Қазақстан Республикасының "Органикалық өнім өндіру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне органикалық өнім өндіру және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 27 қарашадағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 136-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Органикалық өнім өндіру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне органикалық өнім өндіру және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 27 қарашадағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 136-ө-өкімімен
бекітілғен

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года "О производстве органической продукции" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам производства органической продукции и развития агропромышленного комплекса"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 136-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года "О производстве органической продукции" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам производства органической продукции и развития агропромышленного комплекса" (далее - перечень).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 декабря 2015 года № 136-р
Перечень

Қазақстан Республикасының "Органикалық өнім өндіру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне органикалық өнім өндіру және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 27 қарашадағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года "О производстве органической продукции" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам производства органической продукции и развития агропромышленного комплекса"
п/п
Наименование нормативного правового акта Форма акта Государственные органы, ответственные за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2015 жылғы желтоқсан
Е.Б. Көшербаев
2.
"Жеке қосалқы шаруашылықтан алынатын ауыл шаруашылығы өнімінің нақты көлемінің нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 813 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2015 жылғы желтоқсан
Г.С. Исаева
3.
Органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы мамыр
Е.Б. Көшербаев
4.
Органикалық өнім өндіру және оның айналымы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ ҰЭМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
5.
Органикалық өнім өндіру кезінде қолданылатын, рұқсат етілген құралдар тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ ҰЭМ
2016 жылғы мамыр
С.К. Омаров
6.
Асыл тұқымды өнім (материал) мәртебесін беру (тоқтата түру, жою) қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ ҰЭМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
7.
Ауыл шаруашылығы малдарының табиғи кему (өлу) нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ Қаржымині
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
8.
Асыл тұқымды малдың жеке карточкасын толтыру қағидалары мен нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
9.
Асыл тұқымдық енімнің (материалдың) барлық түрлеріне асыл тұқымдық куәліктердің нысандарын және оларды беру (күшін жою) тәртібін бекіту туралы
Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ ҰЭМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
10.
Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымды өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану тәртібі туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
11.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы мамыр
С.К. Омаров
12.
"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Дайындаушы ұйым жеке қосалқы шаруашылықтан, шаруа немесе фермер қожалығынан, ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлғадан ауыл шаруашылығы өнімін сатып алған кезде бағаның (құнның) шекті мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 5-3/261 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ ҰЭМ Қаржымині
2016 жылғы мамыр
Е.Б. Көшербаев
13.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МСХ
декабрь 2015 года
Кошербаев Е.Б.
2.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2015 года № 813 "Об утверждении норм физического объема сельскохозяйственной продукции от личного подсобного хозяйства"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МСХ
декабрь 2015 года
Исаева Г.С.
3.
Об утверждении Правил ведения реестра производителей органической продукции
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2016 года
Кошербаев Е.Б.
4.
Об утверждении Правил производства и оборота органической продукции
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
МНЭ
май 2016 года
Исаева Г.С.
5.
Об утверждении списка разрешенных средств, применяемых при производстве органической продукции
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
МНЭ
май 2016 года
Омаров С.К.
6.
Об утверждении Правил присвоения (приостановления, отмены) статуса племенной продукции (материала)
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
МНЭ
май 2016 года
Исаева Г.С.
7.
Об утверждении норм естественной убыли (падежа) сельскохозяйственных животных
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
МФ
май 2016 года
Исаева Г.С.
8.
Об утверждении формы и Правил заполнения индивидуальной карточки племенного животного
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2016 года
Исаева Г.С.
9.
Об утверждении форм племенных свидетельств на все виды племенной продукции (материала) и порядка их выдачи (аннулирования)
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
МНЭ
май 2016 года
Исаева Г.С.
10.
Об утверждении Положения о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал) компетентными органами стран - экспортеров
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2016 года
Исаева Г.С
11.
О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2016 года
Омаров С.К.
12.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271 "Об утверждении Правил субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость" и признании утратившим силу приказа и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 5-3/261 "Об утверждении предельного размера цены (стоимости) при закупе заготовительной организацией сельскохозяйственной продукции от личного подсобного хозяйства, крестьянского или фермерского хозяйства, юридического лица, осуществляющего производство сельскохозяйственной продукции и ее реализацию"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
МНЭ
МФ
май 2016 года
Кошербаев Е.Б.
13.

"Ауыл шаруашылығы малдарын бағалау нұсқаулықтары мен тұқымдарының стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 10 қазандағы № 3-3/517 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
14.
"Асыл тұқымды мал мәртебесін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-2/331 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
15.
"Асыл тұқымдық зауыттарды, асыл тұқымдық шаруашылықтарды және асыл тұқымдық репродукторларды бағалаудың ең төменгі көрсеткіштерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № 3-3/352 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
16.
"Жеке және заңды тұлғалар бюджет қаражаты есебінен сатып алған асыл тұқымды және селекциялық малдарды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 3-3/401 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
17.
"Селекциялық карточканың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 3-3/617 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2016 жылғы мамыр
Г.С. Исаева
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
ҰЭМ - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 октября 2014 года № 3-3/517 "Об утверждении инструкций по бонитировке сельскохозяйственных животных и стандарта пород"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2016 года
Исаева Г.С.
14.
О признании утратившим силу приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-2/331 "Об утверждении Правил присвоения статуса племенного животного"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2016 года
Исаева Г.С.
15.
О признании утратившим силу приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 апреля 2015 года № 3-3/352 "Об утверждении минимальных показателей оценки племенных заводов, племенных хозяйств и племенных репродукторов"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2016 года
Исаева Г.С.
16.
О признании утратившим силу приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 3-3/401 "Об утверждении Правил использования племенных и селекционных животных, приобретенных физическими и юридическими лицами за счет бюджетных средств"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2016 года
Исаева Г.С.
17.
О признании утратившим силу приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 3-3/617 "Об утверждении формы селекционной карточки"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2016 года
Исаева Г.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан.