Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1384 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 7 желтоқсан N 1870. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 553 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2007 N 553 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында бірыңғай ақпараттық кеңістік құру туралы" 1997 жылғы 9 желтоқсандағы N  3787 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерін үйлестіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N  1384 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 50, 473-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауындағы "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
Кіріспедегі "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
1) 1-тармақтағы "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістік қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерін үйлестіру жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Саудабаев                 - Қазақстан Республикасы Премьер-
Қанат Бекмырзаұлы           Министрі Кеңсесінің Басшысы, төраға
Бүркітбаев                - Қазақстан Республикасы Көлік және
Серік Мінуәрұлы             коммуникациялар министрі, төрағаның
орынбасары
Марченко                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Григорий Александрович      Банкінің төрағасы, төрағаның
орынбасары (келісім бойынша)
Школьник                  - Қазақстан Республикасы Энергетика,
Владимир Сергеевич          индустрия және сауда министрі
Смағұлов Қайрат           - Қазақстан Республикасы Премьер-
Молдрахманұлы               Министрінің Кеңсесі Басшысының
бірінші орынбасары
Бектұрғанов               - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Нұралы Сұлтанұлы            ақпарат және қоғамдық келісім
вице-министрі
Медетбеков                - Қазақстан Республикасы Президенті
Ренат Әсембайұлы            Күзет қызметінің басқарма бастығы
(келісім бойынша)
Сақыпов                   - "Қазақтелеком" ашық акционерлік
Нұрлан Заркешұлы            қоғамының президенті (келісім
бойынша)
Нәсиев                    - Қазақстан Республикасы Көлік және
Асқар Қайратұлы             коммуникациялар министрлігінің
Телекоммуникациялар және почта
департаментінің директоры
Мінікаев                  - Қазақстан Республикасы Қарулы
Марат Нұрғалиұлы            Күштері Бас штабы басқармасының
бастығы
Мартиросов                - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Михаил Грантович            министрлігінің Жедел-техникалық
қызметі департаменті бастығының
орынбасары
Қаратаев                  - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Шахмардан Сейітқанұлы       құпияларды қорғау жөніндегі
агенттігінің басқарма бастығы
Поликарпов                - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Олег                        Банкінің Ақпараттық технологиялар
Юрьевич                     департаментінің директоры
Слободянюк                - Қазақстан Республикасы Премьер-
Анатолий                    Министрі Кеңсесінің Бақылау және
Ануфриевич                  құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі
меңгерушісінің орынбасары -
ақпаратты қорғау секторының
меңгерушісі, хатшы;
"Бектасов                 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Әбен Ағыбайұлы              кіріс вице-министрі, төрағаның
орынбасары"
деген жолда "төрағаның орынбасары" деген сөз алынып тасталсын;
Жандосов Ораз Әлиұлы, Кешубаев Ғалиаусат Қайырбекұлы, Досаев Ерболат Асқарбекұлы, Кәрібжанов Қайрат Сәлімұлы, Тәжияқов Бисенғали Шамғалиұлы, Өртембаев Асқар Қалмұхаметұлы көрсетілген құрамнан шығарылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384 и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 1999 года N 1870. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 553
Cноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 1999 года N 1870 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 553
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 9 декабря 1997 года N 3787  U973787_ "О формировании единого информационного пространства в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384  P981384_ "О координации процессов информатизации государственных учреждений" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 50, ст. 473) следующие изменения и дополнения:
в названии после слов "О координации" дополнить словами "работы по формированию единого информационного пространства и";
в преамбуле после слов "В целях" дополнить словами "формирования единого информационного пространства и";
1) в пункте 1 после слов "по координации" дополнить словами "работы по формированию единого информационного пространства и";
ввести в состав Комиссии по координации работы по формированию единого информационного пространства и процессов информатизации государственных учреждений:
Саудабаева Каната Бекмурзаевича  -  Руководителя Канцелярии
Премьер-Министра
Республики Казахстан,
председателем
Буркитбаева Серика Минаваровича  -  Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан, заместителем
председателя
Марченко Григория Александровича -  Председателя Национального Банка
Республики Казахстан,
заместителем председателя
(по согласованию)
Школьника Владимира Сергеевича   -  Министра энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
Смагулова Кайрата Молдрахмановича-  Первого заместителя Руководителя
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Бектурганова Нуралы Султановича  -  вице-Министра культуры,
информации и общественного
согласия Республики Казахстан
Медетбекова Рената Асембаевича   -  начальника управления Службы
охраны Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Сакипова Нурлана Заркешовича     -  президента открытого акционерного
общества "Казахтелеком"
(по согласованию)
Насиева Аскара Кайратовича       -  директора Департамента
телекоммуникаций и почты
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Миникаева Марата Нургалиевича    -  начальника управления
Генерального штаба Вооруженных
Сил Республики Казахстан
Мартиросова Михаила Грантовича   -  заместителя начальника
Департамента оперативно-
технической службы Министерства
внутренних дел Республики
Казахстан
Каратаева Шахмардана Сейткановича - начальника Управления Агентства
Республики Казахстан по защите
государственных секретов
Поликарпова Олега Юрьевича        - директора Департамента
информационных технологий
Национального Банка Республики
Казахстан
Слободянюка Анатолия Ануфриевича  - заместителя заведующего Отделом
контроля и документационного
обеспечения - заведующего сектором
защиты информации Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан, секретарем;
в строке:
"Бектасов Абен Агыбаевич          - вице-Министр государственных
доходов Республики Казахстан,
заместитель председателя"
слова "заместитель председателя" исключить;
вывести из указанного состава Джандосова Ураза Алиевича, Кешубаева Галиаусата Каирбековича, Досаева Ерболата Аскарбековича, Карибжанова Хайрата Салимовича, Таджиякова Бисенгали Шамгалиевича, Уртембаева Аскара Калмухаметовича;

2) көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерін үйлестіру жөніндегі комиссия туралы ережеде:
атауындағы "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
І "Жалпы ережелер" деген тарауда:
1-тармақта:
"мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
"стандарттарын енгізу," деген сөздерден кейін "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
"Ғылым министрлігі - Ғылым академиясы" деген сөздер "Білім және ғылым министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
ІІ "Негізгі міндеттері" деген тарауда:
4-тармақта:
екінші абзацтағы "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасында Бірыңғай ақпараттық кеңістікті құру мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының жобасын, мемлекеттік қаражат (оның ішінде заемдар) есебінен жүзеге асырылатын, мемлекеттік мекемелерді ақпараттандырудың жоспарлары мен бағдарламаларын қарау және келістіру";
төртінші абзац алынып тасталсын;
алтыншы абзацтағы "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
тоғызыншы абзацтағы "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
оныншы абзацтағы "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
он бірінші абзацтағы "ақпараттық" деген сөз "ақпараттық-телекоммуникациялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
он екінші абзацтағы "Қазақстан Республикасының" деген сөздердің алдынан "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
"Комиссияның құқықтары" деген бөлімнің бесінші абзацындағы "мемлекеттік мекемелерді" деген сөздердің алдынан "Бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен" деген сөздермен толықтырылсын;
ІІІ "Комиссияның қызметін ұйымдастыру" деген тарауда:
5-тармақтағы "орынбасары" деген сөз "екі орынбасары" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақ алынып тасталсын;
12-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің "Қаржы министрлігінің "Қаржы жүйесін ақпараттандыру орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне" деген сөздермен ауыстырылсын.

2) в Положении о Комиссии по координации процессов информатизации государственных учреждений, утвержденное указанным постановлением:
в названии после слов "по координации" дополнить словами "работы по формированию единого информационного пространства и";
в разделе I "Общие положения":
в пункте 1:
после слов "по координации" дополнить словами "работы по формированию единого информационного пространства и";
после слов "управления, координации" дополнить словами "работы по формированию единого информационного пространства и";
в пункте 2:
слова "Министерства науки-Академии наук" заменить словами "Министерства образования и науки";
в разделе II "Основные задачи":
в пункте 4:
в абзаце втором после слов "политики в области" дополнить словами "формирования единого информационного пространства и";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"рассмотрение и согласование проекта Государственной программы формирования и развития единого информационного пространства в Республике Казахстан, планов и программ информатизации государственных учреждений, осуществляемых за счет государственных средств (в том числе заемных);
абзац четвертый исключить;
в абзаце шестом после слова "координация" дополнить словами "работы по формированию единого информационного пространства и";
в абзаце девятом после слов "приоритеты в области" дополнить словами "формирования единого информационного пространства и";
в абзаце десятом после слова "координирует" дополнить словами "работы по формированию единого информационного пространства и";
в абзаце одиннадцатом слово "информационных" заменить словами "информационно-телекоммуникационных";
в абзаце двенадцатом после слов "решении вопросов" дополнить словами "формирования единого информационного пространства и";
в абзаце пятом подраздела "Права Комиссии" после слов "для проведения" дополнить словами "работ по формированию единого информационного пространства и";
в разделе III "Организация деятельности комиссии":
в пункте 5 слово "заместитель" заменить словами "два заместителя";
пункт 7 исключить;
в пункте 12 слова "Республиканское государственное предприятие "Центр информатизации финансовых систем" Министерства финансов Республики Казахстан" заменить словами "Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.".

2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметі кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 7 желтоқсандағы
N 1870 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
күші жойылған кейбір шешімдерінің
тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 1995 жылғы 12 маусымдағы N 221 өкімі;
2. "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинеті жанындағы Телекоммуникациялар жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 8 қыркүйектегі N 1243  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 30, 371-құжат);
3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1996 жылғы 19 маусымдағы N 288 өкімі;
4. "Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық инфрақұрылымын дамытудың тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 29 сәуірдегі N 502  қаулысы .

2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 декабря 1999 года N 1870
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 июня 1995 года N 221.
2. Постановление Кабинета Министров Республики казахстан от 8 сентября 1995 года N 1243   P951243_   "Об утверждении Положения о Межведомственной комиссии по телекоммуникациям при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995г., N 30, ст.371).
3. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 июня 1996 года N 288.
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года N 502   P990502_   "О Концепции развития единой информационной инфраструктуры Республики Казахстан".