"Инфракос" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 8 қаңтар N 27
"Байқоңыр" кешенi объектiлерiнiң мүлкiн сақтауды қамтамасыз ету мен ұтымды пайдалану жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 11 шiлдедегi N 946   қаулысын  жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Байқоңыр" кешенiнiң Ресей Федерациясы жалға алғандардың құрамына кiрмеген және құрамынан шығарылатын объектiлерi мүлкiнiң негiзiнде, шаруашылық жүргiзу құқығында "Инфракос" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны құрылсын.
2. "Инфракос" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының негiзгi мiндеттерi мыналар болып белгiленсiн;
"Байқоңыр" кешенiнiң Ресей Федерациясы жалға алғандардың құрамына кiрмеген және құрамынан шығарылатын объектiлерiнiң сақталуын және ұтымды пайдаланылуын қамтамасыз ету;
аталған объектiлердi конверсиялау жобаларын әзiрлеу және жүзеге асыру.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі»"Инфракос" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын мемлекеттік басқару органы болып белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.05.29. N  438  қаулысымен.
3-1. "Инфракос" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына "Инфракос-Экос" еншілес мемлекеттік кәсіпорнын құруға рұқсат берілсін.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2001.06.07. N 770  қаулысымен
4. Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгi жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi бiр ай мерзiм iшiнде, қолданылып жүрген заңдарға сәйкес құрылтайшылық құжаттарын дайындап, "Инфракос" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын мемлекеттiк тiркеудi iске асырсын.
5. "Инфракос" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының Байқоңыр қаласында орналасатын жерi айқындалсын.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгi жанындағы Ұлттық аэроғарыш агенттiгi "Инфракос" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына шаруашылық жүргiзу құқығында "Байқоңыр" кешенiнiң Ресей Федерациясы жалға алғандардың құрамына кiрмеген және құрамынан шығарылатын объектiлерiнiң мүлкiн белгiленген тәртiппен беретiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Об образовании Республиканского государственного предприятия "Инфракос"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 января 1996 г. N 27
В целях реализации постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 июля 1995 г. N  946  "О мерах по обеспечению сохранности и рационального использования имущества объектов комплекса "Байконур" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Инфракос" на правах хозяйственного ведения на базе имущества объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав и исключаемых из состава арендуемых Российской Федерацией.
2. Определить основными задачами Республиканского государственного предприятия "Инфракос":
обеспечение сохранности и рационального использования объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав и исключаемых из состава арендуемых Российской Федерацией;
разработка и реализация проектов конверсии указанных объектов.
3. Определить органом государственного управления Республиканским государственным предприятием "Инфракос" Национальное космическое агентство Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 29 мая 2007 г. N  438 .
3-1. Разрешить Республиканскому государственному предприятию "Инфракос" создать дочернее государственное предприятие "Инфракос-Экос". <*>
Сноска. Дополнено пунктом 3-1 - постановлением Правительства РК от 7 июня 2001 г. N  770 .
4. Национальному аэрокосмическому агентству при Министерстве науки и новых технологий Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством в месячный срок подготовить учредительные документы и осуществить государственную регистрацию Республиканского государственного предприятия "Инфракос".
5. Определить местонахождение Республиканского государственного предприятия "Инфракос" в г. Байконыре.
6. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Национальному аэрокосмическому агентству при Министерстве науки и новых технологий Республики Казахстан в установленном порядке передать Республиканскому государственному предприятию "Инфракос" имущество объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав и исключаемых из состава арендуемых Российской Федерацией, на правах хозяйственного ведения.
Премьер-Министр
Республики Казахстан