Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы Ғылыми кадрларды аттестациялау департаментiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 21 сәуiр N 370. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1999.03.19. N 271 қаулысымен. ~P990271
"Қазақстан Республикасында мемлекеттiк басқарудың пәрмендiлiгiн одан әрi арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 қазандағы N 3655 U973655_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының Ғылыми кадрларды аттестациялау департаментi туралы ереже;
Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы
Ғылыми кадрларды аттестациялау департаментiнiң құрылымы бекiтiлсiн.
2."Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым
академиясының Ғылыми кадрларды аттестациялау департаментi туралы
ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 11
шiлдедегi N 1095 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж.,
N 31, 286-құжат) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 21 сәуiрдегi
N 370 Қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi-
Ғылым академиясының Ғылыми кадрларды
аттестациялау департаментi туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының Ғылыми кадрларды аттестациялау департаментi (бұдан әрi - Департамент) Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының ғылыми кадрларды даярлау және аттестациялау саласында мемлекеттiк басқаруды қамтамасыз ететiн құрылымдық бөлiмшесi болып табылады. Департамент әлемдiк деңгейге қол жеткiзу мақсатында ғылыми кадрларды даярлау және аттестациялау жүйесiн реформалауды жүзеге асырады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарға (келiсiмдерге), өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы туралы ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департаменттiң аппаратын ұстауға арналған шығыстарды қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясын ұстауға көзделген қаржының есебiнен жүзеге асырылады.
4. Департамент заңды тұлға болып табылады, банкте шоттары, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және өзiнiң атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрi болады.
II. Департаменттiң басымдықтары

Вопросы Департамента аттестации научных кадров Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 г. N 370. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 марта 1999 г. N 271 ~P990271
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 1997 г. N 3655 U973655_ "О мерах по дальнейшему повышению эффективности государственного управления в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Департаменте аттестации научных кадров Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан.
2. Утвердить структуру Департамента аттестации научных кадров Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан согласно приложению.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 1997 г. N 1095 "Об утверждении Положения о Департаменте аттестации научных кадров Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 31, ст. 286).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 г. N 370
ПОЛОЖЕНИЕ
о Департаменте аттестации научных кадров
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан
1. ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Департамент аттестации научных кадров Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан (далее - Департамент) является структурным подразделением Министерства науки-Академии наук Республики Казахстан, обеспечивающим государственное управление в области подготовки и аттестации научных кадров. Департамент с целью достижения мирового уровня осуществляет реформирование системы подготовки и аттестации научных кадров.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, международными договорами (соглашениями), ратифицированными Республикой Казахстан, иными нормативными правовыми актами, Положением о Министерстве науки - Академии наук Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Финансирование расходов на содержание аппарата Департамента осуществляется за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан.
4. Департамент является юридическим лицом, имеет счета в банке, печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и своим наименованием на государственном языке.
II. ПРИОРИТЕТЫ

5. Департаменттiң басымдықтары:
2030 жылға дейiнгi мемлекеттiк стратегияны iске асыру, Қазақстан Республикасын дамытудың ғылыми және ғылыми-технологиялық басымдықтарын кадрлық қамтамасыз ету;
құрылатын жалпы ғылыми-технологиялық кеңiстiктiң және екiжақты келiсiмдердiң шеңберiнде шет ел мемлекеттiк аттестациялау органдарымен ынтымақтастық;
мемлекеттiк емес ғылыми - бiлiм беру құрылымдарының қатысуымен ғылыми кадрларды даярлаудың және аттестациялаудың бiрыңғай ұлттық жүйесiн құру және жетiлдiру болып табылады.
III. Негiзгi мiндеттерi
6. Департаменттiң негiзгi мiндеттерi:
ғылыми кадрларды даярлау және аттестациялау саласында мемлекеттiк саясатты әзiрлеу және iске асыру;
ғылыми кадрларды даярлау және аттестациялау саласындағы нормативтiк базаны жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
диссертациялық және сараптық кеңестер желiлерiнiң қызметiн ұйымдастыру, бақылау жасау және қалыптастыру;
оларға қойылатын бiрыңғай талаптарға сәйкес ғылыми және ғылыми-педагогикалық қызметкерлерге ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар беру туралы аттестациялық iстердi қарауды және мемлекеттiң атынан түпкiлiктi шешiм қабылдауды ұйымдастыру;
заңдарда белгiленген тәртiппен ғылыми кадрларды аттестациялау саласындағы сараптық қызмет көрсетулердi сертификаттау;
ғылыми кадрларды аттестациялау саласындағы мемлекетаралық және халықаралық ынтымақтастық жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру болып табылады.
IV. Функциялары
7. Департамент өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес:
ғылыми кадрларды даярлаудың және аттестациялаудың басымдықты бағыттарын айқындайды;
ғылыми кадрларды даярлау және аттестациялау саласында заң және өзге де нормативтiк құқықтық актiлер мен әдiстемелiк құжаттардың жобасын әзiрлеуге қатысады;
мүдделi мемлекеттiк құрылымдармен келiсiм бойынша ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар берiлетiн мамандықтардың номенклатурасын әзiрлейдi;
ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар берудiң тәртiбi, мамандықтардың номенклатурасы туралы ереженi және Департаменттiң төралқасы туралы ережелердi Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының бекiтуiне ұсынады;
ведомстволық бағыныстылығына қарамастан ғылыми-зерттеу және ғылыми-өндiрiстiк ұйымдарда аспирантуралар мен докторантуралар ашуды және жабуды келiседi, сондай-ақ оларға қабылдаудың жоспарларын келiседi;
жетекшi ғалымдар қатарынан ғылымдардың салалары бойынша сараптық кеңестер құрады, бұл кеңестердiң жеке құрамын бекiтедi, олардың қызметiн ұйымдастырады және бақылау жасайды;
ведомстволық бағыныстылығына қарамастан ғылыми-зерттеу және ғылыми-өндiрiстiк ұйымдарда, жоғары оқу орындарында диссертациялық кеңестердiң желiсiн құрады, олар бойынша кеңестерге диссертацияларды қорғауға қабылдау құқығы берiлетiн ғылыми мамандықтардың тiзбесiн белгiлейдi;
диссертациялық кеңестердiң қызметiне бақылау жасауды жүзеге асырады және қажет болған жағдайда олардың желiсiн қайта қарайды;
оларға қойылатын бiрыңғай талаптарға сәйкес ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтарды беру туралы аттестациялық iстердi қарайды;
мемлекеттiк үлгiдегi дипломдар мен аттестаттарды ресiмдейдi және бередi;
елдiң ғылыми кадрлық әулетiн дамыту серпiнiн жай-күйiне, олардың практикалық пайдаланылуын қоса алғанда, диссертациялық зерттеулердiң нәтижелiлiгiне талдау жүргiзедi;
кандидаттық емтихандардың тiзбесiн белгiлейдi, олардың қабылдануына бақылау жасауды жүзеге асырады, кандидаттық емтихандардың үлгiлiк бағдарламаларын бекiтедi;
белгiленген тәртiппен ғылыми кадрларды аттестациялау саласындағы сараптық қызмет көрсетулердi сертификаттауды жүргiзедi;
ғылыми кадрларды даярлау және аттестациялау саласындағы халықаралық шарттар мен келiсiмдердiң жобаларын дайындауға қатысады, халықаралық ұйымдармен, басқа елдердiң аттестациялау органдарымен өзара iс-қимыл мен ынтымақтастықты ұйымдастырады;
басқа елдердiң мемлекеттiк аттестациялау органдары берген ғылыми дәрежелерi мен ғылыми атағы бар Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдiктердi және азаматтығы жоқ адамдарды нострификациялауды және қайта аттестациялауды жүргiзедi;
заңдармен өзiне жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
V. Құқықтары мен мiндеттерi

5. Приоритетами Департамента являются:
реализация государственной стратегии до 2030 года, кадровое обеспечение научных и научно-технологических приоритетов развития Республики Казахстан;
сотрудничество с государственными органами аттестации зарубежных стран в рамках создаваемого общего научно-технологического пространства и двусторонних соглашений;
создание и совершенствование единой национальной системы
подготовки и аттестации научных кадров с участием негосударственных
научно-образовательных структур.
III. ОСНОВНЫЕ ЗАДАЧИ
6. Основными задачами Департамента являются:
разработка и реализация государственной политики в области
подготовки и аттестации научных кадров;
разработка предложений по совершенствованию нормативной базы в
области подготовки и аттестации научных кадров;
организация деятельности, контроль и формирование сети
диссертационных и экспертных советов;
организация рассмотрения аттестационных дел о присуждении научным и научно-педагогическим работникам ученых степеней и присвоении ученых званий в соответствии с едиными требованиями к ним и принятие окончательных решений от имени государства;
сертификация экспертных услуг в области аттестации научных кадров в установленном законодательством порядке;
организация работ по межгосударственному и международному сотрудничеству в области аттестации научных кадров.
IV. ФУНКЦИИ
7. Департамент в соответствии с возложенными на него задачами:
определяет приоритетные направления подготовки и аттестации научных кадров;
принимает участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов и методических документов в области подготовки и аттестации научных кадров;
разрабатывает по согласованию с заинтересованными государственными структурами номенклатуру специальностей, по которым присуждаются ученые степени и присваиваются ученые звания;
представляет на утверждение в Министерство науки-Академию наук Республики Казахстан положения о порядке присуждения ученых степеней и присвоения ученых званий, номенклатуру специальностей и положение о Президиуме Департамента;
согласовывает открытие и закрытие аспирантуры и докторантуры в научно-исследовательских и научно-производственных организациях, высших учебных заведениях, независимо от их ведомственной подчиненности, а также согласовывает планы приема в них;
создает экспертные советы по отраслям наук из числа ведущих ученых, утверждает персональный состав этих советов, организует и контролирует их деятельность;
формирует сеть диссертационных советов в научно-исследовательских и научно-производственных организациях, высших учебных заведениях, независимо от их ведомственной подчиненности, утверждает персональный состав советов, устанавливает перечень научных специальностей, по которым советам предоставляется право приема диссертаций к защите;
осуществляет контроль за деятельностью диссертационных советов и при необходимости пересматривает их сеть;
рассматривает аттестационные дела о присуждении ученых степеней и присвоении ученых званий в соответствии с едиными требованиями к ним;
оформляет и выдает дипломы и аттестаты государственного образца;
проводит анализ состояния динамики развития научного кадрового потенциала страны, результативности диссертационных исследований, включая их практическое использование;
определяет перечень кандидатских экзаменов, осуществляет контроль за их приемом, утверждает типовые программы кандидатских экзаменов;
в установленном порядке проводит сертификацию экспертных услуг в области аттестации научных кадров;
участвует в подготовке проектов международных договоров и соглашений в области подготовки и аттестации научных кадров;
организует взаимодействие и сотрудничество с международными организациями, государственными органами аттестации других стран;
проводит нострификацию и переаттестацию граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства, имеющих ученые степени и ученые звания, присужденные государственными органами аттестации других стран;
осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством.
V. ПРАВА И ОБЯЗАННОСТИ

8. Департаменттiң:
белгiленген тәртiппен мемлекеттiк органдар мен ұйымдардан ғылыми кадрларды даярлау және аттестациялау мәселелерi жөнiндегi ақпарат сұратуға және алуға;
мемлекеттiң атынан ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар беру мәселелерi жөнiнде түпкiлiктi шешiм қабылдауға;
заңдарда белгiленген тәртiппен ғылыми кадрларды аттестациялау саласындағы мамандықтар бойынша ғылыми қызметкерлерге сарапшылар сертификаттарын беруге;
белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне ғылыми кадрларды даярлау және аттестациялау саласындағы қатынастарды құқықтық реттеу мәселелерi жөнiнде ұсыныс енгiзуге;
өз құзыретiнiң шегiнде нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеуге және бекiтуге;
белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне ғылыми кадрларды аттестациялау мәселелерi жөнiндегi халықаралық шарттарға, келiсiмдерге қорытынды жасау және қосылу және мемлекеттiк аттестациялау органдары құжаттарының баламдылығын тану туралы ұсыныс енгiзуге;
белгiленген тәртiппен халықаралық және мемлекетаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүдделерiн бiлдiруге, ғылыми кадрларды даярлау және аттестациялау мәселелерi жөнiндегi кеңестердiң, семинарлардың, конференциялардың жұмысына қатысуға құқығы бар.
9. Департамент:
Департаменттiң бюросы туралы, сараптық және диссертациялық кеңестер туралы, бөлiмдер және Департаменттiң жұмыс iстеуi үшiн қажеттi басқа да нормативтiк-әдiстемелiк құжаттар туралы ережелер әзiрлеуге;
диссертациялық және сараптық кеңестер мен Департамент төралқасының жұмыс iстеуi үшiн ұйымдастырушылық жағдайларды, материалдық-қаржы және нормативтiк-құқықтық базаларды қамтамасыз етуге;
диссертациялық, сараптық кеңестер мен Департамент төралқасының қызметiне ағымдағы басшылықты қамтамасыз етуге;
бiрыңғай талаптарға сәйкес ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтарды алуға түсушiлердiң аттестациялық iстерiн уақтылы және сапалы қарауды қамтамасыз етуге мiндеттi.
VI. Жауапкершiлiгi
10. Департаменттiң директоры Департаментке жүктелген мiндеттердiң орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшiн жеке жауапкершiлiкте болады.
VII. Қызметiн ұйымдастыру
11. Департаменттi Директор басқарады.
Директорды Ғылым министрi - Ғылым академиясы президентiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады. Сараптама басқармасының бастығы - директорының орынбасарын және бас ғылыми хатшыны директордың ұсынуы бойынша Ғылым министрi - Ғылым академиясының президентi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
12. Департаменттiң директоры:
Ғылым министрi - Ғылым академиясының президентiне Департаменттiң құрылымы мен штат саны жөнiнде ұсыныс енгiзедi, бекiтiлген сан мен еңбек ақы төлеу қорының шегiнде штат кестесi мен оны ұстауға арналған шығыстардың сметасын бекiтедi;
сараптама басқармасының бастығы - директордың орынбасары, бас ғылыми хатшы және құрылымдық бөлiмшелер басшыларының арасында мiндеттердi бөледi;
Департаменттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
Департаменттiң қызметкерлерiн көтермелеу және оларға тәртiптiк жаза қолдану туралы шешiм қабылдайды;
Департамент төралқасының жеке және сандық құрамын Қазақстан Республикасы Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының бекiтуiне ұсынады;
Департаменттiң сараптық кеңестерi, құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi және Департаментте әзiрленетiн басқа да нормативтiк құжаттарды бекiтедi;
өз құзыретiнiң шегiнде, қолданылып жүрген заңдарға сәйкес мемлекеттiк органдарда және ұйымдарда Департаменттi бiлдiредi;
өзiнiң құзыретiне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешiмдер қабылдайды.

8. Департамент имеет право:
запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов и организаций информацию по вопросам подготовки и аттестации научных кадров;
принимать окончательные решения от имени государства по вопросам присуждения ученых степеней и присвоения ученых званий;
выдавать научным работникам сертификаты экспертов по специальностям в области аттестации научных кадров в установленном законодательством порядке;
вносить в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан предложения по вопросам правового регулирования отношений в области подготовки и аттестации научных кадров;
разрабатывать и утверждать в пределах своей компетенции нормативные правовые акты;
вносить в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан предложения о заключении и присоединении к международным договорам, соглашениям по вопросам аттестации научных кадров и признания эквивалентности документов государственных органов аттестации;
представлять в установленном порядке интересы Республики Казахстан в международных и межгосударственных организациях, участвовать в работе совещаний, семинаров, конференций по вопросам подготовки и аттестации научных кадров.
9. Департамент обязан:
разрабатывать положения о Бюро Департамента, об экспертных и диссертационных советах, об отделах и другие нормативно-методические документы, необходимые для функционирования Департамента;
обеспечить организационные условия, материально-финансовую и нормативно-правовую базу для функционирования диссертационных и экспертных советов и Президиума Департамента;
обеспечить текущее руководство деятельностью диссертационных, экспертных советов и Президиума Департамента;
обеспечить своевременное и качественное рассмотрение аттестационных дел соискателей ученых степеней и ученых званий в соответствии с едиными требованиями.
VI. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ
10. За выполнение возложенных на Департамент обязанностей и осуществление им своих функций персональную ответственность несет Директор Департамента.
VII. ОРГАНИЗАЦИЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
11. Департамент возглавляет Директор.
Директор назначается на должность и освобождается от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра науки - президента Академии наук. Заместитель Директора - начальник Управления экспертизы и Главный ученый секретарь назначаются на должность и освобождаются от должности Министром науки - президентом Академии наук по представлению Директора.
12. Директор Департамента:
вносит предложения Министру науки -президенту Академии наук по структуре и штатной численности Департамента, утверждает штатное расписание и смету расходов на его содержание в пределах утвержденной численности и фонда оплаты труда;
распределяет обязанности между заместителем Директора - начальником Управления экспертизы. Главным ученым секретарем и руководителями структурных подразделений;
назначает на должность и освобождает от должности работников Департамента;
принимает решения о поощрении работников Департамента и наложении на них дисциплинарных взысканий;
представляет на утверждение в Министерство науки - Академию
наук Республики Казахстан персональный и численный состав Президиума
Департамента;
утверждает положения об экспертных советах, структурных
подразделениях Департамента и другие нормативные документы,
разрабатываемые в Департаменте;
в пределах своей компетенции представляет Департамент в
государственных органах и организациях в соответствии с действующим
законодательством;
принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его
компетенции.

13. Департаменттiң жүйесiне:
докторлық және кандидаттық диссертацияларды қорғау жөнiндегi диссертациялық кеңестер;
ғылым салалары бойынша сараптық кеңестер;
Департаменттiң төралқасы кiредi.
14. Бас аттестациялық орган болып табылатын және министрлiктердiң (мемлекеттiк комитеттердiң), ғылыми ұйымдардың, жоғары оқу орындарының ұсынымдары ескерiле отырып ғалымдардан құрылатын Департаменттiң төралқасы аттестациялық iстердi қарайды және ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтар беру туралы шешiм
қабылдайды, ғылыми кадрларды қайта аттестациялауды жүзеге асырады,
диссертациялар қорғауға байланысты басқа да мәселелердi қарайды.
15. Департаменттiң ағымдағы қызметiнiң мәселелерiн талқылау
және шешу үшiн Бюро құрылады. Бюро туралы ереженi, оның сандық және
жеке құрамын Департаменттiң директоры бекiтедi.
16. Департамент қабылдайтын шешiмдер Директордың бұйрығымен
ресiмделедi.
17. Департаменттi қайта ұйымдастыру және тарату заңдарда
белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 21 сәуiрдегi
N 370 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi -
Ғылым академиясы Ғылыми кадрларды аттестациялау
департаментiнiң құрылымы
Департаменттiң директоры
Директордың орынбасары - сараптама басқармасының бастығы
Бас ғылыми хатшы
Физика-математика, техникалық ғылымдар, жер және ғарыш туралы
ғылымдар жөнiндегi сараптама бөлiмi
Химия, биология, медицина және ауыл шаруашылығы ғылымдары
жөнiндегi сараптама бөлiмi
Гуманитарлық ғылымдар жөнiндегi сараптама бөлiмi
Аттестациялау және құжаттарды ресiмдеу бөлiмi

13. В систему Департамента входят:
диссертационные советы по защите докторских и кандидатских
диссертаций;
экспертные советы по отраслям наук;
Президиум Департамента.
14. Президиум Департамента, который является главным аттестационным органом и формируется из ученых с учетом рекомендаций министерств (государственных комитетов), научных организаций, высших учебных заведений, рассматривает аттестационные дела и принимает решения о присуждении ученых степеней и присвоении ученых званий, осуществляет переаттестацию научных кадров, рассматривает другие вопросы, связанные с защитой диссертаций.
15. Для обсуждения и решения вопросов текущей деятельности Департамента образуется Бюро. Положение о Бюро, его численный и персональный состав утверждаются Директором Департамента.
16. Решения, принимаемые Департаментом, оформляются приказами Директора.
17. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляется в порядке, установленном законодательством.
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 г. N 370
Структура Департамента аттестации
научных кадров Министерства науки -
Академии наук Республики Казахстан
Директор Департамента
Заместитель Директора - начальник Управления экспертизы
Главный ученый секретарь
Отдел экспертизы по физико-математическим, техническим наукам наукам
о земле и космосе
Отдел экспертизы по химическим, биологическим, медицинским и
сельскохозяйственным наукам
Отдел, экспертизы по гуманитарным наукам
Отдел аттестации и оформления документов