Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi қызметiнiң мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 8 маусым 1995 ж. N 800
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 29 наурыздағы N 2154 K952154_ қаулысына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 29 наурыздағы N 359 қаулысына P950359_ сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiнiң жарғылық қорына (бұдан әрi - Медетшi банк) екiншi тоқсан iшiнде 100 (жүз) млн. теңге мөлшерiнде жарна енгiзсiн;
"1995 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар 1995 жылғы 15 наурыздағы N 2120 Жарлығында U952120_ көзделген мөлшерде Медетшi банкiн қаржыландыруға қажеттi қаражат бөлудi қамтамасыз етсiн.
2. Медетшi банкi Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiмен келiсiп, Қазақстан Республикасының акционерлiк банкiмен агенттiк келiсiмi негiзiнде, акцияларының бақылау пакетi мемлекетте болатын төлем жасауға қабiлетсiз кәсiпорындарды кредиттеу және қызмет көрсету тәртiбi туралы Ереженi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң бекiтуiне енгiзсiн.
3. "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 29 наурыздағы N 359 қаулысының 2-тармағына сәйкес, Медетшi банкi бюджетке директивтiк кредиттер, бюджеттiк несиелер және мiндеттемелердiң басқа да түрлерi бойынша берешектерге қызмет көрсетудi берудiң тәртiбiн әзiрлеу Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен келiсiм бойынша Экономика министрлiгiне және Медетшi банкiне жүктелсiн.
4. Бекiтiлген тiзбеге сәйкес Медетшi банкiнiң банктiк қызмет көрсетуге берiлетiн кәсiпорындар есеп айырысу шоттарын Медетшi банкiнiң банк-агентiне аударуды жүзеге асырсын.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Медетшi банкiнiң санациялауына және құрылымын қайта құруына берiлетiн кәсiпорындардың мемлекеттiк акциялар пакетiн медетшi банкiнiң басқаруына табыс етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi Медетшi банкiне осы банктiң қызмет көрсетуiне тексеру нәтижесiнде берiлетiн кәсiпорындар жөнiндегi қолда бар ақпаратты оның (Медетшi банкiнiң) сұрау салуы бойынша табыс етсiн, сондай-ақ аталған кәсiпорындардың қаржы-шаруашылық қызметiн бiрлесiп тексерудi жүргiзсiн.

О вопpосах деятельности госудаpственного Реабилитационного банка Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 8 июня 1995 г. N 800
В соответствии с постановлением Президента Республики Казахстан от 29 марта 1995 г. N 2154 K952154_ "О государственном Реабилитационном банке Республики Казахстан" и постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 марта 1995 г. N 359 P950359_ "О создании государственного Реабилитационного банка Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
внести в течение второго квартала взнос в уставный фонд государственного Реабилитационного банка Республики Казахстан (далее - Реабилитационный банк) в размере 100 (сто) млн. тенге;
обеспечить выделение необходимых средств на финансирование деятельности Реабилитационного банка в объемах, предусмотренных Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 15 марта 1995 г. N 2120 U952120_ "О республиканском бюджете на 1995 год".
2. Реабилитационному банку по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан внести на утверждение Кабинета Министров Республики Казахстан Положение о порядке кредитования и обслуживания неплатежеспособных предприятий, контрольный пакет акций которых находится у государства, на основе агентского соглашения с акционерным банком Республики Казахстан.
3. Поручить Министерству экономики и Реабилитационному банку по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан разработать порядок передачи обслуживания задолженности по директивным кредитам, бюджетным ссудам и другим видам обязательств перед бюджетом в Реабилитационный банк в соответствии с пунктом 2 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 марта 1995 г. N 359 P950359_ "О создании государственного Реабилитационного банка Республики Казахстан".
4. Предприятиям, передаваемым на банковское обслуживание в Реабилитационный банк согласно утвержденному перечню, осуществить перевод расчетных счетов в банк-агент Реабилитационного банка.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом передать Реабилитационному банку в управление государственные пакеты акций предприятий, передаваемых для санации и реструктуризации Реабилитационному банку.
6. Государственному комитету финансового контроля Республики Казахстан представлять Реабилитационному банку по его запросам имеющуюся информацию по результатам проверок передаваемых на обслуживание в этот банк предприятий, а также проводить совместные проверки финансово-хозяйственной деятельности указанных предприятий.

7. Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi, Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қарауына бекiтiлген тiзбе бойынша Медетшi банкiнiң банктiк қызмет көрсетуiне берiлетiн кәсiпорындар кiретiн министрлiктер мен ведомстволар оларды (кәсiпорындарды) қаржылық сауықтыру жөнiндегi шараларды жүзеге асыруда Медетшi банкiне жәрдем көрсететiн болсын.
8. <*>
Ескерту. 8-тармақ күшiн жойған - ҚР Үкiметiнiң 1996.01.18.
N 68 қаулысымен. P960068_
9. Медетшi банкi Кеңесiнiң құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
10. Медетшi банкi Басқармасының құрамы бес адам болып белгiленсiн. Медетшi банкi Басқармасының төрағасы банк Басқармасының дербес құрамы бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныс енгiзсiн.
11. Медетшi банкiне Басқарма төрағасының бiр бiрiншi орынбасары және екi орынбасары болуына рұқсат етiлсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 11-шi тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.07.18.
N 913 қаулысымен. P960913_
12. Медетшi банкi Басқармасы төрағасының лауазымы медициналық және тұрмыстық қызмет көрсету шарттары бойынша министр лауазымына, Басқарма төрағасы орынбасарының лауазымы министр орынбасарының лауазымына теңестiрiлсiн.
13. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Медетшi банкi Басқармасының төрағасы және оның орынбасарларын үкiметтiк байланыс арналарымен, сондай-ақ қажеттi көлемде халықаралық факсимиль, телекс, телефон байланыстарымен бiрiншi кезекте қамтамасыз етсiн.
14. Медетшi банкi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң шешiмдерiн "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 29 наурыздағы N 2154 қаулысымен және осы қаулымен сәйкестендiру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
15. "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 29 наурыздағы N 359 қаулысындағы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiнiң адам санын және оны (банктi) ұстауға арналған шығысты анықтайтын бөлiгiндегi 5-тармақтың күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 8 маусымдағы N 800 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi
банкi Кеңесiнiң құрамы
Павлов А.С.       - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң
орынбасары, Қазақстан Республикасының Қаржы
министрi, Кеңес төрағасы
<*>
Қалмырзаев С.С.   - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару
департаментiнiң директоры
<*>
Әшiмов Н.С.       - Қазақстан Республикасы Экономика және сауда
министрiнiң вице-министрi
<*>
Тәжияқов Б.Ш.     - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi басқармасы
төрағасының орынбасары
<*>
Оспанов Х.А.      - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда
министрi, Кеңес төрағасының орынбасары
<*>
Руденко Ю.С.      - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Материалдық өндiрiс департаментiнiң бастығы
<*>
Манақбаев Т.М.    - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi
банкi Басқармасының төрағасы
<*>
ЕСКЕРТУ. Құрамға өзгерiс енгiзiлдi -  ҚРҮ-нiң 1996.07.18.
N 913 қаулысымен.
P960913_
Ескерту. Кеңес құрамына өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.12.06.
N 1496 қаулысымен.
P961496_
ЕСКЕРТУ. Құрамға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.04.17. N 586
қаулысымен.
P970586_

7. Главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций, Министерству экономики, Министерству финансов Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, министерствам и ведомствам, в ведении которых входят предприятия, передаваемые на банковское обслуживание в Реабилитационный банк по утвержденному перечню, оказывать Реабилитационному банку содействие в осуществлении мер по их финансовому оздоровлению.
8. (Пункт 8 утратил силу - постановлением Правительства РК от 18 января 1996 г. N 68)
9. Утвердить состав Совета Реабилитационного банка согласно приложению.
10. Определить состав Правления Реабилитационного банка в количестве пяти человек. Председателю Правления Реабилитационного банка внести предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан по персональному составу Правления банка.
11. Разрешить Реабилитационному банку иметь одного первого заместителя и двух заместителей Председателя Правления. <*>
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правительства РК от 18 июля 1996 г. N 913 P960913_ .
12. Приравнять должность Председателя Правления Реабилитационного банка по условиям медицинского и бытового обслуживания к должности министра, а должность заместителя Председателя Правления - к должности заместителя министра.
13. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в первоочередном порядке обеспечить Председателя Правления Реабилитационного банка и его заместителей правительственными каналами связи, а также в необходимом количестве международной факсимильной, телексной, телефонной связью.
14. Реабилитационному банку совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в месячный срок внести предложения по приведению решений Кабинета Министров Республики Казахстан в соответствие с постановлением Президента Республики Казахстан от 29 марта 1995 г. N 2154 "О государственном Реабилитационном банке Республики Казахстан" и настоящим постановлением.
15. Признать утратившим силу пункт 5 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 марта 1995 г. N 359 "О создании государственного Реабилитационного банка Республики Казахстан" в части определения Министерством финансов Республики Казахстан численности и расходов на содержание государственного
Реабилитационного банка Республики Казахстан.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 8 июня 1995 г. N 800
Состав Совета
государственного Реабилитационного
банка Республики Казахстан
<*>
Сноска. Состав изменен - постановлениями Правительства РК
от 18 июля 1996 г. N 913
P960913_
; от 6 декабря 1996 г. N 1496
P961496_
; от 17 апреля 1997 г. N 586
Р970586_
.
Павлов А.С.             - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, Министр финансов
Республики Казахстан, председатель
Совета
Оспанов Х.А.            - Министр промышленности
и торговли Республики Казахстан,
заместитель председателя Совета
Манахбаев Т.М.          - Председатель Правления государственного
Реабилитационного банка Республики
Казахстан
Ашимов Н.С.             - Вице-Министр экономики и торговли
Республики Казахстан
Таджияков Б.Ш.          - заместитель Председателя Правления
Национального Банка Республики Казахстан
Калмурзаев С.С.         - Директор Департамента управления
государственным имуществом и активами
Министерства финансов Республики Казахстан
Руденко Ю.С.            - Директор Департамента материального
производства Министерства финансов
Республики Казахстан