"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне терроризмге қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 3 сәуірдегі № 62-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне терроризмге қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және оларды белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                              С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 3 сәуірдегі
№ 62-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 8 января 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия терроризму"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 апреля 2013 года № 62-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 8 января 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия терроризму» (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 3 апреля 2013 года № 62-р
Перечень нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан

«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне терроризмге қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 09.08.2013 № 135-ө өкімімен.
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
2.
Терроризмге қарсы комиссиялар туралы үлгі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ӨДМ
2013 жылғы сәуір
3.
Республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) терроризмге қарсы күрес жөніндегі жедел штабтары туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ІІМ, Қорғанысмині, ӨДМ, ПКҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
4.
Ақпарат мониторингінің мемлекеттік жүйесінің ұйымдастырылуы мен жұмыс істеуі және халықты терроризм актісі қатерінің туындауы туралы хабардар ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ТЖМ, Қорғанысмині, ІІМ, БП (келісім бойынша), «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
5.
Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде, ішкі суларында, аумақтық теңізінде, континенттік қайраңында терроризм актілерінің жолын кесу үшін, теңізде жүзу қауіпсіздігін қамтамасыз ету кезінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қаруды, жауынгерлік техниканы және арнайы құралдарды қолдану тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қорғанысмині (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ, БП (келісім бойынша), ПКҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
6.
«Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
7.
Алынып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 09.08.2013 № 135-ө өкімімен.
8.
Террористік тұрғыдан осал объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ІІМ, ТЖМ, СІМ, ӨДМ, ККМ, ПКҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
9.
Террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуының үлгі паспортын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), ТЖМ, СІМ, ӨДМ, ККМ, ПКҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы мамыр
10.
Терроризмге қарсы іс-қимылды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының құқыққа сыйымды әрекеттерімен терроризм актісінің жолын кесу кезінде жеке және заңды тұлғаларға келтірілген зиянды өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ІІМ, Қорғанысмині, Қаржымині, ПКҚ (келісім бойынша),ЭБЖМ
2013 жылғы сәуір
11.
Терроризм актісінің салдарынан жеке және заңды тұлғаларға келтірілген мүліктік зиянды өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ІІМ, Қорғанысмині, Қаржымині, ПКҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ
2013 жылғы сәуір
12.
Терроризм актісін жасауы салдарынан, сондай-ақ олар жасаған терроризм актісінің жолын кесу кезінде өлген адамдарды жерлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ІІМ, облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдіктері
2013 жылғы сәуір
13.
Арнаулы және түзеу мекемелерінде діни экстремизм мен терроризмге қарсы іс-қимыл жасау бойынша ішкі істер, ұлттық қауіпсіздік, прокуратура органдарының және Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ІІМ, БП (келісім бойынша), ДІА
2013 жылғы сәуір
14.

от 8 января 2013 года «О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам противодействия терроризму»
Сноска. Перечень с изменениями, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 09.08.2013 № 135-р.
п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Положения об Антитеррористическом центре Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
Апрель 2013 года
2.
Об утверждении типового Положения об антитеррористических комиссиях
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МРР
Апрель 2013 года
3.
Об утверждении Положения о республиканском, областном, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) оперативных штабах по борьбе с терроризмом
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МВД, МО, МРР, СОП (по согласованию)
Апрель 2013 года
4.
Об утверждении Правил организации и функционирования государственной системы мониторинга информации и оповещения населения о возникновении угрозы акта терроризма
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МЧС, МО, МВД, ГП (по согласованию), СВР «Сырбар» (по согласованию)
Апрель 2013 года
5.
Об утверждении Инструкции о порядке применения Вооруженными Силами Республики Казахстан оружия, боевой техники и специальных средств для пресечения актов терроризма в воздушном пространстве, внутренних водах, территориальном море, на континентальном шельфе Республики Казахстан, при обеспечении безопасности мореплавания
Указ Президента Республики Казахстан
МО (свод), КНБ (по согласованию), МВД, ГП (по согласованию), СОП (по согласованию)
Апрель 2013 года
6.
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 «Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан»
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
Июнь 2013 года
7.
Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 09.08.2013 № 135-р
8.
Об утверждении перечня объектов, уязвимых в террористическом отношении
Постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МВД, МЧС, МИД, МРР, МТК, СОП (по согласованию)
Апрель 2013 года
9.
Об утверждении типового паспорта антитеррористической защищенности объектов, уязвимых в террористическом отношении
Постановление Правительства Республики Казахстан
МВД (свод), КНБ (по согласованию), МЧС, МИД, МРР, МТК, СОП (по согласованию)
Май 2013 года
10.
Об утверждении Правил возмещения вреда физическим и юридическим лицам, причиненного при пресечении акта терроризма правомерными действиями должностных лиц государственных органов, осуществляющих противодействие терроризму
Постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МВД, МО, МФ, СОП (по согласованию), МЭБП
Апрель 2013 года
11.
Об утверждении Правил возмещения имущественного вреда, причиненного физическим и юридическим лицам в результате акта терроризма
Постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МВД, МО, МФ, СОП (по согласованию), МЭБП
Апрель 2013 года
12.
Об утверждении Правил погребения лиц, смерть которых наступила в результате совершения ими акта терроризма, а также при пресечении совершаемого ими акта терроризма
Постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МВД, акиматы областей, города республиканского значения, столицы
Апрель 2013 года
13.
Об утверждении Правил взаимодействия органов внутренних дел, национальной безопасности, прокуратуры и Агентства Республики Казахстан по делам религий по противодействию религиозному экстремизму и терроризму в специальных и исправительных учреждениях
Постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МВД, ГП (по согласованию), АДР
Апрель 2013 года
14.

«Қазақстан Республикасында терроризмге қарсы іс-қимыл саласындағы қызметті ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 1404 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ПКҚ (келісім бойынша), «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы маусым
15.
«Террористік акциялардан зардап шеккен адамдарды әлеуметтік оңалту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 қаңтардағы № 64 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ІІМ, ЭБЖМ ДСМ, Еңбекмині
2013 жылғы сәуір
15-1.
Террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалу жүйесіне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісім бойынша), (жинақтау), ІІМ, ТЖМ, СІМ, ӨДМ, ККМ, ПКҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ
2013 жылғы қыркүйек
16.
Күзет іс-шараларын ұйымдастыру мен өткізу қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
ПКҚ (келісім бойынша), (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), ІІМ, Қорғанысмині, РҰ (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
17.
Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының ұсынымдарды енгізу нысаны мен қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
18.
Ұлттық қауіпсіздік органдары өткізетін жедел-жауынгерлік және өзге де іс-шараларға Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті «Арыстан» қызметінің қатысу қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2013 жылғы сәуір
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ПКҚ - Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі
«Сырбар» СБҚ - «Сырбар» Сыртқы барлау қызметі
РҰ - Республикалық Ұлан
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ӨДМ - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ККМ - Казақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ДІА - Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года № 1404 «Об утверждении Правил организации деятельности в сфере противодействия терроризму в Республике Казахстан»
Постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), СОП (по согласованию), СВР «Сырбар» (по согласованию)
Июнь 2013 года
15.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2003 года № 64 «Об утверждении Правил социальной реабилитации лиц, потерпевших от террористических акций»
Постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МВД, МЭБП, МЗ, МТ и СЗН
Апрель 2013 года
15-1.
Об утверждении требований к системе антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении
Постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию) (свод), МВД, МЧС, МИД, МРР, МТК, СОП (по согласованию), МЭБП
сентябрь 2013 года
16.
Об утверждении Правил организации и проведения охранных мероприятий
Приказ
СОП (по согласованию) (свод), КНБ (по согласованию), МВД, МО, РГ (по согласованию)
Апрель 2013 года
17.
Об утверждении формы и правил внесения представлений органами национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ
КНБ (по согласованию)
Апрель 2013 года
18.
Об утверждении Правил участия Службы «Арыстан» Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в оперативно-боевых и иных мероприятиях, проводимых органами национальной безопасности
Приказ
КНБ (по согласованию)
Апрель 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
СОП – Служба охраны Президента Республики Казахстан
СВР «Сырбар» - Служба внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар»
РГ – Республиканская гвардия
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТиСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
АДР – Агентство Республики Казахстан по делам религий