Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 31 желтоқсандағы № 1139 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 шiлдедегi № 620 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.07.2023 № 620 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2023 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1139 қаулысымен
бекітілген
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 4-бабының 1-1) тармақшасына және 4-1-бабының 13) тармақшасына сәйкес әзірленді және стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік орган – стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) өнім беруші – стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға шарт жасасқан үкіметтік емес ұйым;
3) стратегиялық әріптес – осы Қағидаларға сәйкес конкурстық іріктеуден өткен, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шарты жасалған үкіметтік емес ұйым;
4) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс – орталық атқарушы органдар жалпыұлттық басымдықтарды іске асыру үшін үкіметтік емес ұйымдардың әлеуетін тарту мақсатында үкіметтік емес ұйымдарға беретін қаражат;

Об утверждении Правил осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2022 года № 1139. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 620.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.07.2023 № 620 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2022 года № 1139
Правила осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1-1) статьи 4 и подпунктом 13) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий деятельность по осуществлению государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
2) поставщик – неправительственная организация, заключившая договор на осуществление государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
3) стратегический партнер – неправительственная организация, прошедшая конкурсный отбор в соответствии с настоящими Правилами, с которой заключен договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
4) государственный заказ на реализацию стратегического партнерства – средства, предоставляемые неправительственным организациям центральными исполнительными органами в целях привлечения потенциала неправительственных организаций для реализации общенациональных приоритетов;

5) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру шарты – тапсырыс беруші мен өнім берушінің арасында Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жасалған шарт;
6) тапсырыс беруші – стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыратын республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі;
7) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
2-тарау. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағыттарын айқындау тәртібі
3. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағытын айқындау үш кезеңде жүзеге асырылады:
1) бірінші кезең – мемлекеттік органдардың уәкілетті органға ұсыныстар енгізуі.
Мемлекеттік органдар алдағы жылғы 1 қаңтардан кешіктірмей уәкілетті органға стратегиялық әріптестік бағыттары бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мерзімі 3 (үш) жылдан аспайтын жоба тұжырымдамасы түрінде ұсыныстар енгізеді.
Әлеуетті стратегиялық әріптестерге жатқызуға арналған талаптар осы тармақта белгіленген талаптар нысанында белгіленеді:
әлеуетті стратегиялық әріптестің жарғылық мақсаттарының стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың мақсаттарына сәйкестігі;
тиісті салаларда қызметінің бағыты бойынша жобаларды іске асыруда кемінде 2 (екі) жыл тәжірибесінің болуы;
"Коммерциялық емес ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 41-бабының 5-тармағына сәйкес Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында мәліметтердің болуы;
әлеуетті стратегиялық әріптестер өкілдерінің консультативтік-кеңесші органдардың жұмысына кемінде 3 (үш) жыл қатысуы (консультативтік-кеңесші орган құрылған мемлекеттік органның анықтамасы негізінде);
көрсетілетін қызметті алушылардан немесе әріптестерден әлеуетті стратегиялық әріптестердің жұмысы туралы кемінде 3 (үш) оң пікірдің болуы;
ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді болжайтын жобалар іске асырылған кезде мемлекеттік органдар ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуде кемінде 3 (үш) жыл жұмыс тәжірибесінің болуы бөлігінде талап қояды;
2) екінші кезең – уәкілетті органның Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде стратегиялық әріптестік бағыттарын енгізуі.
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағыттарын Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мәліметтерді көрсете отырып айқындайды;

5) договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства – договор, заключенный между заказчиком и поставщиком в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
6) заказчик – администратор республиканских бюджетных программ, осуществляющий государственный заказ на реализацию стратегического партнерства;
7) уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере взаимодействия с неправительственными организациями.
Глава 2. Порядок определения направления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
3. Определение направления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства осуществляется в три этапа:
1) первый этап – внесение государственными органами предложений в уполномоченный орган.
Государственные органы не позднее 1 января предстоящего года вносят в уполномоченный орган предложения в виде концепции проекта согласно приложению 1 к настоящим Правилам со сроком не более 3 (три) лет по направлениям стратегического партнерства.
Требования для отнесения к потенциальным стратегическим партнерам устанавливаются в форме требований, установленных настоящим пунктом:
соответствие уставных целей потенциального стратегического партнера целям государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
наличие не менее 2 (два) лет опыта работы в реализации проектов по направлению деятельности в соответствующих сферах;
наличие сведений в базе данных неправительственных организаций согласно пункту 5 статьи 41 Закона Республики Казахстан "О некоммерческих организациях";
участие представителей потенциальных стратегических партнеров в работе консультативно-совещательных органов не менее 3 (три) лет (на основании справки от государственного органа, при котором создан консультативно-совещательный орган);
не менее 3 (три) положительных отзывов о работе потенциальных стратегических партнеров от услугополучателей или партнеров;
при реализации проектов, предполагающих проведение научно-исследовательских работ, государственными органами устанавливаются требования в части наличия не менее 3 (три) лет опыта работы в проведении научно-исследовательских работ;
2) второй этап – внесение уполномоченным органом в Правительство Республики Казахстан направлений стратегического партнерства на основе предложений государственных органов.
Направления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства определяются Правительством Республики Казахстан, с указанием сведений согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

3) үшінші кезең – Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген тәртіппен бюджеттік өтінімге енгізу.
3-тарау. Стратегиялық әріптесті конкурстық іріктеуді өткізу тәртібі
4. Стратегиялық әріптестерді айқындау осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік орган өткізетін конкурстық іріктеу арқылы әлеуетті стратегиялық әріптестердің ішінен жүзеге асырылады.
5. Конкурс мынадай кезеңдерден тұрады:
1) конкурстық комиссияны қалыптастыру және конкурстық құжаттаманы бекіту;
2) конкурстың басталғаны туралы хабарландыруды мемлекеттік органның интернет-ресурсында және өзге де көздерде жариялау;
3) өтінімдерді қабылдау және конкурстық іріктеуді өткізу.
6. Конкурстық іріктеуді өткізу үшін тиісті мемлекеттік орган тиісті бюджет бекітілген күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде конкурстық құжаттаманы бекітеді. Конкурстық құжаттаманы тиісті мемлекеттік органның бірінші басшысы немесе оны алмастыратын тұлға бекітеді.
7. Конкурстық құжаттама осы Қағидалардың 3-тармағына сәйкес әзірленген жоба тұжырымдамасын және осы Қағидалардың 10-тармағына сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған конкурсқа қатысуға өтінімді қамтиды.
Мемлекеттік органдар конкурстық құжаттаманы бекіту кезеңінде конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау үшін электрондық пошта ашады.
8. Конкурстық іріктеуді өткізу үшін тиісті мемлекеттік орган конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде тиісті мемлекеттік органның кемінде үш өкілін және азаматтық қоғамның кемінде төрт өкілін қосып, саны 7 (жеті) адамнан кем болмайтын конкурстық комиссияның құрамын қалыптастырады, оны мемлекеттік органның бірінші басшысы немесе оны алмастыратын тұлға бекітеді.
Комиссияның құрамына Заңның 5-бабының 1-тармағына сәйкес салалардың бірі бойынша қажетті кәсіптік білімі бар сарапшылар енгізіледі.
Мемлекеттік орган конкурстық комиссия құрамы бекітілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде конкурстық комиссия мүшелеріне әлеуетті стратегиялық әріптестердің тізімін және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүдделер қақтығысының бар не жоқ екені туралы хабарлама нысанын жібереді.
Конкурстық комиссияның құрамы мүдделер қақтығысы болмаған жағдайда ғана бекітіледі.
Мемлекеттік органның бірінші басшысы немесе оның орынбасары конкурстық комиссияның төрағасы болып табылады.
Конкурстық комиссияның хатшысы тиісті мемлекеттік орган өкілдерінің қатарынан тағайындалады. Конкурстық комиссияның хатшысы ұйымдастыру функцияларын орындайды, конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды және дауыс беруге қатыспайды.
Конкурстық комиссия өз қызметін тиісті мемлекеттік орган бекітетін конкурстық комиссия туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3) третий этап – включение в бюджетную заявку в порядке, предусмотренном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок проведения конкурсного отбора стратегического партнера
4. Определение стратегических партнеров осуществляется из числа потенциальных стратегических партнеров посредством конкурсного отбора, проводимого государственным органом в соответствии с настоящими Правилами.
5. Конкурс состоит из следующих этапов:
1) формирование конкурсной комиссии и утверждение конкурсной документации;
2) публикация объявления о начале конкурса на интернет-ресурсе государственного органа и иных источниках;
3) прием заявок и проведение конкурсного отбора.
6. Для проведения конкурсного отбора соответствующий государственный орган в течение 30 (тридцать) рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета утверждает конкурсную документацию. Конкурсная документация утверждается первым руководителем соответствующего государственного органа или лицом, его замещающим.
7. Конкурсная документация включает в себя концепцию проекта, разработанную в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил, и заявку для участия в конкурсе на реализацию стратегического партнерства согласно пункту 10 настоящих Правил.
Государственные органы на этапе утверждения конкурсной документации открывают электронную почту для приема заявок на участие в конкурсе.
8. Для проведения конкурсного отбора соответствующий государственный орган в течение 10 (десять) рабочих дней со дня окончания приема заявок на участие в конкурсе формирует состав конкурсной комиссии в количестве не менее 7 (семь) человек, с включением не менее трех представителей государственного органа и не менее четырех представителей гражданского общества, который утверждается первым руководителем соответствующего государственного органа или лицом, его замещающим.
В состав комиссии включаются эксперты, обладающие необходимыми профессиональными знаниями по одной из сфер в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона.
Государственный орган со дня утверждения состава конкурсной комиссии в течение 3 (три) рабочих дней направляет членам конкурсной комиссии список потенциальных стратегических партнеров и форму уведомления о наличии либо отсутствии конфликта интересов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Состав конкурсной комиссии утверждается только в случае отсутствия конфликта интересов.
Председателем конкурсной комиссии является первый руководитель государственного органа или его заместитель.
Секретарь конкурсной комиссии назначается из числа представителей соответствующего государственного органа. Секретарь конкурсной комиссии выполняет организационные функции, не является членом конкурсной комиссии и не принимает участия в голосовании.
Конкурсная комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с положением о конкурсной комиссии, утверждаемым соответствующим государственным органом.

9. Мемлекеттік орган конкурстық құжаттама бекітілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өзінің ресми интернет-ресурсында алдағы конкурстық іріктеу туралы хабарландыру жариялайды және онда мынадай мәліметтер қамтылады:
1) конкурс жариялаған мемлекеттік органның атауы,
2) конкурстық құжаттама;
3) әлеуетті стратегиялық әріптестерден өтінімдерді қабылдау аяқталатын уақыты мен күні және өтінімдерді жіберу үшін электрондық пошта;
4) конкурстық құжаттаманы түсіндіруді және конкурстық өтінімді дайындау мәселелері бойынша консультация беруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган өкілінің байланыс деректері.
Өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі конкурс жарияланған күннен бастап кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн болуға тиіс.
10. Конкурстық іріктеуге қатысу үшін осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін әлеуетті стратегиялық әріптестер өздерінің өтінімдерін тиісті мемлекеттік органға хабарландыруда көрсетілген мерзімде мемлекеттік органның электрондық поштасына (PDF форматында) мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде жібереді, онда мынадай құжаттар қамтылады:
1) қатысуға өтініш;
2) мемлекеттік орган бекіткен жоба тұжырымдамасында көрсетілген талаптарға сәйкес әзірленген жоба;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама;
4) заңды тұлға қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жарғы, сондай-ақ қор, коммерциялық емес акционерлік қоғам, қауымдастық (одақ) нысанындағы, өзге де ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлғалар бірлестігі үшін жарғы мен құрылтай шарты;
5) конкурсқа қатысу үшін біліктілігі туралы мәліметтер, онда:
әлеуетті стратегиялық әріптестің жұмыс тәжірибесін растайтын шарттар және көрсетілген қызметтердің актілері;
әлеуетті стратегиялық әріптестің өзінің қаржылай үлесі болған кезде растаушы құжаттар қамтылады.
11. Осы Қағидалардың 10-тармағының талаптарына сәйкес берілген өтінімдерді конкурстық комиссияның хатшысы қабылдайды және олар тиісті мемлекеттік органның кеңсесінде тіркеледі.
12. Өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде конкурстық комиссия олардың Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс бағыттарына, әлеуетті стратегиялық әріптестердің жарғылық құжаттарына сәйкес олардың қызметінің мақсаттарына сәйкестігін тексереді, сондай-ақ олардың осы Қағидаларда көзделген талаптарға және бекітілген конкурстық құжаттамаға сәйкестігін қарайды.

9. Государственный орган в течение 5 (пять) рабочих дней со дня утверждения конкурсной документации публикует на своем официальном интернет-ресурсе объявление о предстоящем конкурсном отборе, которое содержит следующие сведения:
1) наименование государственного органа, объявившего конкурс,
2) конкурсную документацию;
3) время и дату завершения приема заявок от потенциальных стратегических партнеров и электронную почту для направления заявок;
4) контактные данные представителя государственного органа, который осуществляет разъяснение конкурсной документации и консультацию по вопросам подготовки конкурсной заявки.
Окончательный срок приема заявок должен быть не менее 30 (тридцать) календарных дней со дня объявления конкурса.
10. Для участия в конкурсном отборе потенциальные стратегические партнеры, соответствующие требованиям, указанным в пункте 3 настоящих Правил, направляют на электронную почту соответствующего государственного органа свои заявки на государственном и (или) русском языках в сроки, указанные в объявлении, включающие следующие документы (в формате PDF):
1) заявление на участие;
2) проект, разработанный в соответствии с требованиями, указанными в концепции проекта, утвержденной государственным органом;
3) свидетельство или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
4) устав, утвержденный в установленном законодательством порядке, за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава, а также устав и учредительный договор для фонда, некоммерческого акционерного общества, объединения юридических лиц в форме ассоциации (союза), иных организационно-правовых форм;
5) сведения о квалификации для участия в конкурсе, включающие в себя:
договоры и акты оказанных услуг, подтверждающие опыт работы потенциального стратегического партнера;
подтверждающие документы при наличии собственного финансового вклада потенциального стратегического партнера.
11. Заявки, предоставленные в соответствии с требованиями пункта 10 настоящих Правил, принимаются секретарем конкурсной комиссии и регистрируются в канцелярии соответствующего государственного органа.
12. В течение 5 (пять) рабочих дней со дня окончания приема заявок конкурсная комиссия проверяет их на соответствие направлениям государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, определенным Правительством Республики Казахстан, целям деятельности потенциальных стратегических партнеров в соответствии с их уставными документами, а также рассматривает их на соответствие требованиям, предусмотренным настоящими Правилами и утвержденной конкурсной документации.

Осы Қағидалардың 10-тармағының 2) тармақшасын қоспағанда, онда көрсетілген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда конкурстық комиссия ол анықталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ізденушінің электрондық мекенжайына өтінімді талаптарға сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Осы Қағидалардың 10-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжат пысықтауға және өзгертуге жатпайды.
Әлеуетті стратегиялық әріптес хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік органға пысықталған және (немесе) болмаған құжаттарды ұсынады.
Сәйкессіздік фактілері бойынша шешімді конкурстық комиссия өз мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілік дауысымен қабылдайды және ол рұқсат беру хаттамасында көрсетіледі, ол конкурстық комиссия төрағасының және оның мүшелерінің қолдарымен расталады.
Егер конкурстық комиссия көрсетілген сәйкессіздіктердің болуы туралы шешім қабылдаса, әлеуетті стратегиялық әріптестің өтінімі қабылданбайды және оны конкурстық комиссия бағаламайды.
13. Әлеуетті стратегиялық әріптестің өтінімін конкурстық комиссия мүшелері осы Қағидаларға 3-қосымшада көзделген өлшемшарттарға сәйкес рұқсат беру хаттамасына қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бағалауға тиіс.
Конкурстық комиссияның мүшелері хатшыға түсініктемелері бар толтырылған және қол қойылған бағалау парағын береді.
Бағалау парақтарын алғаннан кейін конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссия төрағасының және оның мүшелерінің қолдарымен расталатын жиынтық бағалары бар хаттаманы қалыптастырады.
14. Конкурстық іріктеу процесінде бағалау қорытындылары бойынша ең көп балл жинаған әлеуетті стратегиялық әріптес стратегиялық әріптес болып танылады.
Мемлекеттік орган конкурстық іріктеу қорытындылары шығарылғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде конкурстық комиссияның тиісті хаттамасын өзінің ресми интернет-ресурсында мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялайды.
15. Конкурстық іріктеу қорытындылары бойынша тиісті мемлекеттік орган 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға шарт жасасады.
16. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартына стратегиялық әріптестік мақсаттарына қол жеткізудің нысаналы көрсеткіштері және өзінің өтінімдерін бағалау үшін конкурсқа қатысуға әлеуетті стратегиялық әріптес ұсынған жоба енгізіледі.
17. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шарты мемлекеттік орган қол қойған кезден бастап 3 (үш) жылдан аспайтын мерзімге жасалады.
Тиісті мемлекеттік органнан стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартына бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға қол қояды.

В случае представления неполного пакета документов, указанных в пункте 10 настоящих Правил, за исключением подпункта 2), конкурсная комиссия в течение 3 (три) рабочих дней со дня выявления направляет уведомление о необходимости приведения заявки в соответствие с требованиями на электронный адрес соискателя.
Документ, указанный в подпункте 2) пункта 10 настоящих Правил, не подлежит доработке и изменению.
В течение 2 (два) рабочих дней со дня получения уведомления потенциальный стратегический партнер предоставляет государственному органу доработанные и (или) отсутствующие документы.
По фактам несоответствия решение принимается конкурсной комиссией простым большинством голосов от общего количества членов комиссии и отображается в протоколе допуска, который заверяется подписями председателя и членов конкурсной комиссии.
В случае, если конкурсная комиссия приняла решение о наличии указанных несоответствий, заявка потенциального стратегического партнера подлежит отклонению и не оценивается конкурсной комиссией.
13. Заявка потенциального стратегического партнера подлежит оценке членами конкурсной комиссии в течение 10 (десять) рабочих дней со дня подписания протокола допуска в соответствии с критериями, предусмотренными в приложении 3 к настоящим Правилам.
Члены конкурсной комиссии предоставляют секретарю заполненный и подписанный оценочный лист с комментариями.
После получения оценочных листов секретарь конкурсной комиссии формирует протокол со сводными оценками, который заверяется подписями председателя и членов конкурсной комиссии.
14. Стратегическим партнером признается потенциальный стратегический партнер, набравший наибольшее количество баллов по итогам оценки в процессе конкурсного отбора.
Государственный орган в течение 3 (три) рабочих дней после подведения итогов конкурсного отбора публикует соответствующий протокол конкурсной комиссии на своем официальном интернет-ресурсе на государственном и русском языках.
15. По итогам конкурсного отбора соответствующий государственный орган в течение 10 (десять) рабочих дней заключает договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
16. В договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства включаются целевые показатели достижения целей стратегического партнерства и проект, предложенный потенциальным стратегическим партнером на участие в конкурсе для оценки своих заявок.
17. Договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства заключается на срок не более 3 (три) лет с момента его подписания государственным органом.
От соответствующего государственного органа договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим.

18. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың әрбір бағыты бойынша бір ғана стратегиялық әріптес айқындалады. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындаудың үлгі шартының нысаны бойынша мемлекеттік орган мен стратегиялық әріптес арасында жасалған шарт негізінде жүзеге асырылады.
4-тарау. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартын атқару
19. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың міндеттемелерін орындағаны үшін тиісті мемлекеттік орган стратегиялық әріптеске көрсетілген қызметтер актісіне сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартында айқындалған мөлшерде және тәртіппен жыл сайын ақшалай қаражат төлейді.
20. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартының талаптарын стратегиялық әріптестің атқаруы мемлекеттік орган мынадай тәсілдермен әкімшілендіреді:
1) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартына сәйкес ұсынылатын стратегиялық әріптестің есептілігін талдау;
2) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартында мәлімделген стратегиялық әріптестіктің нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізуді бағалау;
3) мемлекеттік органның стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартының атқарылу жай-күйін бағалау үшін қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуы.
Стратегиялық әріптестер мемлекеттік органға тоқсан сайынғы негізде аралық есептерді, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру қаражатын пайдаланудың қаржылық есебін қоса алғанда, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асырудың аяқталуы бойынша қорытынды есепті шартта белгіленген мерзімдерде ұсынады.
21. Мемлекеттік органдар жыл сайын 1 желтоқсанға дейін уәкілетті органға осы Қағидаларға сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың нәтижелері туралы ақпарат беріп тұрады.
22. Уәкілетті орган жыл сайын 1 ақпанға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметін мемлекеттік органдар ұсынатын ақпарат негізінде стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың нәтижелері туралы хабардар етеді.
23. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартын өзгертуге болады, бұл ретте сапасы және стратегиялық әріптесті таңдау үшін негіз болған басқа да шарттар өзгеріссіз қалады.

18. По каждому направлению государственного заказа на реализацию стратегического партнерства определяется только один стратегический партнер. Государственный заказ на реализацию стратегического партнерства осуществляется на основе договора, заключенного между государственным органом и стратегическим партнером, по форме типового договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам.
Глава 4. Исполнение договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
19. За исполнение обязательств государственного заказа на реализацию стратегического партнерства соответствующий государственный орган ежегодно согласно акту оказанных услуг оплачивает стратегическому партнеру денежные средства в размере и порядке, определенных договором на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
20. Исполнение условий договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства стратегическим партнером администрируется государственным органом следующими способами:
1) анализ отчетности стратегического партнера, представляемой в соответствии с договором на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
2) оценка достижения целевых показателей стратегического партнерства, заявленных в договоре на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
3) запрос государственным органом документов и информации, необходимой для оценки состояния исполнения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
Стратегические партнеры представляют государственному органу промежуточные отчеты на ежеквартальной основе, итоговый отчет по завершении реализации государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в установленные договором сроки, включая финансовый отчет использования средств финансирования государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
21. Государственные органы ежегодно до 1 декабря представляют в уполномоченный орган информацию о результатах государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии с настоящими Правилами.
22. Уполномоченный орган ежегодно до 1 февраля информирует Правительство Республики Казахстан о результатах государственного заказа на реализацию стратегического партнерства на основании информации, представляемой государственными органами.
23. Договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства подлежит изменению при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора стратегического партнера.

24. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартында белгіленген нысаналы көрсеткіштерге стратегиялық әріптестің кінәсінен қол жеткізілмеген және (немесе) стратегиялық әріптес өз міндеттемелерін жүйелі түрде атқармаған жағдайларда мемлекеттік орган осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартын бұзу рәсіміне бастама жасайды.
Осы тармақтың мақсаттары үшін стратегиялық әріптестің міндеттемелерді жүйелі түрде орындамауы деп күнтізбелік бір жыл ішінде шартта көзделген міндеттемелерді екі рет атқармау жағдайы түсініледі.
25. Осы Қағидалардың 24-тармағында көзделген стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартының атқарылуы бұзылса, мемлекеттік орган бұзушылық анықталған кезден бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде стратегиялық әріптесті хабарламаны алған кезден бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартын тиісінше орындау қажеттігі туралы жазбаша хабардар етеді.
Стратегиялық әріптес 30 (отыз) жұмыс күні ішінде бұзушылықтарды жоймаған жағдайда стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шарты осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік органның бастамасы бойынша біржақты тәртіппен бұзылады.
26. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шарты бұзылған жағдайда мемлекеттік орган осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес тиісті бағыттар бойынша стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартының қолданылуының қалған мерзіміне немесе жаңа мерзімге стратегиялық әріптестікке жаңа конкурстық іріктеуді жүргізеді.
27. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс бойынша көрсетілген қызметтердің актісін мемлекеттік орган мен азаматтық қоғам өкілдерінен тиісті мемлекеттік орган құрған комиссия алдағы 3 (үш) жылға қабылдайды.
Комиссияның құрамына Заңның 5-бабының 1-тармағында көрсетілген салалардың бірі бойынша қажетті кәсіптік білімі бар сарапшылар енгізіледі.
Комиссия мүшелері өз қызметін қоғамдық негізде жүзеге асырады.
Комиссия мүшелері мемлекеттік органға стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыратын әлеуетті стратегиялық әріптеспен мүдделер қақтығысының бар не жоқ екені туралы хабарлама береді.
Мемлекеттік орган стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс бойынша мемлекеттік орган мен стратегиялық әріптес арасында жасалған шарт бойынша стратегиялық әріптестің есебін алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оны комиссияның қарауына жібереді.
Комиссияның шешімі отырыста қабылданады және мемлекеттік органнан есептер келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде хаттамамен ресімделеді. Комиссияның шешімі отырысқа қатысқан мүшелердің жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады.
Мемлекеттік орган комиссияның хаттамалық шешімін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілген қызметтердің тиісті актісіне қол қояды не дәлелді негіздемелерді көрсете отырып, бас тартады.
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
1-қосымша
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағыттары жобасының тұжырымдамасы
№Р/с№
Мемлекеттік органның атауы
Саланың атауы
Бағыттың атауы
Стратегиялық әріптестіктің
мақсаты
Ағымдағы жағдайдың,орын алған проблемалардың қысқаша сипаттамасы
Әлеуетті стратегиялық әріптестерге қойылатын талаптар
Сомасы (мың теңге)
Стратегиялық әріптестіктің мақсаттарына қол жеткізудің ұсынылатын нысаналы көрсеткіштері
1
***Жобаның тұжырымдамасы мыналарды:
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс іске асырылатын саланы;
ағымдағы жағдайдың, орын алып отырған проблемалардың сипаттамасын;
жағдайды жақсарту және проблемаларды шешу, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында айқындалған мақсаттарға қол жеткізу жолдарының сипаттамасын;
әлеуетті стратегиялық әріптестерге қойылатын талаптарды;
стратегиялық әріптестікті іске асыру үшін қажетті соманы;
стратегиялық әріптестіктің мақсаттарына қол жеткізуден күтілетін нәтижелер мен нысаналы көрсеткіштерді қамтиды.
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: ___________________
_______________________
(мемлекеттік органның атауы)
Кімнен: ___________________
________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса)
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыратын мемлекеттік органмен және өтініш беруші әлеуетті стратегиялық әріптестермен мүдделер қақтығысының бар не жоқ екені (қажеттінің астын сызу) туралы хабарлама
Мен ___________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыратын мемлекеттік органмен және өтініш беруші әлеуетті стратегиялық әріптестермен мүдделер қақтығысының жоқтығы туралы хабарлаймын, тәуелсіз сарапшы ретінде өз қызметімді жүзеге асырған кезде әділдік пен объективтілік қағидаттарын мүлтіксіз ұстанатын боламын;
стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыратын мемлекеттік органмен және (немесе) өтініш беруші әлеуетті стратегиялық әріптестермен мүдделер қақтығысының бар екенін (қажеттісін белгілеу) хабарлаймын.
Сіз өтініш беруші әлеуетті стратегиялық әріптестің мүшесі (қатысушысы), құрылтайшысы (қажеттісінің астын сызу) болып табыласыз ба (егер солай болса, онда үкіметтік емес ұйымның атауын көрсету керек):
________________________________________________________________
________________________________________________________________.
Сіз өтініш беруші әлеуетті стратегиялық әріптестің басқару органының мүшесі, басшысы болып табыласыз ба (егер солай болса, онда басқару органын, үкіметтік емес ұйымның атауын және атқаратын лауазымды көрсету керек):
________________________________________________________________
________________________________________________________________.
Сіз соңғы үш жыл ішінде өтініш беруші әлеуетті стратегиялық әріптестен көрсетілген қызметтер үшін төлемақы немесе тікелей қаржылай қолдау алдыңыз ба (егер солай болса, нақты қандай қызметтер көрсетілгенін және үкіметтік емес ұйымның атауын көрсету керек):
________________________________________________________________
________________________________________________________________.
Сіздің өтініш беруші әлеуетті стратегиялық әріптестің жұмыскерлерімен жақын туыстық байланыстарыңыз бар ма (егер солай болса, онда жұмыскердің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), ол жұмыс істейтін үкіметтік емес ұйымның атауын, туыстық дәрежесін көрсету керек):
________________________________________________________________
________________________________________________________________.
Сізде өзге де ықтимал мүдделер қақтығысы бар ма (егер болса, онда қандай екенін көрсету керек):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
Мен мүдделер қақтығысына қатысты саясатты түсінетінімді растаймын және хабарламаны толтырған кезде дұрыс ақпарат беремін.
20___жылғы "____" ________________ Қолы_____________
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
3-қосымша
Іріктеу өлшемшарттары және бағалау парағының нысаны
Конкурстық комиссияның мүшелері әлеуетті стратегиялық әріптестердің өтінімдерін көрсетілген бағалау парақтарына сәйкес бағалайды.
Балл
Өлшемшарттың атауы
Баға
(5 балдық шәкіл бойынша)
Түсініктеме
(қажетіне қарай)
1
2
3
4
1.
Жобаның Тапсырыс берушінің бекітілген тұжырымдамасының талаптарына сәйкестігі
0
ұсынылатын жоба Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларында және тапсырыс берушінің бекітілген тұжырымдамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмейді
(сәйкес келмеген жағдайда әлеуетті стратегиялық әріптес конкурсқа қатысуға жіберілмейді)
1-3
ұсынылатын жоба Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларында және тапсырыс берушінің бекітілген тұжырымдамасында белгіленген талаптарға сәйкес келеді, сондай-ақ жоба соларды шешуге бағытталған проблемалар егжей-тегжейлі ашылған, олардың сипаттамасы дәлелденген және нақты сандық және (немесе) сапалық көрсеткіштер бекітілген
4-5
ұсынылатын жоба Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларында және тапсырыс берушінің бекітілген тұжырымдамасында белгіленген талаптарға сәйкес келеді, сондай-ақ жоба соларды шешуге бағытталған проблемалар егжей-тегжейлі ашылған, олардың сипаттамасы дәлелденген және нақты сандық және (немесе) сапалық көрсеткіштер бекітілген, көрсетілетін қызметтердің сапасын жақсартатын қосымша іс-шаралар көзделген
2.
Жобаның логикалық байланыстылығы және іске асырылуы, жоба іс-шараларының оның мақсаттарына, міндеттеріне және күтілетін нәтижелеріне сәйкестігі
0
міндеттер, іс-шаралар мен болжамды нәтижелер арасында логикалық байланыс бұзылған; жобаның іс-шаралары оның мақсаттары мен міндеттеріне сәйкес келмейді, жоспарланатын қызмет пен күтілетін нәтижелер арасында қайшылықтар бар
(сәйкес келмеген жағдайда әлеуетті стратегиялық әріптес конкурсқа қатысуға жіберілмейді)
1-3
егжей-тегжейлі жобаның барлық бөлімдері логикалық тұрғыдан өзара байланысты, бірақ жобаның ішкі тұтастығын бұзатын болмашы мағыналық сәйкессіздіктер бар
4-5
егжей-тегжейлі жобаның барлық бөлімдері логикалық тұрғыдан өзара байланысты, әр бөлімде жобаның мазмұнын толық түсіну үшін қажетті және жеткілікті ақпарат қамтылған
3.
Әлеуетті стратегиялық әріптестің стратегиялық әріптестікті іске асыру қызметінің бағыттары бойынша жобаларда жұмыс тәжірибесінің болуы
1
тиісті салаларда қызметінің бағыты бойынша жобаларды іске асыру тәжірибесі кемінде 2 (екі) жыл және тиісті құжаттармен расталған
2-3

24. В случаях недостижения по вине стратегического партнера целевых показателей, установленных в договоре на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, и (или) систематического неисполнения стратегическим партнером своих обязательств государственный орган инициирует процедуру расторжения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии с пунктом 25 настоящих Правил.
Под систематическим неисполнением обязательств стратегическим партнером для целей настоящего пункта понимаются два случая неисполнения обязательств, предусмотренных договором, в течение одного календарного года.
25. При нарушениях исполнения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, предусмотренных пунктом 24 настоящих Правил, государственный орган в течение 30 (тридцать) рабочих дней с момента выявления нарушения письменно уведомляет стратегического партнера о необходимости надлежащего исполнения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в течение 30 (тридцать) рабочих дней с момента получения уведомления.
В случае неустранения стратегическим партнером нарушений в течение 30 (тридцать) рабочих дней договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства расторгается в одностороннем порядке по инициативе государственного органа в порядке, установленном настоящими Правилами.
26. В случае расторжения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства государственный орган в соответствии с главой 3 настоящих Правил проводит новый конкурсный отбор стратегического партнера по соответствующим направлениям на оставшийся срок действия договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства или новый срок.
27. Акт оказанных услуг по государственному заказу на реализацию стратегического партнерства принимается комиссией из представителей государственного органа и гражданского общества, созданной соответствующим государственным органом на предстоящие 3 (три) года.
В состав комиссии включаются эксперты, обладающие необходимыми профессиональными знаниями по одной из сфер, указанных в пункте 1 статьи 5 Закона.
Члены комиссии осуществляют свою деятельность на общественных началах.
Члены комиссии представляют в государственный орган уведомление о наличии либо отсутствии конфликта интересов с потенциальным стратегическим партнером, реализующим государственный заказ на реализацию стратегического партнерства.
Государственный орган в течение 5 (пять) рабочих дней со дня получения отчета стратегического партнера по довогору, заключенному между государственным органом и стратегическим партнером по государственному заказу на реализацию стратегического партнерства, направляет его на рассмотрение комиссии.
Решение комиссии принимается на заседании и оформляется протоколом в течение 10 (десять) рабочих дней со дня поступления отчетов от государственного органа. Решение комиссии принимается большинством голосов от общего количества членов, присутствующих на заседании.
Государственный орган не позднее 3 (три) рабочих дней со дня получения протокольного решения комиссии подписывает либо отказывает в подписании соответствующего акта оказанных услуг с указанием аргументированных обоснований.
________________________
Приложение 1
к Правилам осуществления
государственного заказа на
реализацию стратегического
партнерства
Концепция проекта направлений государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
№ п/п
Наиманование государственного органа
Наименование сферы
Наименование направления
Цель стратегического партнерства
Краткое описание текущей ситуации, имеющихся проблем
Требования к потенциальным стратегическим партнерам
Сумма (тысяч тенге)
Предлагаемые целевые показатели достижения целей стратегического партнерства
1
***Концепция проекта включает следующее:
сферу реализации государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан";
описание текущей ситуации, имеющихся проблем;
описание путей улучшения ситуации и решения проблем, достижения целей, определенных в документах Системы государственного планирования в Республике Казахстан;
требования к потенциальным стратегическим партнерам;
необходимую сумму для реализации стратегического партнерства;
ожидаемые результаты и целевые показатели достижения целей стратегического партнерства.
__________________
Приложение 2
к Правилам осуществления
государственного заказа на
реализацию стратегического
партнерства
Форма
Кому: ______________________
____________________________
(наименование государственного
органа)
От кого: _____________________
_____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии) эксперта)
Уведомление о наличии либо отсутствии (нужное подчеркнуть) конфликта интересов с государственным органом, реализующим государственный заказ на реализацию стратегического партнерства, и заявителями – потенциальными стратегическими партнерами
Я ____________________________________________________ уведомляю
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта)
об отсутствии конфликта интересов с государственным органом, реализующим
государственный заказ на реализацию стратегического партнерства, и заявителями –
потенциальными стратегическими партнерами, при осуществлении своей деятельности в
качестве независимого эксперта буду неукоснительно следовать принципам справедливости
и объективности;
о наличии конфликта интересов с государственным органом, реализующим
государственный заказ на реализацию стратегического партнерства, и (или) заявителями –
потенциальными стратегическими партнерами (отметить нужное).
Являетесь ли Вы членом (участником), учредителем (нужное подчеркнуть) заявителя
– потенциального стратегического партнера (если да, то указать наименование
неправительственной организации):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Являетесь ли Вы членом органа управления, руководителем заявителя –
потенциального стратегического партнера (если да, то указать орган управления,
наименование неправительственной организации и занимаемую должность):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Получали ли Вы в течение последних трех лет оплату за оказанные услуги или
прямую финансовую поддержку от заявителя – потенциального стратегического партнера
(если да, то указать какие именно услуги, и наименование неправительственной
организации):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Имеются ли у Вас близкие родственные связи с работниками заявителя –
потенциального стратегического партнера (если да, то указать фамилию, имя, отчество (при
его наличии) работника, наименование неправительственной организации, в которой он
работает, степень родства):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Имеется ли у Вас иной потенциальный конфликт интересов (если да, то указать
какой): ______________________________________________________.
Я подтверждаю, что понимаю политику в отношении конфликта интересов и
представляю достоверную информацию при заполнении данного уведомления.
"____" ________________20___год             Подпись ________________
____________________
Приложение 3
к Правилам осуществления
государственного заказа на
реализацию стратегического
партнерства
Критерии отбора и форма оценочного листа
Члены конкурсной комиссии оценивают заявки потенциальных стратегических партнеров в соответствии с указанными оценочными листами.
Балл Наименования критерия Оценка (по 5 бальной шкале) Комментарий (по необходимости)
1
2
3
4
1. Соответствие проекта требованиям утвержденной концепции заказчика
0
предлагаемый проект не соответствует требованиям, установленным Правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан и утвержденной концепции заказчика
(в случае несоответствия потенциальный стратегический партнер не допускается к участию в конкурсе)
1-3
предлагаемый проект соответствует требованиям, установленным Правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан и утвержденной концепции заказчика, также проблемы, на решение которых направлен проект, детально раскрыты, их описание аргументировано и подкреплено конкретными количественными и (или) качественными показателями
4-5
предлагаемый проект соответствует требованиям, установленным Правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан и утвержденной концепции заказчика, также проблемы, на решение которых направлен проект, детально раскрыты, их описание аргументировано и подкреплено конкретными количественными и (или) качественными показателями и предусматривает дополнительные мероприятия, улучшающие качество услуг
2. Логическая связность и реализуемость проекта, соответствие мероприятий проекта его целям, задачам и ожидаемым результатам
0
имеются нарушения логической связи между задачами, мероприятиями и предполагаемыми результатами; имеются несоответствия мероприятий проекта его целям и задачам, противоречия между планируемой деятельностью и ожидаемыми результатами (в случае несоответствия потенциальный стратегический партнер не допускается к участию в конкурсе)
1-3
все разделы детального проекта логически взаимосвязаны, однако имеются несущественные смысловые несоответствия, что нарушает внутреннюю целостность проекта
4-5
все разделы детального проекта логически взаимосвязаны, каждый раздел содержит информацию, необходимую и достаточную для полного понимания содержания проекта
3. Наличие опыта работы в проектах потенциального стратегического партнера по направлению деятельности на реализацию стратегического партнерства*
1
опыт работы в реализации проектов по направлению деятельности в соответствующих сферах составляет не менее 2 (два) лет и подтвержден соответствующими документами
2-3

тиісті салаларда қызметінің бағыты бойынша жобаларды іске асыру тәжірибесі 3 (үш) жылдан асады және қоса алғанда 5 (бес) жылға дейін және тиісті құжаттармен расталған
4-5
тиісті салаларда қызметінің бағыты бойынша жобаларды іске асыру тәжірибесі 5 (бес) жылдан асады және тиісті құжаттармен расталған
4.
Әлеуетті стратегиялық әріптестің өзінің қаржылай салымының бар-жоғы және жобаны іске асыруға тартылатын қосымша ресурстары, оны одан әрі дамыту перспективалары**
0
жоқ немесе тиісті құжаттармен расталмаған
1-3
тиісті құжаттармен расталатын әлеуетті стратегиялық әріптестің өзінің қаржылай салымы және жобаны іске асыруға тартылатын қосымша ресурстар стратегиялық әріптестік бағытын іске асыру үшін мемлекет бөлетін соманың 5 %-ына дейін
4-5
әлеуетті стратегиялық әріптестің тиісті құжаттармен расталатын өзінің қаржылай салымы және жобаны іске асыруға тартылатын қосымша ресурстары стратегиялық әріптестік бағытын іске асыру үшін мемлекет бөлетін соманың 5 %-ынан асады
Жиыны:
* тәжірибе тиісті шарттармен және көрсетілген қызметтер актілерімен расталады;
** қаржылай салым өзінің растау хаттарымен расталады.
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындаудың үлгі шарты
Бұдан әрі "тапсырыс беруші" деп аталатын <тапсырыс берушінің толық атауы> атынан <тапсырыс берушінің негіздемесі> негізінде әрекет ететін <тапсырыс берушінің лауазымы> <тапсырыс берушінің Т.А.Ә> бір тараптан және бұдан әрі "өнім беруші" деп аталатын <өнім берушінің толық атауы> атынан "өнім берушінің негіздемесі" негізінде әрекет ететін <өнім берушінің лауазымы><өнім берушінің Т.А.Ә> екінші тараптан бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-5-бабы 4-тармағының және конкурстық комиссияның <қорытындылар күні> жылғы № <нөмір> хаттамасы негізінде стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға осы шартты (бұдан әрі – шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:
1. Шарттың нысанасы
1.1. Өнім беруші осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген шарттарға, талаптарға сәйкес қызметті(терді) көрсетуге міндеттенеді, ал тапсырыс беруші көрсетілген қызметті(терді) қабылдауға және шарт бойынша өнім беруші:
<ерекшелік коды > ерекшелігі бойынша – <1-ерекшелік бойынша шарт нысанасының қысқаша сипаттамасы>
…
<ерекшелік коды > ерекшелігі бойынша – <№ 1 ерекшелік бойынша шарт нысанасының қысқаша сипаттамасы бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындаған жағдайда осы шартқа сәйкес сол үшін ақы төлеуге міндеттенеді.

опыт работы в реализации проектов по направлению деятельности в соответствующих сферах составляет более 3 (три) лет и до 5 (пять) лет включительно и подтвержден соответствующими документами
4-5
опыт работы в реализации проектов по направлению деятельности в соответствующих сферах составляет более 5 (пять) лет и подтвержден соответствующими документами
4. Наличие собственного финансового вклада потенциального стратегического партнера и дополнительные ресурсы, привлекаемые на реализацию проекта, перспективы его дальнейшего развития**
0
Отсутствует или не подтвержден соответствующими документами
1-3
собственный финансовый вклад потенциального стратегического партнера и дополнительные ресурсы, привлекаемые на реализацию проекта, составляют до 5 % от выделяемой государством суммы для реализации направления стратегического партнерства, подтверждаемой соответствующими документами
4-5
собственный финансовый вклад потенциального стратегического партнера и дополнительные ресурсы, привлекаемые на реализацию проекта, составляют более 5 % от выделяемой государством суммы для реализации направления стратегического партнерства, подтверждаемой соответствующими документами
6
Итого:
* опыт подтверждается соответствующими договорами и актами оказанных услуг;
** финансовый вклад подтверждается собственными письмами-подтверждениями.
______________________
Приложение 4
к Правилам осуществления
государственного заказа на
реализацию стратегического
партнерства
Типовой договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
<Полное наименование заказчика>, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем "заказчик", от лица которого выступает <должность заказчика><Ф.И.О заказчика>, действующий на основании <основание заказчика>, с одной стороны, и <полное наименование поставщика>, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем "поставщик", от лица которого выступает <должность поставщика><Ф.И.О поставщика>, действующий на основании <основание поставщика>, с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", на основании пункта 4 статьи 6-5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" и протокола конкурсной комиссии от <дата итогов> года № <номер >, заключили настоящий договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1.1. Поставщик обязуется оказать услугу(и) согласно условиям, требованиям, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему договору, являющихся неотъемлемой его частью, а заказчик обязуется принять оказанную(ые) услугу(и) и оплатить ее(их) на условиях настоящего договора при условии надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору:
по специфике <Код специфики> - <Краткое описание предмета договора по специфике 1>
…
по специфике <Код специфики> - <Краткое описание предмета договора по специфике №>1;

1.2. Төменде тізбеленген құжаттар мен оларда айтылған шарттар осы шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы шарт;
2) осы шартқа 1-қосымша (тапсырыс беруші Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес әзірленген жоба тұжырымдамасы);
3) осы шартқа 2-қосымша (өнім беруші конкурста өзінің өтінімін бағалау үшін ұсынған жоба).
2. Шарттың сомасы және ақы төлеу шарттары
2.1. Шарттың жалпы сомасы <шарттың сомасы> (<сома жазумен>) теңгені құрайды және қызметтер көрсетуге байланысты барлық шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды, <оның ішінде ҚҚС <ҚҚС сомасы> теңге > /<ҚҚС есепке алмағанда> қамтиды (бұдан әрі – шарттың сомасы).
2.2. Аумақтық қазынашылық органында шарт < бағдарламаның коды және атауы > бюджеттік бағдарламасы < кіші бағдарламаның коды және атауы> кіші бағдарламасы < ерекшеліктің коды және атауы> ерекшелігі бойынша – < ерекшелік бойынша сома> (<ерекшелік бойынша сома жазумен) теңгеде, <оның ішінде ҚҚС> <ҚҚС сомасы> <ҚҚС есепке алмағанда> /теңге <____> жылға тіркелуі тиіс.
2.3. Тапсырыс беруші шарт күшіне енгеннен кейін _______ мөлшерінде аванстық төлем жүргізіп, шарт сомасынан _______алдын ала төлемді жүзеге асырады.
Қалған соманы тапсырыс беруші бұрын төленген авансты барабар ұстап қалуды ескере отырып, көрсетілген қызметтер актісіне тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей өнім берушінің есеп шотына ақша қаражатын аудару арқылы төлейді.
Көрсетілген қызметтерге ақы төлеуді тапсырыс беруші көрсетілген қызметтер актісіне тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей өнім берушінің <ақы төлеу шарты> есеп шотына ақша қаражатын аудару арқылы жүргізеді.
2.4. Ақы төлеу алдындағы қажетті құжаттар:
1) аумақтық қазынашылықтың органында тіркелген, қол қойылған шарт;
2) көрсетілген қызметтер актісі (актілері);
3) өнім беруші тапсырыс берушіге берген, көрсетілген қызметтердің сипаттамасы, жалпы сомасы көрсетілген электрондық шот-фактура.
3. Тараптардың міндеттемелері
3.1. Өнім беруші:
1) шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің толық және тиісінше орындалуын қамтамасыз етуге;
2) шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде көрсетілетін қызметтердің шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға сәйкестігін қамтамасыз етуге;
3) тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз шарттың талаптарын орындау үшін өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, тапсырыс беруші немесе оның атынан әрекет ететін басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың мазмұнын ашпауға міндеттенеді. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс.

1.2. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий договор;
2) приложение 1 к настоящему договору (концепция проекта, разработанная заказчиком в соответствии с приложением 1 к Правилам осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства);
3) приложение 2 к настоящему договору (проект, предложенный поставщиком на участие в конкурсе для оценки своих заявок).
2. Сумма Договора и условия оплаты
2.1. Общая сумма Договора <сумма договора> (<сумма прописью>) тенге и включает все расходы, связанные с оказанием услуг, а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> тенге> /<без учета НДС> (далее – сумма Договора).
2.2. В территориальном органе казначейства Договор подлежит регистрации на <____> год по бюджетной программе <Код и наименование программы>, подпрограмме <Код и наименование подпрограммы>, специфике <код и наименование специфики> - <сумма по специфике> (<сумма по специфике прописью>) тенге, <в том числе НДС> <сумма НДС> тенге/ <без учета НДС>.
2.3. Заказчик после вступления договора в силу, производит авансовый платеж в размере ___ и осуществляет предоплату _______ от суммы договора.
Оставшаяся сумма оплачивается заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет поставщика не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты подписания сторонами акта оказанных услуг, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса.
Оплата за оказанные услуги производится заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет поставщика <условие оплаты> не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты подписания сторонами акта оказанных услуг.
2.4. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) зарегистрированный в территориальном органе казначейства подписанный Договор;
2) акт(ы) оказанных услуг;
3) электронная счет-фактура с описанием, указанием общей суммы оказанных услуг, предоставленная поставщиком заказчику.
3. Обязательства сторон
3.1. Поставщик обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
2) при исполнении своих обязательств по договору обеспечить соответствие оказываемых услуг требованиям, указанным в приложениях к настоящему договору, являющихся неотъемлемой частью договора;
3) не раскрывать без предварительного письменного согласия заказчика содержание технической документации, представленной заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен поставщиком для исполнения условий договора. Указанная информация должна представляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для исполнения обязательств;

3.2. Өнім беруші тапсырыс берушіден шарт бойынша көрсетілген қызметтерге ақы төлеуді талап етуге құқылы.
3.3. Тапсырыс беруші:
1) көрсетілген қызметтердің сәйкессіздігі анықталатын болса, өнім берушіні дереу жазбаша хабардар етуге;
2) көрсетілген қызметтерді қабылдаған кезде көрсетілген қызметтер актісіне қол қоюға не оны қабылдамаудың дәлелді негіздемелерін көрсете отырып, қабылдаудан бас тартуға міндеттенеді.
3.4. Тапсырыс беруші көрсетілген қызметтердің сапасын тексеруге құқылы.
4. Қызметтер көрсету
4.1. Өнім берушінің қызметтер көрсетуі шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын шартқа 1-қосымшада көрсетілген мерзімдерде жүзеге асырылады.
4.2. Өнім беруші тапсырыс берушіге көрсетілетін қызметтерді осы шартқа 1-қосымшада көрсетілген талаптарға дәл сәйкес келтіріп толық тапсырған жағдайда қызмет көрсетілген болып саналады.
5. Тараптардың жауаптылығы
5.1. Тараптар осы шарттың шеңберінде өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
5.2. Секвестрді және (немесе) тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шотында ақша жетіспеген жағдайларды қоспағанда, егер тапсырыс беруші өнім берушіге тиесілі қаражатты шартта көрсетілген мерзімдерде төлемесе, онда тапсырыс беруші кідіртілген төлемдер бойынша өнім берушіге мерзімі өткен әрбір күн үшін тиесілі соманың 0,1 % (нөл бүтін оннан бір) мөлшерінде тұрақсыздық айыпұлын (өсімпұл) төлейді. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұл) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 10 %-ынан аспауға тиіс.
5.3. Қызметтер көрсету мерзімдері өтіп кеткен жағдайда өнім беруші міндеттемелерін толық орындамаса, тапсырыс беруші одан мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1 %-ы мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстап қалады (өндіріп алады) не міндеттемелерін тиісінше орындамаса (ішінара орындамаса), мерзімі өткен әрбір күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1 %-ы мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстап қалады (өндіріп алады). Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұл) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 10 %-ынан аспауға тиіс.
5.4. Өнім беруші қызметтер көрсетуден бас тартқан жағдайда немесе қызметтер көрсету мерзімін шарт бойынша қызметтер көрсету мерзімі аяқталған күннен бастап бір айдан асатын мерзімге өткізіп алса, бірақ шарттың қолданылу мерзімі аяқталмаса, тапсырыс беруші өнім берушіден мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1 %-ы мөлшерінде тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімпұл) сомасын өндіріп алып, осы шартты бір жақты тәртіппен бұзуға құқылы.

3.2. Поставщик вправе требовать от заказчика оплату за оказанные услуги по Договору.
3.3. Заказчик обязуется:
1) при выявлении несоответствия оказанных услуг незамедлительно письменно уведомить поставщика;
2) при приемке услуг подписать акт оказанных услуг либо отказать в принятии с указанием аргументированных обоснований его непринятия.
3.4. Заказчик вправе проверять качество оказанных услуг.
4. Оказание услуг
4.1. Оказание услуг поставщиком осуществляется в сроки, указанные в приложении 1 к договору, являющемся неотъемлемой частью договора.
4.2. Услуга считается оказанной при условии полной сдачи поставщиком услуги заказчику в точном соответствии требованиям, указанным в приложении 1 к настоящему договору.
5. Ответственность сторон
5.1. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения сторонами своих обязательств в рамках настоящего договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5.2. За исключением случаев секвестра и (или) недостаточности денег на контрольном счете наличности соответствующих бюджетов, если заказчик не выплачивает поставщику причитающиеся ему средства в сроки, указанные в Договоре, то заказчик выплачивает поставщику неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1 % (ноль целых одна десятая процента) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % (десять процентов) от общей суммы договора.
5.3. В случае просрочки сроков оказания услуг заказчик удерживает (взыскивает) с поставщика неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % (ноль целых одна десятая процента) от общей суммы договора за каждый день просрочки в случае полного неисполнения поставщиком обязательств либо удерживает (взыскивает) неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % (ноль целых одна десятая процента) от суммы неисполненных обязательств за каждый день просрочки в случае ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств. При этом общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать 10 % (десять процентов) от общей суммы договора.
5.4. В случае отказа поставщика от оказания услуг или просрочки оказания услуг на срок более одного месяца со дня истечения срока оказания услуг по договору, но не позднее срока окончания действия договора, заказчик имеет право расторгнуть настоящий договор в одностороннем порядке с взысканием с поставщика суммы неустойки (штрафа, пени) в размере 0,1 % (ноль целых одна десятая процента) от общей суммы Договора за каждый день просрочки.

5.5. Тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеу тараптарды осы шартта көзделген міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
5.6. Егер кез келген өзгеріс өнім берушіге шарт бойынша қызметтер көрсету үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, шарт сомасы, немесе қызметтер көрсету графигі, немесе екеуі де тиісінше түзетіледі, ал шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Өнім берушінің түзету жүргізу жөніндегі барлық сұратуы өнім беруші тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
5.7. Өнім беруші осы шарт бойынша өз міндеттемелерін толығымен де, ішінара да біреуге бермеуге тиіс.
6. Шарттың қолданылу мерзімі және оны бұзу шарттары
6.1. Шарт <тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркегеннен кейін/қол қойылған күннен бастап> күшіне енеді және < _ _ _ _ _ > дейін қолданылады.
6.2. Өнім берушінің кінәсінен шартта белгіленген нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізілмеген және (немесе) өнім беруші өз міндеттемелерін жүйелі түрде орындамаған жағдайларда шартты кез келген кезеңде бұзуға болады. Осы тармақтың мақсаттары үшін міндеттемелерді жүйелі түрде орындамау деп күнтізбелік бір жыл ішінде шартта көзделген міндеттемелерді орындамаудың екі жағдайы түсініледі.
6.3. Шарт тараптардың келісуі бойынша оны одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда бұзылуы мүмкін.
7. Хабарлама
7.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама ақы төленген тапсырыс хатпен немесе телеграф, телекс, факс не телефакс арқылы жіберіледі.
7.2. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енуі көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кешірек болатынына қарай күшіне енеді.
8. Форс-мажор
8.1. Егер шарт талаптарының орындалмауы форс-мажорлық мән-жайлардың нәтижесі болып табылса, тараптар ол үшін жауапты болмайды.
8.2. Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Тараптардың бақылауына бағынбайтын және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар ұрыс қимылдарын, табиғи немесе дүлей апаттарды және басқаларды қамтуы мүмкін, бірақ бұл толық тізім емес.
8.3. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде өнім беруші тапсырыс берушіге осындай мән-жайлар және олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Егер тапсырыс берушіден өзге жазбаша нұсқаулықтар келіп түспесе, өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін ретіне қарай орындауды жалғастырады және шартты орындаудың форс-мажорлық мән-жайларға тәуелді болмайтын баламалы тәсілдерін іздейді.

5.5. Уплата неустойки (штрафа, пени) не освобождает стороны от выполнения обязательств, предусмотренных настоящим договором.
5.6. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых поставщику для оказания услуг по договору, то сумма договора или график оказания услуг, или и то, и другое соответствующим образом корректируются, а в договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы поставщика на проведение корректировки должны быть предъявлены в течение 30 (тридцать) дней со дня получения поставщиком распоряжения об изменениях от заказчика.
5.7. Поставщик ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему договору.
6. Срок действия и условия расторжения договора
6.1. Договор вступает в силу <после регистрации его заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан/со дня подписания> и действует по <______> года.
6.2. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случаях недостижения по вине поставщика целевых показателей, установленных в договоре, и (или) систематического неисполнения поставщиком своих обязательств. Под систематическим неисполнением обязательств для целей настоящего пункта понимаются два случая неисполнения обязательств, предусмотренных Договором, в течение одного календарного года.
6.3. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон в случае нецелесообразности его дальнейшего исполнения.
7. Уведомление
7.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телеграфу, телексу, факсу либо телефаксу.
7.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
8. Форс-мажор
8.1. Стороны не несут ответственность за неисполнение условий договора, если оно явилось результатом форс-мажорных обстоятельств.
8.2. Для целей договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю сторон и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не исключительно: военные действия, природные или стихийные бедствия и другие.
8.3. При возникновении форс-мажорных обстоятельств поставщик должен незамедлительно направить заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от заказчика не поступает иных письменных инструкций, поставщик продолжает выполнять свои обязательства по договору насколько это целесообразно и ведет поиск альтернативных способов выполнения договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.

9. Даулы мәселелерді шешу
9.1. Тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша немесе оған байланысты өз араларында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін салуға тиіс.
9.2. Егер осындай келіссөздерден кейін тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша дауды шеше алмаса, тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
10. Өзге талаптар
10.1. Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық және кеден заңнамасына сәйкес төленуге тиіс.
10.2. Шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар шарт жасасқандай нысанда жасалады.
10.3. Шарт бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалды.
10.4. Шартта реттелмеген бөлікте тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
11. Тараптардың деректемелері
Тапсырыс беруші:
< толық атауы>
< толық заңды мекенжайы>
БСН < БСН>БСК< БСК>
ЖСК<ЖСК>
<Банктің атауы> Тел.:
<телефоны> < лауазымы>
<Т.А.Ә.>
Өнім беруші
< толық атауы>
< толық заңды мекенжайы>
БСН/ЖСН/ТЕН < БСН/ЖСН/ТЕН>
БСК< БСК>ЖСК< ЖСК>
<Банктің атауы> Тел.: < телефоны>
< лауазымы>< ТАӘ>

9. Решение спорных вопросов
9.1. Заказчик и поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по договору или в связи с ним.
9.2. Если после таких переговоров заказчик и поставщик не могут разрешить спор по договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Прочие условия
10.1. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым и таможенным законодательством Республики Казахстан.
10.2. Любые изменения и дополнения к договору совершаются в той же форме, что и заключение договора.
10.3. Договор составлен на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.
10.4. В части, не урегулированной договором, стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
11. Реквизиты Сторон
Заказчик
<полное наименование>
<полный юридический адрес
БИН <БИН> БИК <БИК ИИК <ИИК
<Наименование банка> Тел.:
<телефон> <должность><Ф.И.О>:
Поставщик
<полное наименование>
<полный юридический адрес>
БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП
БИК <БИК> ИИК <ИИК>
<Наименование банка> Тел.:
<телефон><должность> <Ф.И.О>
_______________________