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
-
12
-
-
Руководитель территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Руководитель Департамента юстиции области, города республиканского значения, столицы Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
Заместитель руководителя исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
Заместитель руководителя аппарата акима области, города республиканского значения, столицы
Заместитель акима района области, района в городе и города областного значения
-
11
-
-
Заместитель директора департамента Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Заместитель директора департамента Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Заместитель директора департамента Министерства юстиции Республики Казахстан
-
11
10
9
Аким города районного значения, села, поселка, сельского округа
Заместитель руководителя территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Заведующий секретариатом Совета по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Заместитель руководителя Департамента юстиции области, города республиканского значения и столицы Министерства юстиции Республики Казахстан
Заместитель руководителя исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
Руководитель аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
-
10
-
-
Заведующий аппаратом (секретариатом) Ассамблеи народа Казахстана аппарата акима области, города республиканского значения, столицы
Руководители межрайонных управлений юстиции департаментов юстиции областей Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководители Управления юстиции Бейнеуского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции Каркаралинского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан
Советник Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Советник Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Советник Министра юстиции Республики Казахстан
Советник акима столицы
Руководитель отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
-
9
-
-
Руководитель управления (службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Руководитель управления (службы) Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Руководитель управления Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель структурного подразделения аппарата акима столицы
Руководитель отдела исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
-
9
8
7
Уполномоченный по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Уполномоченный по этике Министерства юстиции Республики Казахстан
-
-
9
-
Советник акима области, города республиканского значения
Заместитель руководителя отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
Заместитель акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
8
-
-
Руководитель управления территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Руководитель управления территориального органа Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель Департамента юстиции области, города республиканского значения и столицы Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель структурного подразделения аппарата акима области, города республиканского значения
Руководитель отдела исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
-
8
7
6
Главный инспектор аппарата акима столицы
-
8
7
6
Уполномоченный по этике аппарата акима области, города республиканского значения, столицы
Пресс-секретарь аппарата акима столицы
-
-
8
-
Пресс-секретарь аппарата акима области, города республиканского значения
-
-
7
-
Руководитель отдела территориального органа Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Руководитель отдела Департамента юстиции области, города республиканского значения и столицы Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель структурного подразделения аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
-
7
6
5
Советник акима района области, района в городе и города областного значения
-
7
-
-
Главный консультант Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Главный консультант Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Главный инспектор аппарата акима области, города республиканского значения
Главный инспектор аппарата (секретариата) Ассамблеи народа Казахстана аппарата акима области, города республиканского значения
-
7
6
5
Главный инспектор аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
-
6
5
4
Помощник Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Помощник Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Помощник Министра юстиции Республики Казахстан
Помощник акима столицы
-
8
7
6
Советник акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
6
-
-
Заведующий сектором отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
Руководитель структурного подразделения аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
6
5
4
Главный эксперт Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Главный эксперт Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Главный эксперт Министерства юстиции Республики Казахстан
Главный специалист аппарата акима столицы
Главный специалист аппарата (секретариата) Ассамблеи народа Казахстана аппарата акима столицы
Главный специалист исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
-
6
5
4
Помощник акима области, города республиканского значения, района области, района в городе и города областного значения
-
-
-
5
Главный специалист территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Главный специалист Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Главный специалист отдела Департамента юстиции области, города республиканского значения и столицы Министерства юстиции Республики Казахстан
Главный специалист межрайонного управления юстиции Департамента юстиции области Министерства юстиции Республики Казахстан
Главный специалист управления юстиции Бейнеуского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан
Главный специалист управления юстиции Каркаралинского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан
Главный специалист аппарата акима области, города республиканского значения
Главный специалист исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
Главный специалист аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
Главный специалист отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
Судебный исполнитель территориального отдела Департамента юстиции области, города республиканского значения и столицы Министерства юстиции Республики Казахстан
Главный специалист аппарата (секретариата) Ассамблеи народа Казахстана области, города республиканского значения
-
5
4
3
Помощник акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
-
4
Главный специалист аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
4
3
2
Эксперт Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Эксперт Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Эксперт Министерства юстиции Республики Казахстан
-
4
3
2
Ведущий специалист аппарата акима столицы
Ведущий специалист исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
Специалист исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
-
4
3
2
Ведущий специалист аппарата акима области, города республиканского значения
Ведущий специалист межрайонного управления юстиции Департамента юстиции области Министерства юстиции Республики Казахстан
Ведущий специалист управления юстиции Бейнеуского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан
Ведущий специалист управления юстиции Каркаралинского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан
Ведущий специалист исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
Ведущий специалист территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Ведущий специалист территориального органа Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Ведущий специалист Департамента юстиции области, города республиканского значения и столицы Министерства юстиции Республики Казахстан
Ведущий специалист аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
Ведущий специалист отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
Специалист исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
-
3
2
1
Ведущий специалист аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
2
1
-
Примечание:
* Уровень – показатель, определяющий позицию административной государственной должности пилотного органа в зависимости от результатов ее оценки и используемый для установления должностного оклада.
Оценка административной государственной должности проводится в соответствии с методическими рекомендациями по оценке и распределению административных государственных должностей по уровням и функциональным блокам в пилотном режиме, утвержденными уполномоченным органом в сфере государственной службы.
** Функциональный блок SCS (высший управленческий персонал) – административные государственные должности корпуса "А".
Функциональный блок А (основной персонал) – административные государственные должности корпуса "Б", на которые возложены функции по формированию и реализации государственной политики в соответствующей сфере (отрасли) государственного управления.
К данному блоку могут быть отнесены должности советников первых руководителей пилотных органов, должности структурного подразделения, осуществляющего функции по мобилизационной подготовке и гражданской обороне.
Функциональный блок В (содействующий персонал) – административные государственные должности корпуса "Б", за исключением должностей, относимых к основному или вспомогательному персоналу.
К данному блоку относятся должности структурных подразделений, ответственных за внутренний аудит, связи с общественностью, юридическое сопровождение, финансовое, кадровое и информационно-технологическое обеспечение деятельности государственного органа, а также должности уполномоченного по этике.
В случае, если указанные виды деятельности являются отраслевой деятельностью государственного органа, данные должности соотносятся с функциональным блоком "А".
Функциональный блок С (вспомогательный персонал) – административные государственные должности корпуса "Б", на которые возложены функции по обеспечению административно-хозяйственной деятельности, внутреннего контроля исполнения поручений руководства пилотного органа или вышестоящих органов, а также по защите государственных секретов.
К данному блоку относятся также должности помощников первых руководителей пилотных органов.
Руководитель Министерства юстиции Республики Казахстан самостоятельно осуществляет распределение структурных подразделений и отдельных должностей их сотрудников в функциональные блоки в зависимости от приоритетных задач, стоящих перед государственным органом в том или ином временном периоде.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2017 года № 939
Правила выплаты бонусов, оказания материальной помощи административным государственным служащим, а также установления надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов

1. Жалпы ережелер
1. Осы Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар төлеу, материалдық көмек көрсету, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар белгілеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) пилоттық режимдегі мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге бонустар төлеу, материалдық көмек көрсету, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар белгілеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бонус – мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері бойынша белгіленетін ақшалай төлем;
2) есепті кезең – бағалау жылының бірінші қаңтарынан бастап отыз бірінші желтоқсанын қоса алғанда, он екі айды құрайтын күнтізбелік жылға тең мемлекеттік қызметші жұмысының нәтижелерін бағалау кезеңі;
3) материалдық көмек – қиын қаржылық жағдайдағы мемлекеттік әкімшілік қызметшіні қолдау мақсатында жүзеге асырылатын ақшалай төлем;
4) мемлекеттік органның нысаналы индикаторлары – Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының және Атырау, Қарағанды, Маңғыстау, Павлодар облыстарының әкімдері, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы мен Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасы арасында жасалған меморандумда белгіленген пилоттық органның нысаналы индикаторлары;
5) нысаналы бонус – "Мемлекеттiк әкімшілік қызметшiлерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулысының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес мөлшерде көзделген мемлекеттік әкімшілік қызметшінің бонусы;
6) нысаналы бонус қоры – бекітілген штат саны лимиттеріне сәйкес осы пилоттық органның әрбір мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің нысаналы бонусынан қалыптастырылған пилоттық органның бонус қоры;
7) түзетілген бонус – тиісті мемлекеттік әкімшілік қызметшінің нысаналы индикаторларға қол жеткізу нәтижелері бойынша нысаналы бонусты түзетуден кейінгі мемлекеттік әкімшілік қызметшінің бонусы;
8) түзетілген бонус қоры – пилоттық органның нысаналы индикаторларына қол жеткізу нәтижелері бойынша пилоттық органның нысаналы бонус қорын түзетуден кейінгі пилоттық органның бонус қоры;

1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты бонусов, оказания материальной помощи административным государственным служащим, а также установления надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов (далее – Правила) определяют порядок выплаты бонусов, оказания материальной помощи административным государственным служащим, а также установления надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" в пилотном режиме.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) бонус – денежная выплата, устанавливаемая административным государственным служащим по результатам оценки эффективности их деятельности;
2) отчетный период – период оценки результатов работы государственного служащего, равный календарному году, составляющий двенадцать месяцев с первого января по тридцать первое декабря года оценки;
3) материальная помощь – денежная выплата, осуществляемая с целью поддержки административного государственного служащего в затруднительной финансовой ситуации;
4) целевые индикаторы государственного органа – целевые индикаторы пилотного органа, установленные в меморандуме, заключенном между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром юстиции Республики Казахстан, акимами городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента и Атырауской, Карагандинской, Мангистауской, Павлодарской областей, а также Руководителем Администрации Президента и Председателем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Председателем Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы);
5) целевой бонус – бонус административного государственного служащего, предусмотренный в размере согласно подпункту 4) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939 "О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме";
6) целевой бонусный фонд – бонусный фонд пилотного органа, сформированный из целевых бонусов каждого административного государственного служащего данного пилотного органа в соответствии с утвержденными лимитами штатной численности;
7) скорректированный бонус – бонус административного государственного служащего после корректировки целевого бонуса по результатам достижения целевых индикаторов соответствующего административного государственного служащего;
8) скорректированный бонусный фонд – бонусный фонд пилотного органа после корректировки целевого бонусного фонда пилотного органа по результатам достижения целевых индикаторов пилотного органа;

9) түйінді нысаналы индикаторлар (бұдан әрі – ТНИ) – қол жеткізу олардың қызметінің тиімділігін көрсететін, саяси қызметшінің меморандумына/"А" корпусы қызметшісінің келісіміне сәйкес не "Б" корпусы қызметшісі қызметінің ерекшелігін негізге ала отырып белгіленетін көрсеткіштер;
10) үстемеақы – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне белгіленетін лауазымдық айлықақысына ақшалай қосымша ақы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 12.12.2018 жылғы № 827; 13.12.2019 № 925; 18.02.2020 № 68 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулыларымен.
3. Пилоттық органда Материалдық көмек көрсету мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қалыптастырылады. Құрылымдық бөлімшелердің басшылары кіретін Комиссияның ережесі мен құрамы пилоттық орган басшысының, аппарат басшысының шешімімен бекітіледі. Комиссияның ұсынымдары материалдық көмектің мөлшері туралы шешім қабылдау үшін негіз болады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Орталық атқарушы органның аппарат басшысының қызметін бағалау осы тұлға үшін орталық атқарушы орган басшысы бағалау жылының қаңтарында белгілейтін басымдықтардың негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге материалдық көмек көрсету, сондай-ақ пилоттық органдардың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар белгілеу пилоттық органның ағымдағы әкімшілік шығыстарын үнемдеу есебінен қаржы жылы ішінде жүзеге асырылады.
6. Пилоттық органдардың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар пилоттық органдардың мемлекеттік қызметшілерінің санын қысқарту туралы шешім қабылданған жағдайда да штат санының бекітілген лимиттеріне сәйкес есептелген, пилоттық органдардың қызметін қамтамасыз етуге көзделген қаражаттың есебінен жүзеге асырылады.
2. Бонустарды төлеу тәртібі
7. Бонустарды төлеу пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің еңбегіне ақы төлеу жүйесінде нысаналы бонус қорын қалыптастыруға көзделген қаражат есебінен жүргізіледі.
8. Пилоттық органның "А" және "Б" корпустарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің түзетілген бонус қоры есепті кезеңдегі пилоттық органның нысаналы индикаторларына қол жеткізу нәтижелері бойынша пилоттық органның "А" және "Б" корпустарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің нысаналы бонус қорын түзету нәтижесінде айқындалады.

9) ключевые целевые индикаторы (далее – КЦИ) – устанавливаемые в соответствии с меморандумом политического служащего/соглашением служащего корпуса "А" либо исходя из специфики деятельности служащего корпуса "Б" показатели, достижение которых свидетельствует об их эффективности деятельности;
10) надбавка – денежная доплата к должностному окладу, устанавливаемая административному государственному служащему корпуса "Б".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 12.12.2018 № 827; от 13.12.2019 № 925; от 18.02.2020 № 68 (порядок введения в действие см. п. 2).
3. В пилотном органе формируется Комиссия по выработке предложений по вопросам оказания материальной помощи (далее – Комиссия). Положение и состав Комиссии, в которую входят руководители структурных подразделений, утверждаются решением руководителя пилотного органа, руководителя аппарата. Рекомендации Комиссии служат основанием для принятия решения о размерах материальной помощи.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Оценка деятельности руководителя аппарата центрального исполнительного органа осуществляется на основании приоритетов, которые для данного лица устанавливаются в январе оцениваемого года руководителем центрального исполнительного органа.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Оказание материальной помощи административным государственным служащим, а также установление надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов осуществляются за счет экономии текущих административных расходов пилотного органа в течение финансового года.
6. Надбавки к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов осуществляются также в случае принятия решения о сокращении численности государственных служащих пилотных органов за счет средств, предусмотренных на обеспечение деятельности пилотных органов, исчисленных в соответствии с утвержденными лимитами штатной численности.
2. Порядок выплаты бонусов
7. Выплата бонусов производится за счет средств, предусмотренных на формирование целевого бонусного фонда в системе оплаты труда административных государственных служащих пилотных органов.
8. Скорректированный бонусный фонд административных государственных служащих корпусов "А" и "Б" пилотного органа определяется в результате корректировки целевого бонусного фонда административных государственных служащих корпусов "А" и "Б" пилотного органа по результатам достижения целевых индикаторов пилотного органа за отчетный период.

9. Нысаналы бонус қоры түзетілгеннен кейінгі бюджет қаражатының қалдығы пилоттық орган бюджетін кейіннен түзету арқылы мемлекеттік бюджетке қайтаруға жатады.
10. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы пилоттық органның нысаналы индикаторларға қол жеткізуіне және есепті кезеңдегі келісімде айқындалған ТНИ/басымдықтарға қол жеткізуіне байланысты болады.
11. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы есепті кезеңде пилоттық органның нысаналы индикаторларға қол жеткізуіне, құрылымдық бөлімшенің ТНИ-ге қол жеткізуіне және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің өз ТНИ-іне қол жеткізуіне байланысты болады.
12. Мемлекеттік әкімшілік қызметшіге бонустар төлеу есепті кезеңде оның қызметін бағалаудың басталған күніне сынақ мерзімін аяқтаған күннен бастап және мемлекеттік қызметтегі лауазымға орналасқанына кемінде үш ай болған жағдайда төленеді.
13. Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар төлеу пилоттық органның түзетілген бонус қорын ескере отырып, жыл қорытындысы бойынша пилоттық орган қызметін бағалау нәтижелері бекітілгеннен кейін бір ай ішінде жүргізіледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 18.02.2020 № 68 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен.
14. Мемлекеттік әкімшілік қызметшімен еңбек қатынастары бұзылған немесе мемлекеттік әкімшілік қызметші бағалау басталған күнге дейін жұмыстан шыққан кезде, зейнеткерлік жасқа жеткен мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді қоспағанда, оған есепті кезең үшін "бонус" төленбейді. Мемлекеттік лауазымнан босату туралы шешім қабылдайтын лауазымды тұлғаның тиісті актісінде айқындалған күн еңбек қатынастары бұзылған немесе жұмыстан босатылған күн болып табылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 18.02.2020 № 68 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен.
15. Есепті кезең ішінде пилоттық органның ішінде бір лауазымнан басқа лауазымға ауысу кезінде немесе бір мемлекеттік органнан басқа мемлекеттік органға ауысу кезінде мемлекеттік әкімшілік қызметшіге бұрын атқарған лауазымында, сондай-ақ осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келуі шартымен жаңадан орналасатын лауазымында бонус төленеді. Түзетілген бонусты есептеу кезінде есепті кезеңде әрбір лауазым бойынша жұмыс істеген нақты күндер саны пайдаланылады.
16. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін бонустардың мөлшері "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 33-бабының 4-тармағына сәйкес бекітілетін "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесінде айқындалған тәртіппен және мерзімде жүргізілген олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша айқындалады.

9. Остаток бюджетных средств после корректировки целевого бонусного фонда подлежит возврату в государственный бюджет посредством последующей корректировки бюджета пилотного органа.
10. Скорректированный бонус административного государственного служащего корпуса "А" зависит от достижения целевых индикаторов пилотного органа и КЦИ/приоритетов, определенных соглашением за отчетный период.
11. Скорректированный бонус административного государственного служащего корпуса "Б" зависит от достижения пилотным органом целевых индикаторов, КЦИ структурного подразделения и собственных КЦИ административного государственного служащего корпуса "Б" за отчетный период.
12. Административному государственному служащему выплачиваются бонусы в случае завершения им испытательного срока и занятия должности на государственной службе не менее трех месяцев на дату начала оценки его деятельности за отчетный период.
13. Выплата бонусов административным государственным служащим пилотных органов производится в течение месяца после утверждения результатов оценки деятельности пилотного органа по итогам года с учетом скорректированного бонусного фонда пилотного органа.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 18.02.2020 № 68 (порядок введения в действие см. п. 2).
14. При расторжении трудовых отношений с административным государственным служащим или увольнении административного государственного служащего до даты начала оценки за отчетный период бонус не выплачивается, за исключением административных государственных служащих, достигших пенсионного возраста. Датой расторжения трудовых отношений или увольнения является дата, определенная соответствующим актом должностного лица, принимающего решение об освобождении от государственной должности.
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 18.02.2020 № 68 (порядок введения в действие см. п. 2).
15. При переходе с одной должности на другую должность внутри пилотного органа или из одного государственного органа в другой государственный орган в течение отчетного периода административному государственному служащему выплачивается бонус на должности, которую он занимал ранее, а также на новой занимаемой должности при условии соответствия требованиям, предусмотренным в пункте 12 настоящих Правил. При расчете скорректированного бонуса используется фактическое количество дней, отработанных в отчетном периоде по каждой должности.
16. Для административных государственных служащих корпуса "А" размеры бонусов определяются по результатам оценки их деятельности, проводимой в порядке и сроки, определенных Методикой оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "А", утверждаемой в соответствии с пунктом 4 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" (далее – Закон).

17. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін бонустар мөлшері Заңның 33-бабының 5-тармағына сәйкес бекітілетін "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың үлгілік әдістемесінде айқындалған тәртіппен және мерзімде жүргізілетін олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша айқындалады.
18. Бонустар төлеу туралы шешімді:
1) "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін – пилоттық органның бірінші басшысы;
2) "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін:
пилоттық орган басшысы не оны алмастыратын адам;
пилоттық органның аппарат басшысы;
мемлекеттік қызметшілерді лауазымдарға тағайындау және лауазымдардан босату құқығы бар лауазымды тұлғалар қабылдайды.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
19. Бонустар төлеу:
1) 5 ТНИ-дің ішінде үшеуінен кемі орындалған кезде "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне;
2) ТНИ-дің/басымдықтардың 60 %-нан кемі орындалған кезде "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне;
3) мемлекеттік әкімшілік қызметшіге қатысты ұлттық қауіпсіздік органдары арнайы тексеру жүргізу кезеңінде;
4) осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда жүргізілмейді.
5) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің бағаланатын жылы мемлекеттік қызметке кір келтіретін теріс қылықтары үшін тәртіптік жазасы болған кезде.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 18.02.2020 № 68 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен.
20. Мемлекеттік әкімшілік қызметші қызметінің нәтижелері бағаланатын кезде оның алынбаған тәртіптік жазасы болған жағдайда "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшінің түзетілген бонусының 50 % мөлшерінде бонус белгіленеді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 18.02.2020 № 68 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т.қараңыз) қаулысымен.
21. Бонустар мөлшерін есептеу әдістемесін пилоттық органдармен келісу бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган айқындайды.
3. Материалдық көмек көрсету тәртібі
22. Мемлекеттік әкімшілік қызметшіге материалдық көмек көрсету:
1) оның отбасы мүшелері, жақын туған-туыстары және
жекжаттары (жұбайының (зайыбының) аға-інісі, әпке-сіңлісі, қарындасы,
ата-анасы және балалары) қайтыс болған;
2) некеге тұрған;
3) бала туған, бала асырап алған;

17. Для административных государственных служащих корпуса "Б" размеры бонусов определяются по результатам оценки их деятельности, проводимой в порядке и сроки, определенных Типовой методикой оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б", утверждаемой в соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона.
18. Решение о выплате бонусов принимается:
1) для административных государственных служащих корпуса "А" первым руководителем пилотного органа;
2) для административных государственных служащих корпуса "Б":
руководителем пилотного органа либо лицом, его замещающим;
руководителем аппарата пилотного органа;
должностными лицами, имеющими право назначения на должности и освобождения от должностей государственных служащих.
Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правительства РК от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Выплата бонусов не производится:
1) административным государственным служащим корпуса "Б" при выполнении менее 3 из 5 КЦИ;
2) административным государственным служащим корпуса "А" при выполнении менее 60 % КЦИ/приоритетов;
3) в период проведения специальной проверки органами национальной безопасности в отношении административного государственного служащего;
4) в случае несоответствия требованиям, предусмотренным в пункте 12 настоящих Правил;
5) при наличии у административного государственного служащего дисциплинарного взыскания за проступки, дискредитирующие государственную службу в оцениваемом году.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.02.2020 № 68 (порядок введения в действие см. п. 2).
20. При наличии у административного государственного служащего неснятого дисциплинарного взыскания на момент оценки результата его деятельности определяется бонус в размере 50 % от скорректированного бонуса административного государственного служащего.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 18.02.2020 № 68 (порядок введения в действие см. п. 2).
21. Методика расчета размера бонусов определяется уполномоченным органом по государственному планированию по согласованию с пилотными органами.
3. Порядок оказания материальной помощи
22. Оказание материальной помощи административному государственному служащему может осуществляться в случаях:
1) смерти членов его семьи, близких родственников и свойственников (братьев, сестер, родителей и детей супруга);
2) вступления в брак;
3) рождения ребенка, усыновления или удочерения детей;

4) қосымша қаржылық шығындарды талап ететін емдеу, оның ішінде оның асырауындағы жақын туған-туыстарына емдеу (санаторийлік емдеуден басқа, күнтізбелік он күннен астам стационарлық немесе амбулаторлық емдеу) жүргізілген;
5) оған қатысты құқыққа қарсы іс-қимылдар жасалған (тонау, ұрлық және басқа), сондай-ақ дүлей зілзала апаттары (өрт, су тасқыны, жер сілкінісі және басқа) салдарынан мемлекеттік әкімшілік қызметшіге мүліктік зиян келтірілген;
6) зейнеткерлiкке шыққан жағдайларда жүзеге асырылуы мүмкін.
23. Материалдық көмек көрсету:
1) пилоттық орган басшысының не оны алмастыратын адамның;
2) пилоттық органның аппарат басшысының шешімі бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24. Мемлекеттік әкімшілік қызметші материалдық көмек көрсету туралы өтінішті осы Қағидалардың 22-тармағының 6) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, осы Қағидалардың 22-тармағында көзделген жағдайлар басталған күннен бастап екі ай ішінде береді.
Мемлекеттік әкімшілік қызметші материалдық көмек көрсету туралы өтінішті осы Қағидалардың 22-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген жағдайда оқиғалар басталған сәттен бастап бір ай бұрын береді.
25. Материалдық көмектің мөлшерін осы Қағидалардың 23-тармағында аталған тұлғалар белгілейді, ал осы Қағидалардың 22-тармағының 4) және 5) тармақшаларында аталған жағдайларда материалдық көмек төлемінің мөлшері Комиссия ұсынымдарының негізінде белгіленеді. Бұл ретте біржолғы материалдық көмекті төлеу мөлшері жетпіс бес айлық есептік көрсеткіштен аспауға тиіс.
26. Мемлекеттік әкімшілік қызметшіге материалдық көмек көрсету туралы бұйрықты мемлекеттік әкімшілік қызметшінің жазбаша өтініші, растау құжаттары және Комиссия ұсынымдары негізінде осы Қағидалардың 23-тармағында аталған тұлғалар қабылдайды.
27. Материалдық көмекті төлеу мемлекеттік әкімшілік қызметшіге материалдық көмек көрсету туралы бұйрықтың негізінде жүргізіледі.
4. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақысына үстемеақылар белгілеу тәртібі
28. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар:
1) өзінің негізгі жұмысынан босамай, "Б" корпусының уақытша болмаған мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің функцияларын орындағаны;
2) мемлекеттік қызметке алғаш рет қабылданған мемлекеттік қызметшіге практикалық көмек (тәлімгерлік) көрсеткені;

4) лечения, требующего дополнительных финансовых затрат (стационарное или амбулаторное лечение более десяти календарных дней, кроме санаторного), в том числе близких родственников, состоящих на него иждивении;
5) причинения имущественного вреда административному государственному служащему вследствие совершения в отношении его противоправных действий (разбой, кража и другие), а также стихийных бедствий (пожар, наводнение, землетрясение и другие);
6) выхода на пенсию.
23. Оказание материальной помощи производится по решению:
1) руководителя пилотного органа либо лица, его замещающего;
2) руководителя аппарата пилотного органа.
Сноска. Пункт 23 в редакции постановления Правительства РК от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Заявление об оказании материальной помощи административным государственным служащим подается в течение двух месяцев со дня наступления событий, предусмотренных пунктом 22 настоящих Правил, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 6) пункта 22 настоящих Правил.
Заявление об оказании материальной помощи в случае, указанном в подпункте 6) пункта 22 настоящих Правил, подается административным государственным служащим за месяц до момента наступления события.
25. Размер материальной помощи устанавливается лицами, указанными в пункте 23 настоящих Правил, а в случаях, перечисленных в подпунктах 4) и 5) пункта 22 настоящих Правил, размер выплаты материальной помощи устанавливается на основании рекомендаций Комиссии. При этом размер единовременной выплаты материальной помощи не должен превышать семидесяти пяти месячных расчетных показателей.
26. Приказ об оказании материальной помощи административному государственному служащему принимается лицами, перечисленными в пункте 23 настоящих Правил, на основании письменного заявления административного государственного служащего, подтверждающих документов и рекомендаций Комиссии.
27. Выплата материальной помощи производится на основании приказа об оказании материальной помощи административному государственному служащему.
4. Порядок установления надбавок к должностному окладу административных государственных служащих корпуса "Б"
28. Надбавки могут устанавливаться к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" за:
1) выполнение функций временно отсутствующих административных государственных служащих корпуса "Б" без освобождения от своей основной работы;
2) оказание практической помощи (наставничество) государственному служащему, впервые принятому на государственную службу;

3) орындалған көлеміне қарай, мемлекеттік құпиялардан тұратын мәліметтерді қамтитын құжаттармен жұмыс, сондай-ақ негізгі қызметі мемлекеттік құпиялармен байланысты болатын мемлекеттік қызметшілерді қоспағанда, оның кейбір құқықтарына шек қойылғаны және қосымша жауапкершілігі үшін;
4) міндеттер шеңберінің кеңеюі, ерекше маңызды (күрделі) тапсырмаларды орындағаны, кезек күттірмейтін және алдын ала болжауға болмайтын, көп уақытты қажетсінетін, қосымша зерделеуді, мұқият талдау мен қорытуды талап ететін жұмыс көлемі үшін белгіленуі мүмкін.
Пилоттық органдардың мемлекеттік қызметшілерінің санын қысқарту туралы шешім қабылданған жағдайда пилоттық органдардың қызметін қамтамасыз етуге көзделген, штат санының бекітілген лимиттеріне сәйкес есептелген қаражат есебінен пилоттық органдардың "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылардың өзге түрлері белгіленуі мүмкін.
Ескерту. 28-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 27.03.2018 № 142 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
29. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақысына үстемеақылар төлеу:
1) пилоттық органның басшысы не оны алмастыратын адамның;
2) пилоттық органның аппарат басшысының шешімі бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30. Аппарат басшысы жетекшілік ететін B-1, C-1 санатындағы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді қоспағанда, B-1, C-1 санатындағы мемлекеттік әкімшілік қызметшілер үшін үстемеақылар төлеу және олардың мөлшері туралы шешімді осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген тұлғалар пилоттық орган басшысының жетекшілік ететін орынбасарымен (болған жағдайда) келісу бойынша қабылдайды.
"Б" корпусының өзге де мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін үстемеақыларды төлеу және олардың мөлшері туралы шешімді олар үшін шешімді ведомствоның басшысы орынбасарының ұсынымы бойынша осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген тұлғалармен келісу бойынша ведомствоның басшысы қабылдайтын ведомстволардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін қоспағанда, пилоттық органның құрылымдық бөлімшесі басшысының ұсынымы бойынша пилоттық орган басшысының жетекшілік ететін орынбасарымен (болған жағдайда) келісу бойынша осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген тұлғалар қабылдайды.
Ескерту. 30-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

3) работу с документами, содержащими сведения, составляющие государственные секреты, в зависимости от объема их исполнения, а также за ограничение некоторых его прав и дополнительную ответственность, за исключением государственных служащих, основная деятельность которых связана с государственными секретами;
4) расширение круга обязанностей, выполнение заданий особой важности (сложности), неотложный и заранее непредвиденный объем работы, затратный по времени, требующий дополнительного изучения, тщательного анализа и обобщения.
В случае принятия решения о сокращении численности государственных служащих пилотных органов, могут устанавливаться иные виды надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов за счет средств, предусмотренных на обеспечение деятельности пилотных органов, исчисленных в соответствии с утвержденными лимитами штатной численности.
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.03.2018 № 142 (вводится в действие с 01.01.2018).
29. Выплата надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" производится по решению:
1) руководителя пилотного органа либо лица, его замещающего;
2) руководителя аппарата пилотного органа.
Сноска. Пункт 29 в редакции постановления Правительства РК от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Для административных государственных служащих категорий B-1, С-1 решение о выплате надбавок и размере принимается лицами, указанными в пункте 29 настоящих Правил, по согласованию с курирующим заместителем руководителя пилотного органа (при наличии), за исключением административных государственных служащих категорий B-1, С-1, курируемых руководителем аппарата.
Для иных административных государственных служащих корпуса "Б" решение о выплате надбавок и их размере принимается лицами, указанными в пункте 29 настоящих Правил, по согласованию с курирующим (при наличии) заместителем руководителя пилотного органа по представлению руководителя структурного подразделения пилотного органа, за исключением административных государственных служащих ведомств, для которых решение принимается руководителем ведомства по согласованию с лицами, указанными в пункте 29 настоящих Правил, по представлению заместителя руководителя ведомства.
Сноска. Пункт 30 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

31. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақыларды төлеу:
1) осы Қағидалардың 28-тармағының 1) тармақшасында белгіленген жағдайда – ай сайын, уақытша болмаған "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақысының отыз пайызына дейінгі мөлшерде;
2) осы Қағидалардың 28-тармағының 2) тармақшасында белгіленген жағдайда – ай сайын, лауазымдық айлықақының жиырма пайызына дейінгі мөлшерде;
3) осы Қағидалардың 28-тармағының 3) тармақшасында белгіленген жағдайда – ай сайын, лауазымдық айлықақының бес пайызына дейінгі мөлшерде жүргізілуі мүмкін.
4) осы Қағидалардың 28-тармағының 4) тармақшасында белгіленген жағдайда – ай сайын лауазымдық айлықақының жүз пайызға дейінгі мөлшерінде.
Ескерту. 31-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 27.03.2018 № 142 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
32. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне үстемеақылар төлеу:
1) осы Қағидалардың 28-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, алынбаған тәртіптік жазасы болған кезде;
2) сынақ мерзімінен өту кезеңінде;
3) "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қатысты ұлттық қауіпсіздік органдары арнайы тексеру жүргізу кезеңінде;
4) тиiстi пилоттық органда бiр айдан аз жұмыс iстеген жағдайда жүргізілмейді.

31. Выплата надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" может производиться в случаях, установленных:
1) подпунктом 1) пункта 28 настоящих Правил – ежемесячно в размере до тридцати процентов от должностного оклада временно отсутствующих административных государственных служащих корпуса "Б";
2) подпунктом 2) пункта 28 настоящих Правил – ежемесячно в размере до двадцати процентов от должностного оклада;
3) подпунктом 3) пункта 28 настоящих Правил – ежемесячно в размере до пяти процентов от должностного оклада;
4) подпунктом 4) пункта 28 настоящих Правил – ежемесячно в размере до ста процентов от должностного оклада.
Сноска. Пункт 31 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 27.03.2018 № 142 (вводится в действие с 01.01.2018).
32. Выплата надбавок административному государственному служащему корпуса "Б" не производится:
1) при наличии неснятого дисциплинарного взыскания, за исключением случаев, предусмотренных подпунктом 1) пункта 28 настоящих Правил;
2) в период прохождения испытательного срока;
3) в период проведения специальной проверки органами национальной безопасности в отношении административного государственного служащего корпуса "Б";
4) проработавшего в соответствующем пилотном органе менее одного месяца.