Мемлекеттік кепілдікпен берілетін мемлекеттік емес қарыздардың қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын инвестициялық жобалардың 2019 жылға арналған тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 28 мамырдағы № 327 қаулысы.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 216-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік кепілдікпен берілетін мемлекеттік емес қарыздардың қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын инвестициялық жобалардың 2019 жылға арналған тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2019 жылғы 28 мамырдағы
№ 327 қаулысымен
бекiтiлген
Мемлекеттік кепілдікпен берілетін мемлекеттік емес қарыздардың қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын инвестициялық жобалардың 2019 жылға арналған тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 04.06.2019 № 363 (15.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2019 № 806; 28.12.2019 № 1000 қаулыларымен.
Р/с№
Жобаның атауы
Жобаның жалпы құны (мың. теңге)
Іске асыру кезеңі (жылдар)
Мемлекет-тік кепілдік-тің мөлшері
Қарыз алушы
Әлеуетті қарыз беруші
1
Атырау солтүстік айналма жолын қоса алғанда, "Ресей Федерациясы шекарасы (Орскіге) – Ақтөбе –Атырау – Ресей Федерациясының шекарасы (Астраханьға)" автомобиль жолының 616-833 км реконструкциялау"
117801914 мың теңге
2019 – 2022
103790233 мың теңгеге дейін
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі
2
"Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)"
698 559 957 мың теңге (1 887 999 883 АҚШ долларына балама)
2016 -2020
1 600 000 000 АҚШ долларына дейінгі балама
"Астана LRT" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Бағалы қағаздардың ішкі нарығындағы инвесторлар
3
"Қапшағай -Күрті"
республикалық маңызы
бар автомобиль
жолының 0-67 км
"Астана - Карағанды -
Балқаш - Алматы"
Орталық-Оңтүстік дәлізін
реконструкциялау
39134495,16
мың тенге
2019 -
2022
34479731,42
мың теңгеге
дейін
"ҚазАвто-
Жол" ұлттық
компаниясы"
акционерлік қоғамы
Еуропа
Қайта Құру және
Даму
Банкі
4
"Мемлекеттің кепілдігімен "Азия Даму Банкі (АДБ) қарыз қаражат есебінен "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ның алдын ала тұрғын үй қарыздарын беруі" (Тұрғын үйді қаржыландырудағы гендерлік теңдікті
қамтамасыз етуге жәрдемдесу жөніндегі жоба")"
38000000 мың теңге

Об утверждении перечня инвестиционных проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии, на 2019 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2019 года № 327.
В соответствии со статьей 216 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень инвестиционных проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии, на 2019 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 мая 2019 года № 327
Перечень
инвестиционных проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии, на 2019 год
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 04.06.2019 № 363 (вводится в действие с 15.06.2019); от 29.10.2019 № 806; от 28.12.20019 № 1000 .
№ п/п Наименование проекта Общая стоимость проекта (тыс. тенге) Период реализации (годы) Размер государственной гарантии Заемщик Потенциальный заимодатель
1
Реконструкция автомобильной дороги "Граница Российской Федерации (на Орск) - Актобе - Атырау - Граница Российской Федерации (на Астрахань)" км 616-833, включая северный обход Атырау"
117801914 тысяч тенге
2019 - 2022
до 103790233 тысячи тенге
акционерное общество "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
Европейский Банк Реконструкции и Развития
2
"Новая транспортная система города Астаны. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала)"
698 559 957 тысяч тенге (эквивалентно 1 887 999 883 долларов США)
2016-2020
в эквиваленте до 1 600 000 000 долларов США
Товарищество с ограниченной ответственностью "Астана LRT"
Инвесторы на внутреннем рынке ценных бумаг
3
Реконструкция коридора Центр-Юг "Астана – Караганда - Балкаш - Алматы" автомобильной дороги республиканского значения "Капшагай - Курты" км 0-67
39134495,16 тысяч тенге
2019-2022
до 34479731,42 тысяч тенге
акционерное общество "Нацинальная компания "КазАвто-Жол"
Европейский Банк Реконструкции и Развития
4
"Предоставление предварительных жилищных займов АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" за счет средств займа Азиатского Банка Развития (АБР)" под государственную гарантию ("Проект по содействию обеспечению гендерного равенства в жилищном финансировании")"
38000000 тысяч тенге

2019 -2030
38000000 мың теңге
"Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы
Азия Даму Банкі

2019 –2030
38000000 тысяч тенге
акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана"
Азиатский Банк Развития