Прокуратура органдарының бюджеттен тыс шоттары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 16 қыркүйек N 1345. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.12.18. N 1298 қаулысымен. ~P981298
"Қазақстан Республикасының 1997-1998 жылдарға арналған қылмысқа қарсы күрес және 2000 жылға дейiнгi құқық қорғау қызметiнiң негiзгi бағыттары жөнiндегi мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 20 маусымдағы N 3558 U973558_ Жарлығын жүзеге асыру мақсатында, прокуратура органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту және олардың қызметiн ынталандыру үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Бас прокуратура Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Бюджеттiк банкiнде аталған қаражатты екiншi деңгейдегi банктердiң депозиттiк шоттарына есептеу құқығынсыз прокуратура органдарының бюджеттен тыс шотын ашсын.
2. Шотты қалыптастыру көзi, салық қызметi органдары тексеру жүргiзген не бюджеттiң кiрiс бөлiгiн атқаруды және мемлекет алдындағы басқа да қаржылық мiндеттемелердi қамтамасыз ету бойынша заңдарда көзделген шаралар қабылданған жағдайларды қоспағанда, прокуратура органдарының қуыным жұмыстарының нәтижесiнде, сондай-ақ прокурорлық қадағалаудың басқа да шараларымен мемлекетке келтiрiлген зиянды өтеу және мемлекеттiк бюджеттi толықтыру жөнiндегi жұмыс нәтижелерiнiң 10 процентi мөлшерiнде аударымдар болып белгiленсiн.
3. Прокуратура органдары өндiрiп алуға ұсынған сомалар салық органдарының бюджетке төленетiн төлемдермен бiрдей күнтiзбелiк кезектiлiкпен өндiрiп алуына жатады.
4. Мемлекет алдындағы қаржылық мiндеттемелер жөнiндегi прокурорлық қызметтiң нәтижесiнде өндiрiп алынған және прокуратура органдарының билiгiнде қалатын сомалар салық органдарында көздер мен салық төлеушiлерге шаққандағы бюджетке түскен сомалар ретiнде есепке алынады.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi прокуратура органдарының бюджеттен тыс шотына есептелген қаражаттың сомасына ай сайын өзара салыстыру жүргiзiп отырсын.
6. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Әдiлет
министрлiгi, Қаржы министрлiгi он күн мерзiм iшiнде Прокуратура
органдарының бюджеттен тыс шотының қаражатын қалыптастыру мен пайдалану
тәртiбi туралы нұсқаулықты әзiрлеп, бекiтсiн.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi прокуратура
органдарының бюджеттен тыс шотына түскен қаражаттың жұмсалуына бақылау
жасауды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

О внебюджетном счете органов прокуратуры
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1997 г. N 1345. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 18 декабря 1998 г. N 1298 ~P981298.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. N 3558 U973558_ "О государственной программе Республики Казахстан по борьбе с преступностью на 1997-1998 годы и основным направлениям правоохранительной деятельности до 2000 года", для укрепления материально-технической базы органов прокуратуры и стимулирования их деятельности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Генеральной Прокуратуре по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан открыть внебюджетный счет органов прокуратуры в государственном Бюджетном банке Республики Казахстан, без права зачисления данных средств на депозитные счета банков второго уровня.
2. Определить источником формирования счета отчисления в размере 10 процентов от результатов работы по возмещению ущерба государству и пополнению государственного бюджета в результате исковой работы органов прокуратуры, а также другими мерами прокурорского надзора, за исключением случаев, когда органами налоговой службы проводится проверка либо приняты меры, предусмотренные законодательством, по обеспечению исполнения доходной части бюджета и других финансовых обязательств перед государством.
3. Суммы, предъявленные к взысканию органами прокуратуры, подлежат взысканию налоговыми органами наравне с платежами в бюджет в календарной очередности.
4. Суммы, взысканные в результате прокурорской деятельности по финансовым обязательствам перед государством и остающиеся в распоряжении органов прокуратуры, учитываются в налоговых органах как поступившие в бюджет в разрезе источников и налогоплательщиков.
5. Министерству финансов Республики Казахстан ежемесячно производить взаимосверку на сумму средств, зачисленных на внебюджетный счет органов прокуратуры.
6. Генеральной Прокуратуре, Министерству юстиции, Министерству
финансов Республики Казахстан в десятидневный срок разработать и
утвердить Инструкцию о порядке формирования и использования средств
внебюджетного счета органов прокуратуры.
7. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить
контроль за расходованием средств, поступающих на внебюджетный счет
органов прокуратуры.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан