Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде және шетелде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөнінде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 100-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 5 желтоқсандағы 158-ө өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 05.12.2017 № 158-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде және шетелде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде және шетелде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 28 қазандағы
№ 100-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде және шетелде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 17.08.2016 № 67-ө өкімімен.
1. Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен шетелде ілгерілету бойынша:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары (келісім бойынша), төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Халықаралық ақпарат комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Астана қаласының әкімі
Алматы облысының әкімі
Ақмола облысының әкімі
Ақтөбе облысының әкімі
Алматы облысының әкімі
Атырау облысының әкімі
Шығыс Қазақстан облысының әкімі
Жамбыл облысының әкімі
Батыс Қазақстан облысының әкімі
Қарағанды облысының әкімі
Қостанай облысының әкімі
Қызылорда облысының әкімі
Маңғыстау облысының әкімі
Павлодар облысының әкімі
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Атамекен" Қазақстан Республикасы ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)

Об образовании Комиссии по формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и за рубежом и реализации государственной информационной политики
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 октября 2015 года № 100-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 декабря 2017 года № 158-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 05.12.2017 № 158-р.
В целях выработки предложений по формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и за рубежом и реализации государственной информационной политики:
1. Образовать Комиссию по формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и за рубежом и реализации государственной информационной политики (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
Премьер-Министр К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 октября 2015 года № 100-р
СОСТАВ
Комиссии по формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и за рубежом и реализации государственной информационной политики
Сноска. Состав в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 17.08.2016 № 67-р.
1. По формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан за рубежом:
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию), заместитель председателя
Министр иностранных дел Республики Казахстан, заместитель председателя
председатель Комитета международной информации Министерства иностранных дел Республики Казахстан, секретарь
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
первый вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (по согласованию)
аким города Астаны
аким города Алматы
аким Акмолинской области
аким Актюбинской области
аким Алматинской области
аким Атырауской области
аким Восточно-Казахстанской области
аким Жамбылской области
аким Западно-Казахстанской области
аким Карагандинской области
аким Костанайской области
аким Кызылординской области
аким Мангистауской области
аким Павлодарской области
аким Северо-Казахстанской области
аким Южно-Казахстанской области
председатель правления акционерного общества "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (по согласованию)

2. Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру бойынша:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары (келісім бойынша), төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Астана қаласының әкімі
Алматы облысының әкімі
Ақмола облысының әкімі
Ақтөбе облысының әкімі
Алматы облысының әкімі
Атырау облысының әкімі
Шығыс Қазақстан облысының әкімі
Жамбыл облысының әкімі
Батыс Қазақстан облысының әкімі
Қарағанды облысының әкімі
Қостанай облысының әкімі
Қызылорда облысының әкімі
Маңғыстау облысының әкімі
Павлодар облысының әкімі
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"Атамекен" Қазақстан Республикасы ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 28 қазандағы
№ 100-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде және шетелде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде және шетелде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.

2. По формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и реализации государственной информационной политики:
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию), заместитель председателя
Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента формирования государственной политики в области средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан, секретарь
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр культуры и спорта Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр энергетики Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
первый вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (по согласованию)
аким города Астаны
аким города Алматы
аким Акмолинской области
аким Актюбинской области
аким Алматинской области
аким Атырауской области
аким Восточно-Казахстанской области
аким Жамбылской области
аким Западно-Казахстанской области
аким Карагандинской области
аким Костанайской области
аким Кызылординской области
аким Мангистауской области
аким Павлодарской области
аким Северо-Казахстанской области
аким Южно-Казахстанской области
председатель правления акционерного общества "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 октября 2015 года № 100-р
ПОЛОЖЕНИЕ
о Комиссии по формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и за рубежом и реализации государственной информационной политики
1. Общие положения
1. Комиссия по формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и за рубежом и реализации государственной информационной политики (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.

2. Комиссия қызметінің мақсаты Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ел ішінде және шетелде ілгерілету және мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөнінде ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін және өзге нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Халықаралық ақпарат комитеті Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 30.04.2016 № 30-ө өкімімен.
5. Комиссия отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына бір реттен сиретпей өткізіледі.
2. Комиссияның міндеттері
6. Комиссияның міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының ұлттық және өңірлік брендтерін қалыптастыру мен ілгерілету;
2) ел ішінде және шетелде мемлекеттік ақпараттық-имидждік жұмысты жоспарлау, оған қатысушылардың өзара іс-қимылы және оларды үйлестіру;
3) "Ұлы дала елі" бірыңғай ұғымының негізінде елдің қазақстандық ұлттық брендін ілгерілету мәселелері бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

2. Целью деятельности Комиссии является выработка рекомендаций по формированию и продвижению национального и региональных брендов Республики Казахстан внутри страны и за рубежом и реализации государственной информационной политики.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Комитет международной информации Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 30.04.2016 № 30-р.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
2. Задачи Комиссии
6. Задачей Комиссии является выработка рекомендаций и предложений по вопросам:
1) формирования и продвижения национального и региональных брендов Республики Казахстан;
2) планирования, взаимодействия и координации участников государственной информационно-имиджевой работы внутри страны и за рубежом;
3) продвижения казахстанского национального бренда страны на основе единого понятия "Ұлы дала Елі".
3. Организация и порядок работы Комиссии
7. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.