Европа Қайта Жаңарту және Даму Банкiнiң несие жүйесi шеңберiнде шағын кәсiпкерлiктi несиелеу бағдарламасын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 19 қыркүйек N 1353
"Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 26 сәуiрдегi N 665 P970665_ қаулысын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне "Қазақстанда шағын және орташа кәсiпорындарды дамыту" несиесiнiң "В" траншы және "С" траншының 77 533 092, 50 (жетпiс жетi миллион бес жүз отыз үш мың тоқсан екi доллар елу цент) АҚШ доллары сомасындағы қалған бөлiгiн жою ұсынылсын.
2. Шағын кәсiпкерлiктi дамыту жобасын қаржыландыру Европа Қайта Жаңарту және Даму Банкi несиесiнiң шеңберiнде жүргiзiлсiн.
3. Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры жоба бойынша Европа Қайта Жаңарту және Даму Банкiмен несиелiк келiсiм жасассын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Қазақстан Республикасының Европа Қайта Жаңарту және Даму Банкiнiң
алдында бұрын қабылдаған мiндеттемелерiнiң шеңберiнде аталған жобамен
мемлекеттiк кепiлдеме берсiн;
<*>
Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қорымен несиенi өтеу жөнiнде екiншi
деңгейдегi банктердiң қарсы кепiлдемелiк мiндеттемелерiн реттейтiн
келiсiм жасасын;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен бiрлесiп, Шағын
кәсiпкерлiктi дамыту қорының келiсiмi бойынша қатысушы банктердi
iрiктесiн.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.04.15. N 340 қаулысымен.
P980340_
5. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының
Экономика және сауда министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О реализации программы кредитования малого предпринимательства в рамках кредитной линии Европейского Банка Реконструкции и Развития
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 1997 г. N 1353
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 1997 г. N 665 P970665_ "О создании Фонда развития малого предпринимательства" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан аннулировать оставшуюся часть транша "В" и транш "С" кредита "Развитие малых и средних предприятий в Казахстане" в сумме 77 533 092,50 долларов США (семьдесят семь миллионов пятьсот тридцать три тысячи девяносто два доллара пятьдесят центов).
2. Финансирование проекта развития малого предпринимательства провести в рамках кредита Европейского Банка Реконструкции и Развития.
3. Фонду развития малого предпринимательства заключить кредитное соглашение по данному проекту с Европейским Банком Реконструкции и Развития.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
в рамках ранее принятых обязательств Республики Казахстан перед Европейским Банком Реконструкции и Развития выдать государственную гарантию под названный проект;
заключить соглашение с фондом развития малого предпринимательства, регламентирующее контргарантийные обязательства банков второго уровня по погашению кредита;
совместно с Национальным Банком Республики Казахстан осуществлять отбор банков-участников по согласованию с фондом развития малого предпринимательства. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 апреля 1998 г. N 340 P980340_ .
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Министерство экономики и торговли Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан