Шағын және орта бизнестi, фермерлiк шаруашылықтарды дамытуды, жұмыс орындарын құруды несиелендiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 12 ақпандағы N 104
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан Республикасы Үкiметiне шағын және орта бизнестi, фермерлiк шаруашылықтарды дамытуға, жұмыс орындарын құруға 100 миллион АҚШ долларына баламды несиелер берудi қамтамасыз ету бөлiгiнде белгiленген сегiз нақты тапсырмасын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" жабық акционерлiк қоғамы Европа Қайта жаңарту және Даму Банкi несие желiсiнiң 50 миллион АҚШ доллары сомасындағы қаражатын және Азия Даму Банкiнiң 50 миллион АҚШ доллары сомасындағы Бағдарламалық заемының Екiншi траншын шағын және орта бизнестi, фермерлiк және шаруа қожалықтарын дамытуға, жұмыс орындарын құруға бағытталсын.
2 "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" жабық акционерлiк қоғамы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Азия Даму Банкi Бағдарламалық заемының Екiншi траншын жүзеге асыру жөнiндегi агентi ретiнде тартылсын.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтан сөздер алынып тасталды - ҚРҮ-нiң 1998.04.15.
N 340 қаулысымен. P980340_
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының бұрын қабылдаған мiндеттемелерiнiң шеңберiнде Европа Қайта жаңарту және Даму Банкiнiң несие желiсiнiң қалған сомасына мемлекеттiк кепiлдiк берсiн және "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" жабық акционерлiк қоғамымен бiрлесiп екiншi деңгейдегi уәкiлеттi банктердi iрiктеудi жүргiзсiн.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1998.04.15. N 340
қаулысымен. P980340_
4. "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" жабық акционерлiк қоғамы кәсiпкерлiк субъектiлерiн несиелендiруге тартылған қаражаттың мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О кредитовании развития малого и среднего бизнеса, фермерских хозяйств, создания рабочих мест
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1998 г. N 104
В целях исполнения восьми конкретных заданий, установленных Президентом Республики Казахстан Н.А. Назарбаевым Правительству Республики Казахстан, в части обеспечения выдачи кредитов на развитие малого и среднего бизнеса, фермерских хозяйств, создание рабочих мест на сумму, эквивалентную 100 миллионам долларов США, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Закрытому акционерному обществу "Фонд развития малого предпринимательства" направить средства кредитных линий Европейского Банка Реконструкции и Развития в сумме 50 млн. долларов США и Второго транша Программного займа Азиатского Банка Развития в сумме 50 млн. долларов США на кредитование развития малого и среднего бизнеса, фермерских и крестьянских хозяйств, создания рабочих мест.
2. Привлечь закрытое акционерное общество "Фонд развития малого предпринимательства" в качестве агента Министерства финансов Республики Казахстан по реализации Второго транша Программного займа Азиатского Банка Развития.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 апреля 1998 г. N 340 P980340_ .
3. Министерству финансов Республики Казахстан выдать в рамках ранее принятых обязательств Республики Казахстан государственную гарантию на оставшуюся сумму кредитной линии Европейского Банка Реконструкции и Развития и совместно с закрытым акционерным обществом "Фонд развития малого предпринимательства" провести отбор уполномоченных банков второго уровня.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 апреля 1998 г. N 340 P980340_ .
4. Закрытому акционерному обществу "Фонд развития малого предпринимательства" обеспечить целевое использование привлеченных средств на кредитование субъектов предпринимательства.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан