"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 наурыздағы № 149 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 3 желтоқсандағы № 901 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 632 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.08.2023 № 632 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 наурыздағы № 149 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 19, 98-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 901 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 18 наурыздағы
№ 149 қаулысымен
бекітілген
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесі
1. Шетелдік қаржы құралдары, оның ішінде шетелдік қаржы нарықтарында айналыстағы құралдар:
1) мемлекеттік және агенттік бағалы қағаздар;
2) мемлекеттік және агенттік бағалы қағаздарға инвестициялау шеңберіндегі муниципалдық бағалы қағаздар;
3) халықаралық қаржы ұйымдарының (ХҚҰ) бағалы қағаздары;
4) корпоративтік бағалы қағаздар;
5) корпоративтік бағалы қағаздарға инвестициялау шеңберінде айырбасталатын бағалы қағаздар;
6) жылжымайтын мүлік (MBS) және активтер (ABS) кепілдікке қойылған бағалы қағаздар;
7) акциялар, акцияларға депозитарлық қолхаттар;
8) РЕПО және кері РЕПО операциялары;
9) шетел валютасындағы және алтындағы депозиттер (салымдар);
10) туынды қаржы құралдары;
11) құрылымдық өнімдер;
12) валюталар;
13) ақша нарығы қорлары;
14) құймадағы және металл шоттардағы алтын;
15) исламдық қаржыландыру құралдары.
2. Қазақстанның қаржы құралдары:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары;

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 149 "Об утверждении перечня финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2019 года № 901. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2023 года № 632.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.08.2023 № 632 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 149 "Об утверждении перечня финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 19, ст. 98) следующее изменение:
перечень финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 декабря 2019 года № 901
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2016 года № 149
Перечень финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда
1. Зарубежные финансовые инструменты, в том числе инструменты, обращающиеся на зарубежных финансовых рынках:
1) государственные и агентские ценные бумаги;
2) муниципальные ценные бумаги в рамках инвестирования в государственные и агентские ценные бумаги;
3) ценные бумаги международных финансовых организаций (МФО);
4) корпоративные ценные бумаги;
5) конвертируемые ценные бумаги в рамках инвестирования в корпоративные ценные бумаги;
6) ценные бумаги под залог недвижимости (MBS) и активов (ABS);
7) акции, депозитарные расписки на акции;
8) операции РЕПО и обратного РЕПО;
9) депозиты (вклады) в иностранной валюте и золоте;
10) производные финансовые инструменты;
11) структурные продукты;
12) валюты;
13) фонды денежного рынка;
14) золото в слитках и на металлических счетах;
15) инструменты исламского финансирования.
2. Казахстанские финансовые инструменты:
1) государственные ценные бумаги Республики Казахстан;

2) РЕПО және кері РЕПО операциялары;
3) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 3-бабы 1-тармағының 31) тармақшасында айқындалған борыштық бағалы қағаздары;
4) Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің реттелген облигацияларын қоспағанда, борыштық бағалы қағаздары;
5) теңгемен, шетел валютасымен және алтынмен депозиттер (салымдар);
6) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кепілдігімен және (немесе) кепілгерлігімен шығарылған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар;
7) туынды қаржы құралдары;
8) құйма және металл шоттардағы алтын;
9) исламдық қаржыландыру құралдары;
10) квазимемлекеттік сектордың және екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздарын қоспағанда, мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар;
11) акциялар, акцияларға депозитарлық қолхаттар;
12) жылжымайтын мүлік (MBS) және активтер (ABS) кепілдікке қойылған бағалы қағаздар.

2) операции РЕПО и обратного РЕПО;
3) долговые ценные бумаги субъектов квазигосударственного сектора, определенных подпунктом 31) пункта 1 статьи 3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;
4) долговые ценные бумаги банков второго уровня Республики Казахстан, за исключением субординированных облигаций;
5) депозиты (вклады) в тенге, иностранной валюте и золоте;
6) негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные под гарантию и (или) поручительство Правительства Республики Казахстан;
7) производные финансовые инструменты;
8) золото в слитках и на металлических счетах;
9) инструменты исламского финансирования;
10) негосударственные долговые ценные бумаги, за исключением ценных бумаг квазигосударственного сектора и банков второго уровня;
11) акции, депозитарные расписки на акции;
12) ценные бумаги под залог недвижимости (MBS) и активов (ABS).