Қазақстан Республикасының Премьер-Mинистрi, Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында мiндеттердi бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 2 маусымдағы N 165-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.11.24. N 344 өкімімен.
1. Қоса берілiп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында мiндеттердi бөлу бекітiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 26 сәуiрдегi N 120-ө  өкiмiнiң күшi жойылды деп танылсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 2 маусымдағы
N 165 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Басшысы арасында Міндеттерді бөлу
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Д.К.Ахметов
Yкiметтiң қызметiне басшылық жасау.
Қазақстан Республикасының Президентiмен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да конституциялық органдармен қатынастарда Үкiметтiң атынан өкілдiк ету.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелерi.
Экономикалық және қаржы саясаты, қорғаныс, құқықтық тәртiп, мұнай-газ секторын дамыту мәселелерi.
Үкiметтiң заң шығару қызметiн үйлестiру.
Республикалық бюджет комиссиясының және Экономикалық саясат жөнiндегi кеңестің жұмысына басшылық жасау.
Yкiметтiң кадр мәселелерi.
Сыртқы iстер министрлiгiнiң, Қорғаныс министрлiгiнiң, Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң, Қаржы министрлiгiнің, Iшкi iстер министрлiгiнiң, Әділет министрлiгiнiң, Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiктiң (қаржы полициясы), Кедендiк бақылау агенттiгiнiң қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
Б.С.Әйтiмова
Әлеуметтiк даму, ұлтаралық қатынастар, Денсаулық сақтауды реформалау және дамыту мемлекеттік бағдарламасын, Бiлiм берудiң мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру мәселелерi.
Әлеуметтiк әрiптестiк мәселелерi, Республикалық үш жақты комиссияға басшылық жасау.
Мемлекеттiк органдардың халықты әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм берудi, ғылымды, ақпаратты, мәдениет пен денсаулық сақтауды дамыту мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң, Бiлiм және ғылым министрлiгінiң, Ақпарат министрлiгiнiң, Мәдениет министрлiгiнiң, Денсаулық сақтау министрлiгiнiң қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің орынбасары
А.С.Есiмов
Экономиканы жедел басқару, өңiрлiк саясат, ауылдық аумақтарды дамыту, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыру мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың ауыл шаруашылығын және агроөнеркәсiптiк кешендi, жер және су қатынастарын дамыту, табиғи ресурстарды пайдалану және қоршаған ортаны қорғау, көшi-қон және демография саясаты мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Төтенше жағдайлар, экология, туризм мен спортты дамыту мәселелерi.
Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң, Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнің, Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiктiң, Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiктiң, Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiктiң, Туризм және спорт жөнiндегi агенттiктiң, Статистика жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
С.M.Мыңбаев
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын, Тұрғын үй құрылысын дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын, инвестициялық саясатты iске асыру мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың өндiрiстiк саланы, инфрақұрылым мен жаңа технологияларды дамыту, мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк материалдық резервтер, экспорттық бақылау және жұмылдыру жұмысы мәселелерi.
ТМД елдерiмен және олардың ықпалдастық бiрлестiктерiмен өзара қатынастарды үйлестiру, Қазақстанның Дүниежүзiлiк сауда ұйымына енуi мәселелерi.
Мемлекеттiк даму институттарының (Қазақстанның Даму Банкi, Инвестициялық қор, Инновациялық қор, Экспорттық кредиттердi және инвестицияларды сақтандыру жөнiндегi корпорация және басқалары) қызметiн үйлестiру.
Индустрия және сауда министрлiгiнiң, Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң, Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiктiң, Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiктiң, Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң Басшысы
А.А.Тілеубердин
Үкiметтің шешiмдерiн дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру бөлiгінде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, ведомстволардың мемлекеттiк және орындаушылық тәртiптi сақтау, мемлекеттiк құпияларды қорғау және ақпараттық қауiпсiздіктi қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Үкіметтiң кадр саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру.
Yкiметтiң өңiрлiк саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру, Үкiметтiң облыстар әкiмдерiмен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Премьер-Министр Кеңсесiнiң Президент Әкiмшiлiгiмен және Парламент палаталары аппараттарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.

О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 июня 2004 года N 165-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 24 ноября 2004 г. N 344 (R040344)
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 апреля 2004 года N 120-р.
Премьер-Министр
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 июня 2004 года N 165
Распределение обязанностей между
Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и
руководителем Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан Ахметов Д.К.
Руководство деятельностью Правительства.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным советом, Верховным судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Вопросы экономической и финансовой политики, обороны, правопорядка, развития нефтегазового сектора.
Координация законотворческой деятельности Правительства.
Руководство работой Республиканской бюджетной комиссии и Совета по экономической политике.
Кадровые вопросы Правительства.
Общий контроль над деятельностью Министерства иностранных дел, Министерства обороны, Министерства экономики и бюджетного планирования, Министерства финансов, Министерства внутренних дел, Министерства юстиции, Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Агентства таможенного контроля.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Айтимова Б.С.
Вопросы социального развития, межнациональных отношений, реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения, Государственной программы образования.
Вопросы социального партнерства, руководство Республиканской трехсторонней комиссией.
Координация деятельности Государственных органов по вопросам социального обеспечения населения, развития образования, науки, информации, культуры и здравоохранения.
Общий контроль над деятельностью Министерства труда и социальной защиты населения, Министерства образования и науки, Министерства информации, Министерства культуры, Министерства здравоохранения.
Заместитель Премьер-Министр Республики Казахстан Есимов А.С.
Вопросы оперативного управления экономикой, региональной политики, развития сельских территорий, реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития сельского хозяйства и агропромышленного комплекса, земельных и водных отношений, использования природных ресурсов и охраны окружающей среды, миграционной и демографической политики.
Вопросы чрезвычайных ситуаций, экологии, развития туризма и спорта.
Общий контроль над деятельностью Министерства сельского хозяйства, Министерства охраны окружающей среды, Агентства по управлению земельными ресурсами, Агентства по чрезвычайным ситуациям, Агентства по миграции и демографии, Агентства по туризму и спорту, Агентства по статистике.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаев С.М.
Вопросы реализации стратегии индустриально-инновационного развития, Государственной программы развития жилищного строительства, инвестиционной политики.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития производственной сферы, инфраструктуры и новых технологий, информатизации государственных органов.
Вопросы государственных материальных резервов, экспортного контроля и мобилизационной работы.
Координация взаимоотношений со странами СНГ и их интеграционными объединениями. Вопросы вступления Казахстана во Всемирную торговую организацию.
Координация деятельности государственных институтов развития (Банк Развития Казахстана, Инвестиционный фонд, Инновационный фонд, Корпорация по страхованию экспортных кредитов и инвестиций и другие).
Общий контроль над деятельностью Министерства индустрии и торговли, Министерства энергетики и минеральных ресурсов, Министерства транспорта и коммуникаций, Агентства по информатизации и связи, Агентства по государственным закупкам, Агентства по государственным материальным резервам.
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан Тлеубердин А.А.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, по вопросам соблюдения государственной и исполнительской дисциплины, защиты государственных секретов и обеспечения информационной безопасности.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Организация работы по реализации региональной политики Правительства, обеспечение взаимодействия Правительства с акимами областей.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-Министра с Администрацией Президента и аппаратами палат Парламента.