Қазақстан Республикасының 1-шi Жастар спорт ойындарын өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 16 қарашадағы N 340-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 6.6.3-тармағына сәйкес:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінiң 2005 жылғы сәуiр-мамырда Қазақстан Республикасының 1-шi Жастар спорт ойындарын (бұдан әрi - Жастар ойындары) өткiзу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қоса беріліп отырған Жастар ойындарын дайындау және өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң құрамы бекiтілсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi:
1) Оңтүстік Қазақстан облысының әкiмiмен бiрлесiп, 2005 жылғы 23 сәуiрде Шымкент қаласында Жастар ойындарының салтанатты ашылу рәсiмiн өткiзудi;
2) Жамбыл және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкiмдерiмен бiрлесiп, 2005 жылғы сәуiр-мамырда Шымкент және Тараз қалаларында Жастар ойындарының ақтық жарыстарын өткiзудi қамтамасыз етсiн.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi жарыстардың бiрiншi және екіншi кезеңдерiн өткiзудi, облыстар, Астана және Алматы қалалары құрама командаларының Жастар ойындарының салтанатты ашылу рәсiмiне және ақтық жарыстарына дайындалуы мен қатысуын қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігі Жастар ойындарының ашылу рәсiмi, жарыстар өтетiн және қатысушылар тұратын орындарда қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Жастар ойындарына қатысушыларға медициналық қызмет көрсетудi қамтамасыз етсiн.
7. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi мектеп жасындағы спортшылардың Жастар ойындарына қатысуына жәрдем көрсетсiн.
8. Жастар ойындарын дайындау және өткiзу жөнiндегi iс-шараларды қаржыландыру 2005 жылға арналған республикалық бюджетте осы iс-шаралардың орындалуына жауапты тиiстi бағдарламалардың әкiмшілерi - мемлекеттiк мекемелерге көзделген қаражат шегiнде жүзеге асырылсын.
9. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 16 қарашадағы
N 340 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының 1-ші Жастар спорт ойындарын
дайындау және өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң
құрамы
Тұрлыханов              - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Дәулет Болатұлы           ақпарат және спорт министрлiгi Спорт
iстерi комитетінiң төрағасы, төраға
Жылқышиев               - Оңтүстік Қазақстан облысының әкiмi,
Болат Әбжапарұлы          орынбасар
Жексенбин               - Жамбыл облысының әкiмi, орынбасар
Бөрiбай Биқожаұлы
Отто                    - Қазақстан Республикасының Iшкi
Иван Иванович             iстер бiрiншi вице-министрi
Берсiмбаев              - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Рахметқажы Ескендiрұлы    және ғылым вице-министрi
Досжан                  - Қазақстан Республикасының
Ардақ Дүкенбайұлы         Мәдениет, ақпарат және спорт вице-
министрі
Диқанбаева              - Қазақстан Республикасының
Сәуле Әлкейқызы           Денсаулық сақтау вице-министрi
Тәжiбай                 - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Бақытбек                  ақпарат және спорт министрлігінің
Спорт iстерi комитетi төрағасының
бiрiншi орынбасары
Қанағатов               - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Елсияр Баймұхамедұлы      ақпарат және спорт министрлігінiң
Спорт iстерi комитеті төрағасының
орынбасары
Гуськов                 - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Юрий Петрович             ақпарат және спорт министрлiгi Спорт
iстерi комитетiнiң жоғары жетістіктер
спорты және спорттық резерв
басқармасының бастығы
Төкеев                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
Серiк Адамұлы             ақпарат және спорт министрлігі
Спорт iстерi комитетінің штаттық
ұлттық командалар және спорттық
резерв дирекциясының басшысы

О проведении 1 Молодежных спортивных игр Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 ноября 2004 года N 340-р
В соответствии с пунктом 6.6.3. Плана мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903:
1. Принять предложение Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан о проведении в апреле-мае 2005 года 1 Молодежных спортивных игр Республики Казахстан (далее - Молодежные игры).
2. Утвердить прилагаемый состав организационного комитета по подготовке и проведению Молодежных игр.
3. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан обеспечить:
1) совместно с акимом Южно-Казахстанской области проведение 23 апреля 2005 года в городе Шымкенте торжественной церемонии открытия Молодежных игр;
2) совместно с акимами Жамбылской и Южно-Казахстанской областей проведение в апреле-мае 2005 года в городах Шымкенте и Таразе финальных соревнований Молодежных игр.
4. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить проведение первого и второго этапов соревнований, подготовку и участие сборных команд областей, городов Астаны и Алматы в торжественной церемонии открытия и финальных соревнованиях Молодежных игр.
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить общественный порядок в местах проведения церемонии открытия, соревнований и проживания участников Молодежных игр.
6. Министерству здравоохранения Республики Казахстан обеспечить медицинское обслуживание участников Молодежных игр.
7. Министерству образования и науки Республики Казахстан оказать содействие спортсменам школьного возраста в участии в Молодежных играх.
8. Финансирование мероприятий по подготовке и проведению Молодежных игр осуществить в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год соответствующим государственным учреждениям - администраторам программ, ответственным за исполнение этих мероприятий.
9. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра Республики Казахстан
от 16 ноября 2004 года N 340
Состав
организационного комитета по подготовке
и проведению 1-ых Молодежных спортивных игр
Республики Казахстан
Турлыханов Даулет Болатович      - председатель Комитета по делам спорта
Министерства культуры, информации и
спорта Республики Казахстан,
председатель
Жылкышиев Болат Абжапарулы       - аким Южно-Казахстанской области,
заместитель
Жексенбин Борибай Бикожаевич     - аким Жамбылской области,
заместитель
Отто Иван Иванович               - первый вице-министр внутренних дел
Республики Казахстан
Берсимбаев Рахметкажи            - вице-министр образования и науки
Ескендирович                       Республики Казахстан
Досжан Ардак Дукенбаевич         - вице-министр культуры, информации
и спорта Республики Казахстан
Диканбаева Сауле Алкеевна        - вице-министр здравоохранения
Республики Казахстан
Тажибай Бакытбек                 - первый заместитель председателя
Комитета по делам спорта Министерства
культуры, информации и спорта
Республики Казахстан
Канагатов Елсияр Баймухамедович  - заместитель председателя Комитета по
делам спорта Министерства культуры,
информации и спорта Республики
Казахстан
Гуськов Юрий Петрович            - начальник управления спорта высших
достижений и спортивного резерва
Комитета по делам спорта
Министерства культуры, информации и
спорта Республики Казахстан
Тукиев Серик Адамович            - руководитель дирекции штатных
национальных команд и спортивного
резерва Комитета по делам спорта
Министерства культуры, информации
и спорта Республики Казахстан