Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемды қайта қаржыландыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 12 маусымдағы N 529
"Кең дала" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемы бойынша дефолт фактiлерiне жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң "Кең дала" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк емес сыртқы заемы бойынша алдағы төлемдерiн 30 млн. АҚШ доллары көлемiнде ұзақ мерзiмдi мемлекеттiк емес заемды тарту, тиiстi келiсiмдер жасасу және Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 23 қыркүйектегi N 002 мемлекеттiк кепiлдiгiн қайта ресiмдеу жолымен қайта қаржыландыру жүргiзу туралы ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi заем тартудың мүмкiн қорытындысын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi аталған қарыз
алу шарттарының Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген
заңдарына сәйкестiгi туралы қорытындыны Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгiне ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Стратегиялық
жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi мен Әдiлет
министрлiгiнiң қорытындылары оң болған жағдайда:
1) тартылған сыртқы заемның рәсiмдерiне байланысты шығыстарды
қысқарту мен комиссиялық сыйақы деңгейiн азайту мақсатында
заемның жалпы сомасын 50 млн. АҚШ долларына дейiн ұлғайту
жолымен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 1
сәуiрдегi N 278
P980278_
қаулысына сәйкес тартылатын заем
шеңберiнде қарыз алу жүргiзсiн;
2) тартылатын заем бойынша Қазақстан Республикасының кепiлдiгi
бар мiндеттемелерiн қажеттi қайта ресiмдеудi жүзеге асырсын;
3) тартылатын сыртқы заемға қызмет көрсету бойынша Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 1 сәуiрдегi N 278
қаулысымен белгiленген агентпен агенттiк келiсiм жасассын.
Ескерту. 4-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.07.03. N 635 қаулысымен.
P980635_
5. "Кең дала" акционерлiк қоғамы 30 млн. АҚШ долларына дейiнгi
сомада сыртқы заемды тарту жөнiндегi түпкi заем алушы болып
белгiленсiн.
6. Осы қаулының атқарылуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О рефинансировании негосударственного внешнего займа, имеющего государственную гарантию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 1998 года N 529
В целях недопущения факта дефолта по негосударственному внешнему займу акционерного общества "Кен дала", имеющему государственную гарантию, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить предложение Министерства финансов Республики Казахстан о проведении рефинансирования предстоящих платежей по негосударственному внешнему займу акционерного общества "Кен дала" путем привлечения долгосрочного негосударственного займа в объеме до 30 млн. долларов США, заключения соответствующих соглашений и переоформления государственной гарантии Республики Казахстан N 002 от 23 сентября 1996 года.
2. Агентству по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан предоставить Министерству финансов Республики Казахстан заключение о возможности привлечения займа.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан предоставить Министерству финансов Республики Казахстан заключение о соответствии действующему законодательству Республики Казахстан условий указанного заимствования.
4. Министерству финансов при положительных заключениях Агентства по стратегическому планированию и реформам и Министерства юстиции Республики Казахстан:
1) с целью сокращения расходов, связанных с процедурами привлечения внешнего займа и уменьшения уровня комиссионного вознаграждения, произвести заимствование в рамках займа, привлекаемого согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 1998 г. N 278, путем увеличения общей суммы займа до 50 млн. долларов США;
2) осуществить необходимое переоформление гарантийных обязательств Республики Казахстан по привлекаемому займу;
3) заключить агентское соглашение с агентом, определенным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 1998 г. N 278, по обслуживанию привлекаемого внешнего займа.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 июля 1998 г. N 635 P980635_ .
5. Определить конечным заемщиком по привлекаемому внешнему займу в сумме до 30 млн. долларов США акционерное общество "Кен дала".
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан