"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 27 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 24 қарашадағы № 112-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 27 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Жауапты орталық мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 24 қарашадағы
№ 112-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 27 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования торговой деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года № 112-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 27 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования торговой деятельности" (далее – перечень).
2. Ответственным центральным государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект нормативного правового акта согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 ноября 2015 года № 112-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сауда қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 27 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi
Р/с №
Нормативтiк құқықтық актiнiң атауы
Актiнiң нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзiмi
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 27 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования торговой деятельности"
п/п
Наименование нормативного правового акта Форма акта Государственные органы, ответственные за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Сауда рыноктарының қызметін ұйымдастыру ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 ақпандағы № 131 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, IIМ, Қаржымині
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
2.
"Iшкі сауда қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, IIМ, ИДМ, Қаржымині
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
3.
"Тауар биржаларының электрондық сауда жүйесiне қойылатын мiндеттi талаптарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 141 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, ИДМ
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
4.
"Биржа саудасының үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 наурыздағы № 280 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, ИДМ, Қаржымині
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
5.
Бөлшек саудадағы азық-түлік тауарларының табиғи кему нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
6.
Биржалық мәмілелер бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларын және тауар биржасы клирингтік орталығының аппараттық-бағдарламалық кешеніне қойылатын талаптарды бекіту
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, ИДМ
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
7.
Қазақстан Республикасында электрондық сауданы жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, ИДМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
8.
Cатуға тыйым салынған Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілерінің, құқық қорғау органдарының, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің әскери немесе арнаулы нысанды, нысанды киім-кешегінің заттарына, айырым белгiлерiне жататын тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, IIМ, Қорғанысмині, ҰҚК (келісім бойынша), МКҚ (келісім бойынша), БП (келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
9.
Салық есептілігінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2016 жылғы тамыз
А.М. Теңгебаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы;
МКҚ – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2003 года № 131 "Об утверждении Правил организации деятельности торговых рынков"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ, МВД, МФ
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
2.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 "Об утверждении Правил внутренней торговли"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МВД, МИР, МФ
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
3.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 141 "Об утверждении обязательных требований к электронной торговой системе товарных бирж"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МИР
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
4.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 280 "Об утверждении Типовых правил биржевой торговли"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МИР, МФ
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
5.
Об утверждении норм естественной убыли продовольственных товаров в розничной торговле
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МФ
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
6.
Об утверждении Правил осуществления клиринговой деятельности по биржевым сделкам и требований к аппаратно-программному комплексу клирингового центра товарной биржи
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МИР
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
7.
Об утверждении Правил осуществления электронной торговли в Республике Казахстан
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МИР, МФ, НБ (по согласованию)
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
8.
Об утверждении перечня товаров, относящихся к предметам военной или специальной формы, форменной одежды, знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудников правоохранительных и специальных государственных органов, запрещенных к продаже
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, МВД, МО, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию), ГП (по согласованию)
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
9.
Об утверждении форм налоговой отчетности и Правил их составления
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2016 года
Тенгебаев А.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МО - Министерство обороны Республики Казахстан;
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан;
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
СГО - Служба государственной охраны Республики Казахстан.