Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң акцияларын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 12 желтоқсандағы N 1758
"Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiн кезең-кезеңмен жекешелендiрудiң бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 3 шiлдедегi N 1051 P971051_ қаулысын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң акцияларын
орналастыру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы ереже
бекiтiлсiн /қоса берiлiп отыр/.
2. Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң акцияларын
орналастыру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия мына құрамда
бекiтiлсiн:
Сәрсенбаев Н.А.            - Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары, комиссияның
төрағасы
Комиссия мүшелерi:
Ержанов О.С.               - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi Төрағасының орынбасары
/келiсiм бойынша/
Ыдырысов А.Т.              - Қазақстан Акционерлiк Халықтық
Жинақ Банкi төрағасының
бiрiншi орынбасары
Кулинов У.Д.               - Қазақстан Республикасы Бағалы
қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясының атқарушы
директоры /келiсiм бойынша/
Мыңбаев С.М.               - Қазақстан Республикасының
бiрiншi Қаржы вице-министрi
Раханов М.С.               - Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
Мемлекеттiк мүлiк және
жекешелендiру комитетiнiң
төрағасы
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгердi - ҚРҮ-нiң  1998.01.27. N 40 қаулысымен.
P980040_
3. Ведомствоаралық комиссия Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ
Банкiмен бiрлесiп:
1997 жылдың 20 желтоқсанына дейiн Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң салымшыларын банктiң акцияларын орналастыру жөнiндегi аукционға қатысуға өтiнiм берудiң тәртiбi туралы хабарландырсын;
1998 жылдың 21 ақпанына дейiн банктiң акцияларын орналастыру
жөнiндегi аукционға қатысуға өтiнiмдердi жинасын, өтiнiмдердiң
қорытынды жиынтық ведомосын жасасын және салымшылардың өтiнiмдерiне
сәйкес акциялар үшiн ақы төлеудi қамтамасыз етсiн;
1998 жылдың 28 ақпанына дейiн Қазақстан Акционерлiк Халықтық
Жинақ Банкi акционерлерiнiң тiзiлiмiн жасасын.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.01.27. N 41 қаулысымен.
P980041_
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1758 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң
акцияларын орналастыру жөнiндегi
ведомствоаралық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
I. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң акцияларын орналастыру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия /бұдан әрi - Комиссия/ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 3 шiлдедегi N 1051 қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiн кезең-кезеңмен жекешелендiрудiң 1997-2001 жылдарға арналған бағдарламасына" сәйкес Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң /бұдан әрi - Банк/ акцияларын оның салымшыларының арасында орналастыру мақсатында құрылады.

О размещении акций Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 1997 г. N 1758
В целях исполнения постановления Правительства Республики Казахстан от 3 июля 1997 г. N 1051 P971051_ "О Программе поэтапной приватизации Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана на 1997-2001 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о межведомственной комиссии по размещению
акций Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана
(прилагается).
2. Утвердить межведомственную комиссию по размещению акций
Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана в следующем
составе:
Сноска. Состав комиссии изменен - постановлением Правительства
РК от 27 января 1998 г. N 40
P980040_
.
Сарсембаев Н.А.      - заместитель Председателя Агентства по
стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан, председатель комиссии
Члены комиссии:
ЕРЖАНОВ У.С.         - заместитель Председателя Национального
Банка Республики Казахстан (по
согласованию)
ИДРИСОВ А.Т.         - первый заместитель Председателя Правления
Акционерного Народного Сберегательного
Банка Казахстана
КУЛИНОВ У.Д.         - исполнительный директор Национальной
комиссии Республики Казахстан по ценным
бумагам (по согласованию)
МЫНБАЕВ С.М.         - первый вице-Министр финансов Республики
Казахстан
РАХАНОВ М.С.         - Председатель Комитета государственного
имущества и приватизации Министерства
финансов Республики Казахстан
3. Межведомственной комиссии совместно с Акционерным Народным
Сберегательным Банком Казахстана:
до 20 декабря 1997 года информировать вкладчиков Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана о порядке подачи заявок на участие в аукционе по размещению акций банка;
до 21 февраля 1998 года произвести сбор заявок на участие в аукционе по размещению акций банка, сформировать итоговую сводную ведомость заявок и обеспечить внесение платы за акции согласно заявкам вкладчиков;
до 28 февраля 1998 года сформировать реестр акционеров Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 января 1998 г. N 41 P980041_ .
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 1997 г. N 1758
ПОЛОЖЕНИЕ
о межведомственной комиссии по размещению акций
Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по размещению акций Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана (далее - Комиссия) создается в целях размещения акций Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана (далее - Банк) среди его вкладчиков в соответствии с "Программой поэтапной приватизации Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана на 1997-2001 годы", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 июля 1997 г. N 1051.

2. Банктiң қарапайым атаулы акциялары Банктiң салымшыларының - 1997 жылғы 1 шiлдеде және 1997 жылғы 1 желтоқсанда банкте салымы болған жеке адамдардың арасында орналастырылады. Акциялар сатып алудың мәлiмделген бағасы ескерiле отырып жабық аукцион арқылы конкурстық негiзде орналастырылады. Салымшы аукционға қатысу үшiн 1997 жылғы 1 шiлдедегi жағдайы бойынша өзiнiң салымы сомасының шегiндегi қаражатты пайдалана алады. Банктiң акциясын орналастыру жөнiнде аукционға қатысуға өтiнiмдер беру кезiнде мынадай шектеулер қолданылады: әр салымшының акцияның орналастырылатын көлемiнiң 3% аспайтын, акциялар пакетiн сатып алуға өтiнiм беру мүмкiндiгi болады. Жиыны орналастыруға 1 акцияның көрсетiлген құны 100 теңге 3 000 000 дана мөлшерiнде акциялар қойылады.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1997.12.31. N 1876
қаулысымен. P971876_
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.01.27. N 41
қаулысымен. P980041_
3. Комиссия алқалық орган болып табылады. Комиссияның құрамына Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң, Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының және басқа да ұйымдардың /келiсiм бойынша/ өкiлдерi кiредi.
Комиссияның жеке құрамы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен бекiтiледi.
4. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының заң және нормативтiк құқықтық актiлерiн, осы Ереженi басшылыққа алады.
2. КОМИССИЯНЫҢ ФУНКЦИЯЛАРЫ
5. Комиссия өзiне жүктелген мiндеттердi шешу үшiн мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Банктi кезең-кезеңмен жекешелендiрудiң бағдарламасына сәйкес акцияларды салымшылардың арасында орналастыру үшiн қажеттi құжаттардың жиынтығын әзірлейдi және бекiтедi;
2) Банктiң акцияларын орналастыру жөнiндегi аукционға қатысуға өтiнiмдер берудiң тәртiбiн айқындайды;
3) акцияларды орналастырудың ең төменгi бағасына ұсыным жасайды;
4) Банктiң салымшылары арасында жабық аукцион өткiзедi.
6. Комиссияның:
1) Банктiң акцияларын орналастыруға байланысты мәселелер жөнiнде банктен ақпарат алуға;
2) сарапшыларды, мамандандырылған консалтингтiк және өзге де ұйымдарды жұмысқа тартуға;
3) акциялар толық орналастырылмаған жағдайда сатып алынбаған акцияларды сатып алуға қосымша өтiнiмдер жинауды жүргiзуге және осы Ереженiң 2-тармағында көзделген шарттармен аукцион өткiзуге, қосымша өтiнiмдер жинау мен аукцион өткiзудiң мерзiмдерiн айқындауға;
4) осы Ережеге және Үкiметтiң 1997 жылғы 3 шiлдедегi N 1051 қаулысына сәйкес комиссияның шешiмдерiнiң атқарылуына бақылау мен тексеру жасауды жүзеге асыруға құқығы бар.

2. Простые именные акции Банка размещаются среди вкладчиков Банка - физических лиц, имевших вклады в Банке на 1 июля 1997 года. Акции размещаются на конкурсной основе посредством закрытого аукциона с учетом заявленной цены приобретения. Для участия в аукционе вкладчик может использовать средства в пределах суммы его вкладов по состоянию на 1 июля 1997 года и на 1 декабря 1997 г. В период подачи заявок на участие в аукционе по размещению акций Банка действует следующее ограничение: каждый вкладчик имеет возможность подать заявки на приобретение пакета акций, не превышающего 3% от размещаемого объема акций. Всего к размещению выставляются акции в количестве 3 000 000 штук номинальной стоимостью 100 тенге за 1 акцию.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 31 декабря 1997 г. N 1876 P971876_ ; от 27 января 1998 г. N 41 P980041_ .
3. Комиссия является коллегиальным органом. В состав комиссии включаются представители Министерства финансов Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам и других организаций (по согласованию).
Персональный состав комиссии утверждается постановлением Правительства Республики Казахстан.
4. Комиссия в своей деятельности руководствуется законодательными и нормативными правовыми актами Республики Казахстан, настоящим Положением.
2. Функции Комиссии
5. Комиссия для решения возложенных на нее задач осуществляет следующие функции:
1) разрабатывает и утверждает пакет необходимых документов для размещения акций среди вкладчиков Банка в соответствии с Программой поэтапной приватизации Банка;
2) определяет порядок подачи заявок на участие в аукционе по размещению акций Банка;
3) рекомендует минимальную цену размещения акций;
4) проводит закрытый аукцион среди вкладчиков Банка.
6. Комиссия имеет право:
1) получать информацию от Банка по вопросам, связанным с размещением акций Банка;
2) привлекать к работе экспертов, специализированные консалтинговые и иные организации;
3) проводить в случае неполного размещения акций дополнительный сбор заявок на приобретение невыкупленных акций и аукцион на условиях, предусмотренных пунктом 2 настоящего Положения; определять сроки дополнительного сбора заявок и проведения аукциона;
4) осуществлять контроль и проверку исполнения решений Комиссии в соответствии с настоящим положением и постановлением Правительства от 3 июля 1997 г. N 1051.

3. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
7. Комиссияны Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен тағайындалатын төраға басқарады.
Төраға комиссияның қызметiне басшылық жасайды, оның жұмысын ұйымдастырады.
8. Комиссияның отырысы Комиссия төрағасының бастамашылығы бойынша немесе Комиссия мүшелерiнiң басым көпшiлiгiнiң талап етуi бойынша шақырылады.
Комиссияның отырысы Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысқан кезде құқық күшi бар болып табылады.
9. Комиссияның әр мүшесiнiң бiр дауысы болады.
10. Комиссияның шешiмi оған қатысып отырған Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының әдеттегi көпшiлiк даусымен қабылданады.
11. Егер Комиссия мүшесi Комиссия қабылдаған шешiмге келiспеген жағдайда, ол өзiнiң ерекше пiкiрiн жазбаша айтуға құқылы.
12. Комиссияның шешiмi хаттамамен ресiмделедi. Хаттамаға Комиссияның барлық мүшелерi қол қояды.

3. Организация деятельности Комиссии
7. Комиссия возглавляется председателем, назначаемым постановлением Правительства Республики Казахстан.
Председатель руководит деятельностью Комиссии, организует ее работу.
8. Заседания Комиссии созываются по инициативе председателя Комиссии или по требованию большинства членов Комиссии.
Заседание Комиссии является правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
9. Каждый член Комиссии имеет один голос.
10. Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов от общего числа присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов голос председателя является решающим.
11. В случае, если член Комиссии не согласен с принятым Комиссией решением, он вправе изложить письменно свое особое мнение.
12. Решения Комиссии оформляются протоколом. Протокол подписывается всеми членами Комиссии.