"Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясымен өзара қатынасты реттеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 16 қыркүйектегі N 899
Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 4 қыркүйектегі N 2452 U952452_ Жарлығымен бекітілген 1993 жылғы 24 желтоқсандағы "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының жұмысын кедергісіз және тәуелсіз жүзеге асырудың халықаралық-құқықтық кепілдіктері туралы келісімге сәйкес "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының Қазақстан Республикасындағы қызметін одан әрі қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кеден комитеті, Салық комитеті және Салық полициясы комитеті 1993 жылғы 24 желтоқсандағы "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының жұмысын кедергісіз және тәуелсіз жүзеге асырудың халықаралық-құқықтық кепілдіктері туралы келісімге және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 24 сәуірдегі N 2235 Z952235_ Заң күші бар Жарлығына, сондай-ақ "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпанисының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 25 қыркүйектегі N 1170 P961170_ қаулысына сәйкес "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының 1997 жылғы 13 қазаннан бастап жанама салықтар мен кедендік баждарды төлеуші болып табылатындығын ескерсін.
2. "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясында пайда болған 1997 жылғы 5 қарашадағы жағдай бойынша қосылған құнға салық пен кеден баждары жөніндегі берешектерге байланысты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті мен Кеден комитеті:
а) бір күнтізбелік жылға қосылған құнға салынатын салыққа;
б) белгіленген тәртіпке сәйкес кеден баждарына қатысты өсім есептелместен оны төлеудің мерзімін ұзартуды қамтамасыз етсін.
Бұл ретте кестеге сәйкес:
Қазақстан Республикасына әкелінген тауарларға қосылған құнға салық пен кеден баждарына қатысты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кеден комитетімен;
сатылған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша айналымдардың қосылған құнына салық салуға қатысты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетімен келісілген берешектердің сомасын кезең- кезеңмен өтеу белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кеден комитеті Салық комитеті және Салық полициясы комитеті кеден және салық органдарының "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының банктік шоттарына 1997 жылғы 5 қарашадағы жағдай бойынша пайда жанама салықтар мен кеден баждары бойынша берешектерін алуға инкассалық тапсырмаларын (өкімдерін) кері қайтарып алуын қамтамасыз етсін.

Об урегулировании вэаимоотношений с Межгосударственной телерадиокомпанией "Мир"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1998 г. N 899
В целях обеспечения дальнейшей деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" в Республике Казахстан, осуществляемой в соответствии с Соглашением о международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 24 декабря 1993 года, ратифицированным Указом Президента Республики Казахстан от 4 сентября 1995 года N 2452, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Таможенному комитету, Налоговому комитету и Комитету налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан учесть, что Межгосударственная телерадиокомпания "Мир" в соответствии с Соглашением о международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 24 декабря 1993 года и Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 24 апреля 1995 года N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 1996 года N 1170 P961170_ "Вопросы Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" является плательщиком косвенных налогов и таможенных пошлин с 13 октября 1997 года.
2. В связи с образовавшейся у Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" задолженности по налогу на добавленную стоимость и таможенным пошлинам по состоянию на 5 ноября 1997 года Налоговому комитету и Таможенному комитету Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить продление срока ее уплаты без начисления пени в отношении:
а) налога на добавленную стоимость на один календарный год;
б) таможенных пошлин в соответствии с установленным порядком.
При этом установить поэтапное, в соответствии с графиком, погашение сумм задолженностей, согласованное с:
Таможенным комитетом Министерства финансов Республики Казахстан в отношении налога на добавленную стоимость и таможенных пошлин на ввезенные в Республику Казахстан товары;
Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан в отношении обложения налогом на добавленную стоимость оборотов по реализованным товарам (работам, услугам).
3. Таможенному комитету, Налоговому комитету и Комитету налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить отзыв инкассовых поручений (распоряжений) таможенных и налоговых органов к банковским счетам Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" на взимание задолженностей по косвенным налогам и таможенным пошлинам, образовавшихся по состоянию на 5 ноября 1997 года.

4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан
Республикасының "Мир" мемлекетаралық телерадиокомпаниясының жарғылық
капиталындағы үлесіне теңбе-тең Қазақстан Республикасының "Мир"
мемлекетаралық телерадиокомпаниясының ағымдағы жедел өндірістік қызметін
қаржыландыруға арналған үлестік жарнасының нақты және уақытылы әрі "1998
жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1997
жылғы 9 желтоқсандағы Заңына сәйкес аударылуына бақылау жасауды жүзеге
асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

4. Поручить Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять контроль за точным и своевременным перечислением долевого взноса Республики Казахстан на финансирование текущей оперативно-производственной деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" пропорционально доле Республики Казахстан в уставном капитале Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1997 года Z970201_ "О республиканском бюджете на 1998 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан