"Мемлекеттік статистика туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 56-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Мемлекеттік статистика туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік-құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі:
1) мемлекеттік органдармен бірлесіп, тізбеге сәйкес нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік-құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 22 сәуірдегі
№ 56-ө өкімімен
бекітілген
«Мемлекеттік статистика туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік-құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік-құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СА
2010 жылғы мамыр
2.
Ұлттық санақтарды өткізу ережесі мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СА
2010 жылғы маусым
3.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СА (жинақтау), АШМ, ТСМ, ККМ, БҚА
2010 жылғы мамыр
4.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 2 қарашадағы № 1164 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СА
2010 жылғы мамыр
5.
Респонденттердің алғашқы статистикалық деректерді ұсыну ережесін бекіту туралы
СА бұйрығы
СА (жинақтау), ІІМ, ДСМ, ИЖТМ, Қоршағанортамині, АШМ, Еңбекмині, Қаржымині, МГМ, ЖРА, ЭДСМ, ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы сәуір
6.
Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесін бекіту туралы
СА бұйрығы
СА (жинақтау), облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) әкімдіктері, ІІМ, ДСМ, ИЖТМ, Қоршағанортамині, АШМ, Еңбекмині, Қаржымині, ЖРА, ММ, ТСМ, СІМ, Қорғанысмині, БҒМ, ККМ, ЭДСМ, ТЖМ, БАМ, ТМРА, МҚА (келісім бойынша), ҰҒА, БҚА, ҚжТКШІА, АӨҚО (келісім бойынша), БП (келісім бойынша)
2010 жылғы сәуір
7.
Мемлекеттік статистика органдарының статистикалық әдіснаманы әзірлеуге және қалыптастыруға қатысу ережесін бекіту туралы
СА бұйрығы
СА (жинақтау), ДСМ, ИЖТМ, Қоршағанортамині, АШМ, Еңбекмині, Қаржымині, МГМ, ЖРА, ІІМ, ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы сәуір
8.
Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту ережесін бекіту туралы
СА бұйрығы
СА (жинақтау), ДСМ, ИЖТМ, Қоршағанортамині, АШМ, Еңбекмині, Қаржымині, МГМ, ЖРА, ЭДСМ, ІІМ, ҰБ (келісім бойынша)
2010 жылғы сәуір
9.
Дерекқорды қайта сәйкестендендірілген түрде ғылыми мақсатта ұсыну және пайдалану ережесін бекіту туралы
СА бұйрығы
СА
2010 жылғы сәуір
10.
Әр шаруашылық бойынша есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары бойынша статистикалық әдіснаманы бекіту туралы
СА бұйрығы
СА (жинақтау), АШМ, облыстардың әкімдіктері
2010 жылғы сәуір
11.
Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген және респонденттердің алғашқы статистикалық деректерді ұсыну графигіне сәйкес респонденттер ұсынатын алғашқы статистикалық деректердің негізінде әзірленген статистикалық ақпаратты өтеусіз негізде ұсыну ережесін бекіту туралы
СА бұйрығы
СА
2010 жылғы сәуір
12.
Салық құпиясын құрайтын мәліметтерге рұқсаты бар лауазымды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
СА бұйрығы
СА
2010 жылғы сәуір
13.
Салық құпиясын құрайтын мәліметтер тізбесін және оларды мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға ұсыну ережесін бекіту туралы
СА және Қаржыминінің бірлескен бұйрығы
СА (жинақтау), Қаржымині
2010 жылғы сәуір
14.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2005 жылғы 6 шілдедегі № 150 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің бұйрығы
АШМ
2010 жылғы сәуір
15.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 1 маусымдағы № 168 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2010 жылғы сәуір
16.
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
СА бұйрығы
СА
2010 жылғы сәуір
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СА                   - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
БҚА                  - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау
агенттігі
ТМРА                 - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі
ЖРА                  - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
агенттігі
МҚА                  - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі
ҚжТКШІА              - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй
коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
БП                   - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Әділетмині           - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ІІМ                  - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ                  - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
ИЖТМ                 - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
Қоршағанортамині     - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
АШМ                  - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
Еңбекмині            - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині            - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
МГМ                  - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ
министрлігі
ММ                   - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
ТСМ                  - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігі
СІМ                  - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
министрлігі
Қорғанысмині         - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
БҒМ                  - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
ККМ                  - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
ЭДСМ                 - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму
және сауда министрлігі
ТЖМ                  - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
БАМ                  - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат
министрлігі
ҰБ                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҰҒА                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
АӨҚО                 - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының
өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу
агенттігі

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной статистики и налогообложения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 56-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной статистики и налогообложения" (далее - перечень).
2. Агентству Республики Казахстан по статистике:
1) совместно с государственными органами разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 апреля 2010 года № 56-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях
реализации законов Республики Казахстан от 19 марта 2010 года
"О государственной статистике" и "О внесении изменений и
дополнений в некоторые законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам государственной статистики и
налогообложения"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта Государственный
орган, ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1 2 3 4 5
1.
О внесении
изменений в
некоторые
решения
Правительства
Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АС
Май
2010 года
2.
Об утверждении
Правил и сроков
проведения
национальных
переписей
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АС
Июнь
2010 года
3.
О внесении
изменений в
некоторые
решения
Правительства
Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АС (созыв),
МСХ, МТС, МТК, АЗК
Май
2010 года
4.
О признании
утратившим силу
постановления
Правительства
Республики
Казахстан от 2
ноября 2002
года № 1164
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АС
Май
2010 года
5.
Об утверждении
Правил
представления
респондентами
первичных
статистических
данных
Приказ АС
АС (созыв), МВД, МЗ,
МИНТ, МООС, МСХ,
МТСЗН, МФ, МНГ, АУЗР,
МЭРТ, МВД, НБ (по
согласованию)
Апрель
2010 года
6.
Об утверждении
Правил
представления
административных
данных
административ-
ными источниками
на безвозмездной
основе
Приказ АС
АС (созыв), Акиматы
областей (города
республиканского
значения, столицы),
МВД, МЗ, МИНТ, МООС,
МСХ, МТСЗН, МФ, АУЗР,
МК, МТС, МИД, МО, МОН,
МТК, МЭРТ, МЧС, МСИ,
АРЕМ, АДГС (по
согласованию), НКА,
АЗК, АДСЖКХ, РФЦА (по
согласованию), ГП (по
согласованию)
Апрель
2010 года
7.
Об утверждении
Правил участия
органов
государственной
статистики в
разработке и
формировании
статистической
методологии
Приказ АС
АС (созыв), МЗ, МИНТ,
МООС, МСХ, МТСЗН, МФ,
МНГ, АУЗР, МВД, НБ (по
согласованию)
Апрель
2010 года
8.
Об утверждении
Правил
утверждения
статистических
форм для
проведения
общегосударст-
венных и
ведомственных
статистических
наблюдений,
инструкции по их
заполнению
Приказ АС
АС (созыв), МЗ, МИНТ,
МООС, МСХ, МТСЗН, МФ,
МНГ, АУЗР, МЭРТ, МВД,
НБ (по согласованию)
Апрель
2010 года
9.
Об утверждении
Правил
предоставления и
использования в
научных целях
баз данных в
деидентифициро-
ванном виде
Приказ АС
АС
Апрель
2010 года
10.
Об утверждении
статистической
методологии по
ведению
похозяйственного
учета и форм
организации
ведения
регистрационных
записей
Приказ АС
АС (созыв), МСХ,
Акиматы областей
Апрель
2010 года
11.
Об утверждении
Правил
предоставления
на безвозмездной
основе
статистической
информации, не
предусмотренной
графиком
распространения
официальной
статистической
информации и
разработанной на
основании
первичных
статистических
данных,
представляемых
респондентами в
соответствии с
графиком
представления
респондентами
первичных
статистических
данных
Приказ АС
АС
Апрель
2010 года
12.
Об утверждении
перечня
должностных лиц
имеющих доступ к
сведениям,
составляющим
налоговую тайну
Приказ АС
АС
Апрель
2010 года
13.
Об утверждении
перечня
сведений,
составляющих
налоговую тайну
и Правил их
представления
уполномоченному
органу в области
государственной
статистики
Совместный
Приказ АС и
МФ
АС (созыв), МФ
Апрель
2010 года
14.
О внесении
изменений в
приказ
Председателя
Комитета лесного
и охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан от 6
июля 2005 года №
150
Приказ
Комитета
лесного и
охотничьего
хозяйства МСХ
МСХ
Апрель
2010 года
15.
О признании
утратившим силу
приказа Министра
юстиции
Республики
Казахстан от 1
июня 2004 года №
168
Приказ МЮ
МЮ
Апрель
2010 года
16.
О признании
утратившими силу
некоторых
приказов
Председателя
Агентства
Республики
Казахстан по
статистике
Приказ АС
АС
Апрель
2010 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АС   - Агентство Республики Казахстан по статистике
АЗК  - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АДСЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
ГП   - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МЮ   - Министерство юстиции Республики Казахстан
МВД  - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ   - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МСХ  - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МНГ  - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МК   - Министерство культуры Республики Казахстан
МТС  - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МИД  - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МО   - Министерство обороны Республики Казахстан
МОН  - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МЧС  - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МСИ  - Министерство связи и информации Республики Казахстан
НБ   - Национальный Банк Республики Казахстан
НКА  - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
РФЦА - Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы