Қазынашылықты жаңарту жобасын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 16 қазан N 1059
Қазынашылықты жаңарту жобасын іске асыруды жеделдету және Халықаралық Қайта құру және Даму банкінің 15 800 000 (он бес миллион сегіз жүз мың) АҚШ доллары мөлшеріндегі заем қаражатын, сондай-ақ республикалық бюджеттен 5 900 000 (бес миллион тоғыз жүз мың) АҚШ долларына баламды мөлшердегі қоса қаржыландыру қаражатын тиімді пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазынашылықты жаңарту жобасын (бұдан әрі - Жоба) қаржыландыруға арналған 21 700 000 (жиырма бір миллион жеті жүз мың) АҚШ доллары сомасындағы қаражаттың бөлінуі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Жобаны қаржыландыруға арналған қаражаттың мақсатқа сай және тиімді пайдаланылуы үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетіне жүктеледі деп белгіленсін.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.06.18. N 671 P020671_
қаулысымен.
3. Халықаралық Қайта құру және Даму банкі заемының қаражатынан қаржыландырылатын берілетін тауарларды, орындалатын жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді салықтардан және кеден бажынан босату Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму банкі арасындағы "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму банкі арасындағы 1996 жылғы 22 тамыздағы заем туралы (Қазынашылықты жаңарту жобасы) келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 7 желтоқсандағы Заңымен бекітілген, Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму банкі арасындағы 1996 жылғы 22 тамыздағы Заем туралы (Қазынашылықты жаңарту жобасы) келісімге сәйкес жүргізіледі.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) Жобаны қоса қаржыландыру мақсатында республикалық бюджеттен 5 900 000 (бес миллион тоғыз жүз мың) АҚШ долларына баламды мөлшерде қаражат бөлсін;
2) Халықаралық Қайта құру және Даму банкінің заемы бойынша негізгі борыштың, проценттер мен ілеспе төлемдердің уақтылы өтелуіне бақылау жасасын.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.06.18. N 671 P020671_
қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Қазақстан Республикасының Қазынашылық жүйесін жаңарту үшін қажетті барлық шаралардың Заем туралы келісімде көзделген мерзімдерде орындалуын қамтамасыз етсін.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.06.18. N 671 P020671_
қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Жобаның іске асырылуын жалпы үйлестіруді және Халықаралық Қайта құру және Даму банкінің қағидаларына және рәсімдеріне сәйкес жоғарыда аталған банктің қаражаттарынан қаржыландырылатын тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді сатып алудың жүргізілуіне бақылау жасасын.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.06.18. N 671 P020671_
қаулысымен.

О реализации Проекта модернизации Казначейства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 1998 года N 1059
В целях ускорения реализации Проекта модернизации Казначейства и эффективного использования средств займа Международного Банка Реконструкции и Развития в размере 15 800 000 (пятнадцать миллионов восемьсот тысяч) долларов США, а также средств софинансирования из республиканского бюджета в размере, эквивалентном 5 900 000 (пять миллионов девятьсот тысяч ) долларам США, Правительство Республики Казахстан постанавляет:
1. Утвердить распределение средств, направленных на финансирование Проекта модернизации Казначейства (далее - Проекта), в сумме 21 700 000 (двадцать один миллион семьсот тысяч) долларов США согласно приложению.
2. Установить, что ответственность за целевое и эффективное использование средств, направленных на финансирование Проекта, возлагается на Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 июня 2002 г. N 671 P020671_ .
3. Освобождение от налогов и таможенных пошлин на поставляемые товары, выполняемые работы и оказываемые услуги, финансируемые из средств займа Международного Банка Реконструкции и Развития производится в соответствии с Соглашением о займе (Проект модернизации Казначейства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 22 августа 1996 года, ратифицированным Законом Республики Казахстан от 7 декабря 1996 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект модернизации Казначейства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 22 августа 1996 года".
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в целях софинансирования Проекта безвозмездно выделить средства из республиканского бюджета в размере, эквивалентном 5 900 000 (пять миллионов девятьсот тысяч) долларам США;
2) осуществлять контроль за своевременным погашением основного долга, процентов и сопутствующих платежей по займу Международного Банка Реконструкции и Развития.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 июня 2002 г. N 671 P020671_ .
5. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить выполнение всех мероприятий, необходимых для модернизации казначейской системы Республики Казахстан в сроки, предусмотренные Соглашением о займе.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 июня 2002 г. N 671 P020671_ .
6. Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять общую координацию реализации Проекта и контроль за проведением закупок товаров, работ и услуг, финансируемых из средств займа Международного Банка Реконструкции и Развития, в соответствии с правилами и процедурами вышеназванного банка.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 июня 2002 г. N 671 P020671_ .

7. Облыстардың, Қазақстан Республикасының астанасы мен Алматы қаласының әкімдері Жобаның аймақтарда іске асырылуына көмек көрсететін болсын.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы 16 қазандағы
N 1059  қаулысына
қосымша
ЕСКЕРТУ. Қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 18 маусымдағы N 671
P020671_
қаулысымен.
__________________________________________________________________________
|Рет |       Санаты          | ХҚДБ заемының |  Қазақстан Республикасы
| N  |                       |АҚШ долларында |Үкіметі тарапынан АҚШ
|    |                       |төленген сомасы|долларында қаржыландыруы
|____|_______________________|_______________|_____________________________
| 1  |          2            |      3        |             4
|____|_______________________|_______________|_____________________________
1.   Жабдықтар сатып алу     11 400 000                   -
2.   Консультациялық қызмет   2 500 000                   -
көрсетулер және оқыту
3.   Қызметкерлерді оқытуға,      -                 5 900 000
ұстауға және жабдықтарды
сатып алуға, жеткізуге,
орнатуға және ұстауға
кеткен шығыстар
4.   Жобаны дайындауға беріл-  1 000 000                  -
ген қарыздың өтемі
5.   Бөлінбеген қаражат          900 000                  -
Жиыны         15 800 000             5 900 000

7. Акимам областей, города Алматы и столицы Республики Казахстан оказывать помощь в реализации Проекта в регионах.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 1998 года
№ 1059
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 июня
2002 г. N 671
P020671_
.
___________________________________________________________________________
№  !        Категория       !Ассигнованная сумма!Финансирование со стороны
п/п!                        !займа МБРР         !Правительства Республики
!                        !в долларах США     !Казахстан в долларах США
___________________________________________________________________________
1  !           2              !        3          !             4
___________________________________________________________________________
1. !Покупка оборудования      !  11 400 000       !             -
---------------------------------------------------------------------------
2. !Консультационные услуги и !  2 500 000        !             -
!   обучение               !                   !
---------------------------------------------------------------------------
3. !Расходы на обучение, со-  !                   !
!держание персонала и      !      -            !      5 900 000
!покупку, доставку,        !                   !
!установку и содержание    !                   !
!оборудования              !                   !
---------------------------------------------------------------------------
4. !Возмещение аванса на под- !                   !
!готовку проекта           !    1 000 000      !         -
---------------------------------------------------------------------------
5.!Нераспределенные средства !      900 000      !         -
---------------------------------------------------------------------------
Итого        !    15 800 000     !       5 900 000
___________________________________________________________________________
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова
19.12.98г.)