"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бәсекелестік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 6 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 15 мамырдағы № 79-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бәсекелестік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 6 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тізбеге сәйкес белгіленген мерзімдерде:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің
жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан
Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                             С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 15 мамырдағы
№ 79-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 6 марта 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам конкуренции"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 мая 2013 года № 79-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 6 марта 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам конкуренции» (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан в установленные согласно перечню сроки:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие нормативные правовые и правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 15 мая 2013 года № 79-р
Перечень нормативных правовых и правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации

«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бәсекелестік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 6 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1116 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
2.

Закона Республики Казахстан от 6 марта 2013 года
«О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам конкуренции»
№ п/п
Наименование нормативного правового и правового акта
Форма акта
Ответственные государственные органы
Сроки исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1116 «Вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
май 2013 года
2.

«Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2013 жылғы мамыр
3.
«Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің (тауарларының, жұмыстарының) тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 наурыздағы № 155 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
4.
«Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агентгігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
5.
«Қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін оңайлатылған мемлекеттік реттеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы № 1157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
6.
«Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 ақпандағы № 141 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҚА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
7.
«Реттелетін нарықтардағы бағаны белгілеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 238 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА, ЭБЖМ, ККМ, БҚА
2013 жылғы мамыр
8.
«Су шаруашылығы жүйелері саласындағы реттелетін қызметтерді жеке тұлғалардың тұтыну көлемінің негізделген шамасын айқындау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 маусымдағы № 521 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
9.
«Мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингін жүзеге асыру қағидалары» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 137 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МГМ, ТМРА
2013 жылғы мамыр
10.
«Мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және өткізетін тауарларға баға белгілеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 ақпандағы № 159 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҚА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
11.
Үстем немесе монополиялық жағдайға ие нарық субъектілерінің мемлекеттік тізіліміне қосу және алып тастау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҚА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
12.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 «Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ
май 2013 года
3.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2006 года № 155 «Об утверждении перечня регулируемых услуг (товаров, работ) субъектов естественных монополий»
постановление Правительства Республики Казахстан
АРЕМ, МЭБП
май 2013 года
4.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 943 «Вопросы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий»
постановление Правительства Республики Казахстан
АРЕМ, МЭБП
май 2013 года
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года № 1157 «Об утверждении Правил упрощенного государственного регулирования деятельности субъектов естественных монополий малой мощности»
постановление Правительства Республики Казахстан
АРЕМ, МЭБП
май 2013 года
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года № 141 «Вопросы Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)»
постановление Правительства Республики Казахстан
АЗК, МЭБП
май 2013 года
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 238 «Об утверждении Правил ценообразования на регулируемых рынках»
постановление Правительства Республики Казахстан
АРЕМ, МЭБП, МТК, АЗК
май 2013 года
8.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2010 года № 521 «Об утверждении Правил определения обоснованной величины объема потребления физическими лицами регулируемых услуг в сфере водохозяйственных систем»
постановление Правительства Республики Казахстан
АРЕМ, МЭБП
май 2013 года
9.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 137 «Об утверждении Правил осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов»
постановление Правительства Республики Казахстан
МНГ, АРЕМ
май 2013 года
10.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2013 года № 159 «Об утверждении Правил ценообразования на товары, производимые и реализуемые субъектом государственной монополии»
постановление Правительства Республики Казахстан
АЗК, МЭБП
май 2013 года
11.
Об утверждении Правил включения и исключения из Государственного реестра субъектов рынка, занимающих доминирующее или монопольное положение
постановление Правительства Республики Казахстан
АЗК, МЭБП
май 2013 года
12.

«Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтері (тауарлары, жұмыстары) тарифтерінің (бағаларының, алымдар ставкаларының) және тарифтік сметаларының шекті деңгейін бекіту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 12 маусымдағы № 149-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА, ЭБЖМ, ККМ
2013 жылғы мамыр
13.
«Мөлшерден асып кеткен кезде қаржылық ұйымдар қатысатын экономикалық шоғырлануға келісім жүзеге асырылатын қаржылық ұйым активтерінің құны және меншікті капиталының шамасы мөлшерлерін бекіту туралы» бірлескен Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) 2009 жылғы 15 мамырдағы № 138-ОД бұйрығына және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің 2009 жылғы 26 мамырдағы № 108 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Бірлескен БҚА бұйрығы және ҰБ қаулысы
БҚА, ҰБ
2013 жылғы мамыр
14.
Уақытша өтемдік тарифті бекіту қағидаларын бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА, ЭБЖМ, ККМ
2013 жылғы мамыр
15.
Қаржы қызметтері нарығындағы бәсекелі ортаның жай-күйіне талдау және бағалау жүргізу әдістемесін бекіту туралы
БҚА бұйрығы
БҚА, ЭБЖМ, ҰБ
2013 жылғы мамыр
16.
Монополиялық жоғары бағаны анықтау жөніндегі әдістемені бекіту туралы
БҚА бұйрығы
БҚА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
17.
Монополиялық төмен бағаны анықтау жөніндегі әдістемені бекіту туралы
БҚА бұйрығы
БҚА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
18.
Монопсониялық төмен бағаны анықтау жөніндегі әдістемені бекіту туралы
БҚА бұйрығы
БҚА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
19.
Тауар нарығындағы бәсекелі ортаның жай-күйіне талдау және бағалау жүргізу әдістемесін бекіту туралы
БҚА бұйрығы
БҚА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
20.
Үстем немесе монополиялық жағдайға ие нарық субъектілерінің мемлекеттік тізілімінің нысанын бекіту туралы
БҚА бұйрығы
БҚА, ЭБЖМ
2013 жылғы мамыр
21.
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым мөлшерлемелері) бекіту кезінде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртібін бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА, ЭБЖМ, ККМ
2013 жылғы мамыр
22.
Реттелетін нарық субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, қызметтеріне) бағаларды есептеу әдістемесін бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА, ЭБЖМ, ККМ
2013 жылғы мамыр
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
БҚА - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 12 июня 2006 года № 149-ОД «Об утверждении Правил утверждения предельного уровня тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий»
Приказ АРЕМ
АРЕМ, МЭБП, МТК
май 2013 года
13.
О внесении изменений в совместные приказ Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) от 15 мая 2009 года № 138-ОД и постановление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 мая 2009 года № 108 «Об утверждении размеров стоимости активов и величины собственного капитала финансовых организаций, при превышении которых осуществляется согласие на экономическую концентрацию с участием финансовых организаций»
Совместные приказ АЗК и постановление НБ
АЗК, НБ
май 2013 года
14.
Об утверждении Правил утверждения временного компенсирующего тарифа
Приказ АРЕМ
АРЕМ, МЭБП, МТК
май 2013 года
15.
Об утверждении методики по проведению анализа и оценки состояния конкурентной среды на рынке финансовых услуг
Приказ АЗК
АЗК, МЭБП, НБ
май 2013 года
16.
Об утверждении методики по выявлению монопольно высокой цены
Приказ АЗК
АЗК, МЭБП
май 2013 года
17.
Об утверждении методики по выявлению монопольно низкой цены
Приказ АЗК
АЗК, МЭБП
май 2013 года
18.
Об утверждении методики по выявлению монопсонически низкой цены
Приказ АЗК
АЗК, МЭБП
май 2013 года
19.
Об утверждении методики по проведению анализа и оценки состояния конкурентной среды на товарном рынке
Приказ АЗК
АЗК, МЭБП
май 2013 года
20.
Об утверждении формы государственного реестра субъектов рынка, занимающих доминирующее или монопольное положение
Приказ АЗК
АЗК, МЭБП
май 2013 года
21.
Об утверждении особого порядка формирования затрат, применяемого при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий
Приказ АРЕМ
АРЕМ, МЭБП, МТК
май 2013 года
22.
Об утверждении методики расчета цен на товары (работы, услуги) субъектов регулируемого рынка
Приказ АРЕМ
АРЕМ, МЭБП, МТК
май 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан