Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 17 шілдедегі № 437 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 17 шілдедегі
№ 437 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбір мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы ережеде:
16-тармақта:
346) және 348) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"346) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органмен, жер қойнауын зерттеу жөнiндегi уәкiлеттi органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкiлеттi органмен және азаматтық қорғау саласындағы уәкiлеттi органмен келiсу бойынша су объектiлерiне жол берiлетiн шектi зиянды әсерлердiң нормативтерiн белгілейді;";
"348) су объектілері бетіндегі су сапасының нысаналы көрсеткіштерін әзірлеу және оларға қол жеткізу жөніндегі іс шаралар әдістемесін әзірлейді және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органмен бiрлесе отырып бекітеді;";
17-тармақтың 326) тармақшасы алып тасталсын.
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
121) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"121) Мұнай өнімдерін өндірушілердің өндірістік объектілерінің резервуарларын және жанармай құю станцияларын (жылжымалы үлгідегі жанармай құю станцияларынан басқа) есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандыру қағидалары мен талаптарын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 147) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2018 года № 437.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июля 2018 года № 437
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункты 346) и 348) изложить в следующей редакции:
"346) по согласованию с уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, уполномоченным органом по изучению недр, уполномоченным органом в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и уполномоченным органом в сфере гражданской защиты устанавливает нормативы предельно допустимых вредных воздействий на водные объекты;";
"348) разрабатывает и совместно с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды утверждает методику разработки целевых показателей качества воды в поверхностных водных объектах и мероприятий по их достижению;";
подпункт 326) пункта 17 исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
подпункт 121) изложить в следующей редакции:
"121) утверждение Правил и требований по оснащению резервуаров производственных объектов производителей нефтепродуктов и автозаправочных станций (кроме автозаправочных станций передвижного типа) контрольными приборами учета;";
дополнить подпунктом 147) следующего содержания:

"147) пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа толықтырулар жобаларына экономикалық сараптама жүргізу қағидаларын бекіту;";
ведомстволардың функцияларында:
97-12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"97-12) Мұнай өнімдерін өндірушілердің өндірістік объектілерінің резервуарларын және жанармай құю станцияларын (жылжымалы үлгідегі жанармай құю станцияларынан басқа) есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандыру қағидалары мен талаптарын әзірлеу;";
мынадай мазмұндағы 235-10) тармақшамен толықтырылсын:
"235-10) Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа толықтырулар жобаларына экономикалық сараптама жүргізу қағидаларын әзірлеу;".
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
29) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"29) 2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар жобаларына экономикалық сараптама жүргізу;";
мынадай мазмұндағы 29-1) тармақшамен толықтырылсын:
"29-1) пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жобаларына экономикалық сараптама жүргізу;".
5. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгі туралы ережеде:
17-тармақта:
9) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 35-1) тармақшамен толықтырылсын:
"35-1) кадрлардағы жергілікті қамту үлесін есептеу әдістемесін бекіту;".
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 17 шілдедегі
№ 437 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Республикалық және халықаралық маңызы бар мемлекеттік табиғи-қорық қорының геологиялық, геоморфологиялық және гидрогеологиялық объектілерінің тізбесін, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда оларды шектеулі шаруашылық мақсатта пайдалану қағидасын, сондай-ақ республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар санатына жатқызылған айрықша экологиялық, ғылыми, мәдени және өзге де құндылықты білдіретін жер қойнауы учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 18 қарашадағы № 1212 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 1, 9-құжат).

"147) утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области твердых полезных ископаемых Правил проведения экономической экспертизы проектов дополнений к контракту на недропользование;";
в функциях ведомств:
подпункт 97-12) изложить в следующей редакции:
"97-12) разработка Правил и требований по оснащению резервуаров производственных объектов производителей нефтепродуктов и автозаправочных станций (кроме автозаправочных станций передвижного типа) контрольными приборами учета;";
дополнить подпунктом 235-10) следующего содержания:
"235-10) разработка Правил проведения экономической экспертизы проектов дополнений к контракту на недропользование;".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555):
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункт 29) изложить в следующей редакции:
"29) проведение экономической экспертизы проектов контрактов на недропользование, заключенных до введения в действие Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании";";
дополнить подпунктом 29-1) следующего содержания:
"29-1) проведение экономической экспертизы проектов соглашений о переработке твердых полезных ископаемых;".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 17:
подпункт 9) исключить;
дополнить подпунктом 35-1) следующего содержания:
"35-1) утверждение методики расчета доли местного содержания в кадрах;".
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 июля 2018 года № 437
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2010 года № 1212 "Об утверждении перечня геологических, геоморфологических и гидрогеологических объектов государственного природно-заповедного фонда республиканского и международного значения, Правил их ограниченного хозяйственного использования на особо охраняемых природных территориях, а также перечня участков недр, представляющих особую экологическую, научную, культурную и иную ценность, отнесенных к категории особо охраняемых природных территорий республиканского значения" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 1, ст. 9).

2. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 9, 116-құжат).
3. "Қазақстан Республикасының пайдалы қазбаларды сатып алуға басым құқығын іске асыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қаңтардағы № 38 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 15, 180-құжат).
4. "Жер қойнауы туралы геологиялық және өзге де ақпаратты жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті органға сақтау, жүйелеу және жинақтау үшін ақысыз беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 89 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 17, 207-құжат).
5. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1111 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 978-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 405 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 28, 434-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 10 шілдедегі № 706 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 40, 603-құжат).
8. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 шілдедегі № 721 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 41, 616-құжат).
9. "Ілеспе газды өңдеуді дамыту бағдарламасын орындау туралы есептілік нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 қазандағы № 1104 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 64, 588-құжат).
10. "Иеліктен шығарылатын жер қойнауын пайдалану құқығын (оның бір бөлігін) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектіні ұлттық басқарушы холдингтің, ұлттық компанияның сатып алуына Қазақстан Республикасының басым құқығын іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 333 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 27-28, 171-құжат).

2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 9, ст. 116).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2011 года № 38 "Об утверждении Правил реализации преимущественного права Республики Казахстан на приобретение полезных ископаемых" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 15, ст. 180).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 89 "Об утверждении Правил безвозмездной передачи геологической и иной информации о недрах для хранения, систематизации и обобщения в уполномоченный орган по изучению и использованию недр" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 17, ст. 207).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1111 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 978).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2013 года № 405 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 28, ст. 434).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2013 года № 706 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 40, ст. 603).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2013 года № 721 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 41, ст. 616).
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2014 года № 1104 "Об утверждении форм и сроков отчетности об исполнении программы развития переработки попутного газа" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 64, ст. 588).
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 333 "Об утверждении Правил реализации приоритетного права Республики Казахстан на приобретение отчуждаемого права недропользования (его части) и (или) объекта, связанного с правом недропользования, национальным управляющим холдингом, национальной компанией" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 27-28, ст. 171).

11. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 588 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 40, 301-құжат).
12. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 794 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 51-52, 409-құжат).
13. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 202 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 21-22, 121-құжат).
14. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 494 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 33, 244-құжат).

11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 588 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 40, ст. 301).
12. Пункт 1 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2015 года № 794 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 51-52, ст. 409).
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2016 года № 202 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 21-22, ст. 121).
14. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2017 года № 494 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 33, ст. 244).