Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 1157 қаулысы
Цифрлық трансформациялау жөніндегі жұмысты күшейту мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 8-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарларының цифрландыру саласындағы қызметінің түйінді көрсеткіштері бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар тоқсан сайынғы негізде, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарларының цифрландыру саласындағы қызметінің түйінді көрсеткіштері бойынша есептік деректерді Smart Data Ukimet-те орналастырып тұрсын.

О некоторых вопросах работы первых руководителей государственных органов Республики Казахстан и их цифровых заместителей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 1157
В целях усиления работы по цифровой трансформации, а также в соответствии с подпунктом 8-1) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить ключевые показатели деятельности в сфере цифровизации первых руководителей государственных органов Республики Казахстан и их цифровых заместителей согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Государственным органам на ежеквартальной основе, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, размещать на Smart Data Ukimet отчетные данные по ключевым показателям деятельности в сфере цифровизации первых руководителей государственных органов Республики Казахстан и их цифровых заместителей.

3. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарларының цифрландыру саласындағы қызметінің түйінді көрсеткіштерін Smart Data Ukimet-те бағалауды жүзеге асырып отырсын.
4. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдерінің күші жойылды деп танылсын.

3. Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом, осуществлять оценку на Smart Data Ukimet ключевых показателей деятельности в сфере цифровизации первых руководителей государственных органов Республики Казахстан и их цифровых заместителей.
4. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан и некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1157 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарларының цифрландыру саласындағы қызметінің түйінді көрсеткіштері
Р/с №
Мемлекеттік органның атауы
1 2
1
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
2
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
3
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
4
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
5
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
6
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
7
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
8
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
9
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
10
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
11
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
12
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
13
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
14
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
15
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
16
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Р/с
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
2025 жыл
2026 жыл
Үлес салмағы
Көрсеткішті есептеу формуласы
1 2 3 4 5 6 7
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарларының цифрландыру саласындағы қызметінің жалпы түйінді көрсеткіштері
1
Ағымдағы кезеңде цифрлық трансформациялау жөніндегі жобаны табысты іске асыру
Жоба мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуге тиіс:
бизнес-процестердің реинжинирингін жүргізу (цифрлық трансформациялау карталарына сәйкес);
платформалық бағдарламалық өнімдерді бірыңғай QazTECH әзірлеу платформасында іске асыру;
ЖИ элементтерін және KazLLM-ді қоса алғанда, ЖИ ұлттық платформасын енгізу есебінен азаматтар мен бизнестің сұрау салуларын өңдеу уақытын 20 %-ға қысқарту
%
100
100
20 %
өлшемшарттардың жиынтық салмағы 100 %-ды құрайды, атап айтқанда:
30 % ‒ бизнес-процестердің реинжинирингін жүргізу;
25 % ‒ QazTECH платформасында платформалық бағдарламалық өнімдер құру;
25 % ‒ ЖИ көмегімен азаматтар мен бизнестің сұрау салуларын өңдеу уақытын 20 %-ға қысқарту;
20 % ‒ KazLLM қолдану
2
Мемлекеттік органның және ведомстволық бағынысты ұйымдардың ақпараттық жүйелерінің істен шығуға төзімділігі
%
99,74
99,63
5 %
A=100 % -
*100 %, мұндағы:
A – көрсеткіш;
t тұралау – ОМО-дағы ақпараттық жүйенің тұралау уақыты;

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2024 года № 1157
Ключевые показатели деятельности в сфере цифровизации первых руководителей государственных органов Республики Казахстан и их цифровых заместителей
№ п/п Наименование государственного органа
1
2
1
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
2
Министерство юстиции Республики Казахстан
3
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
4
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
5
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
6
Министерство транспорта Республики Казахстан
7
Министерство финансов Республики Казахстан
8
Министерство обороны Республики Казахстан
9
Министерство просвещения Республики Казахстан
10
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
11
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
12
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
13
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
14
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
15
Министерство энергетики Республики Казахстан
16
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
№ п/п Наименование показателя Единица измерение 2025 год 2026 год Удельный вес Формула расчета показателя
1
2
3
4
5
6
7
Общие ключевые показатели деятельности в сфере цифровизации первых руководителей государственных органов Республики Казахстан и их цифровых заместителей
1
Успешная реализация проекта по цифровой трансформации в текущем периоде
Проект должен соответствовать следующим критериям:
проведение реинжиниринга бизнес-процессов (согласно картам цифровой трансформации);
реализация платформенных программных продуктов на единой платформе разработки QazTECH;
сокращение времени обработки запросов граждан и бизнеса на 20 % за счҰт внедрения элементов ИИ и Национальной платформы ИИ, включая KazLLM
%
100
100
20 %
суммарный вес критериев составляет 100 %, в частности:
30 % – проведение реинжиниринга бизнес-процессов;
25 % – создание платформенных программных продуктов на QazTECH платформе;
25 % – сокращение времени обработки запросов граждан и бизнеса на 20 % с помощью ИИ;
20 % – применение KazLLM
2
Отказоустойчивость информационных систем государственного органа и подведомственных организаций
%
99,74
99,8
5 %
, где:
A – показатель;
t простоя – время простоя информационной системы в ЦГО;

t жалпы = 365 күн = 8760 сағат
3
Дербес деректерге қол жеткізуді бақылау сервисіне қосылған мемлекеттік ақпараттық жүйелердің үлесі
%
50
100
5 %
алымы: дербес деректерге қол жеткізуді бақылау сервисіне қосылған мемлекеттік ақпараттық жүйелердің саны
бөлімі: дербес деректерге қол жеткізуді бақылау сервисіне міндетті түрде қосылуға жататын мемлекеттік ақпараттық жүйелердің жалпы саны
100-ге көбейту
4
ЭҮ ақпараттандыру объектілерінің қорғалу деңгейі
%
100
100
5 %
мұндағы:
S – ақпараттық жүйелер қорғалуының жалпы деңгейі;
Ia – МО ақпараттық жүйелерінде ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан сынақтар нәтижелері (сынақтар хаттамаларында) жөніндегі актінің болуы бойынша пайыздық көрсеткіш, ол ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан сынақтар актілері (сынақтар хаттамалары) бар ақпараттық жүйелердің санын мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерінің жалпы санына бөлу және 100-ге көбейту арқылы есептеледі;
Ib – Ақпараттық қауіпсіздіктің жедел орталығына қосылған ақпараттық жүйелердің пайыздық көрсеткіші, ол АҚЖО-на қосылған ақпараттық жүйелердің санын мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерінің жалпы санына бөлу және 100-ге көбейту арқылы есептеледі.
5
Мемлекеттік органның цифрландырылған салалық деректері (бірегей атрибуттары) толықтығының архитектуралық порталдағы ағымдағы деректерге қатысты 15 %-ға өсуіне қол жеткізу
%
15 %-ға өсу
15 %-ға өсу
5 %
алымы: есепті кезеңде цифрландырылған деректер саны
бөлімі: архитектуралық порталдағы мемлекеттік орган деректерінің (бірегей атрибуттарының) жалпы саны
100-ге көбейту
6
Қолжетімді (жұмыс істейтін) автоматтандырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің үлесі
%
100
100
5 %
мұндағы:
А – көрсеткіш;
b – жұмыс істемейтін автоматтандырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны (кіші түрлерін ескере отырып);
c – Мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларына сәйкес электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің жалпы саны (кіші түрлерін ескере отырып)
* мемлекеттік органдардың өзге де ақпараттық жүйелерінің жұмысқа жарамсыздығы себебінен мемлекеттік көрсетілетін қызмет қолжетімсіз болған жағдайда балл толық көлемде есептеледі
7
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ арқылы көрсетілген қызметтерге қатысты электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің үлесі
%
60
70
5 %
мұндағы:
A – көрсеткіш;
b – "ХҚКО" интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны (кіші түрлерін ескере отырып);
c – электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны (кіші түрлерін ескере отырып)
8
Деректер сапасын арттыру
Деректер сапасының деңгейі мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуге тиіс:
"Smart Bridge" платформасында орналастырылған сервистердің сипаттамасы, ол сервис мақсатының, функционалдың сипаттамасын және орналастырылып қойылған бірегей хэштегтердің болуын қамтиды;
"электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына кестелер мен өрістерді сипаттай отырып, ведомстволық ақпараттық жүйелердің анықтамалықтарына қолжетімділікті ұсыну;
"электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына эталондық деректерді көрсете отырып, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде пайдаланылатын кестелерге қолжетімділікті ұсыну;
дерекқорлардағы деректер сапасын телнұсқаларды жою, қалып қойған мәндерді толтыру, деректерді бірыңғай форматқа келтіру (стандартты өлшем бірліктерін, бірдей қысқартуларды пайдалану), деректердің құрылымы мен мәнін құжаттау (өрістер мен кестелерді сипаттаудың болуы) арқылы жақсарту
%
100 %
100 %
20 %
өлшемшарттардың жиынтық салмағы 100 %-ды құрайды, атап айтқанда:
20 % ‒ "Smart Bridge" платформасында орналастырылған сервистердің сипаттамасы;
20 % ‒ ЭҮ АКИ операторына кестелер мен өрістерді сипаттай отырып, ведомстволық ақпараттық жүйелердің анықтамалықтарына қолжетімділікті ұсыну;
30 % ‒ ЭҮ АКИ операторына эталондық деректерді көрсете отырып, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде пайдаланылатын кестелерге қолжетімділікті ұсыну;
30 % ‒ дерекқорлардағы деректер сапасын жақсарту
9
Азаматтар "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ-на алу үшін өтініш беретін проактивті мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді (оңтайландыруға жататын) (топ-5) іске асыру
бірлік
2
2
5 %
Азаматтар "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ-на алу үшін өтініш беретін проактивті мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді (оңтайландыруға жататын) (топ-5) іске асыру
10
Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын іске асыру жөніндегі жол карталарының орындалуын мониторингтеу кезінде жобалық басқаруды пайдалану
%
100 %
100 %
10 %
Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын іске асыру жөніндегі жол карталарының орындалуын мониторингтеу процесін жобалық басқару арқылы жүзеге асыру
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарларының цифрландыру саласындағы қызметінің салалық түйінді көрсеткіштері
Р/с
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
2025жыл
Үлес салмағы
2026 жыл
Үлес салмағы
Көрсеткішті есептеу формуласы
1 2 3 4 5 6 7 8

t общее = 365 дней = 8760 часов
3
Доля государственных информационных систем, подключенных к сервису контроля доступа к персональным данным
%
50
100
5 %
числитель: количество государственных информационных систем, подключенных к сервису контроля доступа к персональным данным
знаменатель: общее количество государственных информационных систем, которые подлежат обязательному подключению к сервису контроля доступа к персональным данным
умножить на 100
4
Уровень защищенности объектов информатизации ЭП
%
100
100
5 %
, где:
S – общий уровень защищенности информационных систем;
Ia – процентный показатель по наличию акта по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности у информационных систем ГО (протоколов испытаний), который рассчитывается путем деления количества информационных систем, имеющих акты испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности (протоколов испытаний), на общее количество информационных систем государственного органа и умножения на 100;
Ib – процентный показатель информационных систем, подключенных к Оперативному центру информационной безопасности, который рассчитывается путем деления количества информационных систем, подключенных к ОЦИБ, на общее количество информационных систем государственного органа и умножения на 100
5
Достижение роста полноты оцифрованных отраслевых данных (уникальных атрибутов) государственного органа на 15 % по отношению к текущим данным на архитектурном портале
%
рост на 15 %
рост на
15 %
5 %
числитель: количество данных, оцифрованных за отчетный период
знаменатель: общее количество данных (уникальных атрибутов) государственного органа на архитектурном портале
умножить на 100
6
Доля доступных (работающих) автоматизированных государственных услуг
%
100
100
5 %
, где:
A – показатель;
b – количество неработающих автоматизированных государственных услуг (с учетом подвидов);
c – общее количество государственных услуг, оказываемых в электронной форме согласно Правилам оказания государственных услуг (с учетом подвидов)
*в случае недоступности государственной услуги по причине неработоспобности иных информационных систем государственных органов балл засчитывается в полном объеме
7
Доля государственных услуг, оказанных в электронном виде, по отношению к услугам, оказанным через НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
%
60
70
5 %
, где:
A – показатель;
b – общее количество государственных услуг, оказанных через интегрированную информационную систему "ЦОН" (с учетом подвидов);
c – общее количество государственных услуг, оказанных в электронном виде (с учетом подвидов)
8
Повышение уровня качества данных
Уровень качества данных должен соответствовать следующим критериям:
описание сервисов, размещенных на платформе "Smart Bridge", который включает в себя описание назначения сервиса, функционала и наличие проставленных уникальных хэштегов;
предоставление доступа оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронное правительство" к справочникам ведомственных информационных систем с описанием таблиц и полей;
предоставление доступа оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронное правительство" к таблицам, используемым при оказании государственных услуг с указанием эталонных данных;
улучшение качества данных в базах данных путем удаления дубликатов, заполнения пропущенных значений, приведения данных к единому формату (использование стандартных единиц измерения, одинаковых сокращений), документирования структуры и значения данных (наличие описания полей и таблиц)
%
100 %
100 %
20 %
суммарный вес критериев составляет 100 %, в частности:
20 % – описание сервисов, размещенных на платформе "Smart Bridge";
20 % – предоставление доступа оператору ИКП ЭП к справочникам ведомственных информационных систем с описанием таблиц и полей;
30 % – предоставление доступа оператору ИКП ЭП к таблицам, используемым при оказании государственных услуг с указанием эталонных данных;
30 % – улучшение качества данных в базах данных
9
Реализация проактивных (подлежащих оптимизации) государственных услуг, за которыми граждане обращаются в НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (топ-5)
ед.
2
2
5 %
реализация проактивных (подлежащих оптимизации) государственных услуг, за которыми граждане обращаются в НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (топ-5)
10
Использование проектного управления при мониторинге исполнения дорожных карт по реализации Общенационального плана мероприятий
%
100 %
100 %
5 %
осуществление процесса мониторинга исполнения дорожных карт по реализации Общенационального плана мероприятий через проектное управление
Отраслевые ключевые показатели деятельности в сфере цифровизации первых руководителей государственных органов Республики Казахстан и их цифровых заместителей
№ п/п Наименование показателя Единица измерение 2025 год Удельный вес 2026 год Удельный вес Формула расчета показателя
1
2
3
4
5
6
7
8

10. Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі (құрылыс)
1
Ғимараттарды ақпараттық модельдеу технологиясы (BIM) қолданылатын мемлекеттік инфрақұрылымдық жобалардың үлесі
%
80
2,5 %
100
5 %
алымы: BIM қолданылатын жобалар саны
бөлімі: мемлекеттік инфрақұрылымдық жобалардың жалпы саны
100-ге көбейту
2
Жобалау-сметалық құжаттаманы қарауды автоматтандыру үшін сараптаманың сапасы мен дәлдігін сақтай отырып, жобаларды өңдеу уақытын екі есеге қысқартуды қамтамасыз ететін ЖИ енгізу
бірлік
1
2,5 %
0
сандық көрсеткіш
3
МҚК ААЖ арқылы қызметтер көрсететін жергілікті атқарушы органдардың (сәулет және қала құрылысы бөлімдері) үлесі
%
60
2,5 %
100
5 %
алымы: МҚК ААЖ арқылы қызметтер көрсететін жергілікті атқарушы органдардың сәулет және қала құрылысы бөлімдерінің саны
бөлімі: жергілікті атқарушы органдардың сәулет және қала құрылысы бөлімдерінің жалпы саны
100-ге көбейту
4
Бірыңғай төлем құжатын ауыл деңгейіне дейін кең ауқымда қолдану
бірлік
1
2,5 %
0
сандық көрсеткіш
(өнеркәсіп)
1
Ірі өнеркәсіптік кәсіпорындарда өнеркәсіптік Заттар интернетін (IIoT) енгізу үлесі
%
5
10
15
5 %
алымы: өнеркәсіптік Заттар интернеті (IIoT) енгізілген ірі өнеркәсіптік кәсіпорындардың саны
бөлімі: ірі өнеркәсіптік кәсіпорындардың жалпы саны
100-ге көбейту
2
ҚР ӨҚМ цифрлық өнеркәсіп тіркелімінде тіркелген химия өнеркәсібі, қара металлургия, көмір өнеркәсібі кәсіпорындарының үлесі
%
10
5 %
50
5 %
алымы: ҚР ӨҚМ цифрлық өнеркәсіп тіркелімінде тіркелген химия өнеркәсібі, қара металлургия, көмір өнеркәсібі кәсіпорындарының саны
бөлімі: химия өнеркәсібі, қара металлургия, көмір өнеркәсібі кәсіпорындарының жалпы саны
100-ге көбейту
3
Ұлттық өнеркәсіптің ақпараттық жүйесі шеңберінде экспорттық бақылауда ЖИ қолдану жөніндегі пилоттық жоба
бірлік
1
10 %
0
сандық көрсеткіш
(геология және жер қойнауын пайдалану)
1
"Жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы" АЖ -да электрондық нысанда берілген тарату қорын пайдалануға арналған рұқсаттардың (нөмірі, берілген күні, рұқсаттың берілген күні, БСН, келісімшарт нөмірі, келісімшарт жасалған күн, жер қойнауын пайдалану түрі, кен орны, ӘАОЖ, ЖСН) үлесі
%
70
5 %
100
5 %
алымы: "Жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы" АЖ-да электрондық нысанда берілген тарату қорын пайдалануға арналған рұқсаттар саны
бөлімі: тарату қорын пайдалануға берілген рұқсаттардың жалпы саны
100-ге көбейту
2
"Жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы" АЖ-да электрондық нысанда берілген барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты басқа жерге апаруға арналған рұқсаттардың (нөмірі, берілген күні, алынған күні, БСН, лицензия нөмірі, лицензия күні, мақсаты, көлемі, кен орны, ӘАОЖ, ЖСН) үлесі
%
70
5 %
100
5 %
алымы: "Жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы" АЖ-да электрондық нысанда берілген барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты басқа жерге апаруға арналған рұқсаттар саны
бөлімі: барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты басқа жерге апаруға берілген рұқсаттардың жалпы саны
100-ге көбейту
3
"Жер қойнауын пайдаланудың бірыңғай платформасы" АЖ-ды енгізу: лицензиялық-келісімшарттық міндеттемелерді тексеруді алгоритмдеу
бірлік
1
5 %
0
сандық көрсеткіш

10. Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан (строительство)
1
Доля государственных инфраструктурных проектов с применением технологии информационного моделирования зданий (BIM)
%
80
2,5 %
100
5 %
числитель: количество проектов с применением BIM
знаменатель: общее количество государственных инфраструктурных проектов
умножить на 100
2
Внедрение ИИ для автоматизации рассмотрения проектно-сметной документации, обеспечивающей сокращение времени обработки проектов в два раза, с сохранением качества и точности экспертизы
ед.
1
2,5 %
0
количественный показатель
3
Доля местных исполнительных органов (отделов архитектуры и градостроительства), оказывающих услуги посредством АИС ГГК
%
60
2,5 %
100
5 %
числитель: количество отделов архитектуры и градостроительства местных исполнительных органов, оказывающих услуги посредством АИС ГГК
знаменатель: общее количество отделов архитектуры и градостроительства местных исполнительных органов
умножить на 100
4
Масштабирование единого платежного документа до уровня села
ед.
1
2,5 %
0
количественный показатель
(промышленность)
1
Доля внедрения промышленного Интернета вещей (IIoT) в крупных промышленных предприятиях
%
10
5 %
15
5 %
числитель: количество крупных промышленных предприятий, в которых внедрен промышленный Интернет вещей (IIoT)
знаменатель: общее количество крупных промышленных предприятий
умножить на 100
2
Доля предприятий химической промышленности, черной металлургии, угольной промышленности, зарегистрированных в цифровом регистре промышленности МПС РК
%
10
5 %
50
5 %
числитель: количество предприятий химической промышленности, черной металлургии, угольной промышленности, зарегистрированных в цифровом регистре промышленности МПС РК
знаменатель: общее количество предприятий в химической промышленности, черной металлургии, угольной промышленности
умножить на 100
3
Пилотный проект по применению ИИ в экспортном контроле в рамках Национальной информационной системы промышленности
ед.
