Жекелеген тауарлардың әкелінуі мен әкетілуіне шектеу енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 5 желтоқсан N 1243. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.12.27. N 1404 қаулысымен
Қазақстан рыногын қорғау мақсатында және республиканың аумағына отандық тауар өндірушілерге айтарлықтай зиян келтіретін мөлшер мен жағдайда тауар әкелу көлемінің ұлғаюына байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" заң күші бар Жарлығының 20 және 21-баптарына сәйкес жекелеген тауарлардың әкелінуі мен әкетілуіне мынадай уақытша шектеулер енгізілсін:
1-қосымшаға сәйкес тауарлардың әкелінуіне квота белгіленсін;
2-қосымшаға сәйкес тауарлардың әкетілуіне тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Кеден одағы туралы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Келісімге және Ресей Федерациясымен арадағы Кеден одағы туралы 1995 жылғы 6 қаңтардағы Келісімге сәйкес Кеден одағына қатысушы мемлекеттерде шығарылған тауарларды қоса алғанда, жекелеген тауарлардың әкелінуін уақытша шектеу бойынша Қазақстан жағының қабылдап отырған шаралары туралы белгіленген тәртіппен консультациялар өткізсін.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі:
"Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037  P971037_  қаулысымен бекітілген тәртіпке сәйкес осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес тауарларды әкелуге квоталарды бөлуді және лицензия беруді қамтамасыз етсін;
1999 жылғы шілде мен желтоқсанда, 2000 жылдың желтоқсанында жекелеген тауарларды әкелу мен әкетуді уақытша шектеудің нәтижелері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат берсін.<*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.05.20. N 593 қаулысымен.   P990593_
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.12.30. N 2027    қаулысымен.   P992027_
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары А.С.Павловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы ресми жариялауға жатады және жарияланған күнінен бастап 30 күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
5 желтоқсандағы
N 1243 қаулысына
1- қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына әкелінуі
кезінде квоталанатын тауарлардың
ТІЗБЕСІ <*>
ЕСКЕРТУ. Атауы және Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.05.20. N 593 қаулысымен.  P990593_
ЕСКЕРТУ. Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.21. N 1425 қаулысымен.   P991425_
ЕСКЕРТУ. Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.12.30. N 2027 қаулысымен.   P992027_
ЕСКЕРТУ. Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.12.28. N 1910 қаулысымен.   P001910_   ___________________________________________________________________
|  СЭҚ ТН коды |     Тауардың атауы    | 2002 жылдың 31 желтоқсаны
|              |                       | бойынша квотаның көлемі<*>
|______________|_______________________|____________________________
|
|7325 91 000,  |Шарлар                 | 3000 тонна <*>              |7325 99,      |ұнтақтаушы;            |                             |7325 99 990   |басқалары;             |                             |7326 11 000,  |шыңдалғандары;         |                             |7326 19,      |басқалары              |                             |7326 19 100,  |                       |                             |7326 19 900   |                       |                             |______________|_______________________|____________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
5 желтоқсандағы
N 1243 қаулысына
2-қосымша
ЕСКЕРТУ. Қосымшаның атауы өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.05.20.
N 593 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.21. N 1425     қаулысымен.   P991425_
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.09.12. N 1177 қаулысымен.   P011177_
Қазақстан Республикасының аумағынан әкетілуге
тыйым салынған тауарлардың
ТІЗБЕСІ  ____________________________________________________________________
СЭҚ коды     |        Тауардың атауы                               _______________|____________________________________________________ |7602 00 110   |Ұсталық жаңқалар, кесінділер, сынықтар, фрезерлік  |              |өндірістің қалдықтары, кесуден қалған ұнтақтар мен   |              |қалдықтар; әртүрлі жабындысы бар немесе бекітілген,  |              |қалыңдығы (негізін қоса алғанда) 0,2 мм аспайтын     |              |тақталар мен бояулы фольганың қалдықтары             |______________|____________________________________________________|7602 00 900   |Сынықтар                                             |______________|____________________________________________________|7604 10 100   |Басқа металл қосылмаған алюминий шыбықтар            |______________|____________________________________________________|7605          |Алюминий сым                                        |______________|____________________________________________________

О введении ограничений на ввоз и вывоз отдельных товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 1998 года № 1243. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 декабря 2004 года N 1404
Сноска. В преамбуле и названиях приложений исключены слова - постановлением Правительства РК от 20 мая 1999 г. N 593 P990593_  .
В целях защиты казахстанского рынка и в связи с возросшими объемами поставок на территорию республики товаров в таких количествах и в таких условиях, которые наносят серьезный ущерб отечественным производителям товаров, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В соответствии со статьями 20 и 21 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, "О таможенном деле в Республике Казахстан" ввести следующие временные ограничения на ввоз и вывоз отдельных товаров:
установить квоту на ввоз товаров согласно приложению 1;
запретить вывоз товаров согласно приложению 2.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в соответствии с Соглашением о Таможенном союзе от 20 января 1995 года и Соглашением о Таможенном союзе между Российской Федерацией от 6 января 1995 года провести в установленном порядке консультации о принимаемых казахстанской стороной мерах по временному ограничению на ввоз отдельных товаров, включая товары, происходящие из государств-участников Таможенного союза.
3. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
обеспечить распределение квот и выдачу лицензий на ввоз товаров, согласно приложению 1 к настоящему постановлению, в соответствии с порядком, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года № 1037 P971037_  "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан;
информировать в июле и декабре 1999 года, декабре 2000 года Правительство Республики Казахстан о результатах временного ограничения ввоза и вывоза отдельных товаров. <*>
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 20 мая 1999 г. N 593 P990593_  . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1999 г. N 2027 P992027_  .
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
5. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие по истечении 30 дней со дня его опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 1998 г. № 1243
Перечень квотируемых товаров при ввозе
на территорию Республики Казахстан <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 20 мая 1999 г. N 593 P990593_ ; от 21 сентября 1999 г. N 1425  Р991425_  ; от 30 декабря 1999 г. N 2027   P992027_ ; от 28 декабря 2000 года N 1910  Р001910_  .
________________________________________________________________
|                |    Наименование   |    Объем квоты   |
|   Код ТН ВЭД   |       товара      |по 31 декабря     |
|                |                   | 2002 года        !
!________________|___________________!__________________!
|  7325 91 000,  |Шары               |     3000 тонн    |
|  7325 99,      |перемалывающие;    |                  |
|  7325 99 990,  |прочие; кованные;  |                  |
|  7326 11 000,  |прочие             |                  |
|  7326 19,      |                   |                  |
|  7326 19 100,  |                   |                  |
|  7326 19 900   |                   |                  |
|________________|___________________|__________________|
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 декабря 1998г. № 1243
Перечень товаров, запрещенных к вывозу
из территории Республики Казахстан
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 сентября 1999 г. N 1425   P991425_  ; от 12 сентября 2001 г. N 1177  Р011177_   .
___________________________________________________________________________
|  Код ТН ВЭД   |                    Наименование товара
|_______________|__________________________________________________________
|  7602 00 110  |Токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного
|               |производства, опилки и отходы от обрезки; отходы листов и
|               |фольги с краской, с различными покрытиями или скрепленных,
|               |толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
|_______________|__________________________________________________________
|  7602 00 900  |Лом
|_______________|__________________________________________________________
|  7604 10 100  |Прутки из алюминия нелегированного
|_______________|__________________________________________________________
|  7605         |Проволока алюминиевая
|_______________|__________________________________________________________

|7503 00       |Никель қалдықтары мен сынықтары                      |______________|____________________________________________________

|  7503 00      |Отходы и лом никелевые
|_______________|__________________________________________________________