"Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 28 қыркүйек N 1187. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.04.30. N 698 қаулысымен. ~P970698
"Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамын қаржылай сауықтыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 қаңтардағы N 19 P960019_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкi "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамына 200 млн. теңге сомасында кредит бөлген. Бөлiнген кредит ресурстары өзiнiң айналыс қаражаттарын толтыруға және жалақы төлеуге пайдаланылған. Әлеуметтiк сала объектiлерi қаланың балансына өттi, өту нәтижесiнде жұмыс iстейтiндердiң саны айына 350 мың теңгелiк жалақы қорымен 313 адамға қысқарды.
Аталған кезең iшiнде кәсiпорынның жұмысына жасалған талдау төменде жатқан қабаттарды ашу жөнiндегi жұмыстың ұзақ уақыт бойы қалушылығынан алынуға дайын запастардың көлемi кенеттен қысқаруға әкеп соқты. Комбинаттың байыту фабрикаларының тиiмдi жұмысы үшiн жылына кем дегенде 600 мың тонна руда өңдеуге тиiс, бұл үшiн Жамбыл облысында орналасқан қорғасын-мырыш рудасына бай "Родниковое" кен орнының запастарын байыту фабрикасына өңдеуге тездеп тарту қажет.
"Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының тұрақты жұмысын қамтамасыз ету, шикiзат базасы мен қаржылық сауықтырылуын дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi кредиторлармен келiсiм бойынша "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының мүлкiн сырттай басқаруға "РР Қазақстан-сауда және Лтд-ны қаржыландыру" қазақстан-австрия бiрлескен кәсiпорнымен санациялау тапсырылсын.
2. "РР Қазақстан-сауда және Лтд-ны қаржыландыру" қазақстан-австрия бiрлескен кәсiпорнының Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң жанындағы Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру агенттiгi мен "РР Қазақстан-сауда және Лтд-ны қаржыландыру" қазақстан-австрия бiрлескен кәсiпорны арасындағы жасалған санациялау туралы шартта оны көздей отырып, "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының берешегiн өтеу кестесi жөнiндегi ұсынысына келiсiм берiлсiн.

Об акционерном обществе "Текелийский свинцово-цинковый комбинат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1996 г. N 1187. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 30 апреля 1997 г. N 698 ~P970698.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 января 1996 г. N 19 P960019_ "О мерах по финансовому оздоровлению акционерного общества "Текелийский свинцово-цинковый комбинат" государственным Реабилитационным банком Республики Казахстан выделен кредит акционерному обществу "Текелийский свинцово-цинковый комбинат" в сумме 200 млн.тенге. Выделенные кредитные ресурсы использованы на пополнение собственных оборотных средств и выплату заработной платы. Объекты социальной сферы переданы на баланс города, в результате передачи сократилась численность работающих на 313 человек с фондом заработной платы 380 тыс.тенге в месяц.
Анализ работы предприятия за указанный период показал, что длительное отставание работ по вскрытию нижележащих горизонтов привело к резкому сокращению объемов готовых к выемке запасов. Для рентабельной работы обогатительной фабрики комбината нужно перерабатывать не менее 600 тыс.тонн руды в год, для чего необходимо быстрейшее вовлечение в переработку на обогатительной фабрике запасов богатых свинцово-цинковых руд месторождения "Родниковое", расположенного в Жамбылской области.
В целях обеспечения устойчивой работы, развития сырьевой базы и финансового оздоровления акционерного общества "Текелийский свинцово-цинковый комбинат" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом по согласованию с кредиторами заключить контракт на внешнее управление имуществом акционерного общества "Текелийский свинцово-цинковый комбинат" с доверенным управляющим от казахстанско-австрийского совместного предприятия "РР Казахстан-торговля и финансирование Лтд" и санацию акционерного общества "Текелийский свинцово-цинковый комбинат" казахстанско-австрийским совместным предприятием "РР Казахстан-торговля и финансирование Лтд".
2. Согласиться с предложенной казахстанско-австрийским совместным предприятием "РР Казахстан-торговля и финансирование Лтд" схемой погашения задолженности акционерного общества "Текелийский свинцово-цинковый комбинат", для чего предусмотреть ее в договоре о санации, заключаемом между Агентством по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и казахстанско-австрийским совместным предприятием "РР Казахстан-торговля и финансирование Лтд".

3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi жанындағы Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру агенттiгiне:
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 7 сәуiрдегi N 2173 U952173_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамын қайта ұйымдастыру рәсiмдерiн жүргiзу жөнiнде қажеттi шаралар қолдануды;
"РР Қазақстан-сауда және Лтд-ны қаржыландыру" қазақстан-австрия бiрлескен кәсiпорнымен бiрлесiп аудит деректерi негiзiнде заңда белгiленген тәртiппен "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының меншiктiң мемлекеттiк емес нысандағы кәсiпорындары алдында қалған кредиттiк берешегiн өтеуi үшiн шара қолдануды тапсырсын.
4. Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi Жамбыл облысы Шу ауданындағы "Родниковое" кен орнын геологиялық зерделеу мен игеруге "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамына белгiленген тәртiппен лицензия ресiмдесiн. Кен орнын өнеркәсiптiк запастарды бекiткенге дейiн тәжiрибелiк-өнеркәсiптiк пайдалануға рұқсат етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi 1996 жылдың 1 қарашасына дейiн 1997 жылға қаржыландыру көздерiн және кейiнгi жылдардағы "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамы жауапкершiлiкте болатын, өмiрiне немесе денсаулығына зиян келгенi үшiн адамдарға өтем төлеу жөнiндегi шығыстарды айқындау жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
6. Талдықорған облысының әкiмi бiр ай мерзiм iшiнде "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамының балансынан "Алатау" шағын ауданының және Көксу поселкесiнiң аумағына орналасқан шағын станцияларды Талдықорған облыстық электр жүйелерi кәсiпорнының (ТОЭЖК) балансына өткiзудi қамтамасыз етсiн.
7. "Текелi қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамын
қаржылай сауықтыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 қаңтардағы N 19 қаулысының 2-тармағының,
3-тармағының бiрiншi абзацының, 4, 5, 6-тармақтарының күшi жойылған
деп танылсын.
8. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiне жүктелсiн.
Орындалу барысы туралы Үкiметке үстiмiздегi жылдың 15 қазанында
мәлiмдесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом поручить Агентству по реорганизации предприятий при Государственном комитете Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 7 апреля 1995 г. N 2173 U952173_ "О банкротстве" принять необходимые меры по проведению реорганизационных процедур в акционерном обществе "Текелийский свинцово-цинковый комбинат";
совместно с казахстанско-австрийским совместным предприятием "РР Казахстан-торговля и финансирование Лтд" на основании данных аудита принять меры в установленном законодательством порядке к погашению оставшейся кредиторской задолженности акционерного общества "Текелийский свинцово-цинковый комбинат" перед предприятиями негосударственных форм собственности.
4. Министерству геологии и охраны недр Республики Казахстан оформить в установленном порядке лицензию на геологическое изучение и разработку месторождения "Родниковое" в Шуском районе Жамбылской области акционерному обществу "Текелийский свинцово-цинковый комбинат". Разрешить опытно-промышленную эксплуатацию месторождения до утверждения промышленных запасов.
5. Министерству финансов и Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан до 1 ноября 1996 года внести предложение по определению источника финансирования на 1997 год и последующие годы расходов по выплате возмещения лицам за причинение вреда жизни или здоровью, перед которыми несет ответственность акционерное общество "Текелийский свинцово-цинковый комбинат".
6. Акиму Талдыкорганской области в месячный срок обеспечить передачу с баланса акционерного общества "Текелийский свинцово-цинковый комбинат" на баланс Талдыкорганского областного предприятия электрических сетей (ТОПЭС) сети и подстанции, находящихся на территории микрорайона "Алатау" и пос. Коксу.
7. Признать утратившими силу пункт 2: абзац первый пункта 3, пункты 4, 5, 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 1996 г. N 19 P960019_ "О мерах по финансовому оздоровлению акционерного общества "Текелийский свинцово-цинковый комбинат".
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан. Доложить в Правительство о ходе выполнения к 15 октября т.г.
Премьер-Министр
Республики Казахстан