Екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе азаматтық авиация жоғары ұшқыштар училищесiн екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе жоғары әскери авиация училищесi етiп қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 4 маусымдағы N 688 Қаулысы
"1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2700 U952700_ Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 11 қаңтардағы N 53 P960053_ қаулысының 24-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Әскери Әуе Күштерi үшiн офицерлiк кадрлар даярлауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе азаматтық авиация жоғары ұшқыштар училищесi екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе жоғары әскери авиация училищесi болып қайта құрылсын.
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе азаматтық авиация жоғары ұшқыштар училищесiн Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң қарамағына берсiн.
2. Екi мәрте Кеңес Одағының батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе азаматтық авиация жоғары ұшқыштар училищесiнiң балансындағы барлық мүлiкке, инфрақұрылымға, активтер мен пассивтерге екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе жоғары әскери авиация училищесiнiң құқықтық мұрагерлiгiн белгiлесiн.
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе азаматтық авиация жоғары ұшқыштар училищесiнiң материалдық-техникалық базасын, үйлерi мен ғимараттарын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң балансына белгiленген тәртiппен берсiн.
3. Азаматтық авиация мамандарын даярлау үшiн бұрын қабылданған курсанттарды оқыту екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе азаматтық авиация жоғары ұшқыштар училищесiне қабылдау шартында аяқталсын.
1996-1997 оқу жылынан бастап азаматтық авиация мамандарын даярлау мүдделi заңды тұлғалармен жасалған шарттардың негiзiнде жүргiзiлсiн.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.05.26 № 580 Қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi:
Екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе жоғары әскери авиация училищесiнiң ұйымдық-штаттық құрылымын әзiрлеп, бекiтсiн;
Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен келiсе отырып екi айлық мерзiмде екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе жоғары әскери авиация училищесiнiң азаматтық қызметкерлерiне еңбек ақы төлеу туралы Ереженi әзiрлеп, бекiтсiн.

О преобразовании Актюбинского высшего летного училища гражданской авиации имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова в Актюбинское высшее военное авиационное училище имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1996 года N 688
В соответствии с пунктом 24 постановления Правительства Республики Казахстан от 11 января 1996 г. N 53 P960053_ "О реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2700 "О республиканском бюджете на 1996 год" в целях обеспечения подготовки офицерских кадров для Военно-Воздушных Сил Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Преобразовать Актюбинское высшее летное училище гражданской авиации имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова в Актюбинское высшее военное авиационное училище имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова.
Министерству образования Республики Казахстан передать Актюбинское высшее летное училище гражданской авиации имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова в ведение Министерства обороны Республики Казахстан.
2. Установить правопреемственность Актюбинского высшего военного авиационного училища имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова на все имущество, инфраструктуру, активы и пассивы, числящиеся на балансе Актюбинского высшего летного училища гражданской авиации имени дважды героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова.
Министерству образования Республики Казахстан в установленном порядке передать материально-техническую базу, здания и сооружения Актюбинского высшего летного училища гражданской авиации имени дважды героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова на баланс Министерства обороны Республики Казахстан.
3. Завершить обучение курсантов, ранее принятых для подготовки специалистов гражданской авиации, на условии их приема в Актюбинское высшее летное училище гражданской авиации имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова.
Подготовку специалистов гражданской авиации, начиная с 1996-1997 учебного года, производить на основании договоров с заинтересованными юридическими лицами.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.05.2011 № 580.
5. Министерству обороны Республики Казахстан:
разработать и утвердить организационно-штатную структуру Актюбинского высшего военного авиационного училища имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова;
в двухмесячный срок разработать и по согласованию с Министерством труда, Министерством финансов Республики Казахстан утвердить Положение об плате труда гражданского персонала Актюбинского высшего военного авиационного училища имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова.

6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе жоғары әскери авиация училищесiн қаржыландыруды республикалық бюджетте көзделген қорғанысқа бөлiнген жалпы шығыстар есебiне жүзеге асырсын;
1997 жылға арналған республикалық бюджетте 1997 жылдың бiрiншi тоқсанында училищенiң қазiргi уақыттағы коммуналдық қызмет үшiн 83,4 млн. теңге мөлшерiндегi кредиторлық берешегiн өтеуге шығыстар қарастырсын.
7. Екi мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Ж.Бигелдинов атындағы Ақтөбе жоғары әскери авиация училищесi Ақтөбе қаласының ұшақ айлағын пайдалануды шарт бойынша Ақтөбе авиаотрядымен бiрлесiп орналасу негiзiнде жүзеге асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

6. Министерству финансов Республики Казахстан:
финансирование Актюбинского высшего военного авиационного училища имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова осуществлять из республиканского бюджета за счет общих расходов на оборону;
предусмотреть в республиканском бюджете на 1997 год расходы на восполнение в I квартале 1997 года кредиторской задолженности училища за коммунальные услуги в размере - 83,4 млн. тенге имеющейся в настоящее время.
7. Использование аэродрома г. Актюбинска Актюбинским высшим военным авиационным училищем имени дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова осуществлять на основе совместного базирования с Актюбинским авиаотрядом по договору.
Премьер-Министр
Республики Казахстан