"Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорын тарату туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 2 желтоқсан N 1225
Мемлекеттік өкімет пен басқарудың жоғары органдарының республиканың астанасы Астана қаласына орналасуы жөніндегі бірінші кезекті шаралардың аяқталуына байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі Қаулы етеді:
1. 1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап "Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қоры таратылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, "Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қоры (келісім бойынша) өкілдерінің құрамында "Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорын тарату жөнінде комиссия құрсын.
3. Тарату комиссиясы:
қордың қызметі кезеңіне арналған қаржы есептілігін жасауды қамтамасыз етсін және ресми баспасөз басылымдарында "Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорының қызметі туралы есеп жарияласын;
1998 жылдың 31 желтоқсанына дейін "Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорының қалған ақшасын республикалық бюджеттің кірісіне аударсын;
"Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорының меншігіндегі не жедел басқаруындағы өзге мүлікті тарату рәсімдері аяқтағаннан кейін, Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының балансына берсін.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі 1998 жылдың 20 желтоқсанына дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне:
"Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорының таратылуына байланысты кейбір заң актілеріне өзгерістер енгізу туралы заңның жобасын;
"Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорының таратылуына байланысты Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын енгізсін.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен бірлесіп үстіміздегі жылдың 10 желтоқсанына дейін белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне:
"Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорының таратылуына
байланысты Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы қаулының жобасын;
ұлттық лотереяларды өткізуден алынатын қаражатты бөлу туралы ұсыныс
енгізсін.
6. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылған деп танылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 2 желтоқсандағы
N 1225 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
күші жойылған кейбір шешімдердің тізбесі

О ликвидации республиканского внебюджетного фонда "Новая столица"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 1998 года № 1225
В связи с завершением первоочередных мер по передислокации высших органов государственной власти и управления в столицу республики город Астану Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ликвидировать с 1 января 1999 года республиканский внебюджетный фонд "Новая столица".
2. Министерству финансов Республики Казахстан образовать комиссию по ликвидации республиканского внебюджетного фонда "Новая столица" в составе представителей Управления Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию), Министерства финансов Республики Казахстан, республиканского внебюджетного фонда "Новая столица" (по согласованию).
3. Ликвидационной комиссии:
обеспечить составление финансовой отчетности за период деятельности фонда и опубликовать в официальных печатных изданиях отчет о деятельности республиканского внебюджетного фонда "Новая столица";
до 31 декабря 1998 года перечислить оставшиеся деньги республиканского внебюджетного фонда "Новая столица" в доход республиканского бюджета;
передать иное имущество, находившееся в собственности либо оперативном управлении республиканского внебюджетного фонда "Новая столица", после завершения ликвидационных процедур на баланс Управления Делами Президента Республики Казахстан.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан до 20 декабря 1998 года внести в Правительство Республики Казахстан:
проект Закона о внесении изменений в некоторые законодательные акты в связи с ликвидацией республиканского внебюджетного фонда "Новая столица";
проект Указа Президента Республики Казахстан о внесении изменений и дополнений в указы Президента Республики Казахстан в связи с ликвидацией республиканского внебюджетного фонда "Новая столица".
5. Министерству финансов Республики Казахстан совместно Министерством юстиции Республики Казахстан до 10 декабря т.г. внести в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан:
проект постановления о внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан в связи с ликвидацией республиканского внебюджетного фонда "Новая столица";
предложения о распределении средств, получаемых от проведения национальных лотерей.
6. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 декабря 1998 года № 1225
Перечень утративших силу некоторых
решений Правительства Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қоры туралы" 1995 жылғы 21 қарашадағы N 1582 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 36, 462-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 21 қарашадағы N 1582 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 19 наурыздағы N 335 P960335_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 13, 98-құжат).
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорының шотын Қазақстан Республикасының Халық банкіне аудару туралы" 1996 жылғы 19 ақпандағы N 212 P960212_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 8, 59-құжат).
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жаңа астана" республикалық
бюджеттен тыс қорынан жұмыстар мен қызмет көрсетулерді қаржыландыру мен
кредиттеудің Ережелерін бекіту туралы" 1996 жылғы 1 қазандағы N 1197
P961197_
қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 40,
376-құжат).
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жаңа астана" республикалық
бюджеттен тыс қорының Байқаушы кеңесі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1740
P951740_
қаулысы.

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1995 года № 1582 P951582_ "О республиканском внебюджетном фонде "Новая столица" (САПП Республики Казахстан, 1995г., № 36 ст.462).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 1996 года № 335 P960335_ "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан" от 21 ноября 1995 года № 1582" (САПП Республики Казахстан, 1996г., № 13, ст.98).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1996 года № 212 p960212_ "О переводе счета республиканского внебюджетного фонда "Новая столица" в Народный банк Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996г., № 8, ст.59).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 1996
года № 1197
P961197_
"Об утверждении Правил финансирования и кредитования
работ и услуг из республиканского внебюджетного фонда "Новая столица" (САПП
Республики Казахстан, 1996г., № 40, ст.376).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1995
года № 1740
P951740_
"О наблюдательном совете республиканского
внебюджетного фонда "Новая столица".
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)