Жетiсу аяқтыбалығының өсiмiн жасанды жолмен молайту жөнiнде ғылыми зерттеулер жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 3 қазан N 1221
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қыркүйектегi N 2463 Z933300_ Заңына сәйкес Халықаралық табиғат және табиғат ресурстарын қорғау одағының және Қазақстан Республикасының Қызыл кiтабына енгiзiлген жетiсу аяқтыбалығының санын қалпына келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының 1996-1997 жылдары Ресей Ғылым академиясымен жетiсу аяқтыбалығын жасанды жолмен ұстау және өсiру технологиясын әзiрлеу жөнiнде бiрлескен ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының Жануартану және жануарлар генофонды институтына 1996-1997 жылдары Талдықорған облысындағы Борохудзир өзенiнiң су алабында қырық жетiсу аяқтыбалығын және оның екi рет шашқан уылдырығын алуға рұқсат берсiн және хайуанаттарға тәжiрибе жүргiзуге
арналған өсiп-өну ортасына жiберуге бақылауды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым
академиясы бiрлескен ғылыми-зерттеу жұмысы аяқталғаннан кейiн
Қазақстан Республикасының Үкiметiне есеп берсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О проведении научных исследований по искусственному воспроизводству семиреченского лягушкозуба
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 г. N 1221
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 сентября 1993 г. N 2463 Z933300_ "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", в целях восстановления численности семиреченского лягушкозуба, занесенного в Красную книгу Международного союза охраны природы и природных ресурсов Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан о проведении в 1996-1997 годах совместных научно-исследовательских работ с Российской академией наук по содержанию и разработке технологии разведения семиреченского лягушкозуба в искусственных условиях.
2. Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан выдать разрешение Институту зоологии и генофонда животных Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан на изъятие в 1996-1997 годах сорока особей и двух кладок икры семиреченского лягушкозуба в бассейне реки Борохудзир Талдыкорганской области и обеспечить контроль за выпуском в среду обитания животных, использовавшихся для проведения экспериментальных исследований.
3. Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан по завершении совместных научно-исследовательских работ представить отчет Правительству Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан