Қазақстан Республикасында орта бiлiм жүйесiн одан әрi реформалау жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 28 тамыздағы N 812.
Орта бiлiм жүйесiн одан әрi реформалау және оқушылардың мектепке толық баруын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Ескерту. 1-тармағының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.01.25. N 64 Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi 2001 жылдың 1 қаңтарына дейiн Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп Қазақстан Республикасының Үкiметiне педагогикалық қызметкерлерге еңбекақы төлеу жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.<*>
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2000.07.10. N 1047 қаулысымен .
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
1) Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiмен бiрлесiп балалардың мектепке толық баруын қамтамасыз етсiн;<*>
2) (күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.01.25. N 64 Қаулысымен);
3) мемлекеттiк бастауыш кәсiптiк білім беретін оқу орындарын жергіліктi бюджет қаражатының есебiнен жұмыссыздар мен қолы бос халықты оқытуға арналған аймақтық орталықтар ретiнде барынша пайдалану үшiн шаралар қабылдасын.<*>
Ескерту. 3-тармақ өзгерді- ҚР Үкіметінің 2000.07.10. N 1047   қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) <*>
2) "Жекешелендiру мен қайта құрылымдаудың секторлық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 қаңтардағы N 65 қаулысында :
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген мұнайгаз және көлiк-коммуникация кешендерiндегi, Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, денсаулық сақтау, бiлiм беру, ғылым, мәдениет және спорт жүйелерiнiң кәсiпорындарындағы жекешелендiру мен қайта құрылымдаудың секторлық бағдарламасында:        "Денсаулық сақтау, бiлiм, ғылым, мәдениет және спорт, объектiлерiн жекешелендiрудiң шарттары" деген тарауша мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"Жалпы бiлiм беру мекемелерi, кәсiптiк-техникалық мектептер, мектептен тыс мекемелер Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiнiң келiсiмiмен жекешелендiрiледi".
Ескерту. 1) тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы тамыздағы
N 640 қаулысымен
бекiтiлген
Мемлекеттiк жалпы бiлiм беру мектептерiнiң жанындағы Жалпыға бiрдей мiндеттi орта бiлiм қоры туралы
ҮЛГI ЕРЕЖЕ

О мерах по дальнейшему реформированию системы среднего образования в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 1998 г. N 812
В целях дальнейшего реформирования системы среднего образования и обеспечения полной посещаемости учащимися школ Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.  Утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года  N 64  .
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан до 1 января 2001 года совместно с Министерством труда и социальной защиты населения и Министерством финансов Республики Казахстан внести в Правительство Республики Казахстан предложения по совершенствованию системы оплаты труда педагогических работников. <*>
Сноска. Пункт 2 - в новой редакции согласно постановлению Правительства РК от 10 июля 2000 года N 1047  P001047_  .
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан обеспечить полную посещаемость детьми школы;
2)  (утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года  N 64   )
3) принять меры для максимального использования государственных учебных заведений начального профессионального образования в качестве региональных центров для обучения безработных и незанятого населения за счет средств местного бюджета. <*>
Сноска. Пункт 3 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10 июля 2000 года N 1047  P001047_  .
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнение:
1)  (Подпункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г.  N 124  )
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 января 1997 года N 65  P970065_  "О секторных программах приватизации и реструктуризации":
в секторных программах приватизации и реструктуризации в нефтегазовом и транспортно-коммуникационном комплексах, предприятий системы Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан, здравоохранения, образования, науки, культуры и спорта, утвержденных указанным постановлением;
подраздел "Условия приватизации объектов здравоохранения, образования, науки, культуры и спорта" дополнить абзацем следующего содержания:
"Общеобразовательные учреждения, профессионально-технические школы, внешкольные учреждения приватизируются с согласия Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 1998 года N 812
ПРИМЕРНОЕ ПОЛОЖЕНИЕ
о Фонде всеобщего обязательного среднего образования при
государственных общеобразовательных школах

Ескерту. Ереженің күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 64 Қаулысымен.

Сноска. Положение   утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года  N 64   ).