1
10 %
0
количественный показатель
(геология и недропользование)
1
Доля разрешений на использование ликвидационного фонда, выданных в электронной форме на ИС "Единая платформа недропользователей" (номер, дата подачи, дата выдачи разрешения, БИН, номер контракта, дата заключения контракта, вид недропользования, месторождение, КАТО, ИИН)
%
70
5 %
100
5 %
числитель: количество разрешений на использование ликвидационного фонда, выданных в электронной форме на ИС "Единая платформа недропользователей"
знаменатель: общее количество выданных разрешений на использование ликвидационного фонда
умножить на 100
2
Доля разрешений на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров, выданных в электронной форме на ИС "Единая платформа недропользователей" (номер, дата подачи, дата выдачи, БИН, номер лицензии, дата лицензии, цель, объем, месторождение, КАТО, ИИН)
%
70
5 %
100
5 %
числитель: количество разрешений на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров, выданных в электронной форме на ИС "Единая платформа недропользователей"
знаменатель: общее количество выданных разрешений на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров
умножить на 100
3
Внедрение ИС "Единая платформа недропользования": алгоритмизация проверки лицензионно-контрактных обязательств
ед.
1
10 %
0
количественный показатель

13. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
1
Бет-әлпетті тануға арналған бейнебақылау камераларының бүкіл Қазақстан бойынша жұмыс істеуін ауқымды түрде қолдану
бірлік
500
10 %
500
10 %
сандық көрсеткіш
2
ПД қызметкерлері ресімдеген материалдық залалы бар ЖКО жалпы санынан Еуропротокол бойынша ресімделген ЖКО үлесі
%
9
5 %
11
5 %
алымы: жасалған Еуропротоколдар саны
бөлімі: Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі 610-бабының бірінші бөлігі бойынша жасалған әкімшілік хаттамалардың жалпы саны
100-ге көбейту
3
Бейнебақылау камераларының көмегімен анықталған қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтардың үлесі
%
52,5
5%
53
5 %
алымы: бейнебақылау камераларының көмегімен анықталған қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтар саны
бөлімі: тіркелген қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтардың жалпы саны
100-ге көбейту
4
Екінші деңгейдегі банктердің мобильді қосымшалары және eGov Mobile арқылы тіркелген көлік құралдарының үлесі
%
43
5 %
46
10 %
алымы: екінші деңгейдегі банктердің мобильді қосымшалары және eGov Mobile арқылы тіркелген көлік құралдарының саны
бөлімі: тіркелген (есептен алу/оған қою) көлік құралдарының жалпы саны
100-ге көбейту
5
"Қорғау" мобильді қосымшасын енгізу
бірлік
1
5 %
0
сандық көрсеткіш
14. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
1
Орман өрттерін ерте анықтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйелерін (ОӨЕА ААЖ) ауқымды түрде қолдану, сондай-ақ ТЖМ Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығының базасында жүйелерді біріздендіру
%
50
10 %
100
10 %
алымы: орман өрттерін ерте анықтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесі енгізілген мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің саны
бөлімі: мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің жалпы саны
100-ге көбейту
2
Лимиттерден асып кетуге ден қою жөніндегі бақылау шараларын автоматтандыруды ескере отырып, 1-ші санаттағы операторларды МАЖ-ға (мониторингтеудің автоматтандырылған жүйесі) қосу
%
50
5 %
100
10 %
алымы: қоршаған ортаға эмиссия бойынша деректерді АЖ-ға беруді қамтамасыз ететін өнеркәсіп кәсіпорындарының саны
бөлімі: өнеркәсіп кәсіпорындарының жалпы саны
100-ге көбейту
3
Табиғи ресурстардың интерактивті картасын орман және жануарлар дүниесі бөлігінде кеңістіктік деректермен толықтыру
%
50
5 %
100
10 %
алымы: "Tabigat.gov.kz" ақпараттық жүйесіне енгізілген табиғи ресурстар мен жануарлар дүниесін есепке алу объектілерінің саны
бөлімі: табиғи ресурстар мен жануарлар дүниесін есепке алу объектілерінің жалпы саны
100-ге көбейту
4
ТЖМ Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығының базасында орман өрттерінің таралуын предиктивтік анықтау, мониторингтеу, модельдеу және республикалық диспетчерлік қызметтің (РДҚ) есептіліктерін автоматтандыру
бірлік
1
5 %
0
сандық көрсеткіш
5
ЖИ көмегімен ғарыштық мониторингті қолдана отырып, ағаштың санкцияланбаған кесілуін анықтау жөніндегі процестерді автоматтандыру
бірлік
1
5 %
0
сандық көрсеткіш
6
Санкцияланбаған қоқыс үйінділерін анықтау және бақылау үшін ЖИ технологияларын пайдалана отырып, автоматтандырылған жүйені енгізу
бірлік
1
5 %
0
сандық көрсеткіш

13. Министерство внутренних дел Республики Казахстан
1
Масштабирование функционирования камер видеонаблюдения для распознавания лиц по всему Казахстану
ед.
500
10 %
500
10 %
количественный показатель
2
Доля ДТП, оформленных по Европротоколу, от общего количества ДТП с материальным ущербом, оформленных сотрудниками ДП
%
9
5 %
11
10 %
числитель: количество составленных Евротоколов
знаменатель: общее количество составленных административных протоколов по части первой статьи 610 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
умножить на 100
3
Доля уголовных и административных правонарушений, выявленных с помощью камер видеонаблюдения
%
52,5
5 %
53
5 %
числитель: число уголовных и административных правонарушений, выявленных с помощью камер видеонаблюдения
знаменатель: общая численность зарегистрированных уголовных и административных правонарушений
умножить на 100
4
Доля зарегистрированных транспортных средств через мобильные приложения банков второго уровня и eGov Mobile
%
43
5 %
46
5 %
числитель: количество зарегистрированных транспортных средств через мобильные приложения банков второго уровня и eGov Mobile
знаменатель: общее количество зарегистрированных транспортных средств (снятие/постановка на учет)
умножить на 100
5
Внедрение мобильного приложения "Қорғау"
ед.
1
5 %
0
количественный показатель
14. Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
1
Масштабирование автоматизированных информационных систем раннего обнаружения лесных пожаров (АИС РОЛП), а также унификация систем на базе Командного центра стратегического планирования и оперативного управления МЧС
%
50
5 %
100
10 %
числитель: количество государственных национальных природных парков, в которых внедрена автоматизированная информационная система раннего обнаружения лесных пожаров
знаменатель: общее количество государственных национальных природных парков
умножить на 100
2
Подключение операторов 1-й категории к АСМ (автоматизированная система мониторинга) с учетом автоматизации контрольных мер по реагированию на превышение лимитов
%
50
5 %
100
10 %
числитель: число промышленных предприятий, обеспечивающих передачу в ИС данных по эмиссии в окружающую среду
знаменатель: общая численность промышленных предприятий
умножить на 100
3
Наполнение интерактивной карты природных ресурсов пространственными данными в части лесного и животного мира
%
50
5 %
100
10 %
числитель: количество объектов учета природных ресурсов и животного мира, включенных в информационную систему "Tabigat.gov.kz"
знаменатель: общее количество объектов учета природных ресурсов и животного мира
умножить на 100
4
Предиктивное выявление, мониторинг, моделирование распространения лесных пожаров и автоматизация отчетностей республиканской диспетчерской службы (РДС) на базе Командного центра стратегического планирования и оперативного управления МЧС
ед.
1
5 %
0
количественный показатель
5
Автоматизация процессов по выявлению несанкционированных вырубок леса с применением космического мониторинга с помощью ИИ
ед.
1
5 %
0
количественный показатель
6
Внедрение автоматизированной системы с использованием технологий ИИ для выявления и мониторинга несанкционированных свалок
ед.
1
5 %
0
количественный показатель

EGov 2.0-де біріздендірілген интерфейс элементтерін (батырмалар, енгізу өрістері, түстер палитралары) 100 % сақтай отырып, барлық цифрлық платформаларда стандартты UI/UX-киттер енгізу
бірлік
0
1
5 %
сандық көрсеткіш
2
"Мемлекеттік қызметшінің ассистенті" жобасы шеңберінде ЖИ технологияларын пайдалана отырып, "eOtinish" ақпараттық жүйесінде жиі қойылатын сұрақтарға жауаптарды генерациялау үшін бірыңғай білім базасын қалыптастыру
бірлік
0
1
5 %
сандық көрсеткіш
3
Байланыс операторлары үшін "SIM-card, оның ішінде eSIM-ді қатаң түрде биометрия бойынша беру" реттеушілік нормасын енгізу
бірлік
0
1
5 %
сандық көрсеткіш
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЖ – ақпараттық жүйе
АҚЖО – ақпараттық қауіпсіздіктің жедел орталығы
"АЕК" АЖ – "Амбулаториялық-емханалық көмек" ақпараттық жүйесі
АӨК – агроөнеркәсіптік кешен
ӘАОЖ – әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші
ӘМАТ – әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары
"ББМЖ" АЖ – "Басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" ақпараттық жүйесі
БНАЖ – бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
ЖЖОКБҰ – жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
ЖИ – жасанды интеллект
ЖКО – жол-көлік оқиғасы
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
КҚ – көлік құралы
ҚР ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
ҚР СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
МАЖ – медициналық ақпараттық жүйе
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
МҚК ААЖ – мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
ОМО – орталық мемлекеттік орган
ПД – Полиция департаменті
ТжКБ – техникалық және кәсіптік білім беру
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
ҰББД – Ұлттық білім беру дерекқоры
ЭҮ – электрондық үкімет
"ЭСФ" АЖ – "Электрондық шот-фактуралар" ақпараттық жүйесі
PACS – (ағылш. Picture Archiving and Communication System) DICOM-кескіндерді беру және архивтеу жүйесі
SDU – Smart Data Ukimet
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1157 қаулысына
2-қосымша
Күші жойылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысының 15-тармағы.
2. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 16 тамыздағы № 124-ө өкімі.

100 % соблюдением унифицированных элементов интерфейса (кнопки, поля ввода, цветовые палитры) на eGov 2.0
ед.
10
5 %
0
0
количественный показатель
3
Формирование единой базы знаний для генерации ответов на часто задаваемые вопросы в ИС "eOtinish" с использованием технологий ИИ в рамках проекта "Ассистент государственного служащего"
ед.
1
5 %
0
0
количественный показатель
4
Внедрение регуляторной нормы для операторов связи "Выдача sim-card, в том числе eSIM строго по биометрии"
ед.
1
10 %
0
0
количественный показатель
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИС – информационная система
ОЦИБ – оперативный центр информационной безопасности
ИС "АПП" – информационная система "Амбулаторно-поликлиническая помощь"
АПК – агропромышленный комплекс
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов
СЗПТ – социально значимые продовольственные товары
ИС "ЕГСУ" – информационная система "Единая государственная система управления"
ЕНИС – единая нотариальная информационная система
БИН – бизнес-идентификационный номер
ОВПО – организации высшего и послевузовского образования
ИИ – искусственный интеллект
ДТП – дорожно-транспортное происшествие
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
ТС – транспортное средство
МПС РК – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
МВРИ РК – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МИС – медицинская информационная система
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование
АИС ГГК – автоматизированная информационная система государственного градостроительного кадастра
ЦГО – центральный государственный орган
ДП – Департамент полиции
ТиПО – техническое и профессиональное образование
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
НОБД – Национальная образовательная база данных
ЭП – электронное правительство
ИС "ЭСФ" – информационная система "Электронные счета-фактуры"
PACS – (англ. Picture Archiving and Communication System) — система передачи и архивации DICOM-изображений
SDU – Smart Data Ukimet
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2024 года № 1157
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан и некоторых распоряжений Премьер-Министра Республики Казахстан
1. Пункт 15 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268 "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан".
2. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № 124-р "О некоторых вопросах работы цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан".

3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 наурыздағы № 236 қаулысының 57-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасы министрліктерінің цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 16 тамыздағы № 124-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 3 қарашадағы № 170-ө өкімі.
5. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 16 тамыздағы № 124-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 24 қазандағы № 151-ө өкімі.

3. Пункт 57 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 236 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан".
4. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 ноября 2023 года № 170-р "О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № 124-р "О некоторых вопросах работы цифровых заместителей министерств Республики Казахстан".
5. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 октября 2024 года № 151-р "О внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № 124-р "О некоторых вопросах работы цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан".