Мемлекеттік органдар қызметкерлерінің шетелге іссапарға шығуын тәртіпке келтіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 14 тамыз N 770. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.03.19. N 274 қаулысымен. ~P990274
Мемлекеттік қаражатты үнемдеу режимін күшейту және мемлекеттік органдар қызметкерлерінің шетелге іссапарға шығуын тәртіпке келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Орталық және жергілікті атқарушы органдар кәсіпорындардың жұмыс тәжірибесімен танысу үшін, мамандандырылған халықаралық симпозиумдарға және басқа да дәл осы секілді шараларға қатысу үшін қызметкерлердің бюджет қаражаты есебімен тәлімдемеге, семинарларға, қайта дайындау курстарына бұрын жоспарланған шетелге шығу іссапарларын тоқтатсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер Министрінің Кеңсесі Басшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер Министрінің, шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссия делегацияларының, жұмыс топтары мен сарапшылардың ресми және жұмыс іссапарларын әзірлеуге, оның ішінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы мемлекеттерінің басшылары мен үкіметтері басшыларының, Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің премьер-министрлері Мемлекетаралық Кеңесі мен Кеңесінің және Орталық-Азия экономикалық қоғамдастығының мәжілістеріне құжаттарды дайындауға қатысты жағдайларды қоспағанда. Бұл жағдайларда лауазымды тұлғалардың іссапары Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің не оның орнындағы тұлғаның рұқсаты бойынша жүргізіледі, министрліктердің, мемлекеттік комитеттер мен ведомстволардың лауазымды адамдары бюджет қаражатының есебінен шетелге іссапарға тек Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімдерінің негізінде ғана жіберілетін болсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ толықтырылды - ҚРҮ-нің 1998.09.15. N 887 қаулысымен.
P980887_
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шетелге іссапарға
бөлінетін валюталық қаражаттың жұмсалуына бақылауды күшейтсін.
4. Атқарушы органдардың жүйесіне кірмейтін, сондай-ақ, Қазақстан
Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін,
республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік органдарға
мемлекеттік қаражатты үнемдеу мақсатында шетелге жоспарланған іссапарларды
оларды қысқарту жағына қарай қайта қарау ұсынылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О мерах по упорядочению выезда работников государственных органов в командировки за рубеж
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 1998 г. N 770 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 марта 1999 г. N 274 ~P990274
В целях усиления режима экономии государственных средств и упорядочения выезда работников государственных органов в командировки за рубеж Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Центральным и местным исполнительным органам отменить ранее запланированные командировки за рубеж за счет бюджетных средств работникам, выезжающим на стажировку, семинары, курсы переподготовки, для ознакомления с опытом работы предприятий, для участия в специализированных международных симпозиумах и других аналогичных мероприятиях.
2. Командирование за границу должностных лиц министерств, государственных комитетов и ведомств за счет бюджетных средств производить только на основании решений Правительства Республики Казахстан, за исключением случаев, касающихся подготовки официальных и рабочих визитов Президента Республики Казахстан и Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, делегаций совместных межправительственных комиссий по сотрудничеству с зарубежными странами, рабочих групп и экспертов, в том числе для подготовки документов к заседаниям глав государств и глав правительств Содружества Независимых Государств, Межгосударственного Совета и Совета премьер-министров государств - участников Таможенного союза и Центральноазиатского экономического сообщества. В этих случаях командирование должностных лиц производить по разрешению Премьер-Министра Республики Казахстан либо лица, его замещающего. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 сентября 1998 г. N 887 P980887_ .
3. Министерству финансов Республики Казахстан усилить контроль за
расходованием валютных средств, выделяемых на командировки за рубеж.
4. Рекомендовать государственным органам, не входящим в систему
исполнительных органов, а также непосредственно подчиненным и подотчетным
Президенту Республики Казахстан, содержащимся за счет средств
республиканского бюджета, в целях экономии государственных средств
пересмотреть запланированные командировки за рубеж в сторону их сокращения.
Премьер-Министр
Республики Казахстан