"Есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды өндiру (дайындау) үшiн пайдаланылатын, бақылауға жататын жабдықтардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қыркүйектегі № 939 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 1038 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды өндiру (дайындау) үшiн пайдаланылатын, бақылауға жататын жабдықтардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қыркүйектегі № 939 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнайы бақылаудағы және есiрткi, психотроптық заттарды өндiру мен дайындау үшiн пайдаланылатын аспаптардың, жабдықтардың тiзбесiн белгiлеу туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Есірткі, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берiлiп отырған арнайы бақылаудағы және есiрткi, психотроптық заттарды өндiру мен дайындау үшiн пайдаланылатын аспаптардың, жабдықтардың тiзбесi белгіленсін.
2. Арнайы бақылаудағы және есiрткi, психотроптық заттарды өндiру мен дайындау үшiн пайдаланылатын аспаптардың, жабдықтардың айналымын бақылау есiрткi, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар айналымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органға жүктелсiн.";
көрсетілген қаулымен бекітілген есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды өндiру (дайындау) үшiн пайдаланылатын, бақылауға жататын жабдықтардың тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 24 қарашадағы
№ 1038 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 939 қаулысымен
белгіленген
Арнайы бақылаудағы және есiрткi, психотроптық заттарды өндiру мен дайындау үшiн пайдаланылатын аспаптардың, жабдықтардың тiзбесi

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года № 939 "Об утверждении Перечня оборудования, используемого для производства (изготовления) наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащего контролю"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2023 года № 1038.
В редакции от: 24.11.2023
Опубликовано: Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде, 28.11.2023
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2023 года № 1038
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года № 939 "Об утверждении Перечня оборудования, используемого для производства (изготовления) наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащего контролю"
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года № 939 "Об утверждении Перечня оборудования, используемого для производства (изготовления) наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащего контролю" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об установлении перечня инструментов, оборудования, находящихся под специальным контролем и используемых для производства и изготовления наркотических средств, психотропных веществ";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, их аналогах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Установить прилагаемый перечень инструментов, оборудования, находящихся под специальным контролем и используемых для производства и изготовления наркотических средств, психотропных веществ.
2. Контроль за оборотом инструментов, оборудования, находящихся под специальным контролем и используемых для производства и изготовления наркотических средств, психотропных веществ, возложить на уполномоченный государственный орган в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров.";
перечень оборудования, используемого для производства (изготовления) наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащего контролю, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан       А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 ноября 2023 года № 1038
Установлен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 сентября 2003 года № 939
Перечень инструментов, оборудования, находящихся под специальным контролем и используемых для производства и изготовления наркотических средств, психотропных веществ

1. Таблеткаларды нығыздауға арналған нығыздау аспаптары мен жабдықтары.
2. Ампулаларды толтыруға арналған жабдықтар.
3. Ампулаларды бітеуге арналған жабдықтар.
4. Химиялық реакцияларды жүргізуге арналған жабдықтар (зертханалық
реакторлар).
5. Капсуляторлар.
6. Пуансондар мен матрицалар.
7. Бір немесе бірнеше мойны бар сыйымдылығы үлкен реакциялық шыны
ыдыстар (15 немесе одан да көп литр).
8. Бөлгіш құйғыштар.
9. Тікелей ағынды және қарсы ағынды конденсаторлар.
10. Колба қыздырғыштар.
11. Бөшкелерге арналған белбеулік қыздырғыштар.
12. Сулы және майлы жылытқыштар.
13. Ротациялық буландырғыштар.
14. Реакциялық ыдыстар (колбалар, пробиркалар, реторттар).
15. Таблеткалар мен капсулаларды есептегіштер.
16. Таблеткаларды тозаңнан арылтқыштар.
17. Вакуумдық сорғылар.
18. Бюхнер құйғышы.
19. Дәлдігі жоғары электрондық таразылар.
20. Дистилляциялық қондырғылар.
21. Магнитті араластырғыштар.
22. Либих тоңазытқышы.

1. Пресс-инструменты и оборудование для прессования таблеток.
2. Оборудование для наполнения ампул.
3. Оборудование для запайки ампул.
4. Оборудование для проведения химических реакций (лабораторные
реакторы).
5. Капсуляторы.
6. Пуансоны и матрицы.
7. Стеклянные реакционные сосуды большой емкости с одним
или несколькими горлышками (15 и более литров).
8. Делительные воронки.
9. Прямоточные и противоточные конденсаторы.
10. Колбонагреватели.
11. Поясные нагреватели для бочек.
12. Водяные и масляные бани.
13. Ротационные испарители.
14. Реакционные сосуды (колбы, пробирки, реторты).
15. Счетчики таблеток и капсул.
16. Обеспыливатели таблеток.
17. Вакуумные насосы.
18. Воронка Бюхнера.
19. Высокоточные электронные весы.
20. Дистилляционные установки.
21. Магнитные мешалки.
22. Холодильник Либиха.
________________