"Қазагрореммаш-холдинг" ауыл шаруашылығы машиналарын жасау және агросервис мемлекеттiк холдинг компаниясының құқықтық мұрагерлiк мәселелерiн реттеу туралы<*> ЕСКЕРТУ. Қаулыға өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.11.18. N 1600 қаулысымен. ~P971600
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 28 маусым N 833
"Шетел кредиттерiн өтеудi қамтамасыз ету жөнiндегi құқықтық мұрагерлiк мәселелерiн реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 11 қаңтардағы N 51 P960051_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Қазагрореммаш - холдинг" ауыл шаруашылығы машиналарын жасау және агросервис мемлекеттiк холдинг компаниясының герман кредитi есебiнен алынған жабдықтар жөнiндегi берешегi қосымшаға сәйкес "МБК" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi (бұдан әрi - "МБК" ЖШС) және "Агропищемаш-Мефам" қазақстан-голланд-герман бiрлескен кәсiпорнының балансына берiлсiн. <*>
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi 7 612 980 (жетi миллион алты жүз он екi мың тоғыз жүз сексен) немiс маркасы сомасындағы герман кредитiн "МБК" "ЖШС" және "Аропищемаш-Мефам" бiрлескен кәсiпорнына қайта ресiмделсiн. <*>
3. "Аропищемаш-Мефам" бiрлескен кәсiпорны:
1996-2000 жылдар iшiнде негiзгi қарыздың және барлық қосымша төлемдердiң кредит валютасымен немесе қайтару сәтiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi белгiлеген бағам бойынша теңгемен республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз етсiн;
бiр ай мерзiмде қажеттi кепiлдемелiк және кепiлдiк мiндеттемелердi көрсете отырып кредиттiк ресурстардың республикалық бюджетке қайтарылуы жөнiнде Қаржы министрлiгiмен шарт жасассын. <*>
4. Қазақстан Экспорт-импорт банкi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң келiсiмi бойынша банктiк сараптаманың негiзiнде бiр айлық мерзiмде "МБК" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiмен 1998-2002 жылдардың iшiнде "МБК" ЖШС тарапынан негiзгi борыш пен несие валютасында немесе төлем күнгi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi белгiлеген бағам бойынша теңгеде, барлық iлеспе төлемдердi республикалық бюджетке қайтаруды қамтамасыз ету үшiн қажеттi кепiлдiктер мен кепiл мiндеттемелердi ұсыну арқылы шетелдiк несиенi өтеу жөнiндегi несиелiк шарт жасассын. <*>

Об урегулировании вопросов правопреемства Государственной холдинговой компании сельскохозяйственного машиностроения и агросервиса "Казагрореммаш-холдинг"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 1996 г. N 833
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 1996 г. N 51 P960051_ "Об урегулировании вопросов правопреемства по обеспечению погашения иностранных кредитов" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Передать задолженность Государственной холдинговой компании сельскохозяйственного машиностроения и агросервиса "Казагрореммаш-холдинг" по оборудованию, приобретенному за счет германского кредита, на балансы Товарищества с ограниченной ответственностью "МБК" (далее - ТОО "МБК") и совместного казахстанско-голландско-германского предприятия "Агропищемаш-Мефам" согласно приложению. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 ноября 1997 г. N 1600 P961600_ .
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан переоформить германский кредит в сумме 7 612 980 (семь миллионов шестьсот двенадцать тысяч девятьсот восемьдесят) немецких марок на ТОО "МБК" и совместное предприятие "Агропищемаш-Мефам". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 ноября 1997 г. N 1600 P971600_ .
3. Совместному предприятию "Агропищемаш-Мефам":
обеспечить в течение 1996-2000 годов возврат в республиканский бюджет основного долга и всех сопутствующих платежей в валюте кредита или тенге по курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на момент возврата;
в месячный срок заключить с Министерством финансов Республики Казахстан договор по возврату кредитных ресурсов в республиканский бюджет с предоставлением необходимых гарантийных и залоговых обязательств.
4. Государственному Экспертно-импортному банку по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан на основании банковской экспертизы в месячный срок заключить с товариществом с ограниченной ответственностью "МБК" кредитный договор по погашению иностранного кредита с предоставлением со стороны ТОО "МБК" необходимых гарантий и залоговых обязательств для обеспечения в течение 1998 -2002 годов возврата в республиканский бюджет основного долга и всех сопутствующих платежей в валюте кредита или тенге по курсу, установленному Национальным банком Республики Казахстан на день платежа. <*>
Сноска. Постановление дополнено пунктом 4, пункты 4,5 считать соответственно пунктами 5,6 - постановлением Правительства РК от 18 ноября 1997 г. N 1600 P971600_ .

5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Қазагрореммаш" акционерлiк қоғамын "Агропищемаш-Мефам" бiрлескен кәсiпорнына кiретiн мүлiктiң мемлекеттiк үлесiне иелiк ету, пайдалану және басқару құқығымен "Агропищемаш-Мефам" бiрлескен кәсiпорнына қазақстан тарапынан құрылтайшы етiп белгiленсiн;
"Алматыпищереммаш" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк үлесiн өндiрiстiк алаң, офистiк үй-жай, тұрмыстық және қойма үй-жайы, байланыс құралдары түрiнде "Агропищемаш-Мефам" бiрлескен кәсiпорнына герман кредитiнiң өтелу мерзiмi аяқталғанға дейiн пайдалану
құқығымен берсiн.
6. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi қайта
өңдеу салаларын дамыту бағдарламаларында ауыл шаруашылығы тауар
өндiрушiлерi үшiн жабдықтар дайындау жөнiндегi "Агропищемаш-Мефам"
бiрлескен кәсiпорнының мүмкiндiгiн ескерсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 28 маусымдағы
N 833 қаулысына
қосымша
ЕСКЕРТУ. Қосымша өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.11.18. N 1600
қаулысымен.
"Қазагрореммаш-холдинг" ауыл шаруашылығы машиналарын
жасау және агросервис мемлекеттiк холдинг компаниясының
Герман Федеративтiк Республикасы берген кредит бойынша
берешегiн қайтару жөнiндегi құқықтық мұрагер-ұйымдары
мен кәсiпорындарының
Тiзбесi
___________________________________________________________________
Ұйымның, кәсiпорынның      |     Жабық       | Немiс маркасындағы
атауы                |      түрi       |      сомасы
___________________________________________________________________
"МБК" ЖШС"
<*>
Шағын наубайхана,
шағын диiрмен,
макарон өндiрiсi
жөнiндегi желi       1251392,1
"Агропищемаш-Мефам" БК         Металл өңдейтiн
жабық, ғимаратқа
арналған жабдықтар,
өндiрiстi
бағдарламалық
қамтамасыз ету       6361587,9

5. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
определить акционерное общество "Казагрореммаш" учредителем совместного предприятия "Агропищемаш-Мефам" с казахстанской стороны, с правом владения, пользования и управления государственной долей имущества, входящей в совместное предприятие "Агропищемаш-Мефам";
передать на праве пользования государственную долю акционерного общества "Алматыпищереммаш" в виде производственных площадей, помещений под офис, бытовых и складских помещений, средств связи совместному предприятию "Агропищемаш-Мефам" до окончания срока погашения германского кредита.
6. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан
учитывать в программах развития перерабатывающих отраслей возможности
совместного предприятия "Агропищемаш-Мефам" по изготовлению
оборудования для сельскохозяйственных товаропроизводителей.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 1996 г. N 833
П Е Р Е Ч Е Н Ь
организаций и предприятий-правопреемников
Государственной холдинговой компании
сельскохозяйственного машиностроения и агросервиса
"Казагроремаш-холдинг" по возврату задолженности
по кредиту, предоставленному Федеративной
Республикой Германия
--------------------------------------------------------------------
Наименование организации,  !      Вид       !  Сумма в немецких
предприятия          !  оборудования  !       марках
--------------------------------------------------------------------
АО "Компания "Казагрореммаш"   Минипекарни,
минимельница,
линия по
производству
макарон            1251392,1
СП "Агропищемаш-Мефам"         Металлообраба-
тывающее
оборудование,
оборудование
для здания,
программное
обеспечение
производства       6361587,9