Қазақстан Республикасының Елабуга қаласындағы автомобиль зауытының қуаттары кешенiн бiрлесiп құру туралы үкiметаралық Келiсiмнiң жүзеге асырылуына қатысуы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 28 маусым N 814
1995 жылғы 26 мамырда Минскiде қол қойылған Елабуга қаласындағы автомобиль зауытының қуаттары кешенiн бiрлесiп құру туралы үкiметаралық Келiсiмдi жүзеге асыру туралы шешiмдi орындау мақсатында және республиканың аталған жобаға қатысуының экономикалық орындылығына зор мән бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "ЕлАЗ-инвест" мемлекетаралық консорциумның жарғылық қорына Қазақстан Республикасынан кемiнде 8 (сегiз) млн. АҚШ долларына баламалы сомадағы мүлiктiк жарнамен мемлекеттiк үлес енгiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiм iшiнде акционерлiк қоғамдардың кемiнде 8 (сегiз) млн. АҚШ долларына баламалы сомадағы акцияларының мемлекеттiк пакетiн мүлiктiк жарна ретiнде белгiленген тәртiппен, қосымшаға сәйкес "ЕлАЗ-инвест" мемлекетаралық консорциумының жарғылық қорына берсiн.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Станок жасау зауыты" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн санация жүргiзу үшiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiсiнен алынған несие ресурстарын қайтарғаннан кейiн, белгiленген тәртiпке сәйкес қайтарып алатын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Елабуга" жеңiл автомобиль зауыты" өндiрiстiк бiрлестiгiнiң Минскiде 1993 жылғы 28 сәуiрде қол қойылған Елабуга қаласындағы автомобиль зауытының қуаттары кешенiн бiрлесiп құру туралы үкiметаралық Келiсiмнiң 4-бабымен белгiленген шарт бойынша Қазақстан Республикасына табыс етiлетiн мүлкiн Қазақстан Республикасының меншiгiне ресiмдейтiн болсын.
4. "Арғымақ" автомобиль корпорациясы" акционерлiк қоғамы "ЕлАЗ-инвест" мемлекетаралық консорциумындағы өндiрiстiк мәселелердi шешу үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң өкiлi болып белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы елдерiмен ынтымақтастық жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен жергiлiктi атқарушы органдар "Арғымақ" автомобиль корпорациясы" акционерлiк қоғамына Қазақстан Республикасының кәсiпорындарында Елабуга автомобиль зауытының жеңiл автомобильдерiне арналған жинақтаушы бұйымдардың өндiрiсiн ұйымдастыру жөнiндегi мәселелердi шешуде көмектесетiн болсын.

Об участии Республики Казахстан в реализации межправительственного Соглашения о совместном создании комплекса мощностей автомобильного завода в г. Елабуге
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 1996 г. N 814
В целях выполнения Решения о реализации межправительственного Соглашения о совместном создании комплекса мощностей автомобильного завода в г. Елабуге, подписанного в Минске 26 мая 1995 года, и придавая важность экономической целесообразности участия республики в указанном проекте, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в уставный фонд межгосударственного консорциума "ЕлАЗ-инвест" государственную долю от Республики Казахстан имущественным вкладом на сумму, эквивалентную не менее 8 (восьми) млн. долларов США.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации в месячный срок передать в установленном порядке государственный пакет акций акционерных обществ на сумму, эквивалентную не менее 8 (восьми) млн. долларов США, в качестве имущественного вклада в уставный фонд межгосударственного консорциума "ЕлАЗ-инвест" согласно приложению.
Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом отозвать в соответствии с установленным порядком государственный пакет акций акционерного общества "Станкостроительный завод" после возврата им кредитных ресурсов, полученных от государственного Реабилитационного банка Республики Казахстан для проведения санации.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом оформить в установленном порядке в собственность Республики Казахстан имущество производственного объединения "Елабужский завод легковых автомобилей", передаваемое Республике Казахстан на условиях, определенных статьей 4 межправительственного Соглашения о совместном создании комплекса мощностей автомобильного завода в г. Елабуге, подписанного 28 апреля 1993 года в Минске.
4. Определить акционерное общество "Автомобильная корпорация "Аргымак" представителем Правительства Республики Казахстан для решения производственных вопросов в межгосударственном консорциуме "ЕлАЗ-инвест".
5. Министерству промышленности и торговли, Министерству экономики Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, государственному комитету Республики Казахстан по сотрудничеству со странами Содружества Независимых Государств, местным исполнительным органам оказывать акционерному обществу "Автомобильная корпорация "Аргымак" содействие в решении вопросов по организации производства комплектующих изделий к легковым автомобилям Елабужского автомобильного завода на предприятиях Республики Казахстан.

6. "Төлем жасауға қабiлетсiз кәсiпорындарды Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiне беру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 12 мамырдағы N 656 қаулысына қосымшаға (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж,
N 194) мынадай өзгерту енгiзiлсiн:
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiсiне
берiлетiн төлем жасауға қабiлетсiз кәсiпорындардың тiзбесiнен
"Станок жасау зауыты" акционерлiк қоғамы, Алматы қаласы алынып
тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 28 маусымдағы
N 814 қаулысына
қосымша
"ЕлАЗ-инвест" мемлекетаралық консорциумының
жарғылық қорына акцияларының мемлекеттiк
пакетi табыс етiлетiн акционерлiк қоғамдарының
Тiзбесi
"Станок жасау зауыты" акционерлiк қоғамы       - 90%
<*>
"Текелi қорғасын-мырыш комбинаты"
акционерлiк қоғамы                             - 10%
<*>
Ескерту: Акциялардың мемлекеттiк пакетiнiң доллармен
есептелген ақша түрiндегi көлемi аудиторлық
бағалаудан кейiн айқындалады.
ЕСКЕРТУ. Қосымша толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1996.10.11.
N 1254 қаулысымен.
P961254_
ЕСКЕРТУ. Қосымшадан сөз алынып тасталды - ҚРҮ-нiң 1996.10.09.
N 1245 қаулысымен.
P961245_
ЕСКЕРТУ. Қосымшадан сөздер алынып тасталды - ҚРҮ-нiң
1997.02.25. N 262 қаулысымен.
P970262_

6. Внести в приложение к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 мая 1995 г. N 656 P950656_ "О передаче неплатежеспособных предприятий в государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г. N 194) следующее изменение:
из перечня неплатежеспособных предприятий, передаваемых в
государственный Реабилитационный банк Республики Казахстан, исключить
акционерное общество "Станкостроительный завод", г. Алматы.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 1996 г. N 814
П Е Р Е Ч Е Н Ь
акционерных обществ, государственный пакет
акций которых передается в уставный фонд
межгосударственного консорциума "ЕлАЗ-инвест"
<*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлениями
Правительства РК от 9 октября 1996 г. N 1245
P961245_
;
от 11 октября 1996 г. N 1254
P961254_
; от 25 февраля 1997 г.
N 262
P970262_
.
АО "Станкостроительный завод"         - 90%
АО "Текелийский свинцово-цинковый
комбинат"                         - 10%
Примечание. Объем в денежном выражении государственного пакета акций в долларовом исчислении определяется после аудиторской оценки.