Қарағанды, Маңғыстау, Батыс Қазақстан облыстарының бюджеттеріне және Нұр-Сұлтан қаласының бюджетіне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға 2021 жылға арналған кредит берудің негізгі шарттары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 сәуірдегі № 202 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2021 № 501 қаулысымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 180-бабының 2-тармағына, "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2020 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына және "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 840 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қарағанды, Маңғыстау, Батыс Қазақстан облыстарының бюджеттеріне және Нұр-Сұлтан қаласының бюджетіне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға 2021 жылға арналған кредит берудің негізгі шарттары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2021 № 501 қаулысымен.
2. Қарағанды, Маңғыстау, Батыс Қазақстан облыстарының және Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органдары мәслихат 2021 жылға арналған облыстық бюджетте және астана бюджетінде тиісті түсімдерді көздейтін шешім қабылдағаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде мәслихаттың көрсетілген шешімін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне ұсынсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2021 № 501 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы, Энергетика, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрліктері заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қарағанды, Маңғыстау, Батыс Қазақстан облыстарының және Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органдарымен кредиттік шарт жасасуды;
2) бюджеттік кредиттің нысаналы пайдаланылуын және республикалық бюджетке уақтылы қайтарылуын бақылауды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2021 № 501 қаулысымен.
4. Қарағанды, Маңғыстау, Батыс Қазақстан облыстарының және Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органдары тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Қаржы, Энергетика, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрліктеріне бюджеттік кредиттің игерілуі туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2021 № 501 қаулысымен.

Об основных условиях кредитования бюджетов Карагандинской, Мангистауской, Западно-Казахстанской областей и бюджета города Нур-Султана на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения на 2021 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2021 года № 202.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2021 № 501.
В соответствии с пунктом 2 статьи 180 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № 840 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые основные условия кредитования бюджетов Карагандинской, Мангистауской, Западно-Казахстанской областей и бюджета города Нур-Султана на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения на 2021 год.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2021 № 501.
2. Местным исполнительным органам Карагандинской, Мангистауской, Западно-Казахстанской областей и города Нур-Султана в течение десяти календарных дней после принятия маслихатом решения, предусматривающего в областном бюджете и бюджете столицы на 2021 год соответствующие поступления, представить указанное решение маслихата в Министерство финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2021 № 501.
3. Министерствам финансов, энергетики, индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение кредитных договоров с местными исполнительными органами Карагандинской, Мангистауской, Западно-Казахстанской областей и города Нур-Султана;
2) контроль за целевым использованием и своевременным возвратом бюджетного кредита в республиканский бюджет.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2021 № 501.
4. Местным исполнительным органам Карагандинской, Мангистауской, Западно-Казахстанской областей и города Нур-Султана ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять информацию об освоении бюджетного кредита в министерства финансов, энергетики, индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2021 № 501.

5. Қазақстан Республикасының Энергетика, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрліктері жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға 2021 жылы бөлінген бюджеттік кредиттің игерілуіне мониторингті қамтамасыз етсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2021 № 501 қаулысымен.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Энергетика, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрліктеріне жүктелсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2021 № 501 қаулысымен.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 1 сәуірдегі
№ 202 қаулысымен
бекітілген
Қарағанды, Маңғыстау, Батыс Қазақстан облыстарының бюджеттеріне және Нұр-Сұлтан қаласының бюджетіне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға 2021 жылға арналған кредит берудің негізгі шарттары
Ескерту. Негізгі шарттар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.07.2021 № 501 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 04.05.2022 № 278 қаулысымен.
Қарағанды, Маңғыстау, Батыс Қазақстан облыстарының және Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органдарына (бұдан әрі – қарыз алушылар) кредит беру үшін мынадай негізгі шарттар белгіленеді:
1) "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 840 қаулысында көзделген 224 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша 8081866000 (сегіз миллиард сексен бір миллион сегіз жүз алпыс алты мың) теңге сомасындағы және 042 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялауға және салуға кредит беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша 37940000 (отыз жеті миллион тоғыз жүз қырық мың) теңге сомасындағы бюджеттік кредиттер қарыз алушыларға 2021 жылға жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға жылдық 0,01 % сыйақы мөлшерлемесі бойынша 20 (жиырма) жыл мерзімге беріледі;
2) негізгі борышты төлеу бойынша жеңілдікті кезең 6 (алты) жылдан аспауға тиіс;
3) бюджеттік кредитті игеру кезеңі бюджеттік кредиттер қарыз алушыларға аударылған кезден бастап есептеледі және 2022 жылғы 10 желтоқсанда аяқталады.

5. Министерствам индустрии и инфраструктурного развития, энергетики Республики Казахстан обеспечить мониторинг освоения бюджетного кредита, выделенного на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения на 2021 год.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2021 № 501.
66. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на министерства индустрии и инфраструктурного развития, энергетики Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2021 № 501.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 апреля 2021 года № 202
Основные условия кредитования бюджетов Карагандинской, Мангистауской, Западно-Казахстанской областей и бюджета города Нур-Султана на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения на 2021 год
Сноска. Основные условия кредитования - в редакции постановления Правительства РК от 19.07.2021 № 501; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.05.2022 № 278.
Для предоставления кредитов местным исполнительным органам Карагандинской, Мангистауской, Западно-Казахстанской областей и города Нур-Султана (далее – заемщики) устанавливаются следующие основные условия:
1) бюджетные кредиты по бюджетным программам 224 "Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения" в сумме 8081866000 (восемь миллиардов восемьдесят один миллион восемьсот шестьдесят шесть тысяч) тенге и 042 "Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем теплоснабжения" в сумме 37940000 (тридцать семь миллионов девятьсот сорок тысяч) тенге, предусмотренные постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № 840 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы", предоставляются заемщикам сроком на 20 (двадцать) лет по ставке вознаграждения 0,01 % годовых на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения на 2021 год;
2) льготный период по выплате основного долга не должен превышать 6 (шесть) лет;
3) период освоения бюджетного кредита исчисляется с момента перечисления бюджетных кредитов заемщикам и заканчивается 10 декабря 2022 года.