"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 24 шілдедегі № 473 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕД1:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А.Мамин
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ
"Қазакстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
1-бап. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы" 2005 жылғы 30 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 10, 35-құжат; 2007 ж., № 4, 34-құжат; 2010 ж., № 17-18, 109-құжат; 2011 ж., № 7, 54-құжат; 2014 ж., № 2, 13-құжат; № 23, 138-құжат; 2015 ж., № 20- IV, 113-құжат; 2019 ж., № 2, 6-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
мынадай мазмұндағы 20-1-баппен толықтырылсын:
"20-1-бап. Қазақстан Республикасының ратификацияланған қолданыстағы халықаралық шарттарының Қазақстан Республикасының заңдарымен арақатынасы
Қазақстан Республикасы ратификациялаған қолданыстағы Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары оның заңдары алдында басымдыққа ие және халықаралық шартта оны қолдану үшін заң шығару талап етілетін жағдайдан басқа реттерде тікелей қолданылады.";
21-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын оларға басқа қатысушылар бұзған жағдайда, сондай-ақ халықаралық құқықтың нормаларында көзделген өзге де жағдайларда:
1) халықаралық шарттардың қолданысы осы Заңның 28 және 29-баптарында көзделген тәртіппен тоқтатылуы немесе тоқтатыла тұруы мүмкін;
2) осы Заңның 29 және 30-баптарында көзделген тәртіппен халықаралық шарттардың немесе олардың жекелеген ережелерінің орындалуын тоқтата тұру түрінде қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдануы мүмкін.";
28-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"28-бап. Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының қолданысын тоқтату
1. Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының қолданысын тоқтату халықаралық шарттардың ережелеріне сәйкес немесе барлық қатысушылардың келісімімен, сондай-ақ халықаралық құқықтық нормаларына сәйкес кез келген уақытта жүзеге асырылады.
2. Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының қолданысын тоқтату туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында жариялайды.";
29-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"29-бап. Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелерін орындаудың Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы ұсыныстар

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О международных договорах Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2020 года № 473
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменении и дополнения в Закон Республики Казахстан "О международных договорах Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О международных договорах Республики Казахстан"
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 30 мая 2005 года "О международных договорах Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 10, ст.35; 2007 г., № 4, ст.34; 2010 г., № 17-18, ст.109; 2011 г., № 7, ст.54; 2014 г., № 2, ст.13; № 23, ст.138; 2015 г., № 20-IV, ст. 113; 2019 г., № 2, ст.6) следующие изменения и дополнение:
дополнить статьей 20-1 следующего содержания:
"Статья 20-1. Соотношение ратифицированных действующих международных договоров Республики Казахстан с законами Республики Казахстан
Действующие международные договоры Республики Казахстан, ратифицированные Республикой Казахстан, имеют приоритет перед ее законами и применяются непосредственно, кроме случаев, когда из международного договора следует, что для его применения требуется издание закона.";
пункт 2 статьи 21 изложить в следующей редакции:
"2. В случае нарушений международных договоров Республики Казахстан другими их участниками, а также в иных случаях, предусмотренных нормами международного права:
1) действие международных договоров может быть прекращено или приостановлено в порядке, предусмотренном статьями 28 и 29 настоящего Закона;
2) могут быть приняты ответные меры (контрмеры) в порядке, предусмотренном статьями 29 и 30 настоящего Закона, в виде приостановления Республикой Казахстан выполнения международных договоров или их отдельных положений.";
статью 28 изложить в следующей редакции:
"Статья 28. Прекращение действия международных договоров Республики Казахстан
1. Прекращение действия международных договоров Республики Казахстан осуществляется в соответствии с положениями международных договоров или в любое время с согласия всех участников, а также в соответствии с нормами международного права.
2. Информация о прекращении действия международных договоров Республики Казахстан публикуется Министерством иностранных дел Республики Казахстан на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан."
статью 29 изложить в следующей редакции:
"Статья 29. Предложения о приостановлении действия или денонсации международных договоров Республики Казахстан, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений, о возобновлении выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер)

1. Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру халықаралық шарттардың өздерінде көрсетілген талаптарға, халықаралық құқық нормаларына және осы Заңның ережелеріне сәйкес жүзеге асырылады.
2. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің келісімі бойынша өз құзыреті мәселелері бойынша:
1) Қазақстан Республикасының атынан жасалған халықаралық шарттардың қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою туралы, Қазақстан Республикасының атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы ұсыныстарды - Қазақстан Республикасының Президентіне;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан жасалған халықаралық шарттардың қолданысын тоқтата тұру немесе күшін жою, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру, Қазақстан Республикасының атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар жасайды.
3. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары өздерінің құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен келісуі бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасының немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан жасалған халықаралық шарттардың қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою туралы, Қазақстан Республикасының немесе Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының немесе Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы ұсыныстар береді.

1. Приостановление действия международных договоров Республики Казахстан или их денонсация, приостановление в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений и возобновление выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер), осуществляется в соответствии с условиями, указанными в самих международных договорах, нормами международного права и положениями настоящего Закона.
2. Государственные органы Республики Казахстан, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, по согласованию с Министерством иностранных дел Республики Казахстан представляют по вопросам своей компетенции:
1) Президенту Республики Казахстан предложения о приостановлении действия или денонсации международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан, или их отдельных положений, о возобновлении выполнения международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан, или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер);
2) в Правительство Республики Казахстан предложения о приостановлении действия или денонсации международных договоров, заключенных от имени Правительства Республики Казахстан, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров, заключенных от имени Правительства Республики Казахстан, или их отдельных положений, о возобновлении выполнения международных договоров, заключенных от имени Правительства Республики Казахстан, или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер).
3. Центральные исполнительные органы Республики Казахстан по вопросам своей компетенции по согласованию с Министерством иностранных дел Республики Казахстан представляют в Правительство Республики Казахстан предложения о приостановлении действия или денонсации международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан или Правительства Республики Казахстан, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан или Правительства Республики Казахстан, или их отдельных положений, о возобновлении выполнения международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан или Правительства Республики Казахстан, или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер).

4. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелері орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе      олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы осы баптың 2-тармағының 2) тармақшасында және 3-тармағында көрсетілген ұсыныстарды қарайды, және:
1) Қазақстан Республикасының атынан жасалған халықаралық шарттардың қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою туралы, Қазақстан Республикасының атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Президентіне енгізеді;
2) Қазақстан Республикасы Президентімен келісуі бойынша Қазақстан Республикасының атынан жасалған, ратификацияланған халықаралық шарттардың күшін жою туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізеді;
3) Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан жасалған, ратификацияланған халықаралық шарттардың күшін жою туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Парламентіне енгізеді.
5. Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдары өздерінің құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының мүдделі орталық мемлекеттік органдарымен және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен келісілген, өздерінің аттарынан жасалған халықаралық шарттардың қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою туралы, өздерінің аттарынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, өздерінің аттарынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне ұсынады.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдары атынан жасалған халықаралық шарттардың қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою туралы, Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдарының атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдарының атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы ұсыныстарды қарайды және мұндай халықаралық шарттардың қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жоюдың, осындай халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрудың, орталық мемлекеттік органдардың атынан жасалған халықаралық шарттарды немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтірудің сыртқы саяси орындылығы туралы қорытындылар береді.";
30-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"30-бап. Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарыныц қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы шешімдер қабылдау

4. Правительство Республики Казахстан рассматривает указанные в подпункте 2) пункта 2 и пункте 3 настоящей статьи предложения о приостановлении действия или денонсации международных договоров Республики Казахстан, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений, о возобновлении выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер), и:
1) вносит Президенту Республики Казахстан предложения о приостановлении действия или денонсации международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан, или их отдельных положений, о возобновлении выполнения международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан, или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер);
2) по согласованию с Президентом Республики Казахстан вносит в Парламент Республики Казахстан предложения о денонсации ратифицированных международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан;
3) вносит в Парламент Республики Казахстан предложения о денонсации ратифицированных международных договоров, заключенных от имени Правительства Республики Казахстан.
5. Центральные государственные органы Республики Казахстан представляют по вопросам своей компетенции в Министерство иностранных дел Республики Казахстан согласованные с заинтересованными центральными государственными органами Республики Казахстан и Министерством юстиции Республики Казахстан предложения о приостановлении действия или денонсации международных договоров, заключенных от их имени, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров, заключенных от их имени, или их отдельных положений, о возобновлении выполнения международных договоров, заключенных от их имени, или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер).
Министерство иностранных дел Республики Казахстан рассматривает предложения о приостановлении действия или денонсации международных договоров, заключенных от имени центральных государственных органов Республики Казахстан, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров, заключенных от имени центральных государственных органов Республики Казахстан, или их отдельных положений, о возобновлении выполнения международных договоров, заключенных от имени центральных государственных органов Республики Казахстан, или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер), и дает по ним заключения о внешнеполитической целесообразности приостановления действия или денонсации таких международных договоров, приостановления в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения таких международных договоров или их отдельных положений, возобновления выполнения международных договоров, заключенных от имени центральных государственных органов Республики Казахстан, или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер).";
статью 30 изложить в следующей редакции:
"Статья 30. Принятие решений о приостановлении действия или денонсации международных договоров Республики Казахстан, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений, о возобновлении выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер)

1. Қазақстан Республикасының ратификацияланған халықаралық шарттарының күшін жою туралы заңдарды Қазақстан Республикасы Конституциясының 62-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Парламенті қабылдайды.
2. Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының қолданысын тоқтата тұру немесе олардың күшін жою туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы шешімдерді:
1) Қазақстан Республикасының атынан жасалған халықаралық шарттарға қатысты - Қазақстан Республикасының Президенті;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан жасалған халықаралық шарттарға қатысты - Қазақстан Республикасының Үкіметі;
3) Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдары атынан жасалған халықаралық шарттарға қатысты – Қазақстан Республикасы орталық мемлекеттік органдарының бірінші басшылары немесе оларды алмастыратын адамдар қабылдайды.
3. Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының қолданысын тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының күшін жою туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұру туралы, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын немесе олардың жекелеген ережелерін орындауды Қазақстан Республикасының қарымта шаралар (қарсы шаралар) қабылдау тәртібімен тоқтата тұрылғаннан кейін оларды орындауды қалпына келтіру туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында жариялайды.".
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

1. Законы о денонсации ратифицированных международных договоров Республики Казахстан принимаются Парламентом Республики Казахстан в соответствии со статьей 62 Конституции Республики Казахстан.
2. Решения о приостановлении действия международных договоров Республики Казахстан или их денонсации, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений, возобновлении выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер):
1) в отношении международных договоров, заключенных от имени Республики Казахстан, принимаются Президентом Республики Казахстан;
2) в отношении международных договоров, заключенных от имени Правительства Республики Казахстан, принимаются Правительством Республики Казахстан;
3) в отношении международных договоров, заключенных от имени центральных государственных органов Республики Казахстан, принимаются первыми руководителями центральных государственных органов Республики Казахстан или лицами, их замещающими.
3. Информация о приостановлении действия международных договоров Республики Казахстан, о денонсации международных договоров Республики Казахстан, о приостановлении в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер) выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений и о возобновлении выполнения международных договоров Республики Казахстан или их отдельных положений после того, как их выполнение было приостановлено в порядке принятия Республикой Казахстан ответных мер (контрмер), публикуется Министерством иностранных дел Республики Казахстан на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев