2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 133-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігін 2016 жылғы 15 қаңтарға дейін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі 2016 жылғы 25 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне осы өкімнің орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 133-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и Закона Республики Казахстан от 29 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 133-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и Закона Республики Казахстан от 29 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства" (далее - перечень).
2. Ответственным центральным и местным исполнительным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты и проинформировать Министерство юстиции Республики Казахстан о принятых мерах до 15 января 2016 года.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан до 25 января 2016 года представить сводную информацию о ходе исполнения настоящего распоряжения в Правительство Республики Казахстан.
4. Контроль за выполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 декабря 2015 года № 133-р
Перечень

2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/c №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктеріне аккредиттеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.М. Жақсылықов
2.
Жеке кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сарапшылық кеңестер туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.М. Жақсылықов
3.
Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
4.
Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін және олардың алып жатқан жер учаскелерін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға берудің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ, Қаржымині
2015 жылғы желтоқсан
Т.М. Жақсылықов Р.Е. Дәленов
5.
Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы жылдық есепті әзiрлеу және бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.М. Жақсылықов
6.
Жеке сот орындаушысының алименттерді және жалақыны өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттар бойынша мәжбүрлеу шараларын қолдануға байланысты қызметіне ақы төлеу мөлшерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
М.Б. Бекетаев
7.
"Жеке сот орындаушыларының ерекше құзыретіне жатпайтын атқарушылық құжаттар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 593 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
М.Б. Бекетаев
8.
Кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.М. Жақсылықов
9.
Инвестицияларды мемлекеттік қолдауды іске асырудың кейбiр мәселелерi туралы
(Мыналарды:

нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и Закона Республики Казахстан от 29 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства"
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
Об утверждении Правил проведения аккредитации объединений субъектов частного предпринимательства
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
2.
Об утверждении Типового положения об экспертных советах по вопросам частного предпринимательства
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
3.
Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
4.
Об утверждении Правил предоставления субъектам малого и среднего предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности и занимаемых ими земельных участков для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНЭ, МФ
декабрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
Даленов Р.Е.
5.
Об утверждении Правил разработки и утверждения годового отчета о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в Республике Казахстан
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
6.
Об установлении размера оплаты деятельности частного судебного исполнителя, связанной с принятием принудительных мер по исполнительным документам о взыскании алиментов и заработной платы
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
до 10 декабря 2015 года
Бекетаев М.Б.
7.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 593 "Об исполнительных документах, не относящихся к исключительной компетенции частных судебных исполнителей"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
до 10 декабря 2015 года
Бекетаев М.Б.
8.
Об утверждении Правил ведения и использования реестра субъектов предпринимательства
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
9.
О некоторых вопросах реализации государственной поддержки инвестиций (По утверждению:

"Жеке сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 18 бұйрығына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
М.Б. Бекетаев
56.
"Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі № 127 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
М.Б. Бекетаев
57.
"Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар" туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2014 жылғы 7 наурыздағы № 100 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
М.Б. Бекетаев
58.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы:
1) "Борышкердің мүліктік жағдайы туралы ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 17 бұйрығы;
2) "Жеке негізде (жеке сот орындаушылары) атқарушылық құжаттарды орындау бойынша қызмет саласындағы тәуекел дәрежесін және тексеру парағының нысанын бағалау критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 26 ақпандағы № 62 бұйрығы;
3) "Тәртіптік комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 121 бұйрығы;
4) "Жолдама алу, конкурс өткізу және жеке сот орындаушыларына өкілеттіктер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 125 бұйрығы;
5) "Біліктілік комиссиясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2014 жылғы 7 наурыздағы № 93 бұйрығы;
6) "Біліктілік емтихандары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2014 жылғы 7 наурыздағы № 94 бұйрығы;
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2015 жылғы қараша
М.Б. Бекетаев
7) "Жеке сот орындаушыларының орындаудағы әлеуметтік маңызды істер санаттары бойынша атқарушылық құжаттардың үлесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 17 наурыздағы № 109 бұйрығы;
8) "Республика бойынша жеке сот орындаушыларының жалпы сандық құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 156 бұйрығы
59.
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер тұлғаларды аттестаттау жөніндегі комиссия жұмысының регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы басшысының бұйрығы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдары
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
М.Б. Бекетаев
60.
Реттегіш құралдардың реттеушілік әсеріне талдау жүргізу және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
61.
Мемлекеттік органдардың (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда) тәуекелді бағалау жүйесін қалыптастыру әдістемесін, міндетті ведомстволық есептіліктің және тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
62.
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін қорғау мен қолдау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.М. Жақсылықов
63.
Су объектісін ауыз сумен жабдықтау көздеріне жатқызу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
Т.М. Жақсылықов
64.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.М. Жақсылықов
65.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 января 2011 года № 18 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
до 10 декабря 2015 года
Бекетаев М.Б.
56.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2013 года № 127 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
декабря 2015 года
Бекетаев М.Б.
57.
О внесении изменений в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 100 "Об утверждении требований к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
до 10 декабря 2015 года
Бекетаев М.Б.
58.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан:
1) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 января 2011 года № 17 "Об утверждении форм предоставления должником информации об имущественном положении";
2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 февраля 2013 года № 62 "Об утверждении критериев оценки степени риска и формы проверочного листа в сфере деятельности по исполнению исполнительных документов на частной основе (частных судебных исполнителей)";
3) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 121 "Об утверждении Положения о дисциплинарной комиссии";
4) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 125 "Об утверждении Правил получения направления, проведения конкурса и наделения полномочиями частного судебного исполнителя";
5) приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 93 "Об утверждении Положения о квалификационной комиссии";
6) приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 94 "Об утверждении Положения о квалификационных экзаменах";
7) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 17 марта 2014 года № 109 "Об установлении доли исполнительных документов, находящихся на исполнении у частных судебных исполнителей, по социально значимым категориям дел";
8) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 156 "Об утверждении общего численного состава частных судебных исполнителей по республике"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
ноябрь 2015 года
Бекетаев М.Б.
59.
Об утверждении регламента работы комиссии по аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя
приказ руководителя территориального органа Министерства юстиции Республики Казахстан
территориальные органы Министерства юстиции Республики Казахстан
декабря 2015 года
Бекетаев М.Б.
60.
Об утверждении Правил проведения и использования анализа регуляторного воздействия регуляторных инструментов
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
61.
Об утверждении методики формирования государственными органами (за исключением Национального Банка Республики Казахстан) системы оценки риска, форм обязательной ведомственной отчетности и проверочных листов
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
62.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в области защиты и поддержки субъектов частного предпринимательства
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
63.
Об утверждении Правил отнесения водного объекта к источникам питьевого водоснабжения
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
64.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Жаксылыков Т.М.
65.

"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі № 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2015 жылғы қараша
Б.Ж. Әбдірайым
66.
"Заңды тұлғаларды, филиалдар мен өкілдіктерді тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 233 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің бұйрығы
Әділетмині
2015 жылғы қараша
Б.Ж. Әбдірайым
67.
Мемлекеттік статистика саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
М.Ә. Құсайынов
68.
"Әр шаруашылық бойынша есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары бойынша статистикалық әдіснаманы бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 маусымдағы № 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
М.Ә. Құсайынов
69.
Шаруашылық бойынша есепке алу деректерінің анықтығын нақтылауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
М.Ә. Құсайынов
70.
"Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсанға дейін
М.Ә. Құсайынов
71.
Тұрғын үй қорын басқару саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
72.
Жер қатынастары субъектілерінің жерді пайдалану мен қорғау, геодезия және картография қызметі бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
73.
Келісу комиссиясының ережесі және регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан-ға дейін
Қ.А. Өскенбаев
74.
Нарық субъектісінің әрекеттерінде (әрекетсіздіктерінде) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасын бұзу белгілерінің болуы туралы хабарлама беру қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
Қ.А. Өскенбаев
75.
Халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын тартатын және халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын тартатын табиғи монополиялар субъектілерінің тізбесіне кіретін табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін реттеудің ерекше тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
Қ.А. Өскенбаев
76.
Халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын тартатын табиғи монополиялар субъектілерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
77.
Тауар нарығындағы бәсекелес ортаның жай-күйіне талдау және бағалау жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
Қ.А. Өскенбаев
78.

О внесении изменений и дополнение в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
ноябрь 2015 года
Әбдірайым Б.Ж.
66.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации юридических лиц, филиалов и представительств"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
ноябрь 2015 года
Әбдірайым Б.Ж.
67.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в области государственной статистики
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Кусаинов М. А.
68.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 июня 2010 года № 136 "Об утверждении Статистической методологии по ведению похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
до 10 декабря 2015 года
Кусаинов М.А.
69.
Об утверждении Правил проведения уточнения достоверности данных похозяйственного учета
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
до 10 декабря 2015 года
Кусаинов М.А.
70.
О внесении изменения в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183 "Об утверждении Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
до 10 декабря 2015 года
Кусаинов М.А.
71.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в сфере управления жилищным фондом
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
2015 года
Ускенбаев К.А.
72.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов субъектов земельных отношений за использованием и охраной земель, геодезической и картографической деятельности
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
73.
Об утверждении Положения и регламента согласительной комиссии
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
до 10 декабря 2015 года
Ускенбаев К.А.
74.
Об утверждении Правил выдачи уведомления о наличии в действиях (бездействиях) субъекта рынка признаков нарушения законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции и его формы
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
75.
Об утверждении особого порядка регулирования деятельности субъектов естественных монополий, привлекающих займы международных финансовых организаций и входящих в перечень субъектов естественных монополий, привлекающих займы международных финансовых организаций
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
76.
Об утверждении перечня субъектов естественных монополий, привлекающих займы международных финансовых организаций
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
77.
Об утверждении методики по проведению анализа и оценки состояния конкурентной среды на товарном рынке
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
78.

"Су ресурстарын және су шаруашылығы баланстарын кешенді пайдалану және қорғаудың бас және бассейндік сұлбаларын әзірлеу және бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 19-1/277 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2015 жылғы желтоқсан
Е.Н. Нысанбаев
79.
Арнайы су пайдалануға рұқсат алуға арналған өтініштің нысаны мен арнайы су пайдалануға рұқсаттың нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2015 жылғы желтоқсан
Е.Н. Нысанбаев
80.
Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестатталатын ұйымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2015 жылғы желтоқсан
Е.Н. Нысанбаев
81.
Бөгеттерді декларацияланатын бөгеттерге жатқызу өлшемшарттарын айқындайтын қағидаларды және Бөгеттердің қауіпсіздігі декларациясын әзірлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2015 жылғы желтоқсан
Е.Н. Нысанбаев
82.
Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімдерді қабылдау, тіркеу және қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
Р.С. Ошақбаев
83.
Технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
С.С. Сәрсенов
84.
Инновациялық гранттар берудің басым бағыттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
С.С. Сәрсенов
85.
Технологиялық саясат жөнінде кеңес құру және оның ережесі мен құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
С.С. Сәрсенов
86.
Салалық конструкторлық бюролардың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
С.С. Сәрсенов
87.
Технологиялық бизнес-инкубациялау қызметтерін көрсету, сондай-ақ осындай көрсетілетін қызметтер құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
С.С. Сәрсенов
88.
Инновациялық гранттар беру кезінде технологиялық даму саласындағы ұлттық даму институтының көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
С.С. Сәрсенов
89.
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауды жүзеге асыратын операторларды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
С.С. Сәрсенов
90.
Салаларды технологиялық дамытуға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
С.С. Сәрсенов
91.
Жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды технологиялық дамытуға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
С.С. Сәрсенов
92.
Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
93.
Ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
94.
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
95.
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
96.
Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
97.
Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы
(Мыналарды:

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 19-1/277 "Об утверждении Правил разработки и утверждения генеральных и бассейновых схем комплексного использования и охраны водных ресурсов и водохозяйственных балансов"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
декабрь 2015 года
Нысанбаев Е.Н.
79.
Об утверждении формы заявления на получение разрешения на специальное водопользование и формы разрешения на специальное водопользование
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
декабрь 2015 года
Нысанбаев Е.Н.
80.
Об утверждении требований, предъявляемых к организациям, аттестуемым на право проведения работ в области безопасности плотин
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
декабрь 2015 года
Нысанбаев Е.Н.
81.
Об утверждении Правил, определяющих критерии отнесения плотин к декларируемым, и Правил разработки декларации безопасности плотины
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
декабрь 2015 года
Нысанбаев Е.Н.
82.
Об утверждении Правил приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Ошакбаев Р.С.
83.
Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на коммерциализацию технологий
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Сарсенов С.С.
84.
Об определении приоритетных направлений предоставления инновационных грантов
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Сарсенов С.С.
85.
Об образовании Совета по технологической политике и утверждении его Положения и состава
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Сарсенов С.С.
86.
Об утверждении Правил функционирования отраслевых конструкторских бюро
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Сарсенов С.С.
87.
Об утверждении Правил оказания услуг технологического бизнес - инкубирования, а также определения стоимости таких услуг
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Сарсенов С.С.
88.
Об утверждении Правил оплаты услуг национального института развития в области технологического развития при предоставлении инновационных грантов
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Сарсенов С.С.
89.
Об определении операторов, осуществляющих государственную поддержку индустриально-инновационной деятельности
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Сарсенов С.С.
90.
Об утверждении Правил предоставления инновационных фантов на технологическое развитие отраслей
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Сарсенов С.С.
91.
Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на технологическое развитие действующих предприятий
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Сарсенов С.С.
92.
Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
93.
Об утверждении перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
94.
Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
95.
Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению товаров, работ и услуг на внутреннем рынке
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
96.
Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
97.
О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций (По утверждению:

1)инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтiнiмнің нысанын;
2)инвестициялық келісімшартты орындау туралы жартыжылдық есептің нысанын;
3)инвестициялық келісімшарттың жұмыс бағдарламасын орындаудың ағымдағы жай-күйі актісінің нысанын;
4) инвестициялық жобаның бизнес-жоспарын жасау бойынша талаптарды бекіту бойынша)
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
Р.С. Ошақбаев
98.
Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылмайтын тұлғаларға инвесторлық виза алу үшін өтінішхат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
Р.С. Ошақбаев
99.
Аумақтық кластерлерді конкурстық іріктеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
100.
Стандарттау жөніндегі сілтеме нормативтік құжаттарды қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
101.
Стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің, стандарттау жөніндегі халықаралық және өңірлік ұйымдардың отырыстарына қатысу үшін мүдделі ұйымдардың өкілдерін тарту жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
102.
Техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімді алып қоюды және кері қайтарып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
103.
"Техникалық реттеу саласындағы сарапшы-аудиторларды аттестаттаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 116 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2015 жылғы желтоқсан
А.П. Рау
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі;
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі;
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгі;
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі.

1) формы заявки на предоставление инвестиционных преференций;
2) формы полугодового отчета о выполнении инвестиционного контракта;
3) формы акта текущего состояния исполнения рабочей программы инвестиционного контракта;
4) требования по составлению бизнес-плана инвестиционного проекта)
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Ошакбаев Р.С.
98.
Об утверждении Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан, осуществляющими инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Ошакбаев Р.С.
99.
Об утверждении Правил конкурсного отбора территориальных кластеров
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
100.
Об утверждении Правил применения ссылочных нормативных документов по стандартизации
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
101.
Об утверждении Правил по привлечению представителей заинтересованных организаций для участия в заседаниях технических комитетов по стандартизации, международных и региональных организаций по стандартизации
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
102.
Об утверждении Правил осуществления изъятия и отзыва продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
103.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 116 "О некоторых вопросах аттестации экспертов-аудиторов в области технического регулирования"
приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
декабрь 2015 года
Рау А.П.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан.