Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 қыркүйектегі N 840 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 22 сәуір N 457. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001.12.20. N 1665 қаулысымен. ~P011665
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының базарларында тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сату құқығы үшін ақы төлеудің тәртібі мен алымдардың ставкалары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 қыркүйектегі N 840 қаулысына P980840_ (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 30, 266-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) атауындағы және мәтініндегі "(жұмыстарды, қызмет көрсетулерді)" деген сөздер алынып тасталсын;
2) 5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Кіріс министрлігіне жүктелсін";
3) көрсетілген қаулымен бекітілетін Қазақстан Республикасының базарларында тауарларды сату құқығы үшін ақы төлеудің тәртібі мен алымдардың ставкалары туралы ережеде:
4-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының базарларында тауарлар сату құқығы үшін алым, базарда орналастырылған сауда нүктелерінің санына қарамастан, ондағы орналасқан алаңның әр шаршы метрі (бұдан әрі - базар алаңы) үшін күн сайын төленеді. Алымның ставкасы базар алаңының бір шаршы метрі есебімен белгіленеді. Төлеушінің қалауы бойынша алымақы 1 күннен 30 күнге дейінгі мерзімге төленуі мүмкін. Бұл орайда алымның сомасы күндердің санына бара-бар ұлғайтылады.";
6 және 7-тармақтар алынып тасталсын;
4) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының базарларында тауарларды сату құқығы үшін алымның ставкалары мынадай редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасының базарларында тауарларды
сату құқығы үшін алымның ставкалары
әр күн үшін базар алаңының
бір шаршы метрі есебімен теңгемен
____________________________________________________________________
|Базардың           |         Базардың санаты                        |
|мамандануы         |                                                |
|___________________|________________________________________________|
|                   |      I           |      II      |     III      |
|___________________|__________________|______________|______________|
|Азық-түлік         |      24          |      20      |     16       |
|___________________|__________________|______________|______________|
|Заттар             |      20          |      18      |     14       |
|___________________|__________________|______________|______________|

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года № 840
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 1999 года № 457. (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 20 декабря 2001 г. N 1665 (вводится в действие с 1 января 2002 г.) ~P011665 ).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.12.2001 № 1665 (вводится в действие с 01.01.2002).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года № 840 P980840_ "Об утверждении Правил о порядке уплаты и ставках сборов за право реализации товаров (работ, услуг) на рынках Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 30, ст. 266) следующие изменения:
1) в названии и тексте слова "(работ, услуг)" исключить;
2) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство государственных доходов Республики Казахстан.";
3) в Правилах о порядке уплаты и ставках сборов за право реализации товаров на рынках Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
абзац второй пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Сбор за право реализации товаров на рынках Республики Казахстан уплачивается ежедневно за каждый квадратный метр занимаемой площади рынка (далее - рыночная площадь) вне зависимости от количества торговых точек, установленных в нем. Ставка сбора устанавливается в расчете на один квадратный метр рыночной площади. По желанию плательщика сбор может быть уплачен на срок от 1 до 30 дней. При этом сумма сбора увеличивается пропорционально количеству дней.";
пункты 6 и 7 исключить.
4) Ставки сбора за право реализации товаров на рынках Республики Казахстан, утвержденные указанным постановлением, изложить в следующей редакции:
Ставки сбора за право реализации товаров на рынках
Республики Казахстан
в расчете на один квадратный метр
рыночной площади за каждый день в
тенге
________________________________________________________
Специализация ! Категория рынка !
Рынка ! !
-------------------------------------------------------!
! I ! II ! III !
-------------------------------------------------------!
Продовольственный ! 24 ! 20 ! 16 !
Вещевой ! 20 ! 18 ! 14 !

|Автомобиль         |      16          |      14      |     12       |
|___________________|__________________|______________|______________|
|Мал және жем-шөп   |      14          |      12      |     10       |
|___________________|__________________|______________|______________|
2. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап 10 күннен кейін күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

Автомобильный ! 16 ! 14 ! 12 !
Ското-фуражный ! 14 ! 12 ! 10 !
-------------------------------------------------------!
2. Настоящее постановление вступает в силу через 10 дней со дня
опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